Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

Czy da się gdzieś jeszcze kupić Naf Off Deet? Ktoś z Was może kojarzy gdzie jest dostępny?
Miał ktoś z was problem po użyciu oleju kokosowego ? U jednego z moich koni skóra zaczęła się łuszczyć i gdzieniegdzie wypadają włosy . U reszty nic takiego nie występuje
MarthaCzornyj, jak była wysoka temperatura to się poparzyła olejem. Zdarza się przy takim "tłustym" tłuszczu.
Zakupilam sobie derke do jazdy Horze i jestem nią zarzenowana do tego stopnia, ze sprzedam ją w piździet i szukam czegoś innego.

Nie jeżdże dużo w teren, ale jednak jak koń się spoci to potem walczymy o życie, szukam czegoź na maxa przewiewnego, co mi konia po jednej wycieczce nie obetrze.

Używa ktoś z was którejś z tych?

https://www.equishop.com/pl/derka-przeciwowadowa-dla-konia-derka-na-muchy/31565-busse-moskito-zebra-iii-przeciwowadowa-derka-treningowa.html?_gl=1*bivkij*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQjwv7O0BhDwARIsAC0sjWOv1UH1V0UVDjGuyEQLLDFUZtjE44_T8v2GHr0XtkbjdfxwjJt_aU8aApOJEALw_wcB

https://www.pegazshop.pl/derka-treningowa-busse-moskito-iii-petrolowa-77604.html
noneczka98, ja kiedyś kupowałam ten duży na vetfactory i pamietam, że nie był dostępny i jakoś mi go ściągnęli, więc może napisz do nich.
xxagaxx, ja mam od wielu lat Moskito III. Nie używam jakoś często, ale nigdy nie wytarła mojej klaczy sierści. Fakt, że więcej się w niej poci, ale od owadów dobrze chroni. I normalnie można w niej galopować 🙂
Nie mogę już dodać zdjęcia, tak się ta derka z Busse prezentuje. Tylko kolor inny niż wysłałaś
1000050110.jpg 1000050110.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 lipca 2024 14:50
xxagaxx, Miałam te Busse zebry, ale za mały rozmiar, teraz mam Themo Master, są w sumie identyczne, materiał ten sam, krój też. Dobrze się spisują, faktycznie robale nie lecą tak mocno do tych pasków. Ja tylko ich nie zapinam na klacie. Dobrze się to trzyma na samym kapturze, a wydaje mi się że koniom wygodniej jak nic za łopatki nie "ciągnie".
Czy miał ktoś do czynienia z podobnym "powikłaniem" po użądleniu ? Najpierw był niegroźny bąbel, po trzech dniach zdjęcie po lewej, środkowe po kolejnych 2 gdy przyjechała wetka i ostatnie zdjęcie po kolejnych 2 dniach... (dzisiaj rano).
Wetka obstawia użądlenie, kazała codziennie myć manusanem i smarować sudokremem, do tego dostaje antybiotyk, zaczynam się niepokoić bo zamiast malec to się coraz bardziej rozrasta 😔
GridArt_20240710_221718739.jpg GridArt_20240710_221718739.jpg
brj, wygląda jak reakcja alergiczna na jad. Moim zdaniem nie ma tego co za bardzo ruszać. Skóra się złuszczy, a futro odrośnie przy kolejnej wymianie sierści.
Za dużo gmerania w tym może zrobić wtórny stan zapalny (coś jak mechaniczny blister).

Jak dajesz antybiotyk koniecznie jak są takie reakcje daj do żarcia jakiś dobry, kompleksowy probiotyk.
darolga   L'amore è cieco
11 lipca 2024 11:52
Szukam maski dla Ślepego, ale mam kilka warunków, cena nie gra roli:

- siateczka przezierna, tak żeby mógł widzieć cokolwiek resztkami wzroku i żeby nie była za gęsta albo za ciemna
- musi odstawać nad oczami, nie może być miękka i ich dotykać i być dobrze wyprofilowana
- oddychająca, bo konie siedzą od 7 do 22 na łące
- w miarę prosta w zakładaniu, żeby mnie pan stajenny nie przechrzcił
- lepiej bez osłony na nos albo z odpinaną, bo ma HSS na tyle dziwny, że nie toleruje nic na nosie

Czy jest coś godnego polecenia? Waham się pomiędzy Rambo a Kentucky, ale może jest cos innego wartego uwagi?
darolga, - caball ostatnio pokazywać takie w stylu Rambo 🙂
darolga, u mojej sprawdza się maska od Horsemanii. Tylko warto poprosić o materiałowe uszy, siatkowe szybko się rwą. Mimo że przylega do skóry to jest oddychająca, pierwsza od której się nie poci 😅
1000049410.jpg 1000049410.jpg
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lipca 2024 17:09
Koleżanka ma tego caballa nowego i super jest, też polecam!
darolga   L'amore è cieco
11 lipca 2024 19:31
Super, dzięki, dziewczyny! 🙏🙏 To taką zamówię! A jak one rozmiarowo? Mam konia zawieszonego pomiędzy fullem a cobem - taki mały full. Brać fulla czy coba? Wielkie są te maski czy raczej mniejsze?

Kucek1331 - takie niestety odpadają, bo mają „miękkie” oczy, taka miękka siateczka opada i dotyka mojego w oczy, a on jest bardzo tkliwy, bo nie widzi całkowicie na jedno oko, a na drugie nic go nie może drażnić. Ale dziękuję za polecenie!
darolga, te z Horsemanii mają dość twardą siatkę, która jest daleko od oka. Podobne, ale chińskie faktycznie mają miękką siatkę. Też dbam, żeby mojej nie wchodziło nic do oczu 🙂
kotbury, to się łuszczy jakby ropieje i na pewno jest spuchnięte, boli okrutnie 🙁 dzisiaj znowu większe, na zdjęciu "wymyte"
20240711_183957.jpg 20240711_183957.jpg
nemaya, ja mam tę derkę 145 na konia, który normalnie nosi 145. Jest dość obszerna. Mam sporo luzu w klacie i w wyższych chodach zostaje na miejscu i nic nie ciśnie z przodu.
54435dff-01eb-4e68-8d86-330a156aa4e8.jpg 54435dff-01eb-4e68-8d86-330a156aa4e8.jpg
Macie jakieś sprawdzone i bezpieczne środki, którymi mogłabym spryskać wiatę wewnątrz? Mamy masakryczną inwazję much i nawet wiata obecnie nie daje do końca schronienia i spokoju 🙁

Koń mimo derki, ochraniaczy na nogach i maski - dalej strasznie się denerwuje, bo jest tych much mnóstwo!

Poradźcie proszę - czym mogłabym wypsikac wiatę - by choć trochę było lepiej
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2024 10:30
RR4, Czarną Absorbiną.
BUCK   buttermilk buckskin
12 lipca 2024 11:05
RR4 do oprysku wzięłabym każdy preparat który służy do oprysku np. obór
RR4, ja uzywam tego
Screenshot_20240712-110912.jpg Screenshot_20240712-110912.jpg
BUCK, znalazłam Much-ex MP - wygląda spoko całkiem (z opisu).

Ktoś stosował może?

siwaaa, I działa?
Post został usunięty przez autora
muchex działa ja tym konie leje
espérer, a do pryskania wiaty się nada? Czy bez sensu?
BUCK   buttermilk buckskin
12 lipca 2024 13:11
RR4 na opryski są bardziej ukierunkowane preparaty niż Muchex, tu poszperaj

[[a]]https://www.pryskaj.pl/pl/p/Draker-10.2-bardzo-mocny-i-skuteczny-oprysk-o-dlugim-dzialaniu-na-PLUSKWY%2C-MROWKI%2C-KOMARY%2C-KLESZCZE-i-OSY-250-ml/602[[a]]
RR4, tak
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się