Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Polecacie te witaminy Semper Min, zdają egzamin?
patrycjasz, - ja polecam, zdały egzamin 🙂 dawałam przez jakiś rok, jak koń był w kontuzji i jadł mikrochomicze dawki. Wyniki miał po tym dobre, tylko cynk podwyższony, ale to myślę, że wynik czegoś innego albo błąd labu, bo w powtórnych po miesiącu było ok.
Czy ktoś aktualnie karmi Grocare z Red Mills ??? Serio taki dobry? Cena relatywnie wysoka więc jestem ciekawa czy warto. 🌻🌻🌻
Sprzątałam dzisiaj w garażu i znalazłam mnóstwo hologramów Marstall. Czy ktoś się orientuje czy ich program lojalnościowy jeszcze funkcjonuje? Chętnie bym przygarnęła ich pojemnik na paszę
Jakie polecacie otręby ryżowe i co myślicie o połączeniu paszy Grassland Turbo Pony + właśnie otręby przy nabieraniu masy?
Masz otręby w paszy na drugim miejscu, to może nie szalej z tym białkiem.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
05 listopada 2023 22:31
Jaka pasze energetyczna dla wrzodka polecacie? Aktualnie jesteśmy tylko na agrovitalu gastro, ale jednemu gagatkowi ewidentnie brakuje mocy na niej i potrzebujemy wspomagacza😅
Hermes, Brandon XP lub ewentualnie Struktur energetikum bezzbożowy.
Niezmiennie spillers ulca power tylko uważać bo u niektórych koni tej energii robi się sporo.
Moon   #kulistyzajebisty
06 listopada 2023 08:12
Hermes, Saracen re-leve (musli jest dość specyficzne, bo to drobny granulat z dodatkami o wyglądzie "typowego" musli) - byłam w szoku jak fajnie dawał doładowanie <3 Trochę kieszeń bolała, ale efekty widziałam.
Hermes, Saracen Re-leve,miła energia, ale koniom nie odbija.
Ja polecam Hoveler Pur Sport. Przy niewielkiej ilości paszy (pół miarki) już czułam różnicę w energii konia.
Zapytam tu, może ktoś jednak wie lub posiada:
Gdzie znajdę w miarę aktualne, a nie takie akademickie sprzed 20 lat, normy żywienia lub tabele zapotrzebowania na mikro/makroelementy dla koni?
Zuzu., ostatnio szukałam i jedyne na co trafiłam to książka „National Research Council (U.S.). Subcommittee on Horse Nutrition”.
Zapytam tu, może ktoś jednak wie lub posiada:
Gdzie znajdę w miarę aktualne, a nie takie akademickie sprzed 20 lat, normy żywienia lub tabele zapotrzebowania na mikro/makroelementy dla koni?

Zuzu., https://ker.com/research/
patkahm, kotbury, dziękuję wam!
Na allegro rzucily mi sie w oczy pasze tej firmy https://www.goldensolution.eu/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=9&Itemid=120
Czy ktoś z Was stosował(lupka nic nie znalazła)?
na pierwszy rzut oka wygladaja na dosc fajne budżetowe rozwiązanie (no moze za wyjątkiem enigmatycznego "produkty uboczne przemysłu młynarskiego" w składzie), ale czy dobrze rozumuje, że po dodaniu wszystkich % składów, reszta będzie cukrem (o ktorym czesto nie pisze sie w skladzie? Czyli tu będzie ponad 60% 😲
azzawa, Ja daję tylko jako dodatek bo jest dużo kukurydzy i mieszam z owsem i jęczmieniem. Jest fajna sucha, sypka, wszystkie konie ją lubią.
60% cukru ? to chyba w całym worku bo moje konisie to jak ślimaki się poruszają :/
azzawa, każde ziarno to skrobia czyli rodzaj cukru.

Nie da się stworzyć paszy opartej na kukurydzy i jęczmieniu z soją bez cukru. Zamiast skrobia, cukier, byłoby uczciwej używać terminu węglowodany.

Takie samo mydlenie oczu jak na etykietach żarcia dla ludzi, że "węglowodany w tym cukry'. FUCK, przecież węglowodany to są cukry. Nie ma dobrych węglowodanów i złych cukrów. Węglowodany=cukry.


Co do tej paszy to to jest po prostu kukurydza, jęczmień i soja i torchę siemienia lnianego, i jakieś "śmieci", pewnie mączki rózne plus melasa dla stałej konsystencji i dodania witamin. Fajne bo ekstrudowane, przetworzone termicznie itd. czyli będzie się trawiło, a nie gniło.

Nie wiem jaka cena, ale jako bazowa pasza dla koni, które mają "realne uczulenie na owies" - to fajna baza dla tuczenia/eneregii może być.
Czy można karmić konie jęczmieniem gniecionym zamiast owsem? Czy raczej tego się nie robi? Jeśli nie to z jakiego powodu?
Można. ja tak robię. Karmię mieszanką gniecionego jęczmienia, kukurydzy płatkowanej, soi mikronizowanej, otrębów pszennych i kilku innych.
Ale baza to jęczmień, kukurydza, otręby, soja.

Uwaga bo jęczmień jest bardziej kaloryczny.
Karmiąc samym jęczmieniem gniecionym (i owsem też) warto dodać balancer witaminowy. Bo samo siano i "jedno zboże' to często jest za mało składników.
BUCK   buttermilk buckskin
10 listopada 2023 12:56
doloruu jak najbardziej, tylko jęczmień musi być poddany obróbce termicznej lub mechanicznej. od laaaat karmi się jęczmieniem dla uzyskania spokojniejszej, mniej wybuchowej energii niż jest ta po owsie
azzawa, Ja jako dodatek do meszu stosuję body builder
Wygląda jak na zdjęciach
IMG_20231110_164941_resize_57_compress99.jpg IMG_20231110_164941_resize_57_compress99.jpg
IMG_20231110_164916_resize_43_compress85.jpg IMG_20231110_164916_resize_43_compress85.jpg
Złotowital wypuścił sieczke. Worek 13 kg
sytuacja beznadziejna - koń 2 m-ce w klinice i jeszcze tam posiedzi -> leczymy oko, które nie chce się goić, od 5 m-cy odstawiony od roboty przez kontuzję nogi - zaczynamy się uruchamiać w owej klinice, ale to po kilka min kłusa i stęp, koń, który zawsze był pączkiem, teraz bardzo schudł. Wrzody właśnie wczoraj potwierdzone gastro, aczolwiek podejrzewałam je od dłuższego czasu, a chuda nie była, więc to raczej nie jest powód obecnego stanu. Zaczniemy leczenie od przyszłego tygodnia, ale co ja mogę dorzucić do żarcia, żeby nie biło na łeb, nie przebiałkowało, nie było na mokro, bo nie jestem tam codziennie, było ok dla wrzoda i dało jakieś efekty przy niewielkiej ilości, bo ileż można dawać żarcia leniowi? Soi się boję, bo się naczytałam, że często uczula, otręby ryżowe przy takiej znikomej robocie mi nie przebiałkują konia? Aktualnie je vital fiber, witaminy, sieczkę i mesz 3xtyg jak jestem w odwiedzinach. Jest coś magicznego o czym nie pomyślałam, czy muszę po prostu przeczekać aż wrócimy choć do średniej roboty i do tej pory starać się nie patrzeć na konia za dużo? 🙈
Katasia, a jak siano w klinice? Moje konie tyją jak prosiaki od dobrego siana, w obecnej stajni mam problem w drugą stronę, przy znikomym żarciu.

Poszłabym w otręby ryżowe
xxagaxx, siana ma pod dostatkiem, ale problem jest taki, że w domu ma wielką siatkę, z dużymi oczkami, dzięki czemu nie spowalniam jej jego pobierania, ale siano jest w jednym miejscu. W klinice nie chcą siatek, bo mieli z nimi wypadki, więc mój szanowny prosiaczek rozwala je po całym boksie i potem już tego nie je, bo jaśnie Pani uważa je za skażone 🤦
Katasia, nic mi tak nie wyprowadziło konia ze stanu kościotrupa jak otręby ryżowe Equi Jewel z Saracena. Koń niepracujący w ogóle. Drogie, ale dawkowanie przyjemne 🙂
Katasia, zobacz na dodson suregrow - to koncentrat.
Dość mało cukru, nie ma takiej energii jak po otrębach ryżowych, można odstawić witaminy, a koń się zaokrągla z dnia na dzień 🙂
Mam zalecone podawanie witaminy D3 ze względu na niedobór.
Internet mówi: tabletki z podkowy.

Pytanie czy takie tabletki mam kruszyc czy próbować podawać całe? Jest jakiś inny sposób na suplementację wit D3?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się