własna przydomowa stajnia

Ja wysłałam swoje zgłoszenie do ewidencji producentów kurierem DPD😅
Zobaczymy, czy w taki sposób się uda. Jak na razie u mnie nikt nic nie wie, dodzwoniłam się bez trudu, ale przełączali mnie ze trzy razy. Ostatecznie stanęło na tym, że mam ten mój wniosek wysłać, Panie w urzędzie zobaczą i będą do mnie w razie czego dzwonić. Byłam zaskoczona taką chęcią współpracy. Odpowiedź na moją rejestrację z tym numerem itp. też mam dostać od nich pocztą (co ciekawe nie kazali mi robić jakiejś opłaty za znaczek czy coś). Także czekam.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 stycznia 2023 16:53
melehowicz, ja chyba niepotrzebnie wpisałam siebie jako opiekun zwierząt i potem musiałam wypełnić oświadczenie na siebie samą 😁 i dołączyć bo mi błąd wyskoczył ze tego brak.

Także jak ktoś jest właścicielem i opiekunem jednocześnie to niech siebie nie wpisuje w opiekuna (tak mi się wydaje). Dziś zadzwonił do mnie Pan z ARiMR i pomógł sprostować ( jak się już wyślę to nie ma możliwości poprawić bez ingerencji ARiMR)
Zgadza się, ja też tak próbowałem dodać członków rodziny, ale jak system chciał oświadczenia to się cofnąłem i skasowałem. Podobnie nie podałem wszystkich działek z gospodarstwa tylko te sąsiadujące z działka stajni, bo system też głupieje.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
19 stycznia 2023 18:23
Ja niestety, niechcący kliknęłam WYŚLIJ WNIOSEK i było po ptakach. Zdziwiłam się, że w ogóle system wypuścił ten wniosek mimo błędu ale całe szczęście udało się poprawić.
anetakajper   Dolata i spółka
20 stycznia 2023 07:12
melehowicz, jak wprowadzisz konie to daj znać.
zakładka "Zgłoszenie koniowatego do rejestru" , typ zdarzenia *- przypisanie do działalności.

I dalej mnie zamurowało. Czy to wszystko trzeba wypełnić ? to jakiś żart?
anetakajper, Dokładnie ta sama reakcja była u mnie. Też wyszukałem taką ścieżkę.
Ja zgłosiłam już konie, wypełniłam tylko minimum i dałam weryfikuj, wyskoczyły błędy, które poprawiłam, tym sposobem wypełnia się jakąś 1/3 tych wszystkich informacji które tam wyskoczyły.
pestka, Dałaś mi nadzieję, Już myśałam, że, jak ktoś już wspomniał, numer buta będę musiała podać.
pestka, Dzięki po południu przetestuję. Rozumiem że ścieżka przez "przypisz do działalnosci"?
Ja jeszcze nie zaczęłam, ale ciekawi mnie co tam jest takiego do uzupełniania, że się wszyscy dziwią ile to szczegółów? Chyba się z tej ciekawości zmobilizuję;p
melehowicz, tak przez przypisz do działalności.
ps o numerze buta to też ja pisałam😂 nie ciepię wypełniać dokumentów gdzie podaje się tak szczegółowe dane
pestka, To jeszcze nam napisz czy swoje konie rejestrowałaś jako posiadacz czy właściciel?
Ograniczona edycja to admini muszą łyknąć post pod postem.
Wprowadziłem konie do bazy.
jeśli wprowadzacie obce (nie swoje ) konie musicie znać nr identyfikacyjny właściciela. Niezbędne do wprowadzenia są nr ULEN i Nr transpondera, data urodzenia księga i związek który ja prowadzi, data i miejsce urodzenia konia ULEN rodziców i ich nazwy.
melehowicz, trochę lipa. Mam konia bez chipa - poza obowiązkiem chipowania... i co?
_Gaga, Nie sprawdzałem, ale zgodnie z ustawą jest możliwa rejestracji bez czipa.Teraz tak myślę, ze to się powinno udać , bo tam są możliwe alternatywne metody identyfikacji, więc opis słowny i graficzny też jest ważny. Na dole klikasz weryfikację dokumentu i wyskakuje gdzie masz błędy , poprawiasz, a jak jest adnotacja UWAGA to przyjmuje wpis nawet z uwagą.

Tylko nie wiem jak wprowadzisz błąd jak to skorygować juz po zatwierdzeniu. Jeśli ktoś wie to dajcie znać.
melehowicz, uff, dzięki. Już miałam wizję chipowania 18latka.
melehowicz, czyli jak ktoś prowadzi pensjonat dajmy na to na 50 koni to musi to wszystko ręcznie wklepać? O panie…
Już wiem jak dokument jest zatwierdzony to przez zakładkę zdarzenia , kliknąć koniowate i zaznaczyć korygowany dokument i na do wprowadź korektę. Ale dokumenty w kontroli tam się nie świecą.
Fokusowa, Najpierw musi od wszystkich zebrać nr identyfikacyjne. Dzisiaj w agencji powiedziano mi, ze przygotowują się do wprowadzania w agencji - może z kodu kreskowego ???? nie mam pojęcia. Pewnie szum informacyjny.
melehowicz, numer identyfikacyjny właściciela? Czyli każdy właściciel musi złożyć wniosek o EP?
Iskra de Baleron, czytając ustawę zrozumiałam, że każdy właściciel konia musi uzyskać EP.
_Gaga, - ja 20-latka i 19-latka mojej mamci 🤦 Im więcej czytam tym większa załamka, ale czekam aż to się trochę powyjaśnia.
Generalnie tych koni bez chipa to jeszcze trochę jest i dość słabo, że nie jest to jaśniej określone, ale cóż, nasze prawo słynie z dziur 🙄
Reyline, ja najpierw też tak zrozumiałam, potem znajomi gadali tyle różnych wersji że zgłupiałam 😅
Iskra de Baleron, ja o tym w kółko piszę. Stajni i gospodarstwa od lat nie posiadam. Mam 1 starego wałacha i muszę mieć nadany nr gospodarstwa / producenta / jak zwał...
Dopiero jak będę miała ten nr, właściciel pensjonatu może sobie dopisać mojego konia do stanu posiadania (w znaczeniu posiadacza).
_Gaga, plus jest taki że „moja” agencja przemyślała sprawę i przyjmuje wnioski zarówno pocztą jak i skan przesłany przez ePUAP. Wniosek o nadanie numeru producenta jest prosty.
Tylko nie wiedziałam EP/numer producenta/ numer identyfikacyjny właściciela to to samo.
Wgle co oznacza skrót EP? Ewidencja Producentów?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
20 stycznia 2023 22:44
Iskra de Baleron, tak, EP to Ewidencja Producentów.

Gaga moja kobyła też nie ma czipa, będę w poniedziałek wprowadzać to zobaczę jak to pójdzie.
Nie dość, że bez czipa to też koń NN więc w paszporcie ma tylko imię, numer identyfikacyjny i opis graficzny. Nie mam żadnych dokumentów potwierdzających datę urodzenia, rodzice też byli NN, ciekawe czy system to przepuści.
Iskra de Baleron, tak każdy musi się zarejestrować jako producent rolny., czuli uzyskać nr identyfikacyjny. Później to już idzie w miarę sprawnie i szybka, jak stoisz w pensjonacie to tylko podać pensjonatowemu swój nr i on robi za ciebie wszystko.z czasem będzie jeszcze potrzebne coś co nazywa się w ustawie umowa , a jest w rzeczywistości upoważnieniem do załatwianie twoich spraw w agencji przez posiadacza czyli szefa pensjonatu..
Iskra de Baleron, EP to ewidencja producentów, ale na dokumentach agencji używa sie terminu nr identyfikacyjny
TRATATA, Iskra de Baleron, _Gaga, keirashara, Reyline, pestka, Robię alarm , bo przed chwilą wprowadziłem konia do bazy jako posiadacz bez podania nr identyfikacyjnego właściciela. Wygląda na to ze do tej czynności jest on zbędny choć system takie pytanie zadaje (tak jakby nie była ta informacja konieczna.
melehowicz, hmm, w jaki w takim razie sposób agencja określi właściciela? Będą mieli dane posiadacza (czyli wiadomo gdzie koń przebywa), ale nie będzie wiadomo czyj ten koń jest? Może to po prostu jeszcze jakiś niedopracowany błąd systemu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się