Syndrom Head Shaking

Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
15 kwietnia 2010 16:04
Ooooo!!!
No to odkryłam, że Bakarat też to ma  🤔
Trzepie głową, nawet jak biega po pastwisku, pod siodłem też oczywiście i zawsze na koniec jazdy wyciera sobie nos o nogę.
I w sumie pora roku i dnia nie ma znaczenia. Tak samo jazda na kontakcie albo luźnej wodzy.
Zęby były sprawdzane i jest ok.
W terenie tylko jest bardziej ogarnięty (albo był bo od pół roku nie jeździmy, jest w trakcie rehabilitacji), chyba dlatego, że skupia się na otoczeniu wokół.
Zmiana stajni może pomóc??
Ciekawa propozycja  😉
Ja zmieniłam stajnie i nic się nie zmieniło  😉
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
15 kwietnia 2010 18:28
Może mój koń, tak jak jego właściecielka lubi metal i dlatego macha głową.  🏇
I i jest kary  😁
A puszczasz mu metal na jeździe?;PP
Co lubi najbardziej?😀
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
15 kwietnia 2010 18:53
Jak "śpiewałyśmy" mu z przyjaciółką Metallice to machał  😂 i jak kowal z samochodu puszczał to też.
Bo kowal też metalista.
Nie lubi kichania i mocno akcentowanej litery P.
A przy kolędach nie macha...
Ja zmieniałam stajnię 3 razy i nic to nie dało.
A ja zmieniłam wczoraj porę jazdy i jak ręką odjął. Około 19tej muszek już nie było, a do 20tej jest względnie jasno, jeździliśmy więc sobie na dworze bez żadnych problemów. Za to dziś będę wsiadać o 17:30 i zobaczymy 🙁
asds   Life goes on...
16 kwietnia 2010 13:43
A ja zmieniłam wczoraj porę jazdy i jak ręką odjął. Około 19tej muszek już nie było, a do 20tej jest względnie jasno, jeździliśmy więc sobie na dworze bez żadnych problemów. Za to dziś będę wsiadać o 17:30 i zobaczymy 🙁


witam w klubie 17.30 . Dziś jest lekki wiaterek więc moze muszki nas nie zjedzą
Bo dzisiaj była fajna pogoda, przynajmniej u nas, wiatr i mało much!
kinia992   Kon- symbol nieposkromionej wolnosci:)
19 kwietnia 2010 16:12
Polecacie jakas moskitiere zeby chrapy zasłaniala? bo są ale nie zaslaniaja tak ja te siateczki ale zeby znalezc cos zeby tez dobrze zasłaniało uszy i pyszczek to nie ma:/
zasugerujcie cos dobrego...
[quote author=lets-go link=topic=5464.msg555416#msg555416 date=1271334086]
A tak by the way czytałam w prasie obcojęzycznej, że Headshaker'om bardzo często pomaga zmiana stajni, aż do całkowitego ustąpienia objawów. Dlaczego tak jest, naukowcy jednak nie mają wytłumaczenia.
[/quote]

Head Shaking może być m.in.  na tle alergicznym lub psychicznym - zmiana stajni na taką gdzie nie ma alergena albo taką gdzie koń np się tak nie stresuje może przynieść rezultat. Mój koń np machał głową w jednej stajni - nic się tam szczególnego nie działo, ale było dużo krzyku i hałasu przez cały dzień.
Po zmianie stajni kobyła przestała machać zupełnie. 
Nie wierzę ale najprawdopodobniej dołączamy do grupy nieszczęśników  😵 A ja myślałam, że to tylko mój wymysł, że ten typ tak ma i jak bardzo się pomyliłam. U nas w słoneczne dni (ale na szczęście tylko pod siodłem) zaczyna się machaniem głowy, a pod koniec jazdy wycieraniem chrap o nogi. Biję się tylko w piersi, że wcześniej o tym nie pomyślałam i bądź co bądź sprawiałam ból.
Czy ktoś wie gdzie można dostać tę maskę na chrapy Kavalkade? W Karinie już nie ma.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 czerwca 2010 22:31
Niestety jak na chwilę obecną Kavalkade wycofało się z Polski i ich produkty nie są dostepne. No chyba, że dopadniesz gdzieś pozostałe ostatki.
A coś na zastępstwo godnego polecenia? Szukałam ale np.ta z sklep-horses nie wygląda zachęcająco ... . Dalej nie mogę w to uwierzyć i patrząc po forum to niestety bardzo rozpowszechniony syndrom, a tylu ludzi nie zadaje sobie jeszcze sprawy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
27 czerwca 2010 22:37
Jedyne co Ci mogę polecić sensownego poza maseczką Equilibrium z mało sensownego sklepu-horses.pl to zamówić maseczkę u forumowej Lovely lub Ivett. Innych maseczek, które by moim zdaniem się nadawały nie widziałam.
Koniczka, Dziękuję i w takim razie uderzę do dziewczyn :kwiatek:
Obrazu zastrzegam ze czytalm watek bardzo pobierznie  i chciałabym tylko pomoc.  W UK przykul moja uwagę produkt NostrilVet  w postaci sprayu - ktoś używał czy jest dostępny w Polsce ? ( Jeśli juz była o nim mowa to przepraszam )
Monny   bez odbioru .
09 lipca 2010 06:51
Nie wierze  😵 Czy ten syndrom obraca się tylko w obrębie głowy? Czy brzucha też..?
Bo mój koń ostatnio wytarzał się ze mną i w siodle tak go muszyska denerwowały  😵
Nie wspomne już o tym co robi oprócz machania głową - nie chce stępować-od razu przyspiesza do kłusa, kopie się po brzuchu, cała wytrzepuje, obraca niespodziewanie łeb i gryzie mnie w noge, i ociera głowe o nogi co chwile....
Nie muszę chyba mówić, że dostaje białej gorączki i jest to uciążliwe dla nas...
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
09 lipca 2010 06:58
konie-legnica, tyle, że NostrilVet ma szansę zadziałać tylko u koni z HSS na tle alergicznym, bo blokuje. Widziałam toto na własne ślipia, ale czy jest dostępne w normalnej sprzedaży nie wiem, chyba nie.

Monny, to co Ty opisujesz to jest typowe odganianie się od owadów. HSS to co innego.
Anderia   Całe życie gniade
24 września 2010 16:47
Jak pracować z koniem okropnie rzucającym głową i uciekającym od kontaktu?
Mój koń zachowuje się tak co dziwne tylko w kłusie - stęp i galop są ok, bez jakichś większych ucieczek od wędzidła. Miał niedawno tarnikowane zęby, w sezonie owadów był zawsze psikany, więc to na pewno nie od owadów, bo w zimie też tak robił... wątpię czy jazda bez kontaktu cokolwiek da, bo jak mu się da luz to pędzi okropnie i nic do niego nie dociera. Moja ręka... raczej spokojna, przynajmniej tak mi mówiły osoby bardziej doświadczone ode mnie.  😉
znaczy przez okolo rok czasu nie usuneliscie problemu?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
24 września 2010 17:14
Nie wiedząc dlaczego koń macha nie można Ci nic poradzić, nie każde machanie głową jest HSS. Może byś mogła filmik wstawić? To może rozjaśnić obraz.
Anderia   Całe życie gniade
24 września 2010 17:50
Oto i film

I on tak cały czas robi w kłusie?
A jak jedziesz w półsiadzie to też? pomijam kwestię ręki bo na filmiku to wcale na spokojną nie wygląda...
Specjalistką nie jestem, ale nie wygląda mi to na HSS.
Czy na hali/w namiocie/krytym lonżowniku i luzem też się tak zachowuje? Sprawdzałaś, czy go plecy nie bolą?
Anderia   Całe życie gniade
24 września 2010 18:05
No w półsiadzie właśnie mniej a czasami nawet wcale nie rzuca.
Namiotu ani hali nadającej się do jazdy nie mamy, ale jak biega po padoku to też mu się zdarza. Pleców nie sprawdzałam, w jaki w ogóle sposób można?
Na koniu machającym głową trudno o wrażenie spokojnej ręki 😉
Trochę mi to wygląda na zęby- sprawdzaliście, czy ma wilcze? Czasem może być nie wyrżnięty, pod dziąsłem- trzeba dobrze pomacać, a czasem bez RTG się nie znajdzie. Jak zbadać kręgosłup powinien wiedzieć każdy koński wet.
Anderia   Całe życie gniade
24 września 2010 19:01
Zęby jak mówię, miał w hmm, lipcu? tarnikowane i wilcze wyrywane, więc mu na pewno nie przeszkadzają. Mam wrażenie że siodło robi się za wąskie, więc może to też od tego.

Znalazłam trochę filmów na You Tube. Widzę, że mam szczęście, że Grom to cholerstwo nie męczy na hali i w stajni.



...


Boze strasznie to wyglada.... biedne zwierzaki. Strasznie wspolczuje takim koniom i ich wlascicielom 🙁 :kwiatek: Przeciez to nie ma zadnej (moim zdaniem) przyjemnosci z jazdy (jak nie ma maski oczywiscie) i dla konia i jezdzca...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 maja 2011 14:54
jakby ktoś się pytał to tu jest instruktaż "zrób to sam" wykonania siateczki na chrapy - z rajstop - ok. połowy filmu


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się