Co mnie wkurza w jeździectwie?

i to jest przykre że ludzie nawet nie próbują zapytać tylko walą osądami z góry ...
zawsze kupowałam konie z transportem hodowcy i żaden nie miał mnie w dupsku tylko usiadł na kawusi porozmawiałam o żywieniu, utrzymaniu i pewnie takie podejście jest bez różnicy aukcja czy zwykła sprzedaż
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 października 2023 08:33
Iskra de Baleron, tak, uważam że powinni sobie kogoś od PRu zatrudnić. Wstyd żeby taka milionowa firma nie potrafiła wyłożyć publicznego oświadczenia w danej sprawie profesjonalnie. Wiadomo Kittel też dał swój post w dość infantylny sposób ale ja tam żadnych oskarżeń nie widziałam tylko raczej to że Galleria z dnia na dzień zabiera Bohemiana żeby dać go na aukcje i że boli go że ten wrażliwy koń znowu zmienia dom i będzie pod stresem aukcji dodatkowo.
No ale żeby firma/właściciel odpisali z zarzutami że ktoś tu się boi utracić swój brudny procent że sprzedaży, że Kittel sam może go sobie kupić, że konie się sprzedaje, taki jest biznes, jesteśmy bogaci ale konie musimy sprzedawać, Kittel nie zasługuje na Bohemiana tylko lepiej żebyśmy zasponsorowali jakiegoś młodego jeźdźca (?? na aukcji ??) .... No co za farsa xd

Też uważam że tam coś więcej na rzeczy jest ale się nigdy nie dowiemy. Czekam na odpowiedź Patricka bo Galeria odleciała mocno i jestem ciekawa czy się do tego odniesie

donkeyboy, dla mnie jedni i drudzy odlecieli XD
Ubaw po pachy jak przy brazylijskiej telenoweli :P

Myślę że poziom odpowiedzi został dostosowany do przeważającej grupy odbiorców 😉
donkeyboy, czytałaś odpowiedź Galleria?
Zrobiła się niezła telenowela z tego 😅

https://www.eurodressage.com/2023/10/29/sportpferde-galleria-counters-patrik-kittels-allegations-triple-social-media-post?fbclid=IwAR28yaPK4sY7RIZS8--YaoVDYpitjFMmXV5-0LBZVWE-rbHRU-L43MPNI9g

Iskra de Baleron, bez kitu telenowela, patrząc na to, że Kittel no sam ma z przeszłości jakiś tam epizod "niemiłosierdzia" dla koników, a tu został obrońcą. Zastanawiam się tylko czy aby nie głównie obrońcą własnego interesu.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 października 2023 10:29
Iskra de Baleron, no wiadomo Kittel też swoje dowalił. On zresztą ma taki styl prowadzenia swoich social mediow, nikogo do tego nie zatrudnia, pisze sam. Jak to zobaczyłam to od razu zaczęłam się zastanawiać co autor miał na celu, jakieś gofundme kibiców (bo widziałam takie akcje xd)? Oddajcie Bohemiana za darmo? Kittel kwalifikacje olimpijska już ma jeśli dobrze kojarzę, stawkę koni też, współprace z Global Equestrian również więc jakościowych koni nie zabraknie dla niego. Więc był to dla mnie dziwny post. Dlatego uważam że w tej akcji jest jakieś drugie dno.

Galleria mogła z tego wyjść z dużo lepsza twarzą i z tarczą w ręku gdyby się nie decydowali na wzajemne szczypanie się z Kittelem. W zasadzie gdyby wyciąć parę akapitów z ich statementu to byłoby ładnie składnie konik jest hepi, dbamy o niego, będzie super. No, a tak to teraz wzajemne obrzucanie się błotem, trochę jak w przedszkolu. Nic tylko popcorn wyciągać 🤠
donkeyboy, w Skandynawii były już głośne akcje gdzie prowizja była droższa niż koń (https://www.eurodressage.com/2018/03/01/ramel-wins-insterburg-lawsuit-basis-fraud), więc Kittel ma duży interes w prywatnej sprzedaży. Do tego właścicielowi pali się pod nogami, zostały im 3 miesiące okna transferu olimpijskiego koni. Natomiast umówmy się, że cena za Bohemiana jest takiego rzędu, że nikt go źle traktować nie będzie.


espérer, kupowanie od hodowcy to co innego, bo w interesie hodowcy jest żeby koń dobrze trafił i się w przyszłości pokazywał
karolina_ a jak kupujesz na aukcji to sprzedającym jest dalej hodowca czy tam już pośredniczy jakoś dom aukcyjny ?
espérer, zależy warunków aukcji, ale i tak przyjeżdżasz oglądać konia do hodowcy na żywo przecież ( tzn. nie musisz, ale możesz).
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.
Może to pokłosie afer dot podwójnych umów, co prawda podmiot oskarżany o te praktyki był inny, jednak współpracuje z Patrikiem.
A może czas leci a koń wciąż nie znalazł nowego właściciela.
Tak czy inaczej efekt promocji został osiągnięty 😉

Żadna forma sprzedaży młodego konia nie gwarantuje przyszłości, jakości opieki i tego czy to „for ever home” czy tylko przejściowe miejsce.

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 października 2023 10:51
karolina_, i pewnie o to chodzi, bo nie widzę innego logicznego wytłumaczenia. Przy czym tak na mój chłopski rozum jeśli Galleria z dnia na dzień zdecydowała konia zabrać to też widocznie z jakiegoś powodu. Może mało widziałam ale takie akcje że ktoś zabiera konia w trybie "now", bez żadnego uprzedzenia (o ile to co pisał PK to prawda) to widziałam tylko wtedy jak jest gruby konflikt między właścicielem a jeźdźcem/stajnią.

Iskra a no tak, przecież ostatnio (nie)sławny pan z Danii ma "piękną" historię afer sprzedażowych. O tym zapomniałam 😅
A jak się skończyła akcja z ukrytą kamerą? Poszedł ten materiał w TV?
espérer, pośredniczy organizator (bierze prowizje). Źrebięta przyjeżdżają określonego dnia, jest oficjalna prezentacja, można też wejść do stajni, porozmawiać z hodowca, zobaczyć jak maluch i matka się zachowują w boksie. Konie dorosłe (pod siodłem) przyjeżdżają na dłużej i są dostępne do testowania w tym czasie plus jezdzone przez jeźdźców wskazanych przez organizatora. Można się umawiać na test. Źrebięta mają badania kliniczne, dorosłe konie kliniczne i RTG. Konia z aukcji można wycofać i to się zdarza, np jak w trakcie kilkudniowej aukcji sprzeda się prywatnie, albo jak zakuleje.

donkeyboy tam coś grubego się odwaliło, Kittel raczej nie wstawił posta z żalu za konikiem, który obecnie jest w zasadzie przygasła gwiazda, tylko po to żeby ugrać coś czego nie mógł ugrać inaczej.
karolina_, akurat ten przypadek to była Equinia, to oni przyjeżdżają do Ciebie, kręcą filmiki 1 dzień i robią aukcję.
Jak ktoś wylicutuje to może sobie przyjechac do hodowcy i konia obejrzeć przed odbiorem.
Jedni przyjeżdżają, a inni tylko przewoźnika wysyłają, to wiadomo zależy.
Perlica, z tej opcji nigdy nie korzystalam, aczkolwiek podobnie dziala TC auction (termin foto video + aukcja online). Moj opis dotyczyl aukcji gdzie organizatorem jest zwiazek hodowlany.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
31 października 2023 12:55
Iskra de Baleron, AH kopnął sprawę do sądu wyższej instancji po niekorzystnym wyroku (takim, że TV2 ma prawo wypuścić nagrania) wydanym we wrześniu. Od tamtej pory nie ma chyba żadnych informacji.
donkeyboy, dzięki, to widziałam.
Amber77, kupiłam dzisiaj w dobrym koniu
Kuniaa, mam i ja 😍
Koniom policyjnym przysługują emerytury do końca życia. W tym przypadku burza jest o to, że właścicielem konia nie jest komenda tylko związek zawodowy, ale jednak był zwierzęciem służbowym i wg prawa łapie się w przepisy emerytalne które ich dotyczą. Mam nadzieję że dopna swojego.
Serio Fokusowa, chciałabyś aby np. bieszczadzka SG patrolowała granicę jeżdżąc rowerami? 😀😀😀
BUCK   buttermilk buckskin
03 listopada 2023 07:53
SG może quadami, policja może po mieście rowerami 😉 bo bez wątpienia nie wymagają emerytury
No ogólnie ludzie mogą jeździć na rowerach zamiast na koniach, nie trzeba karmić, leczyć, opiekować się...
patat, - też chciałam to napisać, że nie wyskakiwałabym z tymi rowerami tak chętnie, bo są tacy, co jeźdźców prywatnych też by na nie przesadzili...

Znam zadbane konie policyjne, wojskowe i pięciobojowe. Tak zadbane i zaopiekowane na starość, że nie jednemu prywatnemu czy szkółkowemu bym tego życzyła. Nie należy całej grupy opluwać na przykładzie jednego przypadku.
patat, a czy tam jest mowa o SG czy o policji i straży miejskiej? 😉 kupuj rower, skoro nie rozumiesz sensu wypowiedzi, powodzenia!

keirashara, a kto tu „grupę opluwa”? Uważam, że temu koniowi się należy spokojne życie i że jego użytkownicy powinni mu to zapewnić, a Ty mi piszesz, że opluwam całe mundurowe jeździectwo? Trochę za daleko wyjechałaś we wnioskowaniu..
patat, keirashara, otóż to.

Fokusowa, mam rower, mam konia. Niemniej, czytanie Twoich wypowiedzi na forum często powoduje u mnie uśmieszek, oby nikomu nie zaszkodzily 🙂🌷🤐
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2023 10:28
Fokusowa, a Ty jeździsz konno czy na rowerze?
patrycjasz, często? Drugi raz na przestrzeni doby wchodzisz ze mna w dyskusje. Może napisz mi ma pv o czym mówisz? 🤔
Nevermind   Tertium non datur
03 listopada 2023 10:33
Fokusowa, Uważaj bo jeszcze drugą mną zostaniesz 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się