Kącik WKKW

Facella, czyli igrzysk nie jedzie bo oficjalnie koń nie jest w formie, ale jest w formie żeby jechać inne zawody? Dobrze to ogarnęłam?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2024 10:05
Jest i wypowiedź Janka, która nic nie wyjaśnia, choć sugeruje, że to nie była jego decyzja.
mindgame, według kogoś tam (trenera, weta? ch...j wie) Frieda była w Jardy kulawa i wysłali ją do domu. I tak była rezerwową rezerwy. Ale tak, jedzie za tydzień na zawody, bo koń wcale kulawy nie jest.
Lucindę też wykluczyli ze względu na - wg PZJ - wykazywanie oznak zmęczenia (!!!), na jej miejsce powinien wskoczyć rezerwowy Quintus, ale znowu - nie jest w 100% zdrowy, więc wcisnęli Jarda.
Moon   #kulistyzajebisty
25 lipca 2024 10:19
Facella, na fanpejdżu Asi Pawlak jest post, jakoby koń się podbił, ale nie został zdiagnozowany / nie została udzielona pomoc (?), po prostu odesłali je do domu.
Suma summarum, koń czuje się dobrze no i jedzie na zawody za tydzień.

No. Czyli w PZJ po staremu, rączka rączkę myje, folwarczek jest, wszyscy na stołeczkach szczęśliwi...
Facella, a gdzie jest Janka wypowiedż?
Nie zrobi i tak pewnie wyniku, bo z takim obciążeniem jechac na olimpiadę to nie zazdroszczę...
Szkoda Aśki i Pawła
Moon   #kulistyzajebisty
25 lipca 2024 10:26
Perlica, na Instagramie.
Moon, nie mam insta 😭
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2024 10:29
Perlica, na jego Facebooku:
https://www.facebook.com/share/p/XZuZgADK8JghAUZy/
W Tokio w zasadzie zrobił wynik najlepszy z drużyny.
Facella nie sugeruje nic, wygląda na to że się cieszy. To przeciez nic dziwnego że 2 pozostałe konie z ekipy się popsuły tuż przed
Screenshot_20240725_102941_Instagram.jpg Screenshot_20240725_102941_Instagram.jpg
Screenshot_20240725_102949_Instagram.jpg Screenshot_20240725_102949_Instagram.jpg
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2024 10:32
xxagaxx, "decyzją sztabu trenersko weterynaryjnego" bardzo delikatna ale jednak sugestia.
A co miał napisać? Że się nie zgadza z tą decyzją i narazić "szychom"?
Facella, no sam Janek nie mół podjać decyzji, zeby kogoś wywalić przecież xD
No nic, musimy chyba poczekać co napiszą o zdrowiu Lucindy.
xxagaxx, sama wiesz jak jest z końmi, teraz są ogromne zmiany pogody/ciśnienia konie mogą się poczuć źle w ostatniej chwili.
Jard ma rzeczywiście odpukać żelazne zdrowie odkąd pamiętam.
Moon   #kulistyzajebisty
25 lipca 2024 11:14
Arimona, nazwali rzeczy po imieniu, heh.
Generalnie, Bareja jak żywy... 🤦

EDIT - czwartek rano

Stan konia Pawła Warszawskiego się nie poprawił. Para Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko wraca do Polski.
Jest dopisek że klacz wraca do Polski, bo jej stan się nie poprawił...
Ciekawa sprawa. Stan się nie poprawił, ale jest na tyle dobry żeby jechać kawał drogi spowrotem. Nie mogą po prostu poczekać na miejscu żeby mogli wrócić wszyscy razem?
mindgame, oni i tak przecież jadą osobno.

Czekam na rozówj sytuacji, ale jak dla mnie śmierdzi to wszystko na kilometr
xxagaxx, Aha, no ale nadal to wymagająca i długa podróż... No nic. Dziwna sprawa i nie fajna. Widać, że filmy droga do Paryża ładnie zmontowane skoro takie kwiatki wychodzą na koniec.
Pawłowi polecam, szczerze, zmienić federacje i kraj, który mógłby reprezentować
Zastanawia mnie też jak to z tą kontuzja Kamińskiego, uraz kręgosłupa a teraz niby nic? Ciekawe to wszystko i mam nadzieję, że PKOL przyjrzy się tematowi...
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2024 13:09
Karla🙂, Czesi by go i Asię przyjęli z otwartymi ramionami... Ze startujących na takim poziomie mają tylko Mirka, a troje to już drużyna olimpijska...
Trzeba Mu podsunąć ten pomysł...I poszukać Mu top sponsora...bo to co wyprawia federacja
...zeszłym razem i tym razem...wstyd nosić orła na piersi dla takiej federacji...
Moon   #kulistyzajebisty
25 lipca 2024 13:21
Karla🙂, amen!
Czytając właśnie wczoraj wieczorem te rewelacje pierwsze co pomyślałam, to że, po KOLEJNYM (sic!) takim fakapie, bym po prostu zmieniła federację 😤
Chciałbym przypomnieć, że zarówno zawodnik jak i właściciel konia nie są "Kowalskimi" z przypadku i nie wierzę, że jeżeli doszło do nieprawidłowości pozwolą na zamiecenie tego pod dywan. Lekarz ekipy też nie pojechał tam za piękne oczy.
Z drugiej strony pamiętajcie, jakim obciążeniem są trzy dni startów, ile koni po krosie nie wychodzi nawet na przegląd. To że koń może wracać do Polski, nie znaczy że nadawał się do startów.
Trzymałem kciuki za Pawła i współczuje sytuacji, ale to nie wystarczy moim zdaniem do bicia piany.
ogurek, mam nadzieje że nie:

[[a]]https://www.facebook.com/search/top?q=wechta%20equestrian[[a]]
Temat będzie tak naprawdę ruszony dopiero po Igrzyskach. Trzeba będzie poczekać...
Ogórek, wszystko prawda, tylko coś poszło nie tak na kilku plaszczyznach- jak czyta się wypowiedzi innego zawodnika, który wraca do PL, to nie chodzi tylko o kontuzje. Dla mnie, patrząc na to z boku, za dużo jest niespójności i niejasności. O ile o opiekę wet na miejscu jestem spokojna, to cała reszta jakoś mi się nie klei🙁
Ciężko mi uwierzyć że wet tego kalibru by się podłożył na potrzeby polityki PZJ i odsunął od startów nie-kulawe konie. Ale też chyba mnie już nic w świecie jeździeckim nie zaskoczy.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2024 18:40
karolina_, a to nie przypadkiem z wetem PZJ była afera na którychś mistrzostwach, że podawał leki bez konsultacji z kimkolwiek (właściciel konia, zawodnik) i w efekcie zrobiła się afera dopingowa? Mam kiepską pamięć do takich rzeczy, ale czy to nie chodziło o konia Gosi Cybulskiej? Której swoją drogą już praktycznie nie ma w światku jeździeckim...

Już w ogóle pomijam, że po to jest zawodnik rezerwowy, żeby wskoczył na miejsce podstawowego zawodnika w drużynie, szeroki rezerwowy wchodzi w dalszej kolejności. A tak się nie stało.
Ale co się dziwić jak decyzja o zmianie składu została podjęta jednoosobowo we wtorek.

Paweł też się już odniósł do sytuacji na swoich social mediach, bardzo lakonicznie.
Facella, - mi to też trochę śmierdzi i tak, z wetem była afera z G. Cybulską kilka lat temu na zawodach.

Quintus też młodzieniaszkiem nie jest już i on faktycznie potrafił być delikatny, ale jednak x lat startują z wynikami... dziwne to.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się