Jakie pasze dajecie swoim koniom?

asior   -nothing but eventing-
24 sierpnia 2009 21:04
Moja kobyla caly sezon jedzie na Baileysie i nie mam na co narzekac poki co  🙂
A czy ktoś może powiedzieć coś o paszy inahalacyjnej symphonie Marstalla albo Krauter musli Egersmana?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 sierpnia 2009 21:46
Sinfonie polecam, pięknie pachnie, mój koń po 2 tygodniach przestał kaszleć. Zdecydowanie najlepsza moim zdaniem pasza ziołowa.

A co powiecie o Spillers response Instant energy?
LINK_SPILLERS

Własnie zamówiłam dla mojego smoka, mam nadzieje, ze przed rybnikiem przyjdzie.
Ponia   Szefowa forever.
24 sierpnia 2009 22:43
Sinfonie polecam, pięknie pachnie, mój koń po 2 tygodniach przestał kaszleć. Zdecydowanie najlepsza moim zdaniem pasza ziołowa.

A co powiecie o Spillers response Instant energy?
LINK_SPILLERS

Własnie zamówiłam dla mojego smoka, mam nadzieje, ze przed rybnikiem przyjdzie.


Opolanko z mojej stroy jak najbardziej tak.
Moje chłopaki dostają tą, czasem jak się trafi to Slow Energy,a dodatkowo przy większym obciążeniu HDF Power Cubes.😉
Karmię Spillersem odkąd pojawił się na naszym rynku to będą ze 3 lata już.
I nie zamieniła bym tej paszy na żadną inną.


teraz jeśli chodzi o otręby ryżowe Max-e-eglo.
3x Tak.
Mija 22 dzień dawania, i widać efekty.
Złocisz przypakował na dupci, szyji i tak ogólnie.
Oprócz tego Robin mimo swojej okrągłej budowy też, nieźle nabrał na szyji, i zadzie.
Zaczeły to dostawać  jeszcze 2 inne konie ale one dostają dop  tydzień, i u nich trzeba b. dużo ''zbudować" także myślę,że to zajmie więcej czasu niż u moich chłopaków.

u mnie jeden na baileysie (condit.), drugi na spillersie (senior). z obu jestem bardzo zadowolona!

do tego teraz oba beda wcinac lucerne baileysa.

zamowilam chudemu wlasnie te otreby- mam nadzieje, ze i u nas bedzie sie czym pochwalic. na razie chudy je 3 razy tyle co skary- a wyglada jak jego cien 😵 🤔
Ponia   Szefowa forever.
24 sierpnia 2009 23:00
zamowilam chudemu wlasnie te otreby- mam nadzieje, ze i u nas bedzie sie czym pochwalic. na razie chudy je 3 razy tyle co skary- a wyglada jak jego cien 😵 🤔

Zen, Z Naf'u jest bardzo fajny suplement Pink Powder.
Miałam kobyłe która żarła,ogrome porcje, paszy otrebów i td a nie szło ni cholery jej utuczyć, dostawała do jezdzenia właśnie to i normalnie  😲 bardzo dobry efekt. Przybrała, i wkońcu zaczeła być do konia podobna, a nie taki szkielet.
jak tuczenie otrebami i nowym musli i lucerna nie pomoze, to sprobuje z tym preparatem.
mam nadzieje, ze jest lepszy w smaku i zapachu niz ich biotyna, ktorej mi zaden nie chce specjalnie jesc (chudy w ogole nie tknal, lakomy skary jakos przebolal te 'algi'😉
Ponia   Szefowa forever.
24 sierpnia 2009 23:09
jak tuczenie otrebami i nowym musli i lucerna nie pomoze, to sprobuje z tym preparatem.
mam nadzieje, ze jest lepszy w smaku i zapachu niz ich biotyna, ktorej mi zaden nie chce specjalnie jesc (chudy w ogole nie tknal, lakomy skary jakos przebolal te 'algi'😉

w sumie to pamiętam,że chyba ładnie pachniał bo to było w zeszłym roku😉 więc tutaj CI nie za bardzo pomogę.
Zen, pamiętaj tylko żeby nie przesadzić z otrębami, bo w dużej ilości maja działanie przeczyszczające...i wtedy koniś nie przytyje...
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 sierpnia 2009 23:35
juz o tym kiedys pisałam - kolezanka dawała pink powder swojemu folblutowi... teraz to tylko pyskiem i lichą grzywą folbluta przypomina jeszcze 😁
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
25 sierpnia 2009 10:54
Jakie pasze, oprócz Dodsona 16plus, zawierają glukozaminoglikany?

Czy stosował ktoś z Was SUREFLEX na stawy? Jakie opinie? Sureflexa poleciła mi weterynarz, ale zastanawiam się również nad Absorbine Flex+. Przy rocznym podawaniu tego drugiego mogę zaoszczędzić 600 zł względem tego pierwszego preparatu. Tylko czy daje to taki sam efekt 🤔?
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 sierpnia 2009 10:57
dawałam superflexa ale nie dawałam flex+, wiec nie porównam efektów 🙁 wg. mnie superflex dziala, kon sie na nim doskonale czuł.

z glukozaminą są tez pasze spillersa dla seniorów (maintenance mix i conditioning)
Proti   małymi kroczkami...
25 sierpnia 2009 11:01
SIWA FOLBLUTKA, o preparatach na stawy było sporo pisane w tym temacie http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,78.0.html
poczytaj 😉
stosowałam Flex + i byłam w miarę zadowolona
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
25 sierpnia 2009 11:06
:kwiatek:
caroline, ponius- a pamietacie przez ile byl podawany pink? chce mniej wiecej sie zorientowac  jaka wage preparatu ewentualnie zamowic?

skary tez jest na seniorze tylko przez to, ze zawiera glukozamine.
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 sierpnia 2009 11:23
zen, chyba przez miesiąc albo dwa, nie pamiętam dokładnie, niestety.
Ponia   Szefowa forever.
25 sierpnia 2009 19:00
zen, chyba przez miesiąc albo dwa, nie pamiętam dokładnie, niestety.

Ja miałam chyba 1kg opakowanie.
mi sie najpierw otworzylo opakowanie 10 kg i prawie zemdlalam widzac cene 😂
Czy ktos sie orientuje czy w pomorskim jest dostepny Baileys ??
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
26 sierpnia 2009 08:28
Oficjalnie Margot F.H.U. powinno na cała Polskę wysyłać... Ja z tego powodu na razie Dodsona kupiłam 🙁
ja też mam te otręby max-e-glo i już widzę różnice 😉 koń dostaje paszę od jakiegoś miesiąca, ale razem ze zmianą diety ładnie nabiera mięśni. po zimie bardz spadła z masy i wogóle nie mogła przytyć, teraz powolutku wreszcie nam się to udaje 😉
Ja daję hiszpańskie ACC http://www.acc2000.net/  i jestem bardzo zadowolona.

Dystrybucja jest razem z Eggersmannem więc nie ma problemu z dostępnością jak się wie.
A pasza naprawdę pierwszej jakości i oferta rodzajów jest szeroka.
Moje dostają Competicion **** lub Endurance (to pasza dla  długodystansowców, ale ujeżdżeniowe konie na tym super chodzą bo energia jest uwalniana w dłuższym czasie niż w typowych paszach energetycznych)

a z suplementów to biotyna Kerabol z Equistro i jakieś witaminy zawsze dostają.
Czy ktoś próbował robić samodzielnie coś ala muesli? Na starej volcie pamietam, że chyba Wenecja coś na ten temat pisała?
A i szczerze NIE polecam Equifirsta - od momentu jak zobaczyłam jak te pasze są przechowywane u głównego dystrybutora na
Polskę... A poza tym mają prawie same płatki owsiane...
No comments.
Mogłabyś rozwinąć?
SunnyDress, no właśnie - jak są przechowywane?

A mój Kucunio zdecydowanie zastrajkował na Max-E-Glo. Nie i już... Co mnie w sumie bardzo zdziwiło, bo on uwielbia różne paciaje na mokro - mesze, otręby... Buuu... Tutaj nie skutkuje nawet wrzucenie drobno pokrojonej marchewki w otręby Max-E-Glo - Swarovski z wyraźnym obrzydzeniem wyciąga pojedyncze plasterki, a jak któryś uzna za zbytnio upaprany, nie ruszy.

Za to świetnie trafiłam w inny produkt - suszone buraczki Olewo. Ładnie pachną, Kuc wsuwa, aż mu się uszy trzęsą, poczęstowane cztery inne konie ze stajni też się zajadają. Na jesieni pokombinuję jeszcze dodatkowo z marchewką tej firmy 🙂
A i szczerze NIE polecam Equifirsta - od momentu jak zobaczyłam jak te pasze są przechowywane u głównego dystrybutora na
Polskę... A poza tym mają prawie same płatki owsiane...
No comments.


może mały off
ale jakbyś zobaczyła jak LUDZKIE jedzenie jest przechowywane w hurtowniach... i co sie z nim dzieje... nie jadłabyś pewnie 90% produktów...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 sierpnia 2009 13:33
Dzięki za opinie o tym energetycznym spillersie, ja po kilku miesiącach stosowania tej paszy jestem pewna, ze nie zamienie jej na inna.

Equifirsta sama od początku odradzam, bo podawałam i niestety jakość mi nie odpowiada.
Różne opinie o Baileysie, ale u mnie bardzo fajnie się sprawdza. Numer 4, nie powoduje wybuchów a fajna energia jest 🙂. Konio wcina paletki aż miło... 😀iabeł:
No więc nie chcę tu nikomu robić bałaganu w biznesie, ale Equifirst są składowane w takim bylejakim namiocie na gołej ziemi niemalże (w zimie i w lecie). Widzę to codziennie.
A poza tym uważam ze jedynym atutem tych pasz jest cena... bo jakby wyjąć te płatki  owsiane to zostałoby 5-7 kg paszy (w sensie musli) na 25 kilowy worek.
Dlatego nie polecam.

a tak btw, podawane na opakowaniach wartości danych składników to całkowita zawartość danego składnika w paszy, a nie ta strawna. Każdy zootechnik i weterynarz to wie.  Więc czytając etykietkę każdej paszy trzeba brać na to poprawkę (i to dużą) przy bilansowaniu diety dla konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się