telefony komórkowe

Graba., a nie mam gier ani zbyt dużo plików video i mam zajęte prawie 50 ze 128 pamięci. Mój ostatni telefon, który miał 16 GB był wiecznie zapchany.
Graba.   je ne sais pas
06 kwietnia 2018 09:36
ciągle się waham miedzy iphone 6 czy SE... boje sie, ze SE bedzie za maly-wszystko robie na telefonie :/ 6s niestety juz wykracza poza moj budzet.
Nie mialam nigdy iphone, a chyba kupie uzywany. Doradzi mi ktoś z jabłkowiczów na co zwracać uwagę i co zapytać? jak z dostępem do icloud, tylko dla pierwszego wlasciciela?
mils   ig: milen.ju
06 kwietnia 2018 10:02
Graba. zmieniałam telefon z HTC Desire 610, który ma ekran 4,7" na Iphone SE - nie narzekam, dobrze mi się go używa i w ręce leży duuużo lepiej. Tylko, że ja telefonu używam do robienia zdjęć, social-media i słuchania muzyki, więc sama "rozrywka". Jedyne co, to skrypty na studia mam zapisane i często czytam je na telefonie - mi rozmiar ekranu nie przeszkadza. Zwróć uwagę na pamięć, bierz możliwie największą. Mi 16GB starcza tylko dlatego, że wszystkie zdjęcia mam na dysku Google, a muzyki słucham przez aplikację Musi i mam ściągnięte chyba ze 3 utwory.
Pytaj też o baterię. Mój trzyma cały dzień przy stale włączonym internecie, ale moim znajomym Iphony w tym samym "wieku" potrafią padać w ekspresowym tempie.
Graba.   je ne sais pas
06 kwietnia 2018 10:11
mils, a komputer masz maca? najbardziej w iphone kusi mnie ten jasny aparat, nawet jesli w se nie ma duzo mpx, chociaz mam wrazenie, ze za ta cene moglabym miec cos lepszego, ale bez znaczka 😀 ja wlasnie uzywam tez glownie do social-mediow i forum, wiec moze faktycznie bedzie po prostu wygodny taki maly telefon.
mils   ig: milen.ju
06 kwietnia 2018 10:18
Graba nie, mam lapka z Windowsem. Tylko ja używam dysku Google, iTunesa nie używam, także nie wiem czy jestem miarodajnym użytkownikiem Apple. 😁 Aparat jest ok, ale na ten moment są porównywalne albo nawet lepsze w innych telefonach za taką cenę. 🙂
Graba., miałam do tej pory 6 i byłam bardzo zadowolona. Podobnie jak Ty, używałam głownie do social media, ze zdjęć byłam zadowolona, telefon bardzo wygodny w obsłudze i w użyciu. Teraz niestety potrzebowałam czegoś z dual sim, więc z iPhonem się pożegnałam, ale bardzo miło wspominam.

I teraz mam pytanie właśnie związane z tą zmianą - mam Huawei P10. Pierwszy raz mam do czynienia z tą marką i trochę się zagubiłam w temacie motywów. Dlaczego te wszystkie motywy tak wymuszają na ikonach kwadratowy kształt, nawet jeżeli dana aplikacja ma inną ikonę? Nie wygląda to dobrze. Czy da się jakoś ustawić, żeby ikony pozostawały takie, jakie z natury są? 🙄
Czy ktoś ajfonowy może mi ułomnej osobie pomóc?
mam iphone 6s. Zdjęcia wysyła automatycznie na icloud (miejsce mam podstawowe czyli do 5Gb). Na wakacjach tydzień temu narobiłam dużo zdjęc i kilka filmów. To co się zmieściło, iphone wysłał na icloud. Reszta się nie zsynchronizowała przez brak miejsca. Telefon aby oszczędzić miejsce na dalsze zdjęcia, te co wysłał na icloud przerobił na tzw. miniatury czy jakoś tak (tzn. otwiera się zamazane zdjęcie z wykrzyknikiem i po chwili jak mam sieć komórkową to je pobiera i się otwiera).

chciałam zgrać foty na kompa (windows) i jak podłączyłam kabelek to na komputerze widnieją jedynie zdjęcia te co się NIE zsynchronizowały z chmurą. Tych co mam na icloud, co są tymi miniaturami nie widzę w kompie. Dlaczego?
jak mogę je zgrać na komputer aby wyczyścić telefon?
jak się zaloguje do icloud to je widzę i wiem jak pobrać sobie np. na pulpit zdjęcie ale odbywa się to pojedyńczo. Nie idzie zaznaczyć kilku zdjęć aby skopiować je hurtowo.

co mam zrobić? to ponad 1300 fotek.

ps. spróbowałam w telefonie zaznaczyć opcję wyświetlaj i zachowaj oryginały, ale i tak komputer nie widzi tych zdjęć.

sierota jestem, pomóżcie  :kwiatek:
Czy ktoś techniczny mógłby mi doradzić? Posiadam Huawei P8 Lite od prawie dwóch lat i zaraz mnie coś strzeli :/ tnie się, zacina, muli, zawiesza. Do kompletu brakuje już tylko tego, żeby wylądował z hukiem na ścianie - tak mnie denerwuje!  🙄 Nie zapycham go milionem aplikacji, mam z 5 podstawowych. Zdjęcia i filmy na bieżąco zgrywam na komputer. Szczęście niedługo kończy mi się umowa to wymienię go na lepszy model ale kurka co jest nie tak?! Ten typ tak ma czy powinnam zrobić jakieś czary mary?
Na telefonach się nie znam, ale mój p8 lite całkiem ładnie sobie radzi. Raz robiłam całkowity reset, ustawienia fabryczne itp (rok temu). Masz wszystko zaktualizowane? Ostatnio często wychodziły jakieś ulepszenia.
Ja wytrzymałam z tym modelem 2 lata i rzuciłam nim o ścianę. 😁 Z tego, co słyszałam od znajomych, to dwa lata to jest maks w miarę komfortowego życia z tym telefonem. Choć po zmianie na iphona nie nazwałabym tego komfortem, a raczej męczącą koniecznością. 😉
Ja mam p8. Jak mi zaczynał zamulać resetowałam i śmigał znów szybko. W tym roku stuknęły mu już dwa lata.
Jedno co zauważyłam to nie lubi WhattsAppa 🙂 Instaluje go tylko jak ktoś mi chce film lub zdjęcia przesłać bo to jedyny program, który nie zniekształca jakości obrazu a później go kasuje i jak potrzeba znów instaluje. Teraz mam WU już dwa tygodnie i telefon jeszcze nie zmulił 🙂

Pewnie zakładam, że można trafić na gorsze lepsze egzemplarze... Ja swój uwielbiam z tym, że muszę ograniczać aplikacje w razie w i liczyć, że może niedługo uda mi się uzbierać na nowy bo czuć jak po czasie telefon nie nadąża za nowikami technologicznymi...
Dla mnie z założenia każdy telefon po 2-3 latach jest jest stary, technologia idzie do przodu i nie ma się co oszukiwać. Android to system, który wymaga co jakiś czas resetu, wyczyszczenia. Ja swój telefon jeszcze nawet lubię, ale nie wystarcza już na moje potrzeby. Oddam go mamie, do codziennego użytku jest szybki i wystarczający. Kolejny telefon też biorę na Androidzie, mam ipada i nie odpowiada mi ten system. Nowe androidy też śmigają fajnie 😉
Restart telefonu nie pomaga. Aktualizuje za każdym razem jak mi to tel podpowiada, regularnie czyszczę pamięć a i tak odpalenie np. głupiej książki z kontaktami często (codziennie po kilka razy) trwa wieeeeeeeki. Jasne rozumiem, że technologia idzie jak burza i producenci 'dbają' o konieczność popytu na nowe modele ale bez jaj. Jestem osobą, która dba o sprzęt i nie ma mani wymiany go co pół roku, dlatego wkurzaaaa mnie ten tel strasznie, że zawodzi w podstawowym zakresie użytkowania. Nienawidzę tego bubla  😤
Dziwne, ja nawet w miarę płynnie gram na nim w gry. Wiadomo, że nie jakieś mocno wymagające, ale jakieś zabijacze czasu, kiedyś nawet jakieś wyścigi samochodowe... Codziennie korzystam z internetu, czesto mam otwarte milion kart na raz, instagram, aplikacja facebooka, messenger itp i raczej wszystko idzie płynnie. Na temat tego telefonu są dwie opinie, albo ktoś jest zadowolony, albo go nienawidzi. Może wypuścili serię bubli :/
falletta, objawy jakby się grzał.
borkowa.   silesian team
02 maja 2018 17:58
zamierzam niebawem wymienić telefon, dlatego zaczynam się rozglądać za czymś nowym 😉 jeśli chodzi o pieniądze, to póki co nie mam określonego budżetu, ale bez szaleństw 😁 głównie zależy mi na naprawdę dobrym aparacie i na tym, żeby służył mi bez zbędnego ścinania, zawieszania się, wyłączania bez potrzeby, tak jak to robi mój obecny 🙁
borkowa, sprawdź Huawei P10. Ma fantastyczny aparat i spełnia wszystkie Twoje pozostałe oczekiwania 😉
Ktoś ma porównanie Iphona 8plus do X?
falletta ja też mam p 8lite, nie wiem czy będzie już dwa lata ale ponad rok na pewno i póki co działa jak należy. Nie jest demonem prędkości ale porównywalnie do tego jak chodził od początku, jedyne co to krzyczy mi już, ze brakuje mu miejsca w pamięci wew mimo, że co się da trzymam na karcie a niektórych systemowych aplikacji nie da się na nią przenieść.

Słuchajcie istnieje jakiś smartfon z klawiaturą? Czy to już całkowity przeżytek i tylko w pełni dotykowe produkują? 👀
O, dzięki 🙂 Czyli Blackberry ogólnie czy coś jeszcze produkuje taki typ? Tylko cena.. 😲

Edit: idąc tropem za blackberry wpisałam w google smatphone qwerty i mi wyskoczyło trochę telefonów 😉 Gdyby jednak ktoś coś jeszcze konkretnego podpowiedział to będę wdzięczna 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2018 19:54
KeyOne zaraz po premierze miał bardzo kiepskie opinie, za niedługo, w czerwcu, wchodzi jego następca Athena (Key2) - ja na niego bardzo liczę, bo nadal mam smartfona na oprogramowaniu BB 10 i choć uważam, że system genialny, to brak aplikacji dokucza - np. do map googla muszę mieć inny telefon z androidem, ale najgorszy jest i tak brak spotify.
Bo Priv już jest nieco leciwy, choć wciąż świetny (i duży, kwestia gustu).
Dobrze wiedzieć. A one nie są na Androidzie?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2018 19:58
są, są 🙂 właśnie dlatego przymierzam się do zmiany :P
A co masz obecnie? Ja dziś zabiłam swojego iphona z czego się cieszę, bo już nie mogłam wytrzymać z tym g***** 😫 I chciałabym coś prostego, z klawiaturą właśnie więc może blacberry a może jakiś samsung.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2018 20:13
Blackberry Q10 🙂
O właśnie ten mi się spodobał, no ale inny system niż android odpada 🤔
madmaddie   Życie to jednak strata jest
22 maja 2018 20:32
ja bym go teraz chyba nie kupiła - potrzebuję nawigacji na trasy, system nie jest już wspierany, to wkurza. Za to idea tego, że wszystko mam w hubie, obsługa maili i generalnie kontaktowanie się ze światem - świetna sprawa. I program łączący go z komputerem też świetny - pozwala na bardzo swobodne przenoszenie pracy. Niby w erze google drive nic takiego, ale ja nie przepadam za googlem i microsoftem - oldskulowa jestem 😉 No ale wygoda obsługi systemu w jeżynie przebija iPhone, a jak mam pracować na androidzie to już w ogóle ledwo się powstrzymuję, żeby nie cisnąć o ścianę 😉

jeśli ten Key2 będzie dobry - to biere. Strasznie mi smutno, że BB tak spadło, może w końcu się podniosą.
Ale ostatnio w ogóle mam takie jakieś przeczucie, że jestem człowiekiem poprzedniej epoki  🤣
Ja generalnie jeśli chodzi o aplikacje to tylko whatsapp, pogoda i google mapy. Nic więcej nie potrzebuję, od reszty mam komputer. Na iphony już nawet nie spojrzę, a windows w ogóle nie wchodzi w grę. Androida chociaż znam, wolałabym się nie pakować w jakiś blueberowski system, którego nie kojarzę i jest niekompatybilny z większością aplikacji - dlatego odpada. Natomiast sam wygląd i rozmiar telefonu jak najbardziej ok dla mnie.
No widzisz, a ja dziś swoim iosem cisnęłam o ścianę 😵 Więc już wolę androida, bo takich problemów jak miałam z tym jabłkowym dziadostwem nie miałam nigdy w życiu z żadnym telefonem. A kupiony nowy z oryginalnego sklepu raptem 2 lata temu, od początku były jajca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się