Jakie pasze dajecie swoim koniom?

aien, Hoofkind jest od ręki w Salon Miko na pewno, sama widziałam, bo strona kłamie 😁
[[a]]https://salonmiko.pl/mobile/pl/p/MOLLICHAF-sieczka-HoofKind-12%2C5kg/5621[[a]]
fokusowa ja dawałam  nierobowi Saracen Livery Mix i się sprawdzał
Hej, potrzebuje porady odnośnie żywienia źrebola 3,5miesiąca. Wybrałam Pavo Podo Start, ale obecni właściciele młodego karmią go zwykłą paszą basic, taką jaką dostaje klacz, ale wolałabym żeby karmiony był odpowiednio do wieku. Co dodatkowo podawaliście swoim maluchom? Mój koń to ogierek WLKP drobniejszej budowy 😉
A ja pomimo przetrząśnięcia wątku nie znalazłam odpowiedzi na poniższe pytanie:

Otręby ryżowe z lucerną Nubaequi podajecie na mokro czy na sucho (wiem w jakiej jest postaci) ? ktoś miał z nimi do czynienia?
Nuba Rice- podobnie- moczone czy suche.

Ktoś coś jest w stanie na ten temat powiedzieć?
A ja pomimo przetrząśnięcia wątku nie znalazłam odpowiedzi na poniższe pytanie:

Otręby ryżowe z lucerną Nubaequi podajecie na mokro czy na sucho (wiem w jakiej jest postaci) ? ktoś miał z nimi do czynienia?
Nuba Rice- podobnie- moczone czy suche.

Ktoś coś jest w stanie na ten temat powiedzieć?



Czyste Rice podawałem na sucho - dodawałem do ichniego Buildera musli - teraz daje tylko buildera balansera z owsem - koń w b. dobrej formie - odbudował się (a był kupiony naprawdę mizerny) i nie chudnie.
Dzięki za informacje. A dawkowanie jakie było - do każdego karmienia rozdzielona porcja dzienna czy jednorazowo? Moje może nie bardzo chude, ale przydałoby się parę kilo.
Dzięki za informacje. A dawkowanie jakie było - do każdego karmienia rozdzielona porcja dzienna czy jednorazowo? Moje może nie bardzo chude, ale przydałoby się parę kilo.


Napisz do nich - bo mi za darmo dla każdego konia przygotowali dietę - musiałem tylko ankietę wypełnić i przy dwóch (jeden ten mega chudzielec) zrobiłem badania krwi.

Badania też zrobiłem u nich - a dokładniej zapłaciłem, przysłali pojemniczki na krew i takie karty, wet pobrał krew i odesłałem do Bydgoszczy do laboratorium, nie pamiętam ile to dokładnie kosztowało (mogę spr) ale chciałem potem sam wysłać i okazało się że chyba 30 zł drożej by wyszło bezpośrednio  🙄
Dzięki jeszcze raz 🙂
KamilaCK bez problemu możesz podawać je na sucho. Ja też podaje na sucho jednemu koniowi, a drui z wysłodkami dostaje to ma wtedy na mokro przez zmoczone wysłodki
KamilaCK, ja też na sucho, bez problemu 😉
A ja mam takie pytanie, czy podajecie mesz zamiast posiłku, czy może dodatkowo. Jedni mówią żeby dawać mesz kilka razy w tygodniu lub codziennie w małych ilościach (ok. 100-200g suchego meszu) dodatkowo do posiłku, a niektórzy parzą 1 kg meszu raz w tygodniu zamiast kolacji. Które dawkowanie jest lepsze?

Wczoraj pierwszy raz parzyłam kupny mesz (dawniej robiłam sama) ok. 200g (suchego) meszu po kolacji, przy tym ucięłam pół miarki musli z racji dodatkowego posiłku.
Hej, potrzebuje porady odnośnie żywienia źrebola 3,5miesiąca. Wybrałam Pavo Podo Start, ale obecni właściciele młodego karmią go zwykłą paszą basic, taką jaką dostaje klacz, ale wolałabym żeby karmiony był odpowiednio do wieku. Co dodatkowo podawaliście swoim maluchom? Mój koń to ogierek WLKP drobniejszej budowy 😉


Zobacz linię hodowlaną Nuba Equi. Mają bardzo fajne pasze dostosowane do wieku. Jeśli będziesz się stosować do zalecanego dawkowania to nic więcej nie musisz podawać.
A ja mam takie pytanie, czy podajecie mesz zamiast posiłku, czy może dodatkowo. Jedni mówią żeby dawać mesz kilka razy w tygodniu lub codziennie w małych ilościach (ok. 100-200g suchego meszu) dodatkowo do posiłku, a niektórzy parzą 1 kg meszu raz w tygodniu zamiast kolacji. Które dawkowanie jest lepsze?

Wczoraj pierwszy raz parzyłam kupny mesz (dawniej robiłam sama) ok. 200g (suchego) meszu po kolacji, przy tym ucięłam pół miarki musli z racji dodatkowego posiłku.


Ogólnie wg zasad żywienia powinno się podawać codziennie a w mniejszych porcjach , jak i w przypadku innych pasz. Nie wiem czemu panuje zasada podawania raz na jakiś czas jednej dużej porcji, przecież może to wywołać rozstrojenie przewodu pokarmowego 🙁
Suchego?  😲 ja zawsze podawałam na mokro a na sucho nigdy się nie spotkałam.
[quote author=czarno-czarna link=topic=25.msg2720565#msg2720565 date=1507885335]
Suchego?  😲 ja zawsze podawałam na mokro a na sucho nigdy się nie spotkałam.
[/quote]
Post czarno-czarnej dotyczył masy meszu przed zalaniem wodą.
Moona faktycznie  😀 chyba mi na oczy już pada przez tą jesień  🤣
W moich okolicach podaje się mesz raz w tygodniu ok. 2-3 kg (po zalaniu wodą  😀). Mam konia który musi przybrać na masie więc wydaje mi się, że lepsze są mniejsze porcje np. co 2 dzień. Ale najbardziej nurtującym pytaniem jest to, czy przy małych porcjach meszu (np. 200-300g suchego) podajemy to jako dodatkowy posiłek i nie ucinamy podstawowego jedzenia, na przykładzie: Koń rano dostał miarkę owsa i miarkę musli, wieczorem powinien dostać tyle samo, ale z racji że przed kolacją dostał mesz (mała porcja) to na kolację dostanie miarkę owsa i pół miarki musli. Czy mesz traktować jako posiłek ekstra?
Wigorrr, ale to zależy w jakim celu ten mesz podajesz. I ile Twój koń normalnie je.
Jeśli koń ma przybrać na wadze, to możesz podać jako dodatkowy posiłek.
Ja mając konia, który przybierać na wadze nie powinien, traktowałam to jako substytut zwykłego posiłku (jeśli dawałam mało meszu, to coś tam jeszcze do niego dosypywałam).
Moja kobyłka ( wrzodowiec)  dostaje codziennie mesz na kolacje z ok 400g otrąb , 100g siemnia lnianego, 100g drożdży paszowych i witaminy i jest dobrze.
Moje dostają codziennie w ramach kolacji pół miarki Pavo (300g). Ja muesli obcinam 1/4 miarki. Czyli jak ma dostać 2 miarki to dostaje 1 i 3/4. Ale nie uważam, żeby było to konieczne, szczególnie jeśli koń np. powinien nabrać masy. Jak się przypatrzyłam to wiele osób daje codziennie, choć większość w porze lunchu i wcale nie obcina pozostałych posiłków.
Hej, potrzebuje porady 🙂 mam klacz, ktora strasznie chudnie przy okazji zmiany siersci. Zna ktos jakis specyfik na podtuczenie i przy okazji cos zapobiegawczo zeby sie tak nie dzialo pozniej, na wiosne?
A nie wystarczy zwiększyć dawkę/kaloryczność paszy? Np przez dodanie oleju. No i profilaktycznie zbadałabym pod kątem wrzodów. To zły okres i wcale zmiana sierści nie musi być główną/jedyną przyczyną. Chociaż potrafi być dla konia bardzo obciążająca, fakt.
hania0162, ile lat ma koń? Mój dziadek lat 21 źle znosi przesilenia. Daję w tym czasie owies + otręby ryżowe + drożdże. Czekam na suplement biotyna + cynk + miedź. Widzę, że szybko zarasta, ale jego sierść nie jest taka jak kilka lat temu, tylko taka jakby tłusta, inna.
A.kajca   Immortality, victory and fame
14 października 2017 21:01
Podawał ktoś Saracen Enduro 100? Jak wrażenia?
Sivens dzięki 😀 kupiłam już niestety Pavo, ale kontaktowała się ze mną dziewczyna z Nuby i raczej przejdę na to pod koniec pavo 🙂
A ja mam takie pytanie, czy podajecie mesz zamiast posiłku, czy może dodatkowo. Jedni mówią żeby dawać mesz kilka razy w tygodniu lub codziennie w małych ilościach (ok. 100-200g suchego meszu) dodatkowo do posiłku, a niektórzy parzą 1 kg meszu raz w tygodniu zamiast kolacji. Które dawkowanie jest lepsze?

Wczoraj pierwszy raz parzyłam kupny mesz (dawniej robiłam sama) ok. 200g (suchego) meszu po kolacji, przy tym ucięłam pół miarki musli z racji dodatkowego posiłku.


Ja daję mesz codziennie na kolację. Czyli zamiast posiłku.
Co polecilybyscie z Baileysa/Hilighta na zaokraglenie ( musli) i sieczka lepsza Ultra Grass czy Alfa Blend?
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 października 2017 20:08
Czy znacie pasze o podobnych właściwościach do Struktur E? Czy jest coś w tym typie, ale tańszego? 😉
Gdzie znajdę składniki pasz (słonecznik, wysłodki, otręby, jęczmień, susz itp.) względnie tanio w jednym miejscu by można było wysłać na palecie. W zeszłym roku zamawiałam z jar-pasza, ale może coś innego polecicie?
Polecicie jakiegoś doradcę żywieniowego, który uwzględnia wszystkie marki pasz, a nie np.. tylko Hippolyt? Problem z chudym koniem  🙁
Wigorrr, spróbuj u forumowej sumire
Gdzie znajdę składniki pasz (słonecznik, wysłodki, otręby, jęczmień, susz itp.) względnie tanio w jednym miejscu by można było wysłać na palecie. W zeszłym roku zamawiałam z jar-pasza, ale może coś innego polecicie?


Może AGRO VITAL ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się