Odznaki PZJ

Navity, jak ja zdawałam, to nikt się nie czepiał. Były osoby w czarnych bryczesach. Ja sama jechałam w jasno zielonej bluzce z kwiatkiem z przodu 😉 Czapraki różne różniste. Ja miałam marcepanowy  😁
Grunt, to wygladać schludnie i tyle 🙂
wielkie dzięki  Jasnowata :kwiatek:  bo mnie tu straszą że jak nie na galowo to komisja obedrze ze skóry 😉 swoją drogą znajoma miała taką sytuację że jej powiedzieli "proszę przebrać konia bo nie jest na galowo, jak pani skończy to proszę wrócić" miała czarny czaprak od razu po praniu. więc no sory... ale to też chyba zależy od komisji
mimo że odznakę jadę dopiero w sierpniu to już się stresuję  😀
Gdzieś w regulaminie jest napisane, że obowiązuje "schludny strój treningowy".

Przez ile można poprawiać którąś z części? Pół roku czy rok?
Navity, a gdzie będziesz zdawać egzamin?
Na 100% nie jest wymagany strój galowy tzn taki jak na zawody frak, białe bryczesy itd. Mile widziany jest elegancki a juz na pewno schludny wygląd. Z tego co się naoglądałam różnych odznak wiem, że komisja czepia się tylko gdy wygląd rzeczywiście nie jest schludny i elegancki: jakieś powiewające koszule, rozpięte bluzy itd itp, kolorów na pewno się nikt nie przyczepi a jesli juz to jest to niezgodne z regulaminem bo tam  nie ma takowych wymogów.
Dzięki wszystkim !  🙇
Vaverite - na Wolicy(kalisz) na obozie bodajże 4 turnus. Jak ktoś będzie to mówić ;P
Niby w regulaminie jest napisane, ale różnie bywa i wolałam się upewnić 🙂
Magdzior  - nawet nie myślałam o bluzach itp. Zastanawiałam się, bo po tej sytuacji ze znajomą to się można chyba wielu rzeczy spodziewać. Jak coś to się będę wykłócać, że regulamin nie nakazuje galowego stroju 🙂
navity zapytaj sie tej znajomej gdzie i kiedy dokladnie  to bylo, bo sadze ze po prostu zmysla... bylo w tym watku wielu takich, ktorzy swoje mniejsze lub wieksze niepowodzenie  usprawiedliwiali czepliwoscia komisji odnosnie koloru czapraczka itp.
Poza tym jak czarny czaprak moze nie byc galowy? gdzie w przepisach jest zapis ze  ma byc tylko bialy? na wolicy to juz  prawie w dresie zdawali i nie bylo problemu...
ja zdawalam srebro i braz w stroju turniejowym (biale bryczesy, czarne oficerki, koszulka ze stojka, czarny frak), kon byl zapleciony, ubrany w wyjazdowe oglowie, czarne nauszniki, czarny czaprak i czarne ochraniacze. Bylo nam bardzo milo kiedy trener uslyszal od wielu osob ( w tym egzaminatorow) ze kon wyglada fantastycznie i jest niesamowicie zadbany.
Jesli bedziesz miala zadbanego, czystego konia i Ty sama bedziesz schludnie ubrana komisja nie bedzie mial apodstaw by sie przyczepic- poza tym jest takie powiedzenie u nas w regionie- nie zdales odznaki/licencji u nas? jedz do Wolicy😀 wiec uszy do gory 😅
Mówi że na Partynicach. Właściwie sama nie wiem co o tym myśleć, bo to trochę przesada...
Zgadzam się z powiedzeniem, byłam na Wolicy dwa razy na obozie i chyba tylko raz ktoś nie zdał 🙂
Przysięgam zrobię wszystko żeby wyglądać z koniem ładnie schludnie i czysto ale nie na galowo  😁
Uff, brąz zdany, mamy z głowy. Chociaż nie był to mój czworobok marzeń 🤔 Chyba powinnam się na skoki przerzucić  😎
BTW - nie byłam na galowo i nikt mnie nie dyskwalifikował i nie komentował ubioru.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
20 czerwca 2010 18:53
quantanamera, chce Cię zobaczyć w wersji latającej 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 czerwca 2010 01:27
quanta, brawo, bylo z marszu i najwazniejsze, ze juz po. 😅 
Quanta gratulacje ❗ widzę, że się nie myliłam, to Ty byłaś na tym cudnym gniadoszu ❓
Nie ma przepisów o tym ustalonych. Generalnie może. Biorąc pod uwagę, że zdawalność wynosi 30% ma szansę, że raz pójdzie parkur lub dwa.

Na stronie PZJ stoi, że max. 4 razy może iść, a przejazd srebrnej liczy się 2x (więc na srebrną może iść 2x)
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 czerwca 2010 08:37
Quanta gratulacje ❗ widzę, że się nie myliłam, to Ty byłaś na tym cudnym gniadoszu ❓


chyba jednak sie mylisz... quanta jechala ujezdz na skarogniadym, a skoki na budyniu waniliowym, czyli Kariono. 

moja podopieczna, 9 letnia ania, na 20 letnim Galu najlepsza w ujezdzeniu i skokach 😅 😅 😅
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 czerwca 2010 08:40
lostak, to Ania teraz na podbój czworoboków rusza jak mniemam? 🙂

quantanamera, gratuluję, teraz nie masz już wymówki do nie startowania 😀iabeł:
Ta dziewczynka na gniadym małym koniu? On ma 20 lat?
lostak   raagaguję tylko na Domi
21 czerwca 2010 08:48
Bandos dokladnie.  na codzien jezdzi kuca, ale na odznake gal byl lepszy. dzielny staruszek.  a mala jest niesamowita.

koniczka,  ruszamy🙂 mysle ze rozpoczniemy bajardo w sierpniu.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 czerwca 2010 08:52
Bardzo dobre miejsce na debiut wybrałyście, będę kibicować! 🙂
Gal super, uosobienie spokoju, fantastyczny i na swój wiek wcale nie wygląda. A faza zawieszenia nad drążkami w kłusie... 🙂

A Quantę mam na kamerzę w stajni (ujeżdżenie), tylko muszę komp do stajni zabrać i zgrać 🙂
Witam czy ktoś z was mólby przedstawić mi ujeżdzenie klasy P na złota odznakę. Opisać jej przebieg. Chodzi mi konkretnie o to czy powinnam ustalić swój program czy jadę wszystko wg poleceń instruktora. Czy ktoś z was wie czy w woj warmińsko mazurskim złota można zdawac. Bardzo proszę o szybką odpowiedz
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
27 czerwca 2010 23:10
Mam pytanie na odznakę jak musi być ogarnięta grzywa konia-dodam-jest długa do łopatki ponad a koń nie znosi warkoczyków i innych takich.
nie musi byc ogarnięta  😉
Witam czy ktoś z was mólby przedstawić mi ujeżdzenie klasy P na złota odznakę. Opisać jej przebieg. Chodzi mi konkretnie o to czy powinnam ustalić swój program czy jadę wszystko wg poleceń instruktora. Czy ktoś z was wie czy w woj warmińsko mazurskim złota można zdawac. Bardzo proszę o szybką odpowiedz

Już pisałam tu parę razy no ale npaisze raz jeszcze skoro jest pytanie. NIe ma żadnego programu. Najpierw jest rozprężenie obserwowane przez sędziów. Oglądają wszystkie pary rozprężające się, oceniają umiejętność samodzielnej pracy z koniem, rozplanowania rozgrzewki itd itp. Po jakimś czasie wywołują pierwszą osobę (lub pytają kto jest gotowy) i proszą o zaprezenrowanie jakiegoś ruchu np: prosze ruszyć galopem  i wykonać półwoltę oraz kontrgalop (czasem powiedzą gdzie dokładnie a często zostawiają wolną rękę), albo prosze wjechac na linie środkową i zrobic ustępowanie w lewo w kłusie. Z reguły dostaje się 1-2 'zadania' . Z regły z tego co widziałam najczęściej powtarzają się własnie kontrgalopy, ustępowania.
Po zdanym ujeżdżeniu jest parkur, który jest na stronie PZJ-u.

Tu jest fimin z mojgo egzaminu na złotą niestety ujeżdżenia tylko kawałeczek (nie ma ustępowań) -->
Magdzior gdzie zdawałaś?  🙂
Może ktoś się orientuje czy, jeśli zdawałam brąz i zdałam tylko teorię, to poprawkę mogę robić w innym ośrodku?
Tak, możesz.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
13 lipca 2010 08:44
Czy ktoś z was spotkał się z taką sprawą, że w Gałkowie zdawał odznakę (w moim przypatku brąz) i jego legitymacja zaginęła?  🤔 ja czekam na legitymację już rok i ciągle jestem odsyłana do kogo innego. Co mam zrobić  ❓  Dodam jeszcze, że dziewczyny, które zdawały w tym samym dniu dostały już w styczniu, a odznaka była zdawana 28.08.09r

edit: dopiska
miałam podobny problem. skontaktuj się z ośrodkiem, w którym zdawałaś i osobą odpowiedzialną za odznaki. prawdopodobnie odznaka tam na Ciebie czeka, u mnie tak było, bo myśleli, że osobiście się po nią zgłoszę, jak zadzwoniłam do nich to w ciągu tygodnia mi ją wysłali 😉
Magdzior gdzie zdawałaś?  🙂

KJ Szarża Bolęcin
Też zdawałam w Bolęcinie, bardzo miła atmosfera. Tylko mam problem bo zdawałam odznakę pod koniec września w ubiegłym roku, a odznaki/legitymacji (czy co tam jeszcze ma być) nie dostałam. Nie wiem gdzie mam się o nią upominać. W MZJ czy może w tym ośrodku... wypadałoby to już załatwić.

edit:
Jedyne co mam to kartkę z uwagami i protokół, na którym jest zaznaczone, że egzamin zaliczyłam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się