Samolot z prezydentem rozbił się!!!

Dzięki! Mam nadzieję, że uda mi się przyjść.
Media nadały PiSowi i Prezydentowi taki wizerunek. Media mogą wszystko - zniszczyć albo wznosić pod niebiosa. Dlaczego teraz tyle dobrego mówi się o Panu Prezydencie i Pani Prezydentowej? Czy kilka miesięcy temu nie można ich było pokazać w dobrym świetle?  A teraz można?

Dajcie IM spocząć w spokoju. To co się stało to wielka tragedia, dla tylu rodzin... Jest żałoba narodowa, tak nie przystoi....



Dajcie IM spocząć w spokoju. To co się stało to wielka tragedia, dla tylu rodzin... Jest żałoba narodowa, tak nie przystoi....





Dokładnie, dla tylu rodzin. A mówi się ciągle wyłącznie o prezydencie. Niech wszyscy zostaną pochowani na Wawelu, nie dzielmy na lepszych i gorszych! Może łatwiej by było zrozumieć (chociaż wątpię, tego nie da się zrozumieć) gdyby pochowany miał być tylko prezydent.. ale dlaczego też jego żona??? a trumny pozostałych osób będą na hali sportowej na torwarze. niesmak..
ja nie odbieram tego jako lepszych czy gorszych, jak dla mnie jest to tylko następny pretekst, żeby się przyczepić....
galop nie zgadzam się z Tobą, ja swoje zdanie opieram na obserwacji tego co PiS i bracia Kaczyńscy robili. Ale nie czas i nie miejsce na tego typu dyskusje, chętnie porozmawiam o tym za jakiś czas.

A co do pochówku, to Wawel jest miejscem dla ludzi naprawdę wybitnych, którzy zrobili coś niesamowicie ważnego dla Polski. Niestety p. Prezydent niczego takiego nie dokonał. Miejscem spoczynku prezydentów jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie - i tam Państwo Kaczyńscy powinni spocząć.
Czy widzieliscie ankiete na interii "Czy Maria i Lech Kaczynscy powinni zostac pochowani na Wawelu? " :http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/ankiety/czy-maria-i-lech-kaczynscy-powinni-zostac-pochowani-na/wyniki,18495

Wyniki 71% do 29%, na ten moment,  mowia same za siebie..
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 kwietnia 2010 01:02
Skąd rościcie sobie prawo do decydowania/opiniowania gdzie ktokolwiek ma być pochowany? Rzygać się chce.
Brak wszelkiej czelności. Nie nasza sprawa. Chcecie stracić kogoś bliskiego? Wtedy będziecie decydować (nie życzę).
Dziś tak pięknie ktoś powiedział: "straciliście Przywódcę, dla którego uczciwość i wartości były ważniejsze niż marketing".
Naprawdę nie może dotrzeć, że Prezydent Kaczyński dla wielu ludzi reprezentował to co ważne? Jakim prawem ranicie uczucia tych ludzi (w tym moje i dużej części mojej rodziny i znajomych).
nie do wszystkich to, rzecz jasna
Skąd rościcie sobie prawo do decydowania/opiniowania gdzie ktokolwiek ma być pochowany? Rzygać się chce. Zapewne z faktu posiadania odpowiednio pofałdowanego mózgu, który umożliwia nam formułowanie własnych opinii. Rzekomo to sprawka Najwyższego... spróbuj to pobić.
Wawel jest symbolem - ważnym miejscem dla Polaków. Powiedziałbym nawet, że jest to przestrzeń publiczna.
To jeden z powodów, dla których każdy może się wypowiedzieć. To nie czasy, kiedy działało: "Zamknij mordę, kmiocie".  🙄

Brak wszelkiej czelności. Nie nasza sprawa. Chcecie stracić kogoś bliskiego? Wtedy będziecie decydować (nie życzę). Nie sami. Kiedy komuś z nas się zamarzy pochówek bliskiej osoby na Wawelu, to decyzja nie będzie przecież leżała w jego rękach, nieprawdaż?
Ciekawym, czy zadziała wtedy "Chcecie stracić kogoś bliskiego? Wtedy będziecie decydować!".

Dziś tak pięknie ktoś powiedział: "straciliście Przywódcę, dla którego uczciwość i wartości były ważniejsze niż marketing". Faktycznie, wzruszające. Szkoda, że jakoś ja nie mam trudności w odszukaniu "marketingu" w działaniach ś.p prezydenta Kaczyńskiego. Pamiętacie może kilka bardzo interesujących wystąpień publicznych z okazji świąt narodowych z miotaniem różnorakich oskarżeń? Albo specyficzny dobór "fachowców" do BBNu?

To zabawne, jak zwolennicy Kaczyńskiego mówią: "Ciszej nad tą trumną!", ale tylko wtedy, gdy nie udaje im się ładnej laurki wymalować.

Naprawdę nie może dotrzeć, że Prezydent Kaczyński dla wielu ludzi reprezentował to co ważne? Jakim prawem ranicie uczucia tych ludzi (w tym moje i dużej części mojej rodziny i znajomych). A dla wielu reprezentował to co złe. Jakim prawem ranicie uczucia ludzi, dla których pochówek na Wawelu jest farsą?  😎
Wasze uczucia > nasze uczucia?  🙂
Grzegorz, na ogół jestem Twoją fanką. Ale tu się różnimy w poglądach. Bardzo. Szalenie trudno konkretnie wskazać co złego, naprawdę złego uczynił Ś.P. Prezydent Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. W faktach, nie w medialnej nagonce. Wychodzi, że największym "przestępstwem" było powiedzenie "siadpies".
Piszesz "reprezentował złe". Co konkretnie? Co było ZŁE? Komu uczynił krzywdę?
Bywa, byłoby nudno gdyby ludzie się we wszystkim zgadzali. 😉 Zresztą z konfrontacji poglądów, dyskusji, ba, kłótni nawet, wynieść można moim zdaniem więcej - "Hail Eris! Hail Discordia!!!"  😉

Długo by wymieniać - wykorzystywanie Kancelarii Prezydenta jako "przechowalni" ludzi PiSu/znajomych Kaczyńskich (nie to, żeby K. robili to jako jedyni - ale śmieszy mnie malowanie go w takim wypadku jako "jedynego sprawiedliwego"😉, wykorzystywanie reprezentatywnej funkcji sprawowanego Urzędu (w tym przemówień publicznych) zgodnie z zapotrzebowaniem partii brata, wywoływanie kryzysów na linii Prezydent - Premier/ Prezydent - Minister Obrony Narodowej zgodnie z sytuacją na polskiej scenie politycznej. Pamiętasz może jeszcze likwidację WSI i w jaki sposób wykorzystano później Kancelarię Prezydenta?  🙄
Ale co w tym złego? a może coś było niezgodne z prawem?
[quote author=ewuś link=topic=20738.msg553667#msg553667 date=1271200942]
galop nie zgadzam się z Tobą, ja swoje zdanie opieram na obserwacji tego co PiS i bracia Kaczyńscy robili.

[/quote]

czyli na tym co pokazywała telewizja, a ktoś kto miał tam wtyki chciał ich zniszczyć

halo ja myślę, że tych ludzi nie przekonasz, oni chcą tak myśleć, to smutne, w dodatku po tym co się stało w sobotę, szkoda czasu na tłumaczenie im oczywistych spraw

Grzegorz zgadzam się z Tobą w 100%.
Gdyby nie wypadek śp. prezydent odszedłby w niepamięć. Jako ten zły. I nikt by go więcej nie wybrał. A teraz jest królem.
Ja też chcę być pochowana na Wawelu, jestem porządnym, dobrym, uczciwym człowiekiem.

edit: no ewentualnie Łazienki Królewskie.
.
Grzegorz całkowicie się z Tobą zgadzam, fakty mówią same za siebie.
Obecne przedstawianie osoby śp Prezydenta w najlepszym świetle to już obłuda.

A co do pochówku na Wawelu, to może przy okazji beatyfikacja....
wracając do tematu Komorowskiego i tych którzy uważają ze to światły człowiek;]

dla mnie to idealny "kwiatek" http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-in-vitro-nie-dla-wszystkich-SLD-on-obraza,wid,12098064,wiadomosc.html

same oszołomstwo z każdej strony
pewnie nie będzie na kogo głosować;]
jedno wielkie bagno
Nie zrozumcie mnie źle ja też nie jestem zachwycona pomysłem pochowania Pana Kaczyńskiego i Jego Małżonki na Wawelu. Uważam jednak, że te manifestacje nic nie dadzą, decyzja została już podjęta i nikt ani nic tego nie zmieni. Trzeba spróbować zrozumieć tą decyzję. Była podjęta w ogromnym bólu, żałobie, czas gonił....... Myślę, że kiedyś ktoś zweryfikuję tę decyzję....
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 06:39
Skoro Obama dostał Nobla za dobre chęci, to i Kaczyński może mieć pochówek na Wawelu z tych samych powodów.

halo, czyli teraz mamy gloryfikować i chować na Wawelu nie tych przywódców, którzy zrobili coś szczególnie dobrego, a tych, którzy nie zrobili niczego szczególnie złego i odrażającego? Oj ciasno się zrobi na cokołach i w kryptach.
slojma   I was born with a silver spoon!
14 kwietnia 2010 07:31
Skąd rościcie sobie prawo do decydowania/opiniowania gdzie ktokolwiek ma być pochowany? Rzygać się chce.
Brak wszelkiej czelności. Nie nasza sprawa. Chcecie stracić kogoś bliskiego? Wtedy będziecie decydować (nie życzę).
Dziś tak pięknie ktoś powiedział: "straciliście Przywódcę, dla którego uczciwość i wartości były ważniejsze niż marketing".
Naprawdę nie może dotrzeć, że Prezydent Kaczyński dla wielu ludzi reprezentował to co ważne? Jakim prawem ranicie uczucia tych ludzi (w tym moje i dużej części mojej rodziny i znajomych).
nie do wszystkich to, rzecz jasna

Prawa sobie nie roszczę, ale mam prawo wyrazić swoją opinię. Prezydent z którego robi się teraz męczennika, wybitną postać, wcale taki nie był. Uważam, że Wawel jest miejscem spoczynku osób wielce zasłużonych a umówmy się, że Prezydent niczym się nie zasłużył. To, że zginął tragicznie nie jest przesłanką do pochówku na Wawelu. Jeśli śmierć tragiczna ma być przesłanką to pochowajmy wszystkie osoby, które zginęły w tej katastrofie na Wawelu. I pisanie, że chcemy stracić kogoś bliskiego a co ma to do czego. Uważasz, że córka i brat podjęli trafną decyzję, że Wawel to odpowiednie miejsce... gratuluję jeśli tak uważasz. Zresztą pewnie tak bo sama piszesz, że rani się Twoje uczucia bo jesteś jedną z osób, która popierała Kaczyńskiego. Ja nie i się z tym nie kryję. Wiem to była ogromna tragedia, ludzkie nieszczęście, ale nie róbmy z kogoś męczennika i wielkiej postaci, jeśli tak nie było.
zgadzam się ze Slojmą w 100%. Wawel to miejsce szczególne i nie wystarczy być prezydentem i zginąc tragicznie. A porównywanie Kaczynskiego do Piłsudzkiego czy gen Sikorskiego jest wręcz żenujące. Owszem gen Sikorski zginął tragicznie ale oprócz patriotyzmu działał dla Polski , narażał dla Niej swe życie w pełni swiadomie. Sorki ale Kaczynski nie zginął w Katyniu będąc mordowanym lecz poprzez straszliwy zbieg okolicznosci, przez tragiczny wypadek. Jadąc tam nie wiedział ,że zginie, nie narażał sie dla kraju. Nie dosc tego za życia On i jego brat skłocili naród, prezydentem był raczej miernym. Jestem za uczczeniem Jego pamieci, jestem za załoba po tej tragedii ale Wawel?? I juz wydawałoby się ,że choc za jego prezydentury naród był skłocony to obecnie mamy szansę się pojednac. Wydawałoby sie..... zbyt piękne to by było.
I jeszcze jedno. Wawel to nie własnosc rodziny Kaczynskich, to własnosc narodu, nas wszystkich. Tu nie powinna decydowac rodzina czy Dziwisz. To nasza historia. Jak ludzie mówią ,że wola rodziny jest swięta ,że kazdzy ma prawo pochowac członka swojej rodziny wg uznania. Mówię- Nie. Kazdy z nas musi wykupic miejsce na cmentarzu, miec własny grób. Prezydentowi należy się to z racji stanu, okey ale nie Wawel.Lepsi od Niego leża na aleji dla zasłużonych na Powązkach. Nawet metropolita krakowski odmówił kiedys pochówku na Wawelu H Sienkiewicza - noblistę i wielkiego pisarza. Piszące w ciezkich czasach ku pokrzepieniu serc.
Maile, petycje i inne cuda wianki nic nie pomogą w sprawie pochówku na Wawelu, decyzja została już podjęta, a chyba głodówki nie zaczniemy bo nie warto.  😵
dempsey   fiat voluntas Tua
14 kwietnia 2010 08:49
podzielam zdanie galop i halo
ciszej nad ta trumna

wawel to fatalny pomysl i jego autorzy jeszcze go pewnie pozaluja
tu wywazony, ludzki tekst
http://wyborcza.pl/1,105766,7768972,Na_Wawel_zywym_daleko.html

ale protesty "pod komitetami" to juz pelen udzial w szopce. jak dla mnie zenada. rozumiem protest imienny, pisemny. ale te emocje, skandowanie, transparenty. przeciez to podsycanie atmosfery.
i to jeszcze zanim ciala zlozono do grobow

eh smuci mnie ta radosna ucieczka od zaloby w protest - bardziej chyba niz glupota akcji wawel
Maile, petycje i inne cuda wianki nic nie pomogą w sprawie pochówku na Wawelu, decyzja została już podjęta, a chyba głodówki nie zaczniemy bo nie warto.  😵

Nie dośc ,że decyzja już podjęta to goscie zostali zaproszeni. Podano im dzien, godzinę i miejsce pochówku. Rzeczywiscie nic juz nie pomoże.

Dempsey ja nie krzyczę, ja jestem za żalobą, jestem za chwilą zadumy. To co sie wydarzyło to wielki dramat i tragedia w ludzkim wymiarze. I choc nie ja oddałam głos na tego Prezydenta, potrafię uszanowac wybór większosci Polaków. Był Prezdentem nas wszystkich - na tym polega demokracja. I dla Wielkich ludzi, dla Prezydentów jest miejsce na aleji zasłużonych na Powązkach. Tam spoczywa wielu wybitnych polityków i innych osobistosci.Jestem za hucznym pochówkiem, jestem za żalobą lecz jestem rozczarowana Wawelem.
Bardzo mi się podoba ten artykuł z wyborczej, który puściła dempsey taki ludzki.
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 09:19
Ciekawa jestem jak to wszytsko sie skonczy. W kilka chwil zniknela cala atmosfera otaczajaca ta tragedie, jednoczaca nie tylko nasze spoleczenstwo, ale i laczaca dwa narody. I "klik" jedna watpliwa decyzja podzielila Polske na dwie czesci. Zrobilo sie nieprzyjemnie i klotliwie. A zaloba wciaz przeciez trwa ... 
:/
Choć głośno krzyczałam w sprawie pochówku na wawelu prezydenta to teraz podchodzę do tego z dystansem. Możemy się gimnastykować nie wiadomo jak i tak to nic nie zmieni. Spokojnie, pochowają go, za chwile wszyscy zapomną, stanie się normą, że na wawelu spoczywają Kaczyńscy.
Teraz warto myśleć o przyszłości, by broń Boże Jarek nie wziął władzy w swoje ręce.
Averis   Czarny charakter
14 kwietnia 2010 09:48
O, proszę bardzo. Pan Duda stwierdził właśnie, że protestujący przeciwko pochowaniu Kaczyńskich na Wawelu nie są prawdziwymi patriotami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się