SIODŁA

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 października 2009 09:22
kieffer ma przedstawiciela na polskę?

wydaje mi się,że tak : www.konik.com.pl


Sankarita - powinny różnic się tylko rozmiarem...ale - może to różne wersje "wykończeniowe" - jedno zdjęcie może przedstawiać model standard,a drugie np. exclusive....
Ktoś, dzięki za odpowiedź. Mam wobec tego kolejne laickie pytanie: modele exclusive, standard i eco różnią się jeszcze czymś innym niż skóra ...? Stwierdziłam, że zainwestuję w polską markę, konkretnie w tę i w wersji exclusive tylko trochę się skołowałam jak porównałam te zdjęcia na stronie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 października 2009 09:53
nie wiem,jak jest w przypadku daw maga,ale gdy kupowałam swojego equipa,to miałam do wyboru 3 rodzaje skóry,różne długości tybinek i coś tam jeszcze...
może po prostu zadzwoń do nich i zapytaj,daw mag jest ok jeżeli chodzi o kontakty z klientami...mam od nich napierśnik robiony na zamówienie (niestandardowe gumy  :hihi🙂 i jestem bardzo zadowolona 😉
różnią się też jakością przeszyć i starannością wykonania  😉
przynajmniej porównując starnard z exclusive.
Daw Magi w wersji exclusive mają naprawde świetną skóre!
wyszukiwarka nie pokazuje nic, a mnie interesują opinie nt siodła ujeżdżeniowego sygnowanego przez firmę sagimex...?
Sorki nie ten wątek  🤬 CIACH  🍴
asds   Life goes on...
04 listopada 2009 07:35
Ja nadal i niezmiennie polecam Prestige Venezia VSD ( bez tylnich klocków). Siodło marzenie.
Czy ktoś jest w stanie ocenić czy to siodło ujeżdżeniowe czy skokowe?  :kwiatek:

Fotki niestety nie mam większej.  😤
Na pewno nie ujeżdżeniowe. Bardziej wszechstronno-skokowe, a nawet skokowe, jeśli już 😉
Ok. Dzięki  :kwiatek:
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 listopada 2009 13:29
KenTaur Seneca  - czy są dwie wersje wszechstronne i skokowe?

Czy siodło skokowe jest wygodne do jazdy rekreacyjnej?
Jeśli jest wygodne samo w sobie, to na pewno.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 listopada 2009 13:56
który to rok produkcji w numerze siodła KenTaur  131470212 ?
LoveHorses tak są różne wersje ken taurów seneca, dokładnie tak jak z venezia prestige

zależy od roku produkcji, wydaje mi się, że te nowsze seneci są o profilu skokowym i wygodne na maaaksa  💘

z numerem nie jestem pewna, w niektórych siodłach(firmach) nie ma podanego roku produkcji np. stubben
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 listopada 2009 16:26
chudapigi   😀 no to mnie pocieszyłaś nawet podwójnie , mam na oku właśnie ten skokowy czyli po pierwsze oznacza to, że to siodło  z tych młodszych, a po drugie jeżeli są rzeczywiście wygodne to już się nie mogę doczekać jazdy próbnej  🏇 🏇  , oby tylko na młodą pasowało.  Mam też nadzieję, że 131470212 to będzie rok produkcji (ale to tylko moje niepotwierdzone domysły)


no ja właśnie co do roku też tak myślę, że to by był grudzień 02
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
17 listopada 2009 17:07
a nie wiesz od którego roku są już te "nowsze" o profilu skokowym?

nie niestety  🙁 ale na pewno nie są to stare modele

jedną z rzeczy, po której można poznać, czy siodło jest stare to kanał miedzy poduszkami

zauważ, że w starszych modelach prestige, passier w szczególności kieffer ten kanał jest wąski lub z tendencją do zwężania się przy końcu. Co niestety(zakładając, że siodła nie ma leżeć na końskim kręgosłupie) jest złe

nowsze seneci(profil skokowy) ten kanał mają szeroki

próbuj próbuj, bo siodła bardzo fajne- przynajmniej te modele w których siedziałam
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
20 listopada 2009 17:36
Zastanawiam się nad kupnem siodła ujeżdżeniowego : KIEFFER MUNCHEN , STÜBBEN PARZIVAL EXTRA , L.Völzing GIESSEN.

Które polecacie lub nie polecacie? Będę wdzięczna za odpowiedz 🙂
A macie jakies doswiadczenie z siodlami zaldi?
help!
czy ktoś może mnie uświadomić, jaki profil ma to siodło? bo już zgłupiałam .


Wszechstronny.
taki najzwyklejszy tak? dzięki Ci bardzo .  :kwiatek:
Raczej tak 🙂
busch   Mad god's blessing.
29 listopada 2009 13:13
A ja w końcu odważyłam się zrobić zdjęcia porównawcze siodła, na którym jeżdżę już niemal od roku. Pochwalę się, bo w życiu pewnie nie widzieliście takiego - jest 2w1, całkiem jak niektóre szampony  😁


Strona lewa i profil wszechstronny, taki bardziej odchylony w ujeżdżeniową stronę


Strona prawa (na potrzeby porównania obrócona) - skokówka

Tak, drodzy państwo, mam jedno siodło z dwoma różnymi profilami  😵
lubisz w nim jeździć ?? 😉
busch, ono ma równomierne wypełnienie? Bo takie skrzywienia mogą mieć źródło w wypełnieniu poduszek- nierównym. Wygląda jakby leciało na lewą stronę.
Czy ktoś miał jakąś styczność z którymś z tych siodeł?

Siodło KINGHTS HAWK syntetyczne
http://www.kegle.pl/kegle/wszechstronne/1360-siodo-ogolnouytkowe-kinghts-hawk-czarne-medium-szerokie-165.html

Siodło HORSEMANS CHOICE skóra/syntetyk
http://www.kegle.pl/kegle/wszechstronne/1359-siodo-ogolnouytkowe-skorasyntetyk-czarne-normalne-17.html

Muszę zmienić siodło bo na dzień dzisiejszy nie mam w czym jeździć  😵 . Wiem, że fajnie byłoby dopłacić i kupić coś porządnego ale niestety nie stać mnie (wszystko uzależnione jest od rodzicieli). Myślałam o używanym i ciągle się rozglądam ale jeżeli nie znajdę nic ciekawego to pozostanie jakieś tańsze nowe ... .
busch   Mad god's blessing.
29 listopada 2009 17:23
epk- z każdym dniem nienawidzę go coraz bardziej  👿
Burza- nie mam pojęcia. Powieszone na drążku też ma prawą tybinkę wysuniętą w przód bardziej, niż lewą - więc nawet, jeśli jest nierówno wypełnione, to jeszcze do tego jest totalnie krzywe.
Ma jeszcze jedną milusią cechę - prawa tybinka (ta skokowa) jest tak uroczo skonstruowana, że nie potrafię normalnie ułożyć nogi . Dopóki nie usiadłam w normalnych siodłach, to byłam pewna, że po prostu mam beznadziejną prawą nogę, której żadną siłą nie umiem zmusić do posłuszeństwa. Teraz, kiedy okazało się, że umiem jednak opanować swoje ciało, przyjrzałam się temu siodłu z bliska, popatrzyłam sobie na rozmieszczenie klocków i się załamałam.



Szczerze? Kupiłabym cokolwiek innego - nawet mniej wygodne, albo starsze, ale w tym bym nie jeździła. Jeśli taka jest różnica i powoduje różne ustawienie nóg to nie ma bata, żebyś równo w nim siedziała na koniu... A to się zemści prędzej czy później...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się