Gra o Tron - dyskusja i spekulacje

smartini memy pierwsza klasa!!!

Dla mnie Sansa wysunęła się nie pierwsze miejsce jeśli chodzi o ulubione postacie kobiece.
Mnie natomiast nieprzeciętnie denerwuje Bran. Boże drogi co za mimoza, tylko gada. I siedzi gdzieś na dziedzińcu. Grrr

Czescy znajomi mówią na niego król autystów 😁 (oczywiście bez obrazy dla kogokolwiek chorego!)

Moim ulubionym tekstem odcinka było "zawsze miałem niebieskie oczy" 😜
Danka mnie wkurzała od zawsze. Zawsze jej źle życzyłam.
Bran zawsze był postacią "od czapy". W tym sezonie to już odjechali całkiem...
A Sansa... no cóż... mam wątpliwości.

O tak, tekst "zawsze miałem niebieskie oczy" był przaśny!
Za to znalazłam teorie jakby Varys miał być Targaryenem.


Mam wrażenie graniczące z pewnością, że istnieje targaryenowa teoria dotycząca każdej z postaci 🙄

mils   ig: milen.ju
17 kwietnia 2019 20:20
Achaja hahaha, dokładnie!
A ja uważam że Sam nie powinien się mścić - jakby nie patrzeć ani ojciec ani brat jakoś specjalnie mili dla niego nie byli....
Achaja, niby tak, ale z drugiej strony w jednej z przepowiedni było o tym, że smok zawsze ma trzy łby. Więc może się jeszcze znaleźć trzeci. Z tym, że to raczej w książce, bo w serialu mają trochę mało czasu 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
17 kwietnia 2019 21:32
kittajka, zawwze zostają spinoffy 🤣
Bran jest tak nijaki ze na pewno maja na niego mega pomysł. Moze zostanie nastepnym wladca umarlakow?

W kazdym razie, poniedzialki tymczasowo staly sie mniej paskudne  🤣
kittajka, w sumie w książce był jeszcze jeden Targaryen - ale czytałam tak dawno, że już niewiele pamiętam - chyba zginął XD

A smoki w serialu na dobrą sprawę zostały dwa, trzeciego ma NK - może on jednak też jest Targaryenem 😁
Tak sobie heheszkuję, bo w moim odczuciu już w poprzednim sezonie serial stał się dość przewidywalny, bez urywających szczękę śmierci i plot twistów, więc nie spodziewam się, żeby coś takiego miało miejsce.
Smartini, w przypadku GOT bym się nie obraziła, jakby powstały spin offy 😉
Achaja, też mi się kojarzy że był, ale to chyba nie on zginął, a syn Dorana Martella. Głowy nie dam, bo czytałam dawno temu. Natomiast gdyby miał się pojawić inny Targaryen, to obstawiałabym albo któregoś z Lannisterów, Varysa, albo Nocnego Króla właśnie. Te jego spirale są bardzo podobne to herbu ze smokami.
Za to wydaje mi się, że na sam koniec zrobią coś takiego, że wszystkim nam opadną szczeny. Martin lubi najpierw dać coś fajnego, długo wyczekiwanego, żeby potem dowalić w najmniej wyczekiwanym momencie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 kwietnia 2019 08:46
Dlatego bym się nie zdziwiła, gdyby w ostatnim odcinku wszyscy zginęli 😁
Achaja, też mi się kojarzy że był, ale to chyba nie on zginął, a syn Dorana Martella. Głowy nie dam, bo czytałam dawno temu. Natomiast gdyby miał się pojawić inny Targaryen, to obstawiałabym albo któregoś z Lannisterów, Varysa, albo Nocnego Króla właśnie. Te jego spirale są bardzo podobne to herbu ze smokami.


Śmieszkując to ja bym NK powiązała jeszcze z Hannibalem (z serialu), ten też lubił układać wzory z  ciał 😀 Albo NK ma ochotę na Cersei i to jest ostrzeżenie dla wszystkich Targaryenów "trzymajcie się od niej zdala, idę po was" 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2019 09:53
kittajka, z tego co wiem to planowany jest spin off o Targarienach (chyba?), z akcją długo przed wydarzeniami w GoT 😉 no i pomysłów mieli na jeszcze kilka, jakby nie patrzeć to Universum ma duży potencjał 😀
Zembria, no ja podejrzewam, że najpierw pokonają Nocnego Króla, potem epicko zginie Cersei, a jak już wszyscy będą się cieszyć, to pozabijają wszystkich lubianych bohaterów 😁
Dobby, Cersei to byłaby idealna kandydatka dla NK, chociaż Danka w sumie też 😁
Smartini, też coś słyszałam o nowych serialach. W sumie to patrząc na popularność GOT mają w zasadzie gotowy przepis na sukces. Nawet się za dużo reklamować nie muszą 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2019 11:52
kittajka, dokładnie. Tym bardziej, że HBO bardzo przemyślanie planuje swoje seriale i nie zabija pomysłów laniem wody jak Netflix. Jest więc szansa na bardzo fajną kontynuację, nawet jeśli nie pobije oryginału 😉
Cersei to swoją drogą ma głowę na karku. Oczywiście z Euronem dobrali się jak w korcu maku, ale nie sądzę, żeby go wpuściła do sypialni, gdyby nie była w ciąży. Nie byłoby źle zachować dla niego taką nagrodę do odbrania po wykonaniu zadania. Ale z drugiej strony, jeśli plan się powiedzie, brata zabiją, wojna się skończy – będzie można Euronowi wmowić, że to jego dziecko. Ciąża wczesna, nie doliczy się 😉 A wizja narzeczonej z dzieckiem mogłaby mu się nie za bardzo spodobać.

Sam w zemście obsmaruje Dankę w przyszłych wspomnieniach 😀iabeł:

Ciekawe co będzie dalej z Aryą i Gendrym. I co to za broń dla Aryii.
Właśnie. A może to dla kogoś innego? Sama ma i Igiełkę, i sztylet. A ręce dwie.
[quote author=kittajka link=topic=101269.msg2861547#msg2861547 date=1555487355]Ciekawe co będzie dalej z Aryą i Gendrym. I co to za broń dla Aryii.
Właśnie. A może to dla kogoś innego? Sama ma i Igiełkę, i sztylet. A ręce dwie.
[/quote]

To nie broń to pretekst był, żeby zagadać do chłopaka 😀
Co do trzeciego Targaryena - to był stary maester nocnej straży, który zmarł już 😉 Rachunek się zgadza.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 kwietnia 2019 13:22
Broń to będzie włócznia na umarłego smoka. Taką mam teorię 😎
Do pierwszego spin-offu już trwają castingi, część obsady już wybrana (m.in. Naomi Watts). Ma dotyczyć wieków, wieków przed obecnymi wydarzeniami - Długiej Nocy, Dzieci Lasu, Pierwszych Ludzi, genezy powstania Innych i Muru.

Do do broni Aryi to będzie nawiązywać do jej nauki walki kijem w domu Czerni i Bieli. Widać tę broń w zwiastunie. Czyli właśnie włócznia, ale dzieląca się na dwie części - kij i wyjmowany króciec z ostrzem ze smoczego szkła.

Cersai raczej już nie jest w ciąży albo wcale nie była. (wino - do tej pory cały czas było symbolem)
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 kwietnia 2019 18:06
#mnieśmieszy 😁 how to train your Rhaegal
keirashara, no właśnie się nie zgadza, bo maester zmarł. Gdyby liczyć zmarłych, to trzeba by na przykład policzyć jeszcze Viserysa.
smartini, dobre 😁

busch   Mad god's blessing.
18 kwietnia 2019 18:56
Ascaia, w sumie ja nie kumałam od początku tych domysłów o ciąży Cersei czemu niby niepicie wina miałoby być znakiem że jest w ciąży? Skoro to ma być quasi-średniowiecze, to czemu niby kobieta z tamtych czasów miałaby wiedzieć że alkohol źle wpływa na dziecko?
Też tego nie kumam 😉 Ale to chyba wychodzi polityczna poprawność (w Grze o Tron - to aż śmiesznie brzmi 😉 ) Ale fakt faktem, że to odmówienie wina zostało podkreślone i było jedną z dwóch przesłanek dla Tyriona.
Może Qyburn taki mądry, że połączył szkodliwy wpływ alkoholu na ciążę. 😉
Osobiście od początku obstawiam, że to była tylko ściema dla Królobójcy, żeby pozostał wierny siostrze.
A kiedy żył Viserys i Maester było tych Targaryenów jeszcze więcej, smoków zero i ogólnie nic się nie zgadza 😁

Żeby nie było - mam nadzieję, że dadzą nam jakieś wyczesane w kosmos plot twisty i śmierci, bo inaczej GoT pozostawi mi ostatnim sezonem niesmak jak mój kochany Sherlock...

A Cersei nie jest chyba w ciąży...? Powiedziałabym, że raczej ostatnie czego chce, to dziecko z Euronem, przynajmniej na tę chwilę. Ewidentnie chce rządzić sama, potrzebuje tylko sprzymierzeńca, którego na koniec mogłaby "rzucić na pożarcie" Górze.
Achaja, moje rozumowanie miałoby sens tylko wtedy, gdyby już była w ciąży – wtedy Euron nie byłby ojcem, ale mógłby uwierzyć, że jest. A czy Cersei jest w ciąży, czy tylko wciskała braciom kit, to osobna sprawa.
Achaja, co do plot twistów, to jeden z reżyserów zdradził, że będą. Podobno jeden z nich ma być równie kontrowersyjny co czerwone gody. Tylko kwestia czy na ślubie Cersei i Eurona, czy kogoś z Północy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
22 kwietnia 2019 14:33
Ja już po 2gim odcinku  😀iabeł:
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 kwietnia 2019 14:35
safie, ja też 😀iabeł: był na sniadanie :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się