Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Tylko że ja nigdy jej nie odstawiałam i nigdy nie miałam problemu z farbowaniem. A teraz odstawiłam i lipa stąd zdziwienie 😀
I tak, używałam też teraz wody destylowanej po raz pierwszy.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 stycznia 2024 09:33
Ja farbuje ziolkami z sojatu i tam stoi, że trzeba na noc odstawić, to odstawiam. I całkiem zmienia kolor ona
Robicie olejowanie na farbowanych włosach? Robiłam wstępne podchody do olejowania, chciałam się za to zabierać, a w międzyczasie w końcu się zdecydowałam po paru latach wahania pójść do fryzjera i włosy pofarbować porzadnie chociaż raz w życiu. Teraz się boję cokolwiek na nie nałożyć.😂 A zaczynają coraz lepiej ogólnie wyglądać i nie chce tego zepsuć, więc myślałam, żeby dołożyć to olejowanie, ale teraz to nie wiem sama. Nigdy nie nakładałam oleju, więc nie wiem jaki by moim włosom pasował, a wydaje mi się, że chyba też nie każdy jest dobry na farbowane? Ktoras z was jakis olej nakładała na farbowane chemicznie włosy? Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale z ciemnego blondu robiłam ciepły ciemny brąz.
Moja mama regulernie olejuje farbowane włosy na podkład z aloesu albo zwykłej wody. Bardzo jej pomaga na puszenie, ale nie wiem jaki dokładnie olej stosuje. W każdym razie olej na podkładzie, potem emulguje odzywką, mycie szamponem i znów odżywka. I tak za każdym razem. Typ włosa - klasyczny pudelek 😀
Moon   #kulistyzajebisty
14 lipca 2024 16:30
flygirl, farbuję włosy od lat, farbami fryzjerskimi i Loeralem i normalnie robię olejowanie.
Acz olejuję tylko i wyłącznie na sucho (nie na podkład).
Przykładowo, byłam u fryzjera na początku lipca - odczekałam tydzień, półtora (w międzyczasie ew nadmiar farby się wypłukał) i normalnie olejuję przed myciem. Mam długie, gęste ciężkie i wiecznie puszące się kłaki i olejowanie najchętniej robiłabym przed każdym myciem (myję głowę co drugi dzień lub codziennie) ale jestem leniwa buła i nie zawsze mi się chce paćkać 😉 ale fajnie mi to ogarnia ów puch
Moon a jaki olej ci się najlepiej sprawdza? Myślę nad lnianym na pierwszy ogień, bo akurat jest w domu.😀
Moon   #kulistyzajebisty
14 lipca 2024 18:59
flygirl, przy ciemnych włosach nie ma w zasadzie różnicy, że coś będzie odbarwiać - co jakim włosom podpasuje - mi się spoko sprawdzał olej dla wysokoporów Anwen, teraz kończę olej OnlyBio. Oba fajne i wydajne. Nie używałam nigdy olei spożywczych ;-)
flygirl, - określ sobie porowatość włosa i od tego dobierz olej. Nie każdy zrobi to samo 😅 Ja używam only bio do niskoporowatych. Nie wiem co masz dostępnego za granicą, ale w internetach na pewno jest rozpiska, który z surowych będzie miał sens.
Największe ryzyko jest zawsze na rozjaśnianych do blondu, że wyjdą zielone czy coś. Na ciemnych raczej nie 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 lipca 2024 19:54
Ja kocham olejowe sera z hairy tale cosmetics. Nigdy nie lubiłam się z olejowaniem, a dzięki nim w końcu korzystam. Myje wlosy rano, więc wieczorem przeciągam po włosach porcję serum. Myję normalnie. I wlosy są dużo lepsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się