kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

Kuleczka fajna, ja tam nie widzę specjalnie nietypowej i wąskiej klatki. Obstawiam że wiele miesza anemia. Na spokojnie wdrażajcie i dobre suple plus kontrola weta co jakiś czas i powinno być ok.
Jaki może być powód tego, że koń poci się w boksie? Tak jak widać na zdjęciu szyja i bok spocone, a koń rano po śniadaniu wyciągnięty z boksu… koń spokojny, zachowuje się normalnie, nie wiem dlaczego tak się mogła spocić?
To mieszanka pkz z Sp i bardzo już zarosła a dzisiaj jest ciepło czy to możliwe że jest jej za ciepło??
IMG_6195.jpeg IMG_6195.jpeg
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
05 listopada 2023 10:56
kortina, możliwe, że jest jej za ciepło.
adriena, dziękuję ślicznie za radę i spore uspokojenie �
Gdzie znajdę w miarę aktualne, a nie takie akademickie sprzed 20 lat, normy żywienia lub tabele zapotrzebowania na mikro/makroelementy dla koni?
Tutaj zapytam, żeby mniej wstydu było
Mam ogiera z super papierem który będzie pokazywany na zawodach i prawdopodobnie będzie krył (bardzo spokojny, poukładany )
Plan był sprowadzenia go z Polski za granicę gdzie mieszkam razem z jego kolegą wałachem, który niedawno mi padł.
Nie może być jeden koń w stajni przydomowej więc planuję zakup drugiego konia, teraz mam tylko burzę w mózgu czy brać ogiera drugiego i ew go wyciąć, albo kupić klaczkę.
Jeżeli klaczka to bym pewnie sama miała od tej pary źrebaka. Tylko czy nie będę miała tornada pod domem.
Wiem, że są ludzie na forum którzy mają pod domem same chłopaki albo same kobyłki, a czy ktoś ma mix? "Da się" czy lepiej dać sobie spokój ?
Z góry dziękuję za opinie 🙂
Skadins, mając parkę, co roku będziesz miała źrebię. Klacz - jako, że jedyna przy kryjąctm ogierze - będzie pogryziona. Ogier dostanie niejednego kopa przy próbach krycia. Co innego chów tabuniwy, co innego trzymanie "parki" pod domem. Ja sobie tego nie wyobrażam totalnie...
Skadins, ogier ma licencję że będzie krył?
Tak, ma licencję

I dziękuję za odpowiedzi, tak jak mówiłam miałam ogiera i wałacha, niestety wałach mi padł, stąd też takie myśli " a może jednak " .... ale raczej nie będę ryzykować jak Gaga piszesz, a nie chciałabym też zaźrebiać co roku bo to bez sensu
Dwa chłopaki to jednak mniejszy problem 🙂
Skadins, moim skromnym zdaniem, ogier z klaczą to słaby pomysł.
Też tak myślę, stąd pierwsza opcja ogier i wałach, ale zawsze te myśli po głowie jednak chodziły.
Dziękuję za opinie 🙂
Czym czyścicie i impregnujecie skórę lakierowaną w oficerkach? Zawsze miałam zwykłe ale teraz mnie srokowatość poniosła i zakupiłam z częścią zewnętrzną lakierowaną. Jakieś sprawdzone preparaty? Poprzednie traktowałam mydełkiem oraz mazidłami do siodeł i dalej po wielu latach wyglądają dobrze ale tu wiem że takie macosze traktowanie nie przejdzie
Wpadam tutaj z małym updatem 🙂 W lecie poprosiłam was o wypełnienie ankiety na temat interkomów jeździeckich. Wasza reakcja była zdecydowanie przekroczyła moje oczekiwania, co było miłą niespodzianką.

Była też ogromnym motywacyjnym kopem. Po kilku miesiącach intensywnej pracy jest mi bardzo miło podzielić się informacją, że na polskim rynku powstał zupełnie nowy brand - eQuestConnect. Z tego miejsca serdecznie chciałabym podziękować każdemu, kto poświęcił te kilka minut na wypełnienie ankiety - możecie się czuć jak matki/ ojcowie chrzestni tego projektu.

Gdybyście miały jakieś pytania, wątpliwości, lub po prostu chciałybyście podzielić się waszymi spostrzeżeniami - będzie mi niezwykle miło.
Jest jakaś strona/fanpage gdzie są zebrane nadchodzące jakieś webinary o jeździectwie?
I te darmowe i odpłatne.
wistra, nie ma a by się przydał taki profil insta do śledzenia.
wistra, szkolenia jeździeckie na Facebooku? Tam trochę tego jest
Jak dostać czaprak od pzj?
Czy mając nr paszportu sprawdzę gdzieś czy koń żyje?
Nealxc, jeśli chodzi ci o kadrowe to trzeba być w kadrze.
Zuzu., jak znasz dane konia to na https://baza.pzhk.pl/ sprawdzisz.
Sprawdziłam z ciekawości dane Byśki, która odeszła w geudniu 2022... nie ma w bazie daty śmierci. (Kataira po Universal od Detaira).
No właśnie nie ufam tej bazie chociaż nie wiem jaka inna strona zbiera takie dane :/ Według bazy pzhk kucyś Dante żyje…taką mam nadzieję też
Nevermind   Tertium non datur
11 listopada 2023 19:09
Zuzu., Może poszukaj go w wątku o poszukiwanych. Chyba mi gdzieś nawet mignęło to imię
Niestety jest jeszcze jeden kuc kryjący i nazywa się coś tam Dante, ale może się uda, dziękuję!
Zuzu., ale w drugą stronę to chyba można ufać ?
Jeśli jest podana data śmierci ? Czy jest szansa że koń jednak żyje ?
Właśnie nie ma podanej daty śmierci więc zakładam że żyje.

Sprawdziłam z ciekawości dane Byśki, która odeszła w geudniu 2022... nie ma w bazie daty śmierci. (Kataira po Universal od Detaira).

Ale info Gagi mnie zmartwiło
Są niestety przypadki błędnych dat/braku daty śmierci. Chociażby jak ktoś gdzieś po drodze zgubił paszport konia bez chipa, to dostaje duplikat NN z nowym numerem i wtedy data nie zostanie przypisana prawidłowo. Tak też widnieje koń mojej mamy - jego pierwotny „profil” jest wciąż żywy, bo zgubiono dokumenty i dostał nowy paszport NN, a konia nie ma już kilka lat. Jak się wyszuka z danych tego duplikowanego paszportu to już data śmierci jest wpisana.
Handel samymi paszportami też istnieje niestety.

_Gaga, może ktoś, kto odbierał od Ciebie paszport nie przekazał dalej?

Zuzu., generalnie kiedyś można było się czegoś dowiedzieć dzwoniąc do pzhk, ale w dobie rodo nie wiem czy coś Ci się uda wyciągnąć. Może w arimr mogą sprawdzić czy jest zarejestrowany?
Fokusowa, paszport zgodnie z przepisami - trafił z Farmutilu do Związku. Sprawdziłam to. Koń od początku z jednym paszportem, nic nie zmieniałam całe jej życie - imienia, chipa, no nic... więc brak informacji w bazie danych jest dziwny...
_Gaga, to prawda, dziwne.
Czy sieczka ma termin przydatności do spożycia ?
Mam otwartą dłuższy czas, sieczka z lucerny z dodatkiem oleju, nic się z nią nie dzieje, nie śmierdzi itp
Nie mam opakowania 😅

Czy mogę podawać do momentu zauważenia np. pleśni ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się