Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2010 15:51
Koniczka,  bo jej o matematyczne chodziło. pyka zadanka aż świszczy.
No dobra, teraz to ja już nie wiem, czy to prowokacja, czy to się dzieje naprawdę.. ale te kilka postów poprawiło mi mój doszczętnie zwalony dzień 😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 kwietnia 2010 15:52
Aaaa już rozumiem!
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 kwietnia 2010 15:54
eeej, no płoszycie dziewczynę - ona tylko chce zostać zinterpretowana 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2010 15:55
Koniczka,  i tu koń profesor nabiera zupełnie innego znaczenia...
Koniczka, ty mi nie kradnij wypowiedzi  🤬 (ciąg i zwrot)  😁
Aragorniasta, na szczęście! koń nie jest zganaszowany. Jedyne co widać a jest źle - pilnuj prostych pleców. Gdy na tym etapie załatwisz sobie wygięcia/przegięcia - będzie to bardzo trudno odrobić. Pamiętaj - plecy proste (na zdjęciu biodra masz pochylone do przodu, a jesteś od talii odchylona w tył). czyli - nie wypinaj brzucha na siłę.
halo- jedyna normalna osoba
Jezu ludzie czasami mi się zdaje że na forach spotyka sie samych chamów 😲 zganaszowany, zebrany boże jest po prostu ustwiony 🤔
Tak ma problem ze zwrotem na przodzie ale z ciągami sobie radzi lepiej. Z resztą to nie jest kon ujeżdżeniowy tylko skowy. Nie rozumiem czemu tak od razu na mnie naskakujecie jak jakieś hieny 🙄
To teraz prosze wy zaprezentujcie swoje super konie i wasze postawy to chętnie się pośmieje. Albo lepiej przyjedźcie do mnie wsadze was na Karego to może nauczycie go zwrotu na przodzie 😉 i poprawnego ustawienia. Widze że raczej nie potrzebnie dodawałam zdjęcie bo musieliście się namęczyć i jeszcze pisać posty 🙄
Aragorniasta stwierdzenie: koń zganaszowany... brzmi po prostu dziecinnie. Ustawienie poprawne dochodzi na sam koniec pracy z koniem, na poczatku pracuje się nad mięśniami, pracą zadu, wypuszczaniem w dół i potem powoli podnosi konia i możliwa jest praca w ustawieniu.

A Ty napisałaś jakby było to nie wiem jakim osiągnięciem, najważniejszą sprawą na zdjeciu, więc sory otrzymujesz takie a nie inne odpowiedzi.

Po drugie piszę raz jeszcz wstaw więcej zdjęć, postaraj się o lepsze (żebyś ty z koniem była bliżej) i dopiero będzie można coś sensownego powiedzieć...
I nikt się nie śmieje z Ciebie i twojego "super" konia tylko z twojego tekstu.  🙄
Dobra nie chce się już kłócić żeby nie skończyło się tak jak na volcie (ci co wchodzili 2 mieisące temu na wątek o krakowskich stajniach wiedzą o co chodzi)
Postaram się o lepsze zdjęcia następnym razem jak da się na manezu jeździć bo widać jakie na hali oświetlenie mamy "wspaniale"
Aga uwierz koń jest super 😀
Nie czepiam sę konia 🙂 Niech bedzie i najlepszy na świecie, to "super" oznaczało twój tekst o naszych koniach....

No ale jak sama napisałaś nie ma co się kłócić, wróc z lepszymi zdjęciami (nawet z hali ale żebyś Ty i koń bylina pierwszym planie) i zobaczysz że będzie można więcej zinterpretować i powiedzieć o Tobie i twoim zwierzaku.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 kwietnia 2010 19:58
Aragorniasta, sorry, ale nie uwierzę, że koń robiący ciągi, a nie "ciągi" ma problem ze zwrotem na przodzie.
moze Aragorniastej chodzilo o ustepowanie od łydki  🤔
Koniczka mam porade: uwierz 😀 ciągi robi nawet nieźle ze zwrotami ma mały problem 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
13 kwietnia 2010 20:02
Jak koń zrobi ustępowanie od łydki to też nie powinien mieć żadnych problemów ze zwrotem na przodzie. Przecież to od zwrotów zaczyna się pracę nad jakimkolwiek łażeniem w bok.

Aragorniasta błagam o jakiś filmik albo chociaż zdjęcie z tego "ciągu".
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 kwietnia 2010 20:03
Aragorniasta, jak dla Ciebie ustawiony i zebrany to to samo, to się nie dziwię, że Twój koń robi "ciągi", a nie robi zwrotów na przodzie.
nie mam bo ciągów uczy go trenerka a nie ja
Dobra zakończmy już temat mojego konia bo będziemy się kłócić a i tak ni z tego nie wyjdzie bo nie znacie ani mnie ani jego. Już mówiłam żeby zakończyć ten temat a wy dalej zaczynacie 🚫
1. nie da sie czegoś dalej zaczynać.
2. Dziewczynom poprostu chodzi o jakiś dowód, że koń to potrafi a takie rzucanie słów na wiatr...
Dynamo   Dynamicznie :))
13 kwietnia 2010 20:15
3. Edytuj posty 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 kwietnia 2010 20:24
Aragorniasta, chyba dodałaś foty do tego wątku, żeby je zinterpretować? Jeśłi był jakiś inny cel to wytłumacz mi go proszę, bo nie rozumiem...
cieciorka   kocioł bałkański
13 kwietnia 2010 22:30
Aragorniasta, dlaczego nie gaanaszujesz konia na każdym zdjęciu?


Aragorniasta kilka szczerych rad :

jesli prosisz Re-voltowiczki o interpretacje Twoich zdjec, to postaraj sie wkleic zdjecia, na ktorych przedewszystkim cos widac. juz Ci dziewczyny pisaly jakie zdjecia najlepiej zrobic. Rozumiem, ze nie zawsze sa warunki na dobre zdjecia, ale lepiej poczekac i wkleic "sensowne".

Sama dosc sie burzylam, jak ktos mnie krytykowal - z doswiadczenia- nie tedy droga. Jak czegos nie wiesz, albo niechcacy popelniasz blad, a ktos Ci zwraca uwage- to chociaz to przemysl a nie "odszczekuj".

Ciesze sie, ze masz swojego konika i jezdzicie z trenerka, zycze jak najwiecej radosci i  postepow. Jednak (zaznaczam, ze nie chce Cie obrazic), Twoje posty odbieram jakby byly napisane przez 15letnia dziewczynke " ej, mam super konia, spadajcie".

Czekam na lepsze zdjecia 🙂



edit: teraz dopiero zobaczylam w Twoim profilu, ze masz 13... zmien troszke ton wypowiedzi, a napewno dostaniesz nie jedna dobra porade na tym forum.
zganaszowany, zebrany boże jest po prostu ustwiony 🤔
Tak ma problem ze zwrotem na przodzie ale z ciągami sobie radzi lepiej. Z resztą to nie jest kon ujeżdżeniowy tylko skowy. Nie rozumiem czemu tak od razu na mnie naskakujecie jak jakieś hieny icon_rolleyes
To teraz prosze wy zaprezentujcie swoje super konie i wasze postawy to chętnie się pośmieje. Albo lepiej przyjedźcie do mnie wsadze was na Karego to może nauczycie go zwrotu na przodzie wink i poprawnego ustawienia. Widze że raczej nie potrzebnie dodawałam zdjęcie bo musieliście się namęczyć i jeszcze pisać posty


Jezu ludzie czasami mi się zdaje że na forach spotyka sie samych chamów
Jezu ludzie, faktycznie, faktycznie.

😵

Twoje posty odbieram jakby byly napisane przez 15letnia dziewczynke " ej, mam super konia, spadajcie".


edit: teraz dopiero zobaczylam w Twoim profilu, ze masz 13... zmien troszke ton wypowiedzi, a napewno dostaniesz nie jedna dobra porade na tym forum.

Dokładnie tak. Że się posłużę w tym poście samymi cytatami 😉
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
17 kwietnia 2010 20:22
Można bić
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 kwietnia 2010 08:51
salucha: mi się podoba. może tylko bardziej bym ramiona do tyłu odchyliła. I troche skrocila wodze w klusie.
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
18 kwietnia 2010 09:06
Elape dziękuje🙂😉) kiedys bylo calkiem inaczej a teraz to ja mam satysfakcje z jazdy🙂😉)
Coś mi się nie podoba na tych zdjęciach ,ale do końca nie wiem co. Jak dla mnie mogłabyś usiąść bardziej na tyłku tj. jak się siedzi na koniu to powinno się siedzieć na 3 punktach , ja mam wrażenie ,że siedzisz tylko na kości kulszowej . Mogłabyś też ściągnąć łopatki i odchylić się trochę do tyłu. Wydaje mi się ,że jeszcze trochę wycofać ręce. Ale ogólnie obrazek dobry 🙂
salucha, mi się rzuca w oczy pierwsze zdjęcie. Ktoś mądry powiedział mi kiedyś, że nawet jak jego koń pięknie galopwał zebrany, stęp nadal był luźny i bardzo do przodu. Myślę, że brakuje wam w stępie tego luźnego ruchu na przód.
salucha   Jutro,jest czyste nieskalane żadnym błędem:P
18 kwietnia 2010 12:46
dziekuje wszytskim wezmę wasze opinie pod uwagę w mojej jeździe🙂😉)
Możecie bić 🤬
Co poza tym, że bez przerwy gapię się pod konia i mam strasznie dziwne ręce (szczególnie w skoku.. 🤔)?
Zdjęcia na dole są trochę wcześniejsze.











(Sorry za ilość.. Ale to chyba da lepszy obraz całości)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się