SIODŁA

aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
25 września 2009 12:29
Adaaa, ja mam bates Caprilli Close Contact i jestem bardzo zadowolona - fajna skórka, mimo, że płaskie, czuję się o wiele pewniej niż wcześniej w dość głębokim siodle wszechstronnym. Skacze mi się też bardzo dobrze. Ogólnie polecam  😀
Batesy fajne, Caprilli testowałam, a jeżdżę w momentum  😍
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
25 września 2009 18:47
To super! Wielki plus dla tych siodeł za wymienne łęki 🙂 do tego jeszcze są skorzane, lekkie  🙂 Wszystko co mi potrzeba.

aniapa ja własnie szykuję sie na caprilli close contact, bo chcę skokówkę, a ten model z batesów chyba najtańszy. Dla mnie dobrze, że w miarę płaskie jest 🙂
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
26 września 2009 08:14
Lena, twoje też ma taką potwornie delikatną skórkę? To jedyna rzecz, która mnie w nich irytuje - po podniesionych strzemionach mam wytarte ślady ;/

A ktoś miał do czynienia z Pessoa Legacy XP3? Potwornie podoba mi się to siodło, ciekawa jestem opinii. I jak z wymiennymi łękami w siodłach Pessoa? Też tak fajne i proste, jak w Batesach i Wintecach?
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
26 września 2009 08:54
Z tego co wiem to tylko batesy i winteki mają system samodzielnej wymiany łęków
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
26 września 2009 09:47
Adaaa, nie tylko - Wintec i Bates (w ogóle to jest jeden producent) po prostu byli pierwsi. Pessoa też już ma conajmniej rok-dwa - tu link http://www.pessoasaddles.com/2007/eng/hearttechnique.htm . A Daslo właśnie wprowadziło podróbkę Winteca też z wymiennymi łękami 😉
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
26 września 2009 09:51
dobrze wiedziec, nie miałam pojęcia. Dzięki 😉
aniapa ja nie narzekam na skórę w moim. Owszem, jest delikatniejsza niż w passierze, ale nic mi się z nia nie dzieje. Ja mam fioła na punkcie dbania o swój sprzęt, regularnie czyszczę, trzymam w pokrowcu, a strzemiona akurat mam plastikowe.
Cześć. Co sądzicie o siodle DAW MAG OSKAR ?
mam zamiar kupić 17,5 kolor ciemny brąz, będzie pasowało na mojego siwego Polsmaka 🙂
A skąd my to mamy widzieć? Chyba, że pytasz o względy kolorystyczne...
siodło wygląda ładnie, ale jestem przekonany, ze terlica tego siodła została zaprojektowana później niż nie najnowszy przecież Comet II Pasiera...na mój gust bardzo stare rozwiązania w nowym opakowaniu tylko...
Nie znam się na siodłach tak bardzo. Piszą że to jest wszechstronne siodło, a ja potrzebuje do jazdy w terenie i troche skoków ... 🙂
Jeździł ktoś na Kiefferze model Ariane i czy jest godne polecenia do skoków? 😀 😀 😀
Orlikowata, skoro chcesz kupić nowe, to o ile wiem, daw mag ma możliwość testu siodła przed kupnem.... sprawdź, zobacz, czy Ci pasuje ...
jaką macie opinię o siodłach Jacsona? Zastanawiam się nad modelem wszechstronnym Legano, ale nigdy wcześniej nie spotkałam się z siodłami tej firmy. Jaka jakość, jak się użytkuje?
Legano to ten model:
U nas w stajni jest jedno. Narzekaja ze twarde i niewygodne. Ja osobiscie nie jeździłam.
Bardzo mi sie wizualnie podoba to siodło ogolnie. I w fajnym stanie jest skórka. ładnie wykonczone. Jak dla mnie siodełko na poziomie. Ale nie wiem pod czyja pupa bedzie wygodne bo to juz chyba kwestia osobista  i trzeba w to wsiasc po prostu 🙂
Siodła Teo Sommer. Słyszałyście coś o nich?
Miałam przyjemność siedzieć i we wszechstronnym i ujeżdżeniowym. Wrażenia bardzo pozytywne, siodła są b.wygodne no i jakościowo miodzio. Niestety do najtańszych nie należą.

[url=http://www.phillipeshop.de/Reiten/Saettel/Dressur-Sattel-Sommer-Esprit::1566.html?referer=froogle&refID=23&language=de]sommer esprit[/url]
Używki chodzą w przyzwoitych cenach. To bardzo dobre jakościowo siodła, na długie lata.
To dobrze, bo właśnie kupiłam b. tanio prawie nie używane (parę razy na koniu, ale podrapane przez kota 😉), ale jakiś stary model. I jest straaasznie wygodne. 🙂
Ma ktoś z Was może styczność z Prestigem Silver Star?
Czy dobry będzie dla mnie jeśli jestem wysoka (183cm 😁 myślę o zamówieniu z przedłużoną tybinką)
Jakie są ogólnie Wasze opinie?
wie może ktoś, za ile kupię nowe lub używane siodło Lord Expert?  :kwiatek:
Czy ktoś z Was spotkał się z takim znaczkiem przy siodle?

googlowałam, ale nic nie znalazłam na ten temat.
Czardasz, sądząc po jakości skóry, to jakaś hindo-china
Tak właśnie myślałam, dzięki 😉
Ma ktoś z Was może styczność z Prestigem Silver Star?
Czy dobry będzie dla mnie jeśli jestem wysoka (183cm 😁 myślę o zamówieniu z przedłużoną tybinką)
Jakie są ogólnie Wasze opinie?



Mam styczność prawie codziennie od roku 😉 Jak dla mnie bardzo wygodne, nie jakieś megagłębokie, ale dobrze trzymające. W kwestii długośc tybinek nie bardzo ci pomoge, bo mam 167 wzrostu.
Silver Star z Prestiga to jest jedyne w którym mi sie super siedziało. Fajnie trzyma i jest wygodne 🙂
kieffer ma przedstawiciela na polskę?
Mi się w Silver Starze fajnie siedziało - jak nie lubię skokówek tak się w tym szybko odnalazłam, wygodne, trzymające na tyle ile potrzeba. Ja swoje kupiłam po to, żeby mieć siodło w tereny - ale jakoś tak się zdarzyło, że siedziałam w nim może z kilka razy i tyle. Ale jakbym mogła, zatrzymałabym sobie to siodło, bo naprawdę mi leżało.
Mam głupie pytanie: czy siodła Daw mag hubert 17' i Daw mag hubert 17,5' różnią się od siebie tylko i wyłącznie rozmiarem siedziska? Na stronie Daw maga wygląda, że to zupełnie inne siodła. o_O jak to jest z tym w praktyce? Mam na myśli te "najnowsze daw magi"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się