Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

taggi, UELN masz na pewno, to jest nr przezyciowy konia, musi być w paszporcie i to na pierwszej stronie. Co do nr właściciela, ja wpisałam imię i nazwisko, poszło.

Niestety osobne zgłoszenie dla każdego konia, ale mi np Pan z ARiMR zadzwonił i mówił że źle wpisałam, oni chcą tylko ULN, numer czipa, paszportu (jeśli jest), związek który wystawił paszport i datę jego wydania (który wpisuje się na samym dole, to pole na górze gdzie ja wpisałam jest chyba do ozdoby). Nie trzeba wpisywać rodowodu, przepisywać opisu, czy wpisywać daty kastracji. Podobno sami to sobie ściągną
anetakajper   Dolata i spółka
21 lutego 2023 07:01
taggi,
UELN to "Niepowtarzalny dożywotni numer" Czyli ten nr z paszportu z przodu.
- zgłaszałam każdego konia osobno bo mam mało.
Jak nie masz nr właściciela to nie wpisujesz. Ktoś pisał, ze wpisuje nazwisko.

Odnajdujesz koniowatego po nr paszportu czyli UELN i wystawiasz przepieszczenie. konie posegregowane są nr. paszportu. Zaznaczasz danego w kratce i dla niego tworzysz dokument
melehowicz, to Ty jeszcze nie znasz ARIMR. Oni tylko czekają żeby kogoś skontrolować i skubnąć na kasę.
kaloe, Zna i wiem kiedy urząd może "skubnąć"" a kiedy nie może
A co zrobić jak podczas zgłoszenia konia zaznaczono "posiadacz" a nie właściciel,czy nie będzie potem problemu z wyrejestrowaniem przy sprzedaży?
To ja trochę z innej beczki ...
Byłam dziś ARiMR nanieść budynki ,bo zgłosiłam konie nie zmieniając siedziby na koniowate ,chociaż automatycznie na IRZ pokazywało mi że działalność jest na konie utworzona ,ale już mniejsza o to....
Wyszło po drodze że mam błąd w numerze ULEN jednego konia ,bo wpisywałam z rozpędu same cyfry a to był stary paszport i w przodzie było POL i to też trzeba było wpisać no i teraz do nr ULEN akurat nie idzie zrobić korekty ,więc Pan z ARiMR kazał mi usunąć to zgłoszenie i od nowa je wprowadzić. Tyle że opcja USUN jest nie aktywna i świeci się na szaro . Nie wiem ,może ktoś z Was jest mądrzejszy i wie co trzeba zrobić żeby to usunąć ,bo jak nie to czeka mnie znowu dobijanie się do nich i czekanie na słuchawce aż ktoś odbierze 🙄
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
23 lutego 2023 07:56
kasia2107rafal, nie pamiętam jak było u mnie bo ja też miałam mały błąd ale wydaje mi się, że to Pan z ARiMR mi całkiem odrzucił dokument i robiłam od nowa.
TRATATA, 😒 czyli będę musiała się dobijać do Nich 🤦

A jak by ktoś jeszcze nie miał zarejestrowane u Nich swoich koni to rzeczywiście nie trzeba wpisywać pochodzenia czy opisu konia ,bo to oni sobie ściągną z PZHK tylko podstawowe dane o przybyciu konia do Nas i paszport.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
24 lutego 2023 10:59
Bezpłatny webinar dot. rejestracji zwierząt, organizator Centrum Szkoleń Animalia, 2 marca


[[a]]https://m.facebook.com/events/893681078502730/?ref_source=newsfeed&ref_mechanism=feed_attachment&action_context=%257B%2522action_history%2522%253A%2522null%2522%257D[[a]]
Dziś na zero - wszystkie korekty przyjęte i błędy poprawione. Komunikaty były coraz ciekawsze z tygodnia na tydzień. Chyba informatycy agencji w końcu co nieco ogarnęli i jest poprawa
Bezpłatny webinar dot. rejestracji zwierząt, organizator Centrum Szkoleń Animalia, 2 marca


[[a]][[a]]https://m.facebook.com/events/893681078502730/?ref_source=newsfeed&ref_mechanism=feed_attachment&action_context=%257B%2522action_history%2522%253A%2522null%2522%257D[[a]][[a]]

TRATATA, link mi nie działa. O której ten webinar ? Mam staruszkę w ogródku i pełnoletniego wałacha - szans na rozród żadnych, do zjedzenia też się nie naddają ale formalności dopełnić trzeba bo szkody społeczne będą ogromne. Już się boję bo mi wiewióry skaczą za oknem i pewnie niedługo mi to opadatkują, że o myszach nie wspomnę....
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 marca 2023 07:35
Majowa, O 20 w czwartek, jak znajdę to podlinkuję.
[[a]]https://facebook.com/events/s/bezp%C5%82atny-live-nowy-obowiazek-/893681078502730/[[a]]
Mam nadzieję, że będzie działał.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 marca 2023 09:32
Majowa, wpisz na fb Centrum Szkoleń Animalia i tam znajdziesz, nie wiem czemu ten link taki wyszedł.
dziękuję
A ja się loguję do IRZplus i nic nie mogę zrobić XD
Nie rozwija mi się utworzenie dokumentów.
Nic nigdzie nie działa, każde kliknięcie wywala error 500
Screenshot 2023-03-01 at 19-11-38 ARiMR - IRZplus.png Screenshot 2023-03-01 at 19-11-38 ARiMR - IRZplus.png
anetakajper   Dolata i spółka
02 marca 2023 07:01
Iskra de Baleron, Zalogowałam się i wszystko działa. może były chwilowe prace serwisowe.
Teraz mam tak że mogę wejść w ZD, mogę go sobie wypełnić jednak "nie ma takiego producenta" XD
Zadzwoniłam do agencji, sprawdzą o co chodzi XD
Dzwoniłam do armię co mam wpisać w technologia produkcji. Pan powiedział, że mam sobie wybrać cokolwiek. Serio?
Produkcja naturalna, ukierunkowana, inna.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 marca 2023 11:08
Trzeba by szukać co to wszystko oznacza, jak oni nawet sami nie wiedzą, ja wpisałam naturalna.

Tam przy wypełnianiu, w rubryczkach, jest literka (i) tzn. informacja i tam powinni wpisać definicje żeby człowiek wiedział co zaznaczyć i by przynajmniej było wiadomo o co im chodzi.
Hmm… ja dostałam dzisiaj od właściciela stajni papiery, ze muszę iść do agencji zarejestrować się jako właściciel konia (producent?) …żeby on mógł zarejestrować mojego konia do stada… to jak to w końcu jest? Muszę czy nie muszę cokolwiek robić w tym temacie jako właściciel konia?
martrix, nie musisz.
A w takim razie kto mnie zgłosi i skąd mam wziąć numer producenta?
martrix, nie potrzebujesz tego numeru jeśli nie chcesz mieć wglądu w bazę. Jest spora dezinformacja w tym temacie i pewnie właściciel stajni, gdzie trzymasz konia został wprowadzony w błąd.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
02 marca 2023 21:46
martrix, właściciel stajni bez problemu zarejestruje Twojego konia w swojej siedzibie stada, jako posiadacz, musi tylko podać podstawowe informacje z paszportu konia. Kilka osób tu pisało, że w polu nr właściciela wypisywali tylko imię i nazwisko i przechodziło.
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
02 marca 2023 22:34
Jeden wielki bubel!!!
Co zrobić, gdy: sprzedałam konia w styczniu, a rejestruje konie do bazy dopiero teraz. Kótko po sprzdazy konia wysłałam maila do WZHK ze starym drukiem z prośbą o usunięcie tego konia z mojego stanu. Odpowiedzieli, że to przez Armir i oni już nie robią nic w tym zakresie. Czyli ja mam teraz wprowadzic konia, którego nie posiadam już prawie 2 mce?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 marca 2023 07:12
Condina, kto Ci powiedział, że masz go rejestrować? Jeśli miałabyś go zarejestrowanego przed sprzedażą to robi się wówczas przemieszczenie. Wg. mnie tylko nowy właściciel powinien go teraz, zarejestrować. Nie zrobisz przemieszczenia z datą wsteczną a rejestrujesz konie tylko te, które fizycznie przebywają w Twojej siedzibie stada.
Słuchajcie mam pytanie. GDZIE mam dodać konie?
Numer producenta mam, siedziba zarejestrowana, ale nie widzę możliwości dodania zwierzęcia.
Głupio mi 40 raz dzwonić do ARiMR 🤣🙈

Poratujecie?💐
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
03 marca 2023 09:22
Cofnij się na 1 stronę bo nie chcę mi się kolejny raz cytować "przypisanie do działalności " opisane krok po kroku
A ja pochwalę mój wiejski oddział, dzisiaj wszystko tańczy i śpiewa 😍
TRATATA,
heh, no nie mam opcji utworzenia takiego dokumentu w ogóle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się