Ustawa o rejestracji i identyfikacji zwierząt. Obowiązek zgłoszenia siedziby stada i koni do ARiMR

SzalonaBibi, zadzwoń do swojego oddziału. Może jest jak u mnie - błąd informatyczny.
"Brak możliwości wyboru Typu zdarzenia ZRKONPD (ze słownika SIA- SL02149) przez właściciela lub pełnomocnika właściciela"
Czy komuś wyskoczył taki błąd blokujący i wie co oznacza? Bo ja już zdecydowanie nie mam nerwów na ten badziew.
secretary, mi jak chciałam dodawać konie w dniu przyklepania stada 😉
Pani w agencji kazała sprawdzić po dobie.
Kolejnego dnia wszystko działało.
Iskra de Baleron, No właśnie ja już odczekałam kilka dni. Ale dobra, spróbuję w poniedziałek, jak nadal nie przejdzie to wtedy będę dzwonić o wyjaśnienie o co chodzi...
secretary, Ten błąd sam zginął u mnie.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 marca 2023 13:58
secretary,
bo musisz zaznaczyć "posiadacz" a nie właściciel
i potem Ci się rozwinie i dopiero zaznaczasz "posiadacz jest
właścicielem", wtedy ten błąd znika...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2023 07:38
Udało mi się wczoraj powprowadzać konie, ale mam problem z jednym. Wypełnione pola dokładnie tak samo jak przy 2 pozostałych, a temu wyskoczyły błędy. Napisane, że z błędami typu "uwaga" można i tak przesłać, to przesłaliśmy. 2 pozostałe już zatwierdzone, a ten jeden nadal w weryfikacji, weszłam w to żeby zobaczyć, a te błędy "typu uwaga" teraz figurują jako "blokujący" 🤷 Co teraz? Już nie mogę tego edytować bo to wysłane jest i nie da rady wejść w to. Jakieś pomysły co zrobić?
zembria, zadzwonić do swojej agencji 🙂
zembria, Zaczekaj kilka dni (2-3) jeśli się nie skasują spróbuj je poprawić . powinno zadziałać . jakby co daj znać. Można tez zapisać się na bezpłatne szkolenie, które podlinkowałem powyżej na 15 marca on line. Jeśli masz czas, nie wiem czy będzie dostępne w sieci później. Spróbuję coś załatwić w tej sprawie , ale nie obiecuję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2023 07:47
melehowicz, Nie mam jak poprawić, bo ten dokument jest już złożony i nie ma tam wtedy opcji edycji już.
Iskra de Baleron, Pewnie będę musiała przedzwonić jakoś na dniach.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2023 08:25
Właśnie dzwoniła do mnie Pani z Arimr naszego, mam tam więcej do poprawki. Daty przybycia do działalności mam wpisać wsteczne o lata, a nie po założeniu siedziby stada 🤷 Podobno wam nie puszczało z taką wsteczną datą?
zembria, Jeśli jest błąd to dokument można poprawić. Z boku na kafelku dokument pojawia się czerwony indeks świadczący o ilości dokumentów z błędem. klikasz na ten kafelek "dokumenty" następnie wybierasz ten z błędem i klikasz w niego. pojawia się lista błędów i mała czcionka niebieską " POPRAW" . tak klikasz i poprawiasz. Masz możliwość wielokrotnego poprawiania przez weryfikuj dokument. na koniec klikasz wyślij dokument , czy jakoś tak podobnie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 marca 2023 08:31
melehowicz, Tak, tylko Pani z Arimr musiała mi je wycofać, żeby się dało poprawić. Popołudniu spróbuję porobić wszystkie poprawki, o których mi mówiła i zobaczymy czy pójdzie.
Ja wpisywałam faktyczne daty, takie jak mam w paszportach zmiany właściciela. A źrebaki to wpisywałam datę przybycia jako urodzenie i wszystko mi ładnie wchodziło. Tak mi kazała Pani z armir.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 marca 2023 09:56
Wiecie z tą datą przybycia do działalności musiało się pozmieniać bo wcześniej wyskakiwała informacja, że "data przybycia nie może być wcześniejsza niż data rozpoczęcia działalności". Jeśli teraz przechodzi to wpisujecie.
TRATATA, dokładnie tak, tego system nie puszczał, musieli zmienić. Ale tam będzie burdeloza - każdy wniosek wysłany tak naprawdę trochę innym systemem. Nie zazdroszczę pracownikom ARiMR
Ale tam będzie burdeloza - każdy wniosek wysłany tak naprawdę trochę innym systemem. Nie zazdroszczę pracownikom ARiMR
karolina_, i wszystko w sumie na ich własne życzenie... ciekawe czy teraz będą ganiać wszystkich tych co przed tą zmianą konie zgłosili... 🤦 a jeśli tak to jak tych ludzi poinformują jak w sumie raczej mało kto sam z siebie do systemu zajrzy jeśli było już 'przyklepane'... jak by nie można było lepiej tego dopracować na start...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
13 marca 2023 14:24
Tylko niby jak może ktoś sprawdzić od kiedy konie u mnie mieszkają? Przecież w paszporcie chyba nie ma adresu pobytu konia? 😁 Czyli nikt mi nie udowodni czy przywiozłam konie 5 lat temu czy w dniu rejestracji stada?
TRATATA, u mnie poszedł trace do inspekcji, po tym sobie znajdą.

any, wymóg jest unijny, sama ustawa to produkt polskiego sejmu nie ARiMR w dodatku robiona na łapu capu tak że widać, że nie mogli wcześniej dobrze zrobić pilota tego systemu
dzień dobry, stanęłam na dodawaniu budynków.
jaki kierunek produkcji zaznaczyć oraz co przy wielkości produkcji wpisać? pozdrawiam
i co z datą wypasu? od kiedy do kiedy? jak to zaznaczyć?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2023 12:47
Voltaaa,
ja wpisałam jako wielkość produkcji liczbę boksów w budynku
a kierunek "naturalny".
Co do daty, to od 01.05.2023 do kiedy tam chcesz...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2023 07:12
ms_konik, Ja wpisałam od daty założenia siedziby do końca roku.
Mi się wczoraj udało wszystko załatwić na miejscu w ARiMR, ale łatwo nie było, bo ten system jest mega wadliwy. To co u mnie było ok, jako dokument zatwierdzony już, u nich widniało jako z błędem blokującym... Sama kobitka tam mówiła, że to co rusz takie problemy są, bo system błędy wywala, albo nie, a potem się pojawiają, znikają... no cyrk na kółkach 😉
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2023 11:08
Słuchajcie, takie szybkie pytanie; Co wpisywaliście w rubryce: sposób odbioru unikalnego, dożywotniego dok. identyfikacyjnego koniowatego ?
Listowny czy osobisty ? Ro w ogóle ma znaczenie, oni będę coś nowego wysyłać z ARiMR ?
Aleks, jak masz paszport to nie zaznaczasz odbioru dokumentu bo już go masz 🙂
Chyba ze to nowo narodzony źrebak albo koń bez paszportu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 marca 2023 11:11
Aleks, Nic, mi babka kazała to usunąć, bo paszporty już mam.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2023 11:11
Iskra de Baleron, dzięki Iskra no właśnie tak mi się wydawało, że to tak trochę bez sensu booo no mam już paszporty, ale to w ogóle jest pełne błędów więc cholera wie ;P wolałam zapytać 😉 .Dzięki!
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 marca 2023 11:58
No to poszło, bez błędów i gładko, ale zobaczymy. Jeden z koni przebywających u nas nie jest nasz, a właścicielka za granica na innym kontynencie. Wypełniłam, jak tu było sugerowane, imieniem i nazwiskiem pola dotyczące nr właściciela, którego nie ma ten właściciel i zakładać nie będzie. W sumie tylko o to mogą być jakieś pytania ewentualnie.
Jeszcze co do tych dat przybycia, to nr stada zakładałam ponad 7 lat temu, konie kupiłam znacznie wcześniej więc te daty się zgadzać z paszportowymi nie będą, ale też paszportowe, o zmianie właściciela, nie wchodzą do systemu więc wpisałam to co wchodziło.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
15 marca 2023 19:53
czy ktoś może może mi podać adres i nazwę czeskiego związku hodowców koni?? Mam konia z paszportem Czeski Koń Gorącokrwisty, ale kompletnie nie rozumiem tego języka i nie umiem odnaleźć adresu w jego paszporcie... a muszę zarejestrowac w ARiMRZE (wymagane jest podanie adresu)
Czy ktoś może czysto łopatologicznie wytłumaczyć co musi zrobić właściciel konia, który stoi w pensjonacie? 😩

czytam to wszystko się gubię
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się