Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Gillian   four letter word
30 listopada 2017 12:01
i jak? pozytywnie? dostałam trzy worki paszy, z czego dwa są spleśniałe 🙁
Łoo, no wiesz ja ten sklep mam na miejscu, zawsze zamawiałam z dostawą do stajni i problemu nie było. Reklamowałaś?
Gillian, ja też czasem brałam, bo to 3km od mojej stajni i było wszystko ok.
Gillian   four letter word
30 listopada 2017 12:31
Nie mam nic do sklepu, bo wydaje się w porządku - wiem, że z paszami Besterly bywały problemy.
Napisałam maila, czekam na odpowiedź 🙂
anetakajper   Dolata i spółka
01 grudnia 2017 10:04
Nie mam nic do sklepu, bo wydaje się w porządku - wiem, że z paszami Besterly bywały problemy.
Napisałam maila, czekam na odpowiedź 🙂


Teraz już wiem dlaczego moja obraziła się na coldmixa i basica!  😲  Otworzyłam nowy worek to księżniczka nawet podchodzi do koryta.

http://optifeed-sklep.abstore.pl/sieczki-dengie-hi-fi-apple-20kg,c34,p8,pl.html  te granulki w tej sieczce to..?
Obstawiam, że NIS pellets (słoma paszowa o ulepszonej technologicznie wartości pokarmowej) lub granulowana lucerna  😉
anetakajper   Dolata i spółka
01 grudnia 2017 11:05
Dziwne, że tego nie chce jeść :/ Ale spróbuje jej to namoczyć.
Wczoraj jej to wybierałam, a ta grzecznie patrzyła czy wszystko  🤦
Dziwne, że tego nie chce jeść :/ Ale spróbuje jej to namoczyć.
Wczoraj jej to wybierałam, a ta grzecznie patrzyła czy wszystko   🤦


Ty to rzeczywiście masz trochę przerąbane z tym swoim niejadkiem. Zostawienie jedzenia na dzień lub dwa w żłobie nic nie daje? To nie są trujące rzeczy, ona po prostu wybrzydza, nie ma co się litować. Rozumiem litość, jak nie lubi jakiejś konkretnej paszy, może dwóch, że dopłacisz za inną, żeby jej bardziej smakowało, ale ona Ci chyba odmawia większości rzeczy.
anetakajper   Dolata i spółka
01 grudnia 2017 13:00
Poza owsem, lucernokulkami, buraczkami i jak ma dzień coldmix i basic to pasza może sobie stać  🙄
Wrzucam jej na noc sieczkę, nawet mieszam jej z owsem i zawsze rano wybieram 1/2 porcji zwłaszcza te granulki.

Za to moje młodziaki mają jak w raju  😀iabeł: wymiatają wszystko 🙂
A to ja bym w żłobie tym bardziej nie zostawiała, tylko wybierała co nie zje i dawała na kolejny posiłek.
Karmi ktoś może Mebio Build up? Aktualnie mój stoi na Pro Linen Light, ale widzę że i Mebio ma mało energii, a skład o niebo lepszy o Pro Linen. Ktoś coś?  👀
Wigorrr ja zaczęłam, więc na razie nie mogę nic powiedzieć, poza tym że ma strasznie ciężką, jakby "mokrą", zbitą konsystencję. A że mój koń jest wszystkożerny no to też nie powiem jak ze smakowitością, bo jemu raczej wszystko smakuje 😉

Ale widziałam że dziewczyny się wypowiadały ileś stron temu:

Windziakowa, Mebio Build Up, od jakiegoś czasu kilka koni na tym stoi u nas i efekty są fantastyczne, a cena przyjemna
http://salonmiko.pl/pl/p/MEBIO-Build-up-20kg/11433
budyń, otręby ryżowe forever  👀


Evson- ja karmię już dłuższy czas Mebio Build Up + Brandon 🙂 polecam. Jak masz jakieś pytania zapraszam na pw 🙂


Robił ktoś zakupy w Petrze lub Eko-Rolu? 👀
Ja wracam z moja rozterką o trawokulkach z Jar-paszu NIE POLECAM. "Trawolucerna" była super, natomiast to co jest teraz zamiast niej o nazwie "trawokulki" totalna porażka. Nawet nie chce się to za bardzo rozmaczać  😵 I znowu trzeba szukać czegoś innego...

Co polecacie innego? Sama lucerna lub mieszanka w granulacie. Ma być dużo 25-30 kg i w miarę przyjaźnie cenowo. Znalazłam takiego Ardexa ale coś taki za tani  🙄 albo Gospodarstwo Bogusławie
Czy ktoś stosuje u swojego konia/koni paszę CHRUPKA KOŃ SPORT? Dostałam próbki na Cavaliadzie, wygląda całkiem nieźle ale jestem ciekawa, jak to działa przy dłuższym stosowaniu.
Ja wracam z moja rozterką o trawokulkach z Jar-paszu NIE POLECAM. "Trawolucerna" była super, natomiast to co jest teraz zamiast niej o nazwie "trawokulki" totalna porażka. Nawet nie chce się to za bardzo rozmaczać  😵 I znowu trzeba szukać czegoś innego...

Co polecacie innego? Sama lucerna lub mieszanka w granulacie. Ma być dużo 25-30 kg i w miarę przyjaźnie cenowo. Znalazłam takiego Ardexa ale coś taki za tani  🙄 albo Gospodarstwo Bogusławie


A Agro Vital? Klik
Alaska - czemu za tani ten Ardex? O jakości się nie wypowiem, bo nie kupowałam, ale kupuję już 2-gi rok z rzędu trawokulki (susz z traw) z Mieszalni Złotów i płacę 18 zł/worek, a jakościowo są bardzo dobre, zawsze pachnące, zielone. Do tego jeden z koni zjada na mokro porcje na noc, po karmieniu o 19, zalewam zimną wodą a na 22 mam wiadro rozmoczonej papki. Nie zawsze co drogie to najlepsze 😉
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

03 grudnia 2017 20:23
Alaska, mój dostał Lucernę Mix z Gospodarstwa Bogusławice, na razie zeżarł 40kg, ale mam wrażenie, że troszkę nabrał ciałka. Jedziemy na tym od miesiąca ale zamówiłam kolejne worki na grudzień i będę obserwować. Trochę kręcił nosem, jak dostał pierwszą porcję, ale wydaje mi się, że to dlatego, że wcześniej dostawał wysłodki i różne dodatki do nich, a tu nagle tylko granulat. Póki co, dla mnie na plus.
devil dzięki, to akurat wyczytałam, ale myślałam może że ktoś podpowie coś więcej. A to musli ma w sobie sieczkę? Co do konsystencji to tak się składa, że mój lepiące musli bardzo lubi i nie narzeka 🙂
zielona_stajnia, mogę prosić o link do trawokulek? 🙂
Koniuszek - nie mają ich na stronie, trzeba kontaktować się telefonicznie lub przez facebooka
A mam takie pytanie. Karmi się u nas niestety tylko dwa razy dziennie. Na każdy posiłek daję mierząc na sucho 500g wysłodków z wliczonymi dodatkami i 250g innej paszy (granulat do podawania na sucho). Paszę postanowiłam rozmaczać z wysłodkami dla wygody stajennego, a utwierdziłam się w tym pomyśle, jak na próbę zalałam te 250g i wypiły na prawdę całkiem dużo wody (ciepłej). Po namoczeniu tych 750g jedzonka gorącą wodą na test (nie chciało mi się czekać w stajni, a zimną wodę pije wolniej) wyszło, że do konsystencji papki potrzebne jest dość dużo wody, namoczona papka prawie wypełniła wiaderko 5l. Istnieje zasada, żeby nie robić posiłków powyżej 2kg (tu będzie koło 4??), ale czy dotyczy to też wody? Gdybym nie rozmaczała paszy może byśmy się zmieścili w 2kg, wysłodki byłyby bardziej stałe, a pasza na sucho.
Co lepsze w tym przypadku - lekko obciążyć żoładek wagą lekkostrawnego papkowego pokarmu czy liczyć na to, że skoro pasza nie wymaga namaczania według producenta to intensywnie nasiąkając sokami trawiennymi w żoładku nie "zatka" nic? A może to gorąca woda spowodowała, że tak nadmiernie to jedzenie puchło?
Na instynkt konia do niejedzenia jeśli nie ma miejsca w żołądku bym nie liczyła, bo wsysa wszystko jak leci
A mam takie pytanie. Karmi się u nas niestety tylko dwa razy dziennie. Na każdy posiłek daję mierząc na sucho 500g wysłodków z wliczonymi dodatkami i 250g innej paszy (granulat do podawania na sucho). Paszę postanowiłam rozmaczać z wysłodkami dla wygody stajennego, a utwierdziłam się w tym pomyśle, jak na próbę zalałam te 250g i wypiły na prawdę całkiem dużo wody (ciepłej). Po namoczeniu tych 750g jedzonka gorącą wodą na test (nie chciało mi się czekać w stajni, a zimną wodę pije wolniej) wyszło, że do konsystencji papki potrzebne jest dość dużo wody, namoczona papka prawie wypełniła wiaderko 5l. Istnieje zasada, żeby nie robić posiłków powyżej 2kg (tu będzie koło 4??), ale czy dotyczy to też wody? Gdybym nie rozmaczała paszy może byśmy się zmieścili w 2kg, wysłodki byłyby bardziej stałe, a pasza na sucho.
Co lepsze w tym przypadku - lekko obciążyć żoładek wagą lekkostrawnego papkowego pokarmu czy liczyć na to, że skoro pasza nie wymaga namaczania według producenta to intensywnie nasiąkając sokami trawiennymi w żoładku nie "zatka" nic? A może to gorąca woda spowodowała, że tak nadmiernie to jedzenie puchło?
Na instynkt konia do niejedzenia jeśli nie ma miejsca w żołądku bym nie liczyła, bo wsysa wszystko jak leci


Kilo wysłodków dziennie...? Ten koń je te wysłodki za siano i owies, czy jak? Oo
owsa dostaje garść (ledwo co) wymieszaną z tymi wysłodkami, siana swobodny dostęp
mogłabym zmniejszyć, chociaż 1 kg dziennie to wcale nie jest dużo (jeśli się to rozbije na dużo porcji to można więcej), wystarczy zapytać wrzodowców- oni tak karmią, zmniejszę jeśli na prawdę nie będzie innego wyjścia

edit: w zasadzie nie są to nawet wysłodki solo tylko mieszanka paszowa na bazie wysłodków do podawania na mokro - wysłodki buraczane niemelasowane, susz jabłkowy, susz z lucerny granulowany, łuska słonecznikowa, makuch lniany, makuch z ostropestu, sieczki, susze z owoców (aronia, czarna porzeczka, malina), makuch słonecznikowy, słonecznik, pszenmix, żywe kultury drożdży S. cerevisiae, ekstrakty ziołowe (rozmaryn, mięta, tymianek), olej słonecznikowy, tlenek magnezu, wapń z alg morskich, chlorek sodu, fosforan 1-Ca, mieszanka mineralno-witaminowa.
owsa dostaje garść (ledwo co) wymieszaną z tymi wysłodkami, siana swobodny dostęp
mogłabym zmniejszyć, chociaż 1 kg dziennie to wcale nie jest dużo (jeśli się to rozbije na dużo porcji to można więcej), wystarczy zapytać wrzodowców- oni tak karmią, zmniejszę jeśli na prawdę nie będzie innego wyjścia

edit: w zasadzie nie są to nawet wysłodki solo tylko mieszanka paszowa na bazie wysłodków do podawania na mokro - wysłodki buraczane niemelasowane, susz jabłkowy, susz z lucerny granulowany, łuska słonecznikowa, makuch lniany, makuch z ostropestu, sieczki, susze z owoców (aronia, czarna porzeczka, malina), makuch słonecznikowy, słonecznik, pszenmix, żywe kultury drożdży S. cerevisiae, ekstrakty ziołowe (rozmaryn, mięta, tymianek), olej słonecznikowy, tlenek magnezu, wapń z alg morskich, chlorek sodu, fosforan 1-Ca, mieszanka mineralno-witaminowa.


No to taka mieszanka ma już większy sens. Bo kilo wysłodków dziennie to jednak jest dużo, szczególnie, jeśli dodajesz do tego paszę. I szczególnie podawane na 2 posiłki.

5 litrów wody nie zrobi koniowi żadnego problemu, najwyżej potem będzie mniej pił. Dorosłe konie wypijają nierzadko na jedno pojenie wiadro 20 litrów, będąc regularnie pojonymi.
Hej, proszę o ratunek ...szukam sieczki z niską zawartością białka: tak maxx na poziomie 9%..ktoś coś może polecić?
Dengie HI FI Mol.Free ma 10 %
Dengie Healthy Hooves ma 9%
Dengie HI FI Senior 10%
darolga   L'amore è cieco
04 grudnia 2017 20:37
RatinaZ - surowego czy strawnego?

RatinaZ - surowego czy strawnego?




Surowego
darolga   L'amore è cieco
04 grudnia 2017 20:52
to Spillers kopytowy i Safe&Sound Dodsona mają po 8% i ciężko będzie znaleźć coś poniżej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się