Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper   Dolata i spółka
05 marca 2024 18:57
sweetie, zioło chrupki nie wchodzą jako smaczki. Granulat jest cienka. No i jak moje konie sapią na to w owsie to wątpię żeby wasze niejadki jadły to z ręki 😉
BUCK   buttermilk buckskin
05 marca 2024 19:46
LatentPony może AGROBS Healthy Treats ? sklep.hippovet.pl je reklamuje
anetakajper, o dzięki, mój ziołolubny to mam nadzieję mu podpasują, jemu właśnie łatwiej mniejszy granulat obecnie wciągać niż klasyczny duży smaczkowy więc trochę myślę co na smaczki kupić
LatentPony, a nowość agrobsa?

Edit już zauważyłam, buck napisała 🙂
Screenshot_20240305-200115.jpg Screenshot_20240305-200115.jpg
LatentPony, zwierzecy pasnik ziolowy ma ziola w granulacie. Ostatnio kupilam mniszek lekarski i jest rewelacyjny wlasnie jako smaczki. Nie kruszy sie w kieszeni i jest bezpieczny
Zgłupiałam już... chcę zastąpić 1 posiłek wysłodkami buraczanymi. 1 kg wysłodków na posiłek - ale już namoczonych podać ten 1 kg (wysłodki + woda = 1kg), tak? A nie 1kg granulatu zalewam i tyle podaje? Zawsze dawałam na oko a teraz chcę idealnie no i mam ;P
sweetie, Granulaty z darów natury nie wchodziły u mnie nawet u najbardziej żartych koni....
LatentPony pokrojone marchewki?
BUCK   buttermilk buckskin
05 marca 2024 22:38
Dzionka jak zalejesz 1kg typowych wysłodków buraczanych to będzie jak gotowanie makaronu w "poszukiwana/poszukiwany" 😉
BUCK, dodałaś mi jeszcze jeden puzzel do tej układanki zamiast ją wziąć i ułożyć😀 czyli że na 1 porcje 1kg ale już mokrych będzie dobrze? Proszę o prostą odpowiedź, tak lub nie 😅
LatentPony te Fibre Nuggets z Baileysa to nie są typowe trawokulki, ładnie pachną i chyba jeszcze nie spotkałam konia, który by nimi pogardził😎
LatentPony,
Ja ją kupiłam . To jest drobny pellecik . Jak dla źrebaka . Ładnie pachnie i fajnie wygląda i jedzą jak oszalałe ale forma drobnego pelletu chyba Ci się nie sprawdzi jako smaczki .
Dziewierz, mój koń wchodzi cały na biało w tym momencie. Nie chciał tego tknąć 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
06 marca 2024 08:26
Dzionka, Wszystkie pasze waży się na sucho. Nie po namoczeniu. Niemniej 1kg wysłodków na posiłek, to będzie po namoczeniu konkretne wiadro. Raczej bym nie polecała takiej ilości jednorazowo, rozdziel to na 3 najlepiej.
LatentPony Ja też od lat daję ten granulat Baileysa, konie lubią. To nie są trawokulki, nie wiem skąd ta nazwa się tam wzięła w sumie 😅 Zerknij sobie na skład.
Dzionka TAK 🙂 1kg mokrych wysłodek będzie ok
Fokusowa, 😮😲😱
Planuje odejść od karmienia owsem i przejść na pasze, koń nerwowy wrażliwy na białko i cukry, do tego limfatyczny i zaraz wszystko po niej widać jak coś w jedzeniu nie jest ok 🤠
Polecacie jakieś? Wiem że Mebio zmieniło trochę składy i nie jest już aż tak cukrowe, z hippolyta myślałam jeszcze o Hesta. Oczywiście jakaś sieczka to tego, może otręby ryżowe jeszcze? 🤔

Dengie sieczki nie chce jeść np, ale Nuba hoof fajnie nam podeszła za to
Jak masz konia limfatycznego to jak dla mnie niestety sieczki z lucerną odpadają.
Konie - "nerwowe od żarcia", wrażliwe na białko/cukier to często konie z lekką dysbioza jelit.
Ja bym do wybranej paszy (jakiej kolwiek) włączyła albo witaminy z grupy B (ale nie w formie drożdży paszowych przy "nerwowym koniu od żarcia", albo probiotyki odpowiednie.
dairoxroxi, - jak wrażliwa pokarmowo to pomyśl nad sieczką z esparcety, mój bardzo dobrze reaguje 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
06 marca 2024 14:58
Nie będę oznaczać, ponieważ padło tyle odpowiedzi, że już się pogubiłam 🙂

Baileysa wydaje mi się że kiedyś miałam próbki i z tego co pamiętam to mój wszystkożerny prymityw pluł tym. Tak mi się wydaje że to było właśnie to fibre nuggets, chyba więc odpuszczę próbowanie.

Ziołochrupki też nie wydają się zbyt smaczne z punktu widzenia moich koni, więc chyba też odpuszczę.

Pokrojone marchewki mają jeden problem... są mokre. Ciężko jest codziennie nosić przez kilka godzin marchewki w bryczesach albo w kieszeni bluzy lub kurtki. Kurtek jednak codziennie nie piorę, wolałabym więc nie wkładać do nich nic mokrego.
Do tego smaczków używam też na zajęciach z dziećmi w spektrum autyzmu które mają różne nadwrażliwości i jednak smaczki muszą być suche aby dzieci bez obaw brały je do ręki.

Spojrzę na Agrobsa bo te healthy treats wyglądają ciekawie 🙂
Ale zamówiłam na próbę też ten jeden worek BIOFEED Horse&Pony Candy Pellet. Wygląda ciekawie i cena 90 zł za 25 kg smaczków brzmi dobrze. Nikt się nie wypowiedział o tej paszy, więc wypróbuję i zdam relację 🙂


Edit:
Ok, zerknęłam na tego agrobsa - chyba jednak odpada z kilku powodów. Jest w małych opakowaniach 1 kg (nie znalazłam większych), wychodzi cenowo niezbyt ekonomicznie.
To zdrowsza wersja przysmaków, ale zalecane dawkowanie jest podobne jak tradycyjnych smaczków czyli kilka-kilkanaście sztuk dziennie.
Z różnych powodów potrzebuję po prostu smacznego granulatu który nie zrobi koniowi krzywdy jak dam mu dwie-trzy garsci dziennie i w dodatku w przystępnej cenie 😉

No nic, spróbuję z tym BIOFEED Candy Pellet i zobaczymy czy to to czego szukam 🙂
No a zwykłe suszone owoce nie przejdą?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
06 marca 2024 15:31
budyń, ale ja jestem głupia... nie wpadłam na to! Zobaczę jak się sprawdzi ten BIOFEED bo już zamówiłam... Jeżeli się nie sprawdzi to po prostu skarmię go normalnie i faktycznie kupię jakieś suszone banany albo coś takiego.

Dziękuję za oświecenie, naprawdę! Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Albo suszona marchewka lub pietruszka? My mamy w stajni suszone i nie ma konia, który by tym gardził.
Poszukuję bezzbożowego lub z małym dodatkiem zboża, niskoskrobiowego i niskocukrowego meszu dla wrzodka, ale mega smacznego i z małym dodatkiem wysłodków, bo daję je wymiennie z meszem (w sensie w niektóre dni to, w inne to), chętniej mocniej glutowatego. Obcna Nuba Herbi zupełnie się nie sprawdza, Saracen Re-Covery smakował mega, ale tam większość chyba wysłodków, bo gluci się mało. W ogóle obecnie to jakaś plaga, bo większość niby meszy, to nawet nie ma siemienia/makucha w składzie, tylko wysłodki z dodatkami...

Wstępnie waham się między Hoveler Summer Mash a Eggersmann Weserland Mash,ktoś karmił i może się wypowiedzieć?
A ja przyszłam ponarzekać . Kupowałam ostatnio biofeed shiny coat pellet - fajna pasza ładnie wygląda i pachnie , dla mnie spoko skład . Zamówiłam ostatnio nową dostawę i dostałam w worku niewiadomo co ... I nie to mnie wkurzyło bo pomyłki się zdarzają ale brak odpowiedzi od producenta od kilku dni to już przesada ... Ponawiam maile wysyłam zdjęcia i nic . Cisza .
Ten " nowy" pellet wygląda jak kupa a pachnie jak stare kwaśne jabłko ( stary pachniał słodko)
Wstawiam fote. U góry to co było przedtem na dole coś co dostałam teraz ...
IMG20240305134255.jpg IMG20240305134255.jpg
Katasia, a Agrobs Alpen Grun Mash? Co prawda nie robi się z niego glut-glut, ale jest bardzo chętnie jedzony, ma fajny skład i mało cukru.
Hovelera Summer ma koleżanka i koń nie chce jeść za bardzo.
BUCK   buttermilk buckskin
06 marca 2024 16:37
Dobra, spróbuję ten Weserland Mash, bo znalazłam opinie,że się fajnie gluci i z procentowego składu wynika, że tak powinno być, a jak nie podejdzie, to następny będzie agrobs.
ten marstall wychodzi najdrożej, więc zostawię go na wypadek desperacji 😉
Katasia, ten Eggersmanowy mesz wygląda jak błoto, ale konie lubią bardzo.

Czy ktoś może mi rozwiązać zagadkę, kobyła mi zrobiła się limfatyczna na nogach po zmianie paszy z Saracen Reeleve na Paszę D&H Elite sport muesli. Ok, przypomniałąm sobie że miała już tak kiedyś na paszach z jęczmieniem, a w DH jest on na pierwszym miejscu, więc szybko zamówiłam Natur Solo. No i już je NAtur Solo, chyba ze dwa tygodnie, a tu żadnej zmiany.
Sieczkę z Lucerny jadła zawsze, więc to na pewno nie lucerna, zresztą zmnieszyłąm do 1/3 miarki.

Katasia, może nie nazywa się mesz, ale skład dla wrzoda czadowy https://agro-vital.pl/agrovital-protect-z-babka-plesznik-14-kg-p-142.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się