Allegro

mi tez chcieli zablokowac, bo 2zł nie wpłaciłam... 😉
Freddie raczej to Ty musisz dochodzić swoich 10 zł od poczty.
zawsze nadawca składa reklamacje, choćby z tego powodu że to Ty dysponujesz dokumentem na to że wpłaciłaś pieniądze.
O zesz... coz za dramat... a jak ja mam tego dochodzic? Pojsc na poczte? Wyslac im mejla?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 września 2009 12:47
Freddie, Pokazać dowód zapłaty, poprosić o sprawdzenie czy pieniądze zostały wysłane to nic trudnego przecie... 😉

Ja zapomniałam 😡 😡 raz o 20 zł za aukcje na allegro i przysłali mi przed sądowe wezwanie do zapłaty. nawet nie wiecie jak takie coś mobilizująco działa. Kasa się zaraz znalazła i pędem poleciałam do punktu pko zapłacić 😁
jezu, Freddie,  😵
najlepiej wyślij gołębia pocztowego z reklamacją  😁

trzeba pójść na pocztę (najlepiej tą na której płaciłaś) z dowodem wpłaty i złożyć reklamację  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2009 12:53
Gdzie teraz na tym nowym Allegro sprawdzić ile im siana wiszę ? Ostatnio było 58gr 😀
własnie dostałam dwie ksiazki, za ktore zaplacilam ponad 70 zl z przesyłka... a te w wersji pocket, a nie bylo slowa o tym w aukcji. no mozna sie pochlastac...  🙄 😤 😤 😤


przynajmniej uzytkownik bardzo w porzadku od razu napisal, ze moge zwrocic, bo nie ma takiej ksiazki w normalnym rozmiarze...

edit: JARA--> moje allegro->moje konto->rachunki->bieżące saldo i wpłata
banał 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 września 2009 17:56
edit: JARA--> moje allegro->moje konto->rachunki->bieżące saldo i wpłata

Wielkie dzięki!


Kurde... nie miałam nigdy problemu z kupowaniem na Allegro, bo za najdroższą rzecz zapłaciłam tam 220zł, a teraz chcę kupić telefon. W Polsce ciężko spotykany, a jak już to za ponad 800zł. Na Allegro 3szt nowe za 550zł. Ale to już 5 stówek..
Dostaje listy z grozbami od firmy windykacynej. Dzwonilam do nich juz 5 razy. Wyslalam potwierdzenie wplaty. A co tam, sadem i tak mi groza....
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 września 2009 19:08
Freddie, Ale są to groźby słowne, wulgarne czy wezwanie przedsądowe? Bo między groźbami takimi prostackimi, a sądowymi jest jednak jakaś różnica.

Może jednak odwiedź pocztę?
Nie, no nie groza w sensie "w ryj" tylko sla upomnienia i ze sprawa trafi do sadu. Jutro pojde na ta glupia poczte 🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 września 2009 16:20
Jak jest z tą ochroną na Allegro? Ile minimum musi coś kosztować żebym w razie otrzymania ziemniaka mogła dostać od Allegro pieniądze ?
ushia   It's a kind o'magic
09 września 2009 20:49
czy jesli transakcja zostala zrealizowana, ale z powodow o ktorych pisalam wyzej towar wrocil do sprzedajacego, to wystawai sie komentarze? nie dosc, ze dostalam zwrot gotowki za ksiazki i przesylke do mnie, to jeszcze w dodatku zwrocili mi kase, ze wysylke z powortem do nich 🙂

sa sprawiedliwi ludzie na tym swiecie 🙂
In.   tęczowy kucyk <3
18 września 2009 22:53
mery, ja bym na Twoim miejscu wystawiła, bo jednak jakaś transakcja była ; ) No i do tego masz pozytywne odczucia co do użytkownika, to pewnie by mu było miło, gdybyś napisała ; )
poszedl jak najbardziej pozytywny komentarz 🙂

super facet!
Ktoś kto wystawia na allegro dostał taki e-mail:

"Dzień dobry
Informujemy że od dnia dzisiejszego zaczynamy działalność Allegro która będzie polegała na zgłaszaniu nieuczciwych podatników do Urzędu Skarbowego .
Urząd w którym znajdziecie Państwo dane Allegrowiczów niepłacących podatków to:


Urząd Skarbowy Pierwszy Warszawa Śródmieście
Adres:
02-013, Warszawa, ul. Lindleya 14
Tel.: (0-22) 584 61 00
Fax: (0-22) 584 62 50

W niedługim czasie Allegro będzie wolne od Nieuczciwych - nie płacących podatków Allegrowiczów. Urzędnicy kontroli Skarbowej już sprawdzają konta Allegrowiczów nie wystawiających rachunków."
"Dzień dobry
Informujemy że od dnia dzisiejszego zaczynamy działalność Allegro która będzie polegała na zgłaszaniu nieuczciwych podatników do Urzędu Skarbowego .
Urząd w którym znajdziecie Państwo dane Allegrowiczów niepłacących podatków to:


Urząd Skarbowy Pierwszy Warszawa Śródmieście
Adres:
02-013, Warszawa, ul. Lindleya 14
Tel.: (0-22) 584 61 00
Fax: (0-22) 584 62 50

W niedługim czasie Allegro będzie wolne od Nieuczciwych - nie płacących podatków Allegrowiczów. Urzędnicy kontroli Skarbowej już sprawdzają konta Allegrowiczów nie wystawiających rachunków."


🤔 Nic takiego nie dostałam.Jak dla mnie ściema. Ewentualnie można wysłać zapytanie do allegro.
Livia   ...z innego świata
02 października 2009 12:17
Ja też nic takiego nie dostałam, sprzedaję na Allegro więc chyba powinnam się bać 😉
Ale bez potwierdzenia na stronie Allegro dla mnie to na razie czyjś kawał.
Dostałam od: kontrolaskarbowa@interia.eu
temat: Wiadomość od Użytkownika Allegro 🤔

"Szanowna Pani, Każdy kto dokonuje Nilegalnego Obrotu przedmiotami powinien być na tej liście i robimy wszystko aby sę znalazł.
http://mirekszmajda.wordpress.com/2007/10/09/konsekwencje-sprzedazy-na-allegro-bez-dzialalnosci-gospodarczej/
Pozdrawiamy.
IW.
"
Hehe, adres z końcówką 'interia.eu'. Całkowicie niepoważne. Według mnie możesz zignorować tego maila 😉
Livia   ...z innego świata
02 października 2009 12:31
Hm, konto z interii, brak podpisu imieniem i nazwiskiem... dalej sądzę, że to ściema 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
02 października 2009 12:44
Dramka, Mnie się wydaje, ze coś takiego powinno dotyczyć tylko tych co głównie zarabiają sprzedażą na allegro. Myślę tutaj o dużych sklepach markowych, które mają swoje konta na allegro czy handlarzy a'la rynek. Więc nic dziwnego, ze Skarbówka by się chciała dobrać do ich tyłków ;-)

Kilka lat temu nawet był projekt w Skarbówce, ale nie wiem czy wszedł w życie, bo w radio mówili.
Dzięki dziewczynny  💘 Jestem spokojniejszą.  🙇
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
02 października 2009 20:51
ja sobie nie wyobrazam w jaki sposob sprzedajac cos raz na jakis czas mialabym wystawic rachunek  🤔 to przeciez sama kasa fiskalna to wydatek ok 1000zl.
imo, dopoki taka informacja nie pojawi sie na stronie glownej alegro (a na pewno sie nie pojawi) to nie ma co sie przejmowac. zreszta obowiazek wystawiania rachunkow w duzej mierze zniszczylby portale aucyjne, bo wiekszosc szarych uzytkownikow przestalaby w ten sposob cokolwiek sprzedawac.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 października 2009 23:31
Każdy sprzedający na allegro ma obowiązek zaznaczyć w rozliczeniu dochody z sprzedaży allegro (te  powyżej 1000 zł rocznie). Z tym, że jest coś takiego jak kwota wolna od podatku (ok 3.500 zł rocznie na osobę ) do przekroczenia której (aukcje, praca i inne ) nie płaci podatku. Ale jeśli ktoś przekroczył tamtą kwotę musi zapłacić (bodajże 19% od dochodu  i liczy się tu kwoty np. wg przelewów czyli cenę łącznie z opłatami za przesyłki jeśli ktoś nam zapłacił z przesyłką ).
By wykazać koszty (i zmniejszyć podatek np. poprzez wykazanie pokwitowań pocztowych, koszty opakowań, opłat za allegro itp.) należy już mieć firmę co się wiąże z dodatkowymi opłatami  ZUS itp.


Czyli zwykły Kowalski (nie mający firmy) jeśli sprzeda 2 siodła w roku  za 3900 + 100 zł za przesyłki -łącznie 4000  zł  - zapłaci podatek 19% od 500 zł ( 4000-3.500=500 zł i z tego 19%). Kwestia ważna jeszcze przy rozliczeniu rocznym czy Kowalski miał inne dochody do opodatkowania.

Kwoty podałam zbliżone, by uprościć- o szczegóły radzę podpytać panie w Urzędzie Skarbowym. O kwocie 1000 zł  poinformowały mnie panie u mnie w  US. I generalnie radzę się upewnić - tyle dowiedziałam się na swój użytek, a i piszę w  mega - skrócie  (US podobno może sprawdzić wpływy na konta bankowe itp.,  podobno może się czepić każdych łącznie większych wpływów -nawet tych w wielu małych wpłatach- jak na aukcjach charytatywnych itp).


I raczej przy sprzedaży też nie chodzi o samo wystawianie rachunku, lub nie - co o wskazanie przed US dochodów i zapłacenie podatków.
Natomiast firmy mają obowiązek wystawić rachunek/fakturę/ lub paragon - tyle, że klient nie musi go odebrać (co jest częste w wielu miejscach, więc i sprzedawcy czasem nie wypisują rachunku).

Gdzie znajdę w allegro moje zakupy sprzed iluś tam miesięcy? Wyświetlają mi się tylko te ostatnie zakupy, nie wiem jak się dokopać do poprzednich...
ushia   It's a kind o'magic
07 października 2009 23:27
Jak wykasowalas liste to nie znajdziesz
Zreszta chyba po miesiacu aukcje sa archiwizowane i nie mozna ich juz obejrzec.
O kurde, ale głupio :O Przecież to bez sensu... No nic, dzięki ushia!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 października 2009 09:00
Gdzie znajdę w allegro moje zakupy sprzed iluś tam miesięcy? Wyświetlają mi się tylko te ostatnie zakupy, nie wiem jak się dokopać do poprzednich...

bardzo karkołomnie,ale może Ci się uda - po komentarzach znajdziesz nazwę uzytkownika od którego kupowałaś,a potem w wyszukiwarce zaznacz,żeby szukało w archiwum allegro...ale musisz pamietać jak mniej więcej nazywała się aukcja lub co było w jej treści - mi czasami udawało się w taki sposób coś odszukać 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się