kącik skoków

serio ktoś naiwny uwierzy, że za tylko za to była żółta kartka i że sędziowie są idiotami nadmiernie reagującymi "na korekty"? bo jak zrozumiałam, to tego zachowania dotyczyła kartka? myślę, że film to tylko jakaś część problemu...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2024 14:19
Karla🙂, szkoda, że nie można zobaczyć raportów.
Nevermind   Tertium non datur
30 czerwca 2024 14:21
Historia piękna i tłumaczy wszystko, tylko nie ma żadnego poparcia dla jej słów. Ja czekam na publiczne wyjaśnienie, a nie przez jakieś wiadomości na messengerze.

A żółta kartka jest opisana ,,okrucieństwo wobec konia". Patrząc na ostatnie afery, to musiało być grubo, że pzjotowski sędzia dał jej kartkę za okrucieństwo. No nijak nie uwierzę, że to za kręcenie kółeczek nad wodą i jeden bat jak się koń chciał zatrzymać.
Gillian   four letter word
30 czerwca 2024 14:59
Złośliwi ludzie podkablowali 🙃 to mój ulubiony fragment z tłumaczeń 🙃
Karla🙂, raczej za coś podczas przejazdu, chyba nie daje się żółtych kartek po przejeździe.
jak najbardziej daje-przejazd to tylko mikro część zawodów
Aaa, okej. Nie wiedziałam.
Czytam te komentarze tam jest jakaś sekta...sekta jakiś pseudofanów-mundrali, bez jakiejkolwiek wiedzy w zakresie nie tylko dobrostanu zwierząt (zgodnie z krajowymi i unijnymi przepisami), ale i podstawowymi przepisami jeździeckimi. I ci ludzie są instruktorami, startują na zawodach...🙄
A co się dzieje na tym filmiku? Niestety nie mam dostępu do grupy.
W zasadzie nic przerażającego, gania konia z batem po małej wolcie żeby sprowadzic go na ziemię po tym jak zaczął cyrki. Ale dla gawiedzi w sam raz żeby zrobić gownoburze.
Natomiast ciekawi mnie historia tej kartki za okrucieństwo, to inna sprawa.
Nie gania konia z batem po małej wolcie, tylko uderza go nim... jakby tylko ganiała, to by nikt nie zareagował...
Jeśli jedna z dwóch możliwości w tej sytuacji było zostanie stratowanym lub kopnietym przez konia w amoku to też bym wolała uzyc bata... Tu stawka jest zdrowie i życie. Nie pochwalam tego ale jeśli było rzeczywiście niebezpiecznie to nie dziwię się.. ciężko powiedzieć bo nie wiemy co było chwilę przez nagraniem, jak to wyglądało.
Z tego filmu niewiele widać- nie widać żeby koń celował w człowieka, w konia obok, w psy, nie widać żeby napierał na człowieka. Tu jest słowo autora filmiku i świadków tej sytuacji kontra słowo zawodniczki. Natomiast na bank nie jest to tylko ganianie konia po małej wolcie. Jedno w tym wszystkim, mimo wszystko cieszy- ludzie zaczynają widzieć, reagować, przestali się bać- to bdb dla jeździectwa, które teraz jest na niemniejszym świeczniku niż chów i hodowla zwierząt na jajka i mięso...może niektórzy wreszcie zrozumieją, że zamiatanie pewnych rzeczy pod dywan, próby zakazywania kręcenia filmów na imprezach publicznych (co z info z ostatnich spotkań grup roboczych dobrostanowych zwierząt jest dyskusyjne, bo każde naruszenie dobrostanu trzeba zgłaszać i mieć na to dowody) to droga do zniszczenia jeździectwa i pogorszenia jego wizerunku...
Karla🙂, drogą do zniszczenia jeździectwo jest coraz przerażający bambinizm ludzi.
Gillian   four letter word
30 czerwca 2024 18:05
Karla🙂, drogą do zniszczenia jeździectwo jest coraz przerażający bambinizm ludzi.
THIS 💀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2024 18:09
No nie wiem, nie jestem bambinistką, ale jak zobaczyłam wynalazki na których ludzie jeżdżą na CSIO, to naprawdę mi się odechciało to oglądać.
Film jest już na tiktoku i goni konia na małej wolcie w koło i klepie batem po zadzie. Trudno wyczuć czemu to miało służyć, ale też nie widzę tutaj jakiegoś mega znęcania się nad koniem.

THIS 💀

Gillian, +1

Niektorzy chyba uważają że życie z końmi to nieustanne marchewki, głaskanie i same tęczowe momenty, a koń to taki większy piesek który będzie cię kochał za samo istnienie.
O ile cieszy mnie np. obecne zwrócenie uwagi społeczeństwa na sytuację koni w górach, tak możemy niedługo dojść do absurdu gdzie samo wsiadanie na konia będzie uważane za znęcanie.
Już pomijając tą konkretną sytuację to serio wszystko idzie w kierunku niuniania się z koniem "na wolności" - patrz na ogrodzonym padoku, na którym wolność polega na braku uwiązu / lonży. Przecież większość tych dziewuszek to konie widzi w rekreacyjnej stajni (ledwo łażące tuptusie) a jak już mają swojego konia to główny bunt jaki ten koń przejawia to kulenie uszu jak go chcą zabrać z padoku. Jakikolwiek wyjazd z koniem w miejsce gdzie jest dużo koni, atmosfera gorąca itp to rzecz, w której nie uczestniczyli ani pewnie nie będą uczestniczyć. W tej sytuacji w głowie im się nie mieści, źe 700-kg zwierzę może stanowić zagrożenie nie tylko dla nich ale także dla innych. Bo one mają takiego konika i on nic nie robi a jak inne robią to pewnie "nie gotowe" psychicznie na zawody i trzeba przerobić w domu...
Strzyga, co to były za wynalazki ?
Krew się lała?
Niezgodne z przepisami kiełzna?
Pewnie tandem lub osławiony hak " łamiący kości nosowe ".
Też kiedys myślalam , że takie kiełzno to coś strasznego ale już pojęłam , że tak nie jest od czasu jak zaczęłam jakoś jeździć, a nie się wozić.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2024 19:18
Perlica, kombinacje cyganki, z dźwignią i naciskiem na nos/szczękę. Nie chce mi się włączać kompa, ale tu parę screenów.

Krew? Rozumiem tylko jak jest krwotok i połamaną szczęką, to dla jeźdźców jest coś nie tak? Wszystko poza tym milutkie dla konia. Szkoda tylko, że zdjęć pomiędzy przeszkód nie mogłam publikować, bo większość koni z łbem w chmurach.

Ale rozumiem, wszystko winą złych bambinistow, którzy psują dobre jeździectwo.

IMG_1269.png IMG_1269.png
IMG_1270.png IMG_1270.png
IMG_1271.png IMG_1271.png
IMG_1267.png IMG_1267.png
IMG_1266.png IMG_1266.png
IMG_1265.png IMG_1265.png
Strzyga, 3 tandemy i 2 pelhamy? I uważasz że to straszne patenty? 😅😅😅

Wiecie, ale to już będzie dyskusja po raz nty, że dopóki nie wsadzisz na konia na zawodach i nie spróbujesz pojechać parkuru 150 to trudno dyskutować z wyborem wędzidła 😅
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 czerwca 2024 19:28
xxagaxx, tylko, jeśli tak ma być, to ile publiczności jeździ na poziomie 150cm? To ma się głównie dobrze oglądać, żeby były relacje w tv, sponsorzy, nagrody.
A tego się dobrze nie ogląda. Tyle.
Wędzidło to akurat jest w tym wszystkim najmniejsze zło, ale np. Zostawienie konia bez wody, bo jest za bardzo do przodu, serwowanie kopow po zebrach tak, ze sa odczyny okostnej, szprycowanie i znieczulanie koni przed startem, czy to co się dzueje w wielu szkółkach mnie osobiście boli i regularnie to zgłaszam. Tyle, że kary sa za niskie. Bambinizm to insza inszosc- niestety nie tylko w jeździectwie. Natomiast, w mojej opinii, nikt nie probuje wypracować postrzegania koni gdzieś w środku. W Pl ostatnio modne sa tylko konie z MO i może dorozki...
Strzyga, jak jeździec jedzie ładnie to ogląda się to naprawdę dobrze 😉 nie wiem czemu ty co jakiś czas wyskakujesz z tymi wędzidłami. Zdarzają się jeźdźcy co mają tragiczny styl, i to boli jak się patrzy co kon musi znosić. Nie wiem czemu ludzie maja pomysły, że konie które w ogóle się porywają na takie konkursy to są zdrowe na umyśle 😅 a jednak trzeba to 700kg kontrolować, więc fajnie jak jest jak.
Strzyga, nie mamy o czym dyskutować bo widać, że pojęcie masz niewielkie o działaniu kiełzna.
Akurat rozłożenie nacisku jest wygodniejsze dla koni.
A przykład baby pelhamu jako straszne kiełzno.

Jechałaś kiedyś choćby głupia MR na ZO . Sama sobie odpowiem: NIE.

Karla🙂, szprycowanie czym? Są badania na doping przecież.
xxagaxx, to zdjęcie z zeszłego roku (jest w apce FEI jako przykład okrucieństwa)
O ile nie rusza mnie tandem, czy munsztuk - o tyle sklep jeździecki na koniu już tak...

A Daria na filmie nie klepie konisia po zadzie a napyla w brzuch. Proponuję dokładnie obejrzeć...
IMG-20230615-WA0007.jpg IMG-20230615-WA0007.jpg
Natomiast, w mojej opinii, nikt nie probuje wypracować postrzegania koni gdzieś w środku. W Pl ostatnio modne sa tylko konie z MO i może dorozki...
Karla🙂, fakt. Morskie oko też ma swoich obrońców i jak słucham tych bajeczek którymi próbują tłumaczyć wypadki to skóra cierpnie, ostatnio jak wywalił się koń to przedstawiali to jak najnaturalniejsza rzecz na świecie, normalnie położył się na drzemeczke na asfalcie... Dla części ludzi konie są narzędziami. Dla innych jednorożcami na tęczy.

A brakuje właśnie takiego wyśrodkowania, że konia można mądrze użytkować, że nie wszystko wychodzi, że każdy koń jest inny i ma swoje guziki.
Perlica, na regionalnych? Ile razy byłaś brana na doping? Na ZO ile razy?Daj spokój, są coraz to nowsze mixy, których jeszcze nie ma na liście. Ja juz nawet nie chcę przytaczać story, jak po publikacji o gamma oryzanolu naszego zespołu ten wskoczył na ta listę...o znieczulonych klusakach w Kanadzie, które po ostatnich wygranych trzeba było usypiać lub gdzieś wywodzić nawet nie chcę opowiadać. Serio nawet nie wiesz jakie pieniądze są teraz w branży farma i nutri na badania nad nowym koksem... Gaga jak dobrze, że jesteś...
_Gaga, faktycznie jak się teraz bardziej przyjrzałam to ten bat ląduje na brzuchu. Ciekawi mnie czemu to miało służyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się