własna przydomowa stajnia

-Alvika-, ale obejmuje pensjonat?
Propozycj jest wiele, ale po wczytaniu w warunki się okazuje ,że nie obejmuje podstaw.
Mam ubezpieczenie domu w Link 4 i tam mam podpięte OC jako właściciel psów (nieważne czy up.. kogoś u mnie w ogrodzie czy na wystawie czy dogtrekkingu) i konia- nieważne czy zdemoluje coś na zawodach czy w pensjonacie. Dodatkowo mam pełne ubezpieczenie w Generali i tam też mam OC właściciela (podawałam gdzie koń przebywa na stałe, jaki to rodzaj stajni- pensjonat/ stajnia przydomowa). Dwa lata temu byłam świadkiem sytuacji, kiedy to OC się bardzo przydało- koleżanka spadła na skokach, koń poszedł z placu, po drodze hacząc lusterko i drzwi (chyba strzemieniem?)... w nowym chyba porche czy ferrari (nie znam się, małe płaskie, drogie), które stało pod stajnią... także polecam 🙂
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 czerwca 2024 19:37
Perlica, OC obejmuje odpowiedzialność deliktową obojętnie gdzie doszło do szkód powstałych z tytułu posiadania lub używania koni ubezpieczonego (wspomniana klauzula nr 7).
Jeżeli masz umowę pensjonatową, w której wyraźnie odpowiedzialność za szkody jest przeniesiona na właściciela pensjonatu, to za pewnie byłoby już inna historia. Ja takiej umowy nie mam; za szkody wyrządzone przez moje dzieci, psy i konie odpowiadam ja.
Chodzi mi o to,że np.pracownik pensjonatu prowadzi konia i koń mu ucieka lub robi mu krzywdę. Moje Oc działa czy nie wtedy?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
09 czerwca 2024 19:58
Moje w takim wypadku działa. Twoje - nie wiem jakie masz warunki.
Ale to są generalnie pytanie do agenta/ubezpieczyciela, z którym masz podpisaną umowę na OC.
-Alvika-, to był przykład.
Ja swojego nie mam jeszcze.
Szkoda że u nas nie ma takich ubezpieczeń jak na zachodzie... i takiego wyboru.
Zawożąc tam ogiera na odchów na dzień dobry musiał mieć ubezpieczenie i tam też to niby jest OC ale koń jest wymieniony z imienia, ueln i daty urodzenia.
Ubezpieczenie obejmuje wszystkie możliwe szkody na mieniu i ludziach, czy to obsługi czy postronnych, obiektu, rzeczy ruchomych i nieruchomych.

Człowiek dużo lepiej się czuje wiedząc że nie będzie odpowiadał z własnej kieszeni 🙂
Iskra de Baleron, no dokładnie
Muszę zabezpieczyć ogrodzenie z płyt betonowych bo mi państwo zrobili z tego drapak a jednak te płyty są cienkie. Dobrze myślę że muszę wywierci dziurę wsadzić kołek i w to wkręcić dowolny izolator do drewna ?
Tak, kołek 10 i w to izolator i do tego prąd 🙂
espérer ale bajer! biore na próbę do słupków na których mam siatke lesna, normalnie to dawałam przed wszedzie plastikowe pachołki, a tak to może to zda rezultat 🙂
Piafallo. Ja robiła to samo właśnie te słupki metalowe, które są specjalne do siatki leśnej i tak dawałam palik plastikowy.
Ale i tak wymieniamy wszystkie słupki na betonowe.
Czasem jak pomyślę ile kasy idzie na durne słupki. Człowiek zaczynał od kawałka drutu z plastikiem, a teraz wiecznie wymienia.
Po plastikach dawałam drewniane toczone naostrzone, w niektórych miejscach mam te metalowe. A teraz wymieniam na betonowe. Ciekawe co los przyniesie za kolejne 10 lat 🤔
od 12 lat mam wierzbowe. Rosną.
Jak u was kleszcze ? U nas codziennie pada, co poleje grzbiety to mamy deszcz. Nie ma opcji od miesiąca żeby nie padało po tym jak ja polewam konie. Najważniejsze te 48h aby się wchłoneło, no ale nie ma opcji codziennie coś popaduje. Niby działają bo kleszczy nie widać dużo, ale co jakiś czas zdarza się jakoś wbity.
Cieszę się niezmiernie z deszczu bo trawka będzie rosła, no ale mogłoby chwilę się wstrzymać. 😀
Ile płacicie za dzierżawę pola? Wiem, że ceny będą się różnić ale nie mam pojęcia jakie są w ogóle stawki.
od kilkunastu lat płacę 450 zł rocznie za 1 ha
Ava, 1500zl za ha rocznie, właściciel bierze dopłaty 🙃
anetakajper   Dolata i spółka
18 czerwca 2024 08:19
Ava, u mnie za darmoszkę + pół dopłaty dla mnie. 2 miejscowości dalej za darmoszkę bez dopłaty. 20 km dalej 1,5tyś za ha bez dopłaty- gleba II-III
Na tpr i innych czasopismach często widzę że na wlkp. nawet 3,5 tyś za dzierżawę bez dopłaty. Ceny są strasznie rozbieżne.
Ava, nic. Właściciele się cieszą, że mają skoszone i zadbane 😉
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 czerwca 2024 13:17
Czym odglonić wanny na pastwiskach?
Moje stoją w słońcu i powierzchowny glon idzie
wyszorować szczotką ale co z takim upartym,
nieszorowalnym?
Polecicie jakieś skuteczne preparaty?
BUCK   buttermilk buckskin
18 czerwca 2024 13:34
użyłabym soli, dobrze się tym myje, koniom w lecie nie zaszkodzi, poziom zarośnięcia spada
Jak u was sytuacja pogodowa ? Wraz z upałami niestety u nas jest jakiś wysyp gzów które mają w nosie wszystkie specyfiki 🙁
dzierżawię od gminy, 300zł rocznie za ha i dopłaty moje
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2024 07:36
espérer, U nas jest dramat. Odkąd tu mieszkam nie było takiego sezonu. Zwykle konie w stajni koczowały w lipcu, takie 2-3 tygodnie najgorsze. Teraz stoją całymi dniami od początku maja. Wyjść coś popracować się nie daje za bardzo. Wczoraj próbowałam lonżować o 20:30 to nie było opcji, muchy nie dawały spokoju. Upałów u mnie nie ma, bo ja na północy kraju, ale wiosna mokra plus ciepła pogoda dały się namnożyć temu tałatajstwu jak nigdy 🙄
anetakajper   Dolata i spółka
19 czerwca 2024 07:56
espérer, poł. zachód. zazwyczaj temp. rekordowe. Meszek majowych brak- do dziś. komarów brak. Jusznice -3-4 szt na jeżdzie. Konie cały dzień na dworze na mikro wyschniętej trawie + siano, bez derek i masek.
Za to siana zbieramy 1/2-3/4 mniej 🤷
zembria, potwierdzam, nigdy nie derkowałam konia od maja praktycznie, bo tak żrą komary albo meszki. Co prawda derka daje rade i koń bez problemu stoi na dworze, ale na jazde trzeba wypsikać na maksa + maska na twarz a bywa że ciężko się na koniec stępuje. Stajnia w lesie, wiec zakładam ze to przez to.
U nas najgorzej jest z okolicami puzdra, czekam aż ktoś wymyślił jakieś siatkowe gacie na konia ...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 czerwca 2024 09:04
xxagaxx, My właśnie w lesie mieszkamy 🙄
espérer, Oj tak, mam opuchnięte wszystkie puzdra u chłopaków 😝
espérer, Chińczycy już mają 😅
Siatka z pokrywa ochronna na brzuch konia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się