siodło ujeżdżeniowe

Wiecie co a ja jestem bardzo niezadowolona ze skóry w prestigu. Baardzo brzydko mi się wyciera-robią się takie paproszki, co śmieszniejsze, że tylko po godzinie-dwóch jazdy. Smaruję teraz za każdym razem jak zsiądę bo tak się wysusza. Zdecydowanie bardziej byłam zadowolona z Kieffera.
Wiecie co a ja jestem bardzo niezadowolona ze skóry w prestigu. Baardzo brzydko mi się wyciera-robią się takie paproszki, co śmieszniejsze, że tylko po godzinie-dwóch jazdy. Smaruję teraz za każdym razem jak zsiądę bo tak się wysusza. Zdecydowanie bardziej byłam zadowolona z Kieffera.


moze to od spodni 🙂 🙂 🙂
alona, właśnie nie. W jakich bym nie jeździła to wyciera się tak samo-identycznie na siedzisku. Tak samo nie zależe od rodzaju sztylp czy czapsów ani od tego czy je mam lub nie.
MoniaaA  mam 2 Prestigowskie siodła i nic mi się nie wyciera, może Twoje ma jakiś defekt czy coś.

Korsik jeżdżę w 17 Leonardo i jakoś nie czuje, żeby było za małe.Aczkolwiek, teraz jak tak myślę, to rzeczywiście poduszki są trochę inaczej ułożone, coś jak siodło dla długonogich(?).Jednak pchając nogę do dołu kolano się dopasowuje do poduchy albo wystarczy po prostu wydłużyć strzemię i jest ok 😉 Jak będziesz miała rozmiar większe to siedzisko będzie za duże raczej.
Również mam Prestiga i nic sie nie dzieje ze skórą.
no nie gadajcie ze tylko moje taki wyjątek  🤔 no to ładnie  👿
Wręcz bardzo ładnie, żeby Prestige takie numery odwalał. :/
Karutek, mogę prosić o opinię na temat Maestoso? :kwiatek: Kiedyś pisałaś, że trenerka ma. Może być pw
Burza jakie odczucia? Wsiadłam i powiedziałam "TAK! Już się zakochałam" 😜 Jazda tylko potwierdziła moje odczucia. Siodło jest fantastyczne, poduszki idealne (nie za małe, nie za duże), tybinki chyba też prawie perfekcyjne (choć ja mam na ich punkcie obsesję 🤔wirek: mogłyby być krótsze, jak w Lucky Dressage). Dla mnie rewelka, jutro zdecyduję na 100% czy zostaje u mnie. Dziś jest 99% 😉


Mam prośbę 🙂 Czy byłabyś w stanie określić czy jest to siodło dla długo- czy krótkonożnych?
Mam aż całe 158 cm wzrostu i właśnie zastanawiam się nad którymś z siodeł Prestiga. Jesteście w stanie coś polecić?
prestige top dressage?
zdecydowanie dla długonogich
prestige top dressage?
zdecydowanie dla długonogich


Dziękuję. :kwiatek:

Boje się że mojego tyłka nie zmieszczę w Lucky Dressage ( :icon_redface🙂 Chyba tylko przymiarka mnie uratuje...

A z innych Prestige'ów są jakieś dla krótkonogich?
musiałabyś mieć skracaną tybinkę...
modena też ma długie, venus ma chyba troszkę krótsze, ale tylko troszeczkę
kujka   new better life mode: on
12 sierpnia 2009 10:05
MoniaaA, moja znajoma miala prestige'a ale skokowego i tez jej sie tak wycieralo. po 4 latach uzytkowania (z czestotliwoscia 1 konia dziennie) miala w miejscu nogi o polowe ciensza skore niz tam, gdzie noga siodla nie dotyka. sama macalam i strasznie sie zdziwilam, przeciez to taka dobra firma...
kujka, ano właśnie, tym bardziej, że ja nie wsiadam codziennie tylko np. 3 razy  tyg i fakt po ok 2-3h. Wkurza mnie to niesamowicie bo przez to już mi się smar do siodła skończył 😉
kujka   new better life mode: on
12 sierpnia 2009 10:26
MoniaaA, a to nowe siodlo, na gwarancji? moze daloby sie je wymienic albo przedstawiciel producenta moze to jakos wytlumaczyc?
Astra, ja mam 173 i było idealne, w stajni jeździ w nim też koleżanka około 170. Raczej długonożnych.
Astra, ja mam 173 i było idealne, w stajni jeździ w nim też koleżanka około 170. Raczej długonożnych.


eee czyli nic z Prestiga dla mnie nie ma, oprócz Lucky Dressage. No chyba żebym znalazła jakieś używane ze skróconą tybinką albo nowe 🙁 Szkoda, bo zakochana jestem w tych siodełkach.
Astra, trzeba patrzeć i szukać, może się trafi 🙂
wzrost to nie wszystko, raczej proporcja i całkowita długość nogi jest istotna

osoba wyższa o 10cm może mieć identyczną długość uda co ta niższa osoba, nawet jeśli całkowita długość nogi może być trochę różna 😉

grubość uda też ma znacznie
Mialam Prestiga Apallosa, teraz Top Dressaga i nic mi sie nie wycieralo i sie nie wyciera. Co do długości strzemion - jezdzilam w Passierze GG zapinajac na 13 dziurkę a w Top Dressage spokojnie moge wygłuzyć do 16', generalnie jestem zadowolona z tego siodla, fajnie trzyma nogi sprzadu.
Jeśli chodzi o różnice między Venus a Top Dressage, to różnica w tybinkach jest tylko pozorna. Jak sprawdzałam różnicę między długością tybinki Venus 17" i Top dressage 18" to była 3 cm i sądzę, że wynika z różnic wielkości siodła, a nie tego czy jedno jest dla długonogich a drugie nie. Wnioskuję, że ten sam rozmiar miałby identyczną długość tybinki w obu modelach. Niestety, większość siodeł ujeżdżeniowych jest zdecydowanie dla długonogich. Ludzie z nóżkami kaczymi, czyli tacy jak ja muszą robić nówki na zamówienie, co niezmiennie boli...
Epk Oj to nie pocieszyłaś mnie 🙁
No coż może jakoś znajde

Co do uda to hmm nie jest chude więc tak czy inaczej na pewno wpłynie na ułożenie nogi.
Najgorsze, że nawet nie mam jak tego wszystkiego sprawdzić...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
12 sierpnia 2009 20:59
Astra zobacz zdjęcia na stronie wcześniej które wstawiałam. Mam 165cm wzrostu. Sama oceń jak to wygląda 😉 Parę stron wcześniej wrzucałam też zdjęcia w Lucky Dressage.
kujka, niestety nie nowe, kupione z ihaha
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 sierpnia 2009 20:49
czy to sidło jest warte 1000zł ?
http://www.allegro.pl/item713638711_siodlo_ujezdzeniowe_twoj_kon_je_pokocha.html

czy lepiej szukać używanego a markowego siodła?
Ja bym nieznanego nie brała. Lepiej wziąć używane, a "pewnej" marki.
Jaką macie opinię o siodle Kieffer Lusitano? Jakie ma wady, jakie zalety?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
14 sierpnia 2009 12:16
Fantazja, moja przyjaciółka ma Lusitano, jeździłam w nim parę razy. Jak dla mnie mega wygodne. Ma bardzo duże poduchy kolanowe, bardzo wysoki tylny łęk. Tylko jest zdecydowanie dla długonożnych. Tzn mnie się dobrze siedzi, ale wygląda to średnio.
Ja siedziałam kilka razy w Kiefferze Lustiano. Bardzo wygodne, trzymające, bardzo głębokie siedzisko. Tylko tak jak maleństwo pisała zdecydowanie dla długonożnych.
Ja w tym Kiefferze (mam 174cm wcrostu)
No właśnie szukam siodełka dla długonoznej koleżanki, jeździła w diamancie, bardzo podoba się jej to siodełko, w GG - mówiła że nie pasuje jej to siodło.
A macie porównanie Diamant a'la Kieffer Lustiano?
Kto może mieć używane siodełka Kieffer?
Warto zadzwonić do p.Kostrzewy (Ihaha.pl), On ma sporo różnych siodeł używanych (Kieffery także)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się