KOTY

tunrida dziękuję za linka, zadzwonię do wet i dopytam co miała na myśli 😉
busch mam nadzieje, ze nam się uda z tego wyjść tak jak Frani się udało 😉 pokaż ją, jest śliczna  :kwiatek:
busch   Mad god's blessing.
28 kwietnia 2018 11:16
Fokusowa, mam nawet filmik dla maksimum słodkości 😀
https://www.instagram.com/p/BfjJqZUn3ie/
efeemeryda   no fate but what we make.
28 kwietnia 2018 12:41
megi007
w żadnej z tych karm nie znalazłam szczegółowych informacji na temat zawartości fosforu.
Wydaje się jednak, że jest go z pewnością za dużo sądząc po ilości białka, nie bardzo więc rozumiem, jakim sposobem miała by to być dobra karma dla kota z PNN.
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
29 kwietnia 2018 09:47
Postanowilam odezwać się w milszym wątku, niż ten, w którym tkwię 😉


Witam się więc wkupnym zdjęciem mojego futrzaka 🙂

[/URL]
Arwilla, jakie cudo!  😍 i jaki ma śliczny "telewizorek"
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
29 kwietnia 2018 12:02
Dziękuję sanno
FishTV... mało dialogów ale dużo zwrotów akcji. 😉



A jak Twoje koteły zniosły podróż?
Czytałam jakiś czas temu że bardzo przeżywają...
busch   Mad god's blessing.
29 kwietnia 2018 13:41
Arwilla, ale śliczny koteł 😍 Co to za rasa?
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
29 kwietnia 2018 13:57
To maine coon.
Więc na tym wątku nie będzie osamotniony w swej rasie  🤣
Mój pierwszy rasowy koteł.
Charakter ma cudowny 🙂

Wcześniej miałam same bidy wyciągane z piwnic i śmietników.

Arwilla, no, jest przepiękny! Btw super  drapak i  jak widać wytrzymuje ciężar MC.. Sama robiłaś?
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
29 kwietnia 2018 14:26
Drapak zrobił mój zdolny mąż 🙂
Ma już ponad dwa lata (drapak, nie kot) i przyznam szczerze trochę się rozchwiał.
Ale nic dziwnego, bo ta baryła rzuca się na niego z połowy pokoju, całym cielskiem....czasem nie wymierzy i bierze półkę "na klatę"... 😉

Wyszukalam w necie podobny drapak bo nie chciałam klasycznego...
A ponieważ cena mnie zabiła... pomysłowy Dobromir z kawałka kuchennego blatu, dwóch pilśniowych płyt, wieszaka na ubrania  🤣 (górna półka), ściętego drzewka, sztucznych gałazek, sznurka sizalowego i wykładziny kupionej na resztach, wyczarował mu takie cudo.
Koszt wyniósł jakieś 80zł...  😎

Super kot i super drapak. Ja nadal mam piwniczną bidę a o rasowych mogę pomarzyć. Skubana jest tak zazdrosna że nie ma mowy nawet o kanarku by nie urazić jej kociego majestatu.
Arwilla, teraz dopiero doczytalam.. Nie pojechaliśmy bo udało mi się przekonać moja wetka do wizyty domowej, Noreen będzie mogła przyjechać za jakieś 3 tygodnie więc sobie spokojnie czekamy. Dziękuję że pamiętałas o tym problemie  :kwiatek:
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
30 kwietnia 2018 08:27
NormaH - dziękuję 🙂
Czy kot rasowy czy nie... żadna różnica... kocha się tak samo  😍

Kupiliśmy kota po stracie psa.
Rozpacz w domu była straszna...
Drugiego psa nie chciałam... bo to nie byłby "ten" pies.

A ponieważ dziecko już wcześniej chciało kota, zaczęliśmy poszukiwania.
I tak zamieszkał z nami kot, który zna komendę "siad"... aportuje piłki... i reaguje na "spacerek"  🤣
I gada... gada... gada... choc podobno egzotyczne gadają bardziej 😉

Poza tym kocha psy.
Wszystkie i bez wyjatku.

sanna - cieszę się wiec że nie musiały się stresować, mój też nie przepada za jazdą autem.
Chyba pora na odczulanie 😉
Bo od odkurzacza już odczuliłam... od etapu chowania się pod łóżkiem, dość szybko przeszliśmy do odkurzania samego kota  😎
Teraz pracujemy nad kosiarką  🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 kwietnia 2018 09:56
Ja jestem taka dumna z mojej Meli, ze jest taka grzeczna, samochodem z nia jeżdzę tylko w torbie, bo nie chce mi sie targać transportera, siedzi przy kroplowce jak trusia, daje sie kłuć, rok temu to byłoby kompletnie niemożliwe.
Arwilla racja, każdego da się rozpieścić na granicy konieczności ucieczki z domu  🤣 Strzyga, moja też tak miała. Znaleźliśmy ją z kocim katarem. Bida z nędzą. Każda próba dotknięcia, leczenia to była drama. Po roku to już była córeczka tatusia, pełne zaufanie do nas, do weta. Tylko obcych nadal się boi.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
30 kwietnia 2018 15:51
Z cyklu, co człowieki zrobią, żeby kotkowi było dobrze. Jestem w stajni, dostaję MMS'a od męża. Na zdjęciu donica z groszkiem cukrowym, a w donicy... Nieśmiałek. Najpierw obsobaczyłam męża, że nie robi się zdjęć, tylko kota za fraki i z donicy! Wróciłam do domu, przywitałam się z całą starszą trójką, podchodzę do Nieśmiałka "Pakuj się, wracasz do stajni", na co mój mąż z kanapy "Aha, jużci to widzę". Ucierpiała na szczęście tylko jedna roślinka groszku. A my... pojechaliśmy do Leroy po... doniczkę na trawkę dla kotka.

Ja: Taka wystarczy?
Tleniony: Za mała, nie będzie miała jak się w niej położyć.

Tak, takie było kryterium wyboru doniczki. Żeby kotek mógł się w niej położyć.  😵

I tak sobie kiełkuje trawka dla kotka. A ja pilnuję , żeby mój groszek, pomidory i sałata przeżyły.
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
30 kwietnia 2018 16:51
Jak znam kocią przekorę, bedziesz sobie hodowała trawę, a Nieśmiałek będzie wysiadywał Twoje pomidorki  🤣
Gillian   four letter word
01 maja 2018 18:53
Słuchajcie, Grażyna kicha, ma troszkę załzawione oczy, dużo śpi i ma temp 39,6. Zostawiłam na noc uchylone okno i wsadzała tam nosa, chyba się przeziębiła. Szukać na cito weta czy nie panikować?
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
01 maja 2018 19:18
Daj jej rutinoscorbin może.
Teraz i rano.
Mojemu to pomaga jak doopę na trawie za długo potrzyma.
efeemeryda   no fate but what we make.
01 maja 2018 21:11
na cito nie, ale jutro by wypadało, po co ma się męczyć  :kwiatek:
Gillian   four letter word
01 maja 2018 21:17
ona w nocy sypia po kołdrą, zamknę dziś okno - niech się wygrzeje.
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
02 maja 2018 18:40
Jak Grażyna?
Hejo, wpadamy się pokazać. To Iga, ta kicia z flat chestem. Okazało się, że ma jeszcze karłowatość i mnóstwo wad, które widać dopiero na rtg. Mimo tego każdego dnia dokonuje cudu i jest najradośniejszym stworzeniem na świecie:

Tak wygląda teraz:


Tak wyglądała 22.04:


A tak 08.04:
Arwilla   Seymour zasnął 17.11.2019…
02 maja 2018 19:55
Podczytuję Was na "miau"  😉

Cudowna malutka.
Mimo wszystko wróżę jej szczęśliwe życie...  💘
Scottie   Cicha obserwatorka
02 maja 2018 22:22
wistra, super jest ta kotka! Jakie masz plany co do niej?
Będziemy razem żyć tak długo, jak długo będzie nam dane.
Dziś dostała pierwszą dawkę hormonu wzrostu, żeby trochę miejsca w środku dla organów się zrobiło. Chcę jej zapewnić komfortowe życie, czy będzie ono trwało 5 miesięcy czy 5 lat. Domu nie zmieni, zostaje ze mną, bo to ja targałam ją za uszy zza tęczowego mostu.
Jej tata został już wykastrowany, bo to on głównie niósł takie cuda w genach (mama oczywiście tez, to się z dwóch stron niesie). Niestety wiem, że hodowczyni jego chce powtórzyć to krycie i zostawić sobie jego pełną siostrę do hodowli. Koszmar, zważywszy na to, że ona wie, co się u nas wydarzyło...
No i działam chyba inaczej, niż hodowcy w mojej rasie, ktorzy mieli ten problem, bo oni po cichu zdaje się kociaki usypiali, a ja grzmię o małej głośno i nawet jej fanpage założyłam.
https://www.facebook.com/IgaFCK/

Jeszcze inna sprawa - Iga ma szansę nauczyć czegoś wetów, bo jest bardzo nietypowym przypadkiem
Jako, że odwiedziłam ostatnio rodziców to pozwolę sobie wrzucić zdjęcie ich Cezara :

No i moja Mamba, która mimo trudnych początków jest przekochanym i proludzkim (oczywiście dla 'swoich' ludzi) kotem.
wistra, wow, oby wszyscy hodowcy byli tak odpowiedzialni. Niestety ogrom z nich ukrywa wady i udaje, że ich nie ma robiąc kolejne mioty.
wistra, wow, oby wszyscy hodowcy byli tak odpowiedzialni. Niestety ogrom z nich ukrywa wady i udaje, że ich nie ma robiąc kolejne mioty.


O to wlasnie chodzi. Wqrwia mnie to i tak wlasnie bylo w przypadku przodkow ojca Igi.
Gdyby x lat temu podjeli decyzje o kastracji, ja dzis nie musialabym walczyc o kazdy jej dzien i tego przezywac.

Edit: fakt, ze ojciec Igi kotem jest przepieknym, w typie, bardzo show, no po prostu miod. Temperament tez rewelacja. Tylko co z tego.
Co mi z wygranej wystawy, kiedy w domu toczy sie walka o zycie6
Trzymam kciuki za Igę ♥ czytam o Was na miau.pl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się