Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ha tfu, chyba NowaJa ma rację. To jęczmień jest pękaty, mózg mi zamarzł, jak pisałam wiadomość wyżej. 😅 Dopiero jak przeczytałam odpowiedź, to się skapnęłam.
doloruu, - mi to w ogóle nie wygląda na krautera, a na mebio build-upa. To Twój pierwszy worek? Czy masz z czym porównać?
Oczywiście, że to jest owies.

keirashara, build up nie ma owsa w składzie z tego co pamiętam, a jęczmień
Perlica, - a faktycznie, nie wiem czemu mi się wkręciło, że build up jest z owsem, aż poszłam skład sprawdzić taką pewna tego byłam 😉 Kiedyś chyba był? albo po prostu sobie to wmówiłam.

W ogóle ociuleć można z tymi zmianami składów, człowiek chce kupić to co kiedyś, a pod tą samą nazwą inna pasza.
Hahaha, ja babol jak Sivrite 😂 Owies widuję tylko gnieciony i mi się uroiło, że to on pękaty 🤣
Budyń, to ja gorzej, widuję tylko cały, bo nawet w stajniach z gniecionym taszczę swojemu cały i naprawdę umiem rozpoznać jęczmień, jak mi wskazano złą beczkę, to od razu wróciłam, że to nie owies. 😆
No brain freeze po prostu, a jeszcze widziałam Twoją odpowiedź i mózg umarł, mimo że godzinę wcześniej przygotowywałam koniowi żarcie z owsem. No jeden był pękaty, tyle zostało w mózgu. 😆
To tylko pokazuje, jak forum przyjmie każdą głupotę napisaną z wystarczającą pewnością siebie, sama się zaorałam. 😂
Sivrite, na odwrót jak już 😉 Jęczmień jest pękaty, owies podłużny i ma plewkę co widać na zdjęciu. Jęczmień plewki nie posiada.

doloruu, Jak wyciągnęłaś ziarno z łuski to przecież owies 🙂
keirashara, tak, to krauter na pewno, pachnie mocno ziołami.

Już się pogubiłam. To jest to owies czy jęczmień? 😂
BUCK   buttermilk buckskin
15 listopada 2023 08:44
w necie jęczmień jest pękaty, a owiec bardziej wydłużony 🤔
doloruu, napisz do Hippovetu w takim razie, niech wyjaśnią. To trochę żart żeby w paszy reklamowanej BEZ OWSA był owies.

Już się pogubiłam. To jest to owies czy jęczmień? 😂

Doloruu, owies jak w twarz strzelił, tylko żeśmy się z Budyniem zakręciły, wybacz. 😅
doloruu, powtórzę się, tak to na 100% owies (zaufaj mi, jestem rolnikiem 😉😉 napisz maila do Hippovetu miałam identyczna sytuację i przyjęli reklamację bez problemu.
Ok, wysłałam im maila, zobaczymy co odpowiedza w tej kwestii. Może zmienił się poprostu skład? Albo to te otręby owsiane, tylko że w składzie jest opisane o chyba 2% tego, a tu zdecydowanie więcej tych ziaren jest. Ktoś wie jak wygladaja otręby owsiane?
Na pewno nie, otręby nie wyglądają jak cale ziarno (nie bylyby wtedy otrębami) Ja w ogóle się zdziwiłam, jak szukałam składu na stronie niemieckiego hippolyta - tej paszy tam nie ma. Ona jest produkowana tylko na polski rynek?
ekhem, no to jest produkt Hippovetu (polskiego dystrybutora Hippolytu). Zresztą jest pakowana w worki (z bigbagów) w ich siedzibie w Malinie. A przynajmniej była jakieś 3 lata temu - bo pakowali dla mnie kilka worków po po tym jak odkryłam, że zamiast buildup-a mam coś dziwnego...

Osobiście rażą mnie takie pomyłki w paszach - fajnie jak ktoś ma pojęcie o paszach i w ogóle zna te pasze to wychwyci, że coś nie halo. Natomiast jak ktoś nie zna pasz albo paszą karmią stajenni, którzy raczej nie zwracają uwagi to można w niektórych przypadkach niezłego kuku narobić koniowi. I co wtedy po przepraszam i bezproblemowej zamianie worka?

Już nie mówiąc o wiecznie zmieniających się składach o których nikt nie informuje - tzn jest zmiana w opisie na stronie dystrybutora tylko serio kto kupując od kilku miesięcy te same pasze co miesiąc przy zamówieniu wchodzi na opis pasz i studiuje dokładnie co tam jest jeśli nie ma informacji pt. "uwaga zmiana składu". Nie mówiąc już o tym, że akurat hippovet zmienia tak często składy pasz (Brandon XS to już legenda), że jak ktoś zamawia przez jakiś inny sklep to chyba nikt nie wie co akurat przyjdzie...
zajrzałam przed chwilą na stronę Hippovetu - skład Krauter Musli:
Płatki jęczmienne (laktofermentowane), płatki kukurydziane (laktofermentowane), melasa z buraków cukrowych, otręby pszenne, mieszanina olei tłoczonych na zimno (lniany, słonecznikowy, kukurydziany) kiełki kukurydzy, otręby owsiane, wytłoki jabłkowe, zioła (mięta, rozmaryn, koper włoski, rumianek, ekstrakt ziołowy), siekane siano St.Hippolyt, kiełki jęczmienne, ekstrakt z pestek winogron, drożdże piwne, kiełki ryżowe, algi morskie, czosnek, fumaran magnezu
O owsie ani słowa
Wieczorem przyjrzę sie mojemu Krauterowi w takim razie...
epk, też mnie to strasznie frustruje i m.in. dlatego przestałam po dłuższym czasie karmić Brandonem XS i paszami z Sukcesu.
A tak z innej bajki...
Kucykowi trochę nabierają zady, po ruchu wszystko schodzi ładnie.
Kucyk lat 18,5, 750kg...
Rano dostaje małą miarkę owsa, wieczorem musli bez owsa, do tego sieczka (w miarę mozliwości bez lucerny lub jej śladowa ilością) i sianokiszonka. Stoi w boksie angielskim (zimno)
I tak przemyśliwam, że może by tak obciąć ten poranny owies i zamienić na coś bezowsowego. Tylko na co? Żeby było niskobiałkowe i nie puściło mnie z torbami...
BUCK   buttermilk buckskin
15 listopada 2023 11:44
Dziewierz w tym musli jest że "otręby owsiane", które może być złym tłumaczeniem łuski owsianej, a sama łuska jako łuska słabej jakości bo zawiera w jakimś procencie ziarno

BUCK, przyciskałam paznokciem każde ziarno co tam wyciagnęłam na zdjęciu i każde było twarde więc też jeden oskubałam z łuski, żeby to wam zaprezentować.
BUCK   buttermilk buckskin
15 listopada 2023 11:54
doloruu ok, no to słabo bo miało być bezowsowe.......

sama łuskę ja traktuje nie jako owies, bo nawet dla swojego którego trzymam bezowsowo, to dla radości kupuję łuskę owsianą i daję garść z dłoni żeby miał cuksa jako na "do widzenia" 😉

BUCK, Jak taka łuskę się skarmia? Jakie przynosi korzyści? Czy koniom smakuje? Gdzie można zalupić?
BUCK   buttermilk buckskin
15 listopada 2023 14:08
ja daję z ręki, albo dosypuje. kupiłam celem zwiększenia ilości włókna i celem sprawdzenia czy dla powonienia, smaku działa jak owies. działa 😉 zakupy od vital-zam:

https://sklep.vitalzam.pl/pl/p/LUSKA-OWSIANA-dla-kur-i-drobiu-oraz-komponowania-wlasnych-pasz/84

https://sklep.polskizlob.pl/luska-owsiana-dodatek-dla-koni
Bajahorses, widze ze karmilas „malotata” Eggersmann Zucht Pellets. Czy na dluzsza mete jestes zadowolona? Jaka dawke dzienna przyjelas?
Szukam paszy którą codziennie będę mogła podawać na mokro. Ktoś ma jakiś pomysł?
Agro-vital ma kilka pasz do podawania na mokro
Ossesmayer, natur solo Hippolyta, agrovital
Ossesmayer mój wcina natur musli soli Hippolyta i mu smakuje. Dostała do spróbowania Re-Leve Mix Saracena i też smakowało. Obie do podawania na mokro.
Cześć,
Proszę o poradę. W przyszłym tygodniu przyjedzie do mnie 6 miesięczny odsadek, aktualnie źrebak je owies i mleko matki, jakie pasze ewentualnie dodatki polecicie żebym mogła mu dawać? Owies zostaje, chodzi mi o uzupełnienie witamin
Aniii95, balancer np. semper min z hipolita, albo witaminy z pavo dla źrebaków 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się