żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

kentaur ma taką podkładkę

A wiesz może jaki to konkretnie model? Znalazłam od nich tylko na 1 I 2 komory 🙁
:kwiatek:
azzawa, Lemieux tez ma takie podkladki, acz wstepne googlowanie trzydziestosekundowe wyrzuca po polsku tylko te z 4ma kieszeniami
anetakajper   Dolata i spółka
05 kwietnia 2020 13:52
Co tam słychać w sprawie ultracienkich żelików? 🙂 Tylko acavallo z takich cienkich-cienkich zostaje? Mam bardzo spoko leżące siodło, ale sumienie mi nie pozwala jeździć bez podkładki, więc jakiegoś cienkiego gluta bym wrzuciła....
Miał ktoś żel soft air Busse? Warto?
darolga   L'amore è cieco
18 kwietnia 2020 22:58
Sankaritarina - a tylko glutek Cię interesuje? Bo z cienkich fajnych - i co najważniejsze: nie ingerujących w dopasowane siodło - jest podkładka Equiline, dokładnie ta: https://www.stajniasklep.pl/product/Podkladka-p-siodlo-Tecno-Air-czarna-s8672  Bardzo żywotna, amortyzująca w moim odczuciu bardziej niż glut, ładna, dobrze leżąca. Ja oceniam ją mega mega na plus, jak mi się zniszczy to kupię następną taką samą, ale franca od 6 lat nie chce wykazać nawet śladów użytkowania  😁 😁
darolga, Dzięki! Nie kojarzyłam tej podkładki 🙂 Wprawdzie skłaniałam się ku żelom, bo tanie... 😡 ale z drugiej strony, skoro po 6 latach nie widać śladów użytkowania... 😁
darolga   L'amore è cieco
19 kwietnia 2020 09:04
Sankaritarina - mega fajna jest, naprawdę. Tej akurat używałam tylko na ślepego, więc nie miała jakiegoś ekstremalnie ciężkiego życia, bo chodzi tylko na jednym koniu, no ale gluty  to parcieją na brzegach dużo szybciej, zwłaszcza jak kładziesz bezpośrednio na plecy, a koń potliwy. Ta podkładka jest bardzo cienka i budzi wątpliwości jak się ją "maca", ale picem na wodę nie jest, bo czuję różnicę i w koniu i w swoich plecach, choć nie jakąś spektakularną - żeby nie było  😉 Ale co tu ma być spektakularnego jeśli koń i tak dobrze pracuje ciałem w swoim dopasowanym sprzęcie  😉 Może tylko moje plecy wolą futro i z nim czuły większą różnicę, ale jeśli siodło dopasowane na tip top to niewielkie pole manewru się robi i chyba jednak bardziej cenię plecy moich koni niż swoje  😁 W każdym razie polecam i nie ja jedna - żeby nie było  😁 Sporo znajomych zawodników jej używa i ją lubi - i to takich raczej top class  😉
Oglądam właśnie zeszłoroczne zawody z gothenburga, i rzuciło mi się w oczy ze Martin Fuchs jeździ z futrem pod czaprakiem. Wiadomo ze owcza wełna jest super dla grzbietu, ale w takim razie czy wszyscy jeździmy niepoprawnie? Mniej efektywnie dla końskich pleców? Widziałam już ten „sposób” pare lat temu, ot dzisiejszy look na zeszłoroczne zawody mi zapalił lampkę-a może lepiej jeździć z podkładka POD czaprakiem? 🤔
Kiedyś była gdzieś o tym mowa ale już nie pamiętam jaki to był wątek. Generalnie jeśli idzie o większość właściwości owczego futra to nie ma znaczenia gdzie je położysz - pod czy na czapraku. Ale jeśli idzie o 'termowłaściwości' to sens ma kładzenie bezpośrednio na konia. Ogólnie rzecz biorąc między włóknami futra znajduje się powietrze, nie jest to taka zbita, 'materialna' warstwa. Pozwala to np. na lepsze odprowadzanie wilgoci i ciepła. Z oczywistych względów futro nie ma jak pełnić tej funkcji jeśli od konia dzieli je jakaś dodatkowa warstwa.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
24 kwietnia 2020 21:06
asiołka to jest chyba czaprak podszyty futrem a nie podkładka pod czaprakiem (np. Mattes). Już wcześniej widziałam na kilku koniach. Być może ma takie zalecenie na konkretnego konia, bo nie na wszystkich tak jeździ.
vissenna   Turecki niewolnik
25 kwietnia 2020 13:15
Może koń się obciera "od powietrza" albo coś go użarło na grzbiecie i wolą dmuchać na zimne.
[quote author=asiołka link=topic=77.msg2924829#msg2924829 date=1587489400]
Oglądam właśnie zeszłoroczne zawody z gothenburga, i rzuciło mi się w oczy ze Martin Fuchs jeździ z futrem pod czaprakiem. Wiadomo ze owcza wełna jest super dla grzbietu, ale w takim razie czy wszyscy jeździmy niepoprawnie? Mniej efektywnie dla końskich pleców? Widziałam już ten „sposób” pare lat temu, ot dzisiejszy look na zeszłoroczne zawody mi zapalił lampkę-a może lepiej jeździć z podkładka POD czaprakiem? 🤔
[/quote]

Ja mam podkładkę niefutrzaną ( https://www.premierequine.co.uk/tech-grip-pro-anti-slip-correction-saddle-pad-c2x21435920) a też kładę ją pod czaprak - bezpośrednio na grzbiecie. Porównywałam obydwie opcje i tak po prostu bardziej spełnia swoją funkcję  😁
Sankaritarina - a tylko glutek Cię interesuje? Bo z cienkich fajnych - i co najważniejsze: nie ingerujących w dopasowane siodło - jest podkładka Equiline, dokładnie ta: https://www.stajniasklep.pl/product/Podkladka-p-siodlo-Tecno-Air-czarna-s8672  Bardzo żywotna, amortyzująca w moim odczuciu bardziej niż glut, ładna, dobrze leżąca. Ja oceniam ją mega mega na plus, jak mi się zniszczy to kupię następną taką samą, ale franca od 6 lat nie chce wykazać nawet śladów użytkowania  😁 😁


jaką ona ma grubość?
I do 4 maja -15% i darmowa dostawa powyższej...
darolga   L'amore è cieco
03 maja 2020 10:30
Epikea - mogę Ci zmierzyć jeśli chcesz  🙂 Chyba mam ją nawet w domu, bo koń chodzi aktualnie na futrze, bo miał rok padokowania tylko i trochę brakuje mu pleców.
Darolga -ja tez bym prosiła o zmierzenie podkładki -grubość i długość  :kwiatek:
Epikea - mogę Ci zmierzyć jeśli chcesz  🙂 Chyba mam ją nawet w domu, bo koń chodzi aktualnie na futrze, bo miał rok padokowania tylko i trochę brakuje mu pleców.


Poproszę
Potrzebuje coś ultracienkiego i mega amortyzujacego, poza tym, ze takie rzeczy to tylko w Erze😉
Pocięta dętka od samochodu ciężarowego .  🤣 🤣 🤣 Albo Winderen  😉
Ktoś miał może w rękach podkładkę Eqst? Coś takiego:

https://eqst.pl/produkt/podkladka-pod-siodlo-melange-niebieski

Kształtem podobna do winderena, przemawia do mnie to wycięcie na kłębie, ale zastanawiam się, jak z wypenieniem...
dziunka, opis brzmi dosc ciekawie, pierwszy raz w ogóle widzę taka podkładke I te firmę.
Pranie Mattesa- ktoś może uprał z sukcesem w czymś innym(ogólnodostępnym) niż ich firmowy płyn ?
mils   ig: milen.ju
12 maja 2020 09:32
kasska ja kiedyś prałam swojego w czymś co mama miała w domu do wełny. Wszystko okej.
Perwoll?  🤣
Moon   #kulistyzajebisty
12 maja 2020 09:42
kasska, ja prałam w najzwyklejszym proszku i płynie do płukania. Też przeżył 😉
Coś nowego w odniesieniu do podkładek Kentucky i ogólnie memory foam.
https://www.ntb24.pl/Kosmiczne_podkladki_pod_siodlo_Kentucky
Co myślicie o tych podkładkach? Jedna z nich z tego co patrzyłam ma 4cm grubości co wydaje mi sie mega dużo. Jest tam ta pianka memory, która poddaje sie naciskowi wiec pewnie tez sie "wyplaszcza" ale to tylko jedna z warstw. Jeśli ktoś ma dobrze dopasowane siodło to nie wiem czy taka podkładka nie powoduje więcej szkody jak pożytku?
Odnośnie prania - też prałam w pralce na programie do wełny i z użyciem środka do prania tejże. Dobrze potem rozczesac szczotką
Słuchajcie, gdzie znajdę wymiary siodła do dopasowania podkładki mattesa? Kupiłam L do siodła 17.5 i jak jej nie ułożę jest za długa...  Nie wiem czy jej nie sprzedać. Głupio wygląda. Znalazłam tylko info że L ma długość całości 58 cm, a interesuje mnie wymiar części bez futra...
anai, a czemu ci głupio wygląda? Ja pod krótką 18" mam XL, na L-kę nie wchodzi. Skokówka pewnie inaczej trochę, ale one zawsze przodem wystają. W uj. siodle jaką bym nie brała L-kę to wchodzi właśnie maks pod 17.5
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się