iberyjskie klimaty - konie PRE, andaluzy

Karola, Helio jest obłędny  😜
mój zdecydowany faworyt na re-volcie  😎
Karola Helio wygląda kwitnąco. I respect dla jeźdźca, bo ja zawsze miałam problem z jazdą, gdy taka grzywa mi się koło rąk plątała.

Patrice spróbuj [url=http://www.bolecin.pl/index.php]tutaj


przedstawie Wam ogiera rasy andaluz - Tenor



Nie wiecie gdzie mogę nabyć konia PRE, lusitano  ? Chodzi mi raczej o źrebaczka i ogólnie młode konie do 4 lat.
Pomocy. 🙄

Warto się skontaktować z p. Mikołajem Reyem z Bolęcina - www.szarza.bolecin.pl obecnie są u nas dwa czteroletnie ogiery andaluzyjskie na sprzedaż gniady Farolero XLVI i kasztanowaty Tone  --> http://www.bolecin.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=18

Tone jeszcze nie debiutował w zawodach, za to Farolek już ma za sobą pierwsze ujeżdżeniowe gdzie w P klasie miał powyżej 60% a dzisiaj zadebiutował w zawodach skokowych kończąc parkur LL na czysto🙂 Na pewno możliwa byłaby też pomoc w imporcie konia z Hiszpani, ale tak jak mówiię najlpeiej dzwonić/przyjeżdżać i rozmawiać osobiście🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 sierpnia 2010 20:37
Helio dzisiaj po pierwszym starcie pod Marysia Milewska,jestem z niego bardzo dumna
Świetnie siwy wygląda - myślę, że kiedyś podjęte decyzje były słuszne 😉
rozgladam sie powoli za stanowka andaluzem... moze ktos z was ma jakiegos ogiera do polecenia?
buu szarża Bolęcin zdecydowanie 🙂
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 września 2010 20:37
Oj cos znowu cicho u nas 🙁 ,ja poprosze o wiecej zdjec Tenora i moze jakis opis?
Pamietam go z Konskiego Targu i bardzo bylam ciekawa gdzie trafil 🙂

prosze, wiecej zdjec tenora  🙂






Tenor przyjechal do Polski z Francji ok 3 lata temu. Znam go od samego poczatku jego pobytu tutaj. W wakacje zadecydowalam, ze go kupuje i takim sposobem stalam sie posiadaczem andaluza 😉
W stajni, gdzie aktualnie stoimy jest jeszcze klacz i zrebak andaluz
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
14 września 2010 21:57
Atos opowiadaj jak Twoje wrazenia z jazdy i obcowania z PRE?
Na jakie pomoce chodzi hiszpanem itd ,opowiadaj o wszystkim 🙂  :kwiatek:
Ludzi zwiazanych z PRE jest bardzo malo i kazda informacja jest cenna i ciekawa
Powstawiaj zdjecia Tenora pod siodlem,napisz ile jesc dostaje i czego ?
Ja moge ze swojej strony doradzic Ci zaplatanie mu grzywy jesli chcesz mu ladna i zadbana zapuscic 🙂
Helio znowu stoi na Coolmix Spillersa bo po samym owsie latal jak nakrecony i w Bajardo raczej sie nie spisal .
Caly czas jest problem ze stepem,zaraz po lekkim nabraniu wodzy on juz sie nakreca i zaczyna caplowac  😵


Moje wrazenie z jazdy: jest bardzo trudnym koniem, musze go caly czas pilnowac, trzymac i itp. Bardzo duzo czasu minelo zanim zaczal w miare reagowac na pomoce, bo wczesniej znal tylko szalenczy galop i klus. step jest dokladnie taki jak opisujesz, nabieram wodze a on juz chce klusowac albo galopowac. jest bardzo duzy problem z rozluznieniem. pracuje z nim "naturalnie", czesto chodze na spacery do lasu w reku.
w obcowaniu jest miskiem. pozwoli wszystko zrobic, niczego sie nie boi.
natomiast klacz jest przeciwienstwem tenora. na jezdzie nie ma problemu w stepie czy klusie, nie ma caplowania czy przyspieszaniem w klusie, ale problem zaczyna sie w galopie. nakreca sie, zaczyna strzelac barany, brykac, rozpedza sie(mysle, ze jak zacznie wiecej chodzila pod siodlem, to zniknie ten problem)

co do grzywy, to wlasnie mu ja scielam. byla powycierana, z jednej strony dluuuga, z drugiej prawie jej nie bylo. dziekuje za rade, jak juz bedzie na tyle dluga by ja zaplatac, to bede to robic 🙂

karmie go owsem, ale tak jak piszesz lata jak nakrecony.

aktualnych zdjec pod siodlem nie posiadam, jak bede miala to wstawie.

KarolaLiderowa  masz/mialas tez takie problemy na jezdzie? jesli dobrze pamietam, to Helio zostal wykastrowany. zmienil sie? jest jakas roznica w zachowaniu, jezdzie?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
15 września 2010 10:00
Roznica w zachowaniu jest ogromna, do kastracji doszlo jeszcze odpowiednie zywienie, Helio dostaje Coolmix Spillersa .
Na kazdy posilek dostaje 3/4 miarki owsa i miarke coolmixa,wyglada swietnie a zachowanie to poprostu bajka 🙂
Co do treningu to moge Ci powiedziec ze na Helio swietnie podzialala systematyczna praca i duuuzo przejsc,bardzo sie wtedy rozluznia i jestem w stanie zrobic juz naprawde super zucie z reki 🙂 bo stal sie wreszcie przepuszczalny. Helio jak jest nakrecony to rozluzniamy go w galopie,ale to musi byc naprawde spokojny galop bez nakrecania,jesli jest z tym problem to biore go na 20 min na lonze i bezpiecznie wsiadam.Jak wejdziesz na youtuba i wpiszesz kayko13 to wyskocza moje filmy w tym z pierwszego startu Helio. Duuuuzo lonzowania i glosu ktory potem pod siodlem czasem bardzo pomaga jak zaczynaja sie nakrecac na bieg,ja Helio przez 2 miesiace tylko lonzowalam i zaufaj mi ze naprawde sie zmienil 🙂

KarolaLiderowa, że tak powiem " a nie mówiłam" 😉
Helio na jesien zrobil sie jeszcze bardziej bialy 🙂
piekny jest Helio  😀

a ja chcialam wam pokazac andaluza w irokezie
tenor

zdjecie autorstwa Katarzyny Okrzesik, ktora ostatnio odwiedzila nasza stajnie
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
25 października 2010 12:48
No nie, rollkur  😂
Atos
Piekny koń. I bardzo ładnie mu w irokezie.
Tenorowi bardzo do pyska w irokezie 🙂
Wstawiam zdjecia z zeszlego tygodnia, Helio zrobil kolosalne postepy 🙂
Zdjecia robilam ja a na Helio Karolina dobra dusza naszej stajni 🙂
Super zdjęcia🙂

A w Bolęcinie od wczoraj mamy nowego Lusitano - Te Quiero , zdjęcie i filmik są na stronie http://koniesportowe.org/ (trzeci od góry) 🙂 😍
cieciorka   kocioł bałkański
25 października 2010 23:03
prawdę mówiąc średnio mi się podoba
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 października 2010 23:33
prawdę mówiąc średnio mi się podoba

a mnie się podoba, ale tylko przez 3 sekundy - od 2😲0 do 2😲3 - przy skróceniu. pieknie się podniósł i zupełnie inaczej poruszał, wreszcie się bujnął.
galop "efekciarski" (tak jak i kłus), ale wręcz bolesnie bez podparcia na zadzie (rewelacyjnie to widać w zmianach)
ostatnie kilkanascie sekund - pokazywanie sztuczek - niestety, antyreklama konia :/
ogólnie, dla mnie, filmik sprzedazowy stanowiacy antyreklamę konia. a koń - tylko efekciarski przez 99% czasu, ale te 3 sekundy 😅 jesli ktos to będzie umiał z niego wydobyć, to byłby z tego konia naprawdę super koń.
A mi sie podoba jak na koncu jezdziec pasazuje...i tylko jezdziec hehe. Chyba caroline troche przesadzilas, niewiem do czego odnosisz porownanie? Do normalnych sportowych koni czy do Fuego? PRE sa pieknielnie trudne do jazdy i naprawde nie jest latwo ich nauczyc elementow ujezdzenia a co dopiero zeby ze wzgledu na motoryke ich ruchu te elementy byly dobrej jakosci na czworobok. Ogolnie mysle ze szacun ze im sie to w jakims stopniu udalo, a Tobie caroline zycze zebys miala kiedys okazje pojezdzic takie stworzenia i sprobowac ich czegos nauczyc... bo to nie takie proste jak sie wydaje. Pozdrawiam
Maagdzia  co do tego,ze ciezko sie ucza to sie nie zgodze bo one wlasnie ucza sie bardzo szybko,ale trzeba byc dobrym jezdzcem zeby tak bylo no i konsekwentnym. Najwazniejsze sa podstawy u Tequero troche za bardzo skupili sie na WOW, Helio uczy sie najwazniejszych podstaw,dlatego nawet przy zwyklym wspieciu widac ze ma solidne podstawy bo az przysiada na zadzie a nie ciagnie tylko glowe do gory. Przez ostatnio rok naprawde mam z tymi konmi baaardzo duzo wspolnego najpierw satalam w Cabrioli gdzie tez zostal wyslany w trening Tone gdzie byly 3 andaluzy,mam caly czas kontakt z Wajda gdzie tych koni tez jest sporo i kazdy naprawde uczy sie ekspresowo. Helio na czworoboku mial problem ze stepem to fakt u tych koni to jest ciezkie do przejscia step na kontakcie,ale cala reszta to chwila. Oczywiscie pod doswiadczonym jezdzcem,dlatego ja z dzika rozkosza dawalam Helio pod Marysie Milewska.Caroline  jest osoba bardzo dobrze jezdzaca i mysle,ze bez najmniejszego problemu by sobie poradzila,co nie zmienia faktu ze w andaluza trzeba sie wczuc z pomocami bo sa duuuuuuzo delikatniejsze 🙂                                                                                                                                                                                                    Znam Tequero od 8 lat i uwielbiam tego konia a Helio go poprostu kochal i przez to jak zajadle go bronil przed innymi konmi musial wyladowac sam na padoku. Do nas za to przyjechal Tone , nie zrobil na mnie kolosalnego wrazenia bo nie ma jeszcze miesni i troszke slabo jak na ogiera wyglada ,raczej jak na 3 latka niz na 5 no ale nie kazdy musi byc od razu Pudzianem i na pewno bedzie sie pieknie rozbudowywal 🙂 .
Postaram sie robic mu duzo zdjec zebys widziala co u niego. Tequero to fantastyczny kon z wielkim sercem dbajcie o niego prosze  :kwiatek:
Znam Tequero od 8 lat i uwielbiam tego konia a Helio go poprostu kochal i przez to jak zajadle go bronil przed innymi konmi musial wyladowac sam na padoku. Do nas za to przyjechal Tone , nie zrobil na mnie kolosalnego wrazenia bo nie ma jeszcze miesni i troszke slabo jak na ogiera wyglada ,raczej jak na 3 latka niz na 5 no ale nie kazdy musi byc od razu Pudzianem i na pewno bedzie sie pieknie rozbudowywal 🙂 .
Postaram sie robic mu duzo zdjec zebys widziala co u niego. Tequero to fantastyczny kon z wielkim sercem dbajcie o niego prosze  :kwiatek:

A no widzisz jaki ten śwat mały🙂 To fakt Tone nie robi obecnym wyglądem zbyt dobrego wrażenia, ale to dlatego, że okres swojego dzieciństwa jeszcze w Hiszpani, kiedy powinien się rozwijać zamiast na pastwiskach spędził w boksie...dlatego ma rozwinięte nie te mięśnie szyi, co potrzeba i wygląda, jak wygląda, ale mam nadzieję, ze będzie się dobrze sprawował i progresował🙂
A Tequero na pewno będzie miał u nas bardzo dobrze🙂
Bardzo sie ciesze ,ze bedziecie dbac o Tequero i moge obiecac ze za dobre serce on sie odwdzieczy wspaniala praca 🙂
PRE sa pieknielnie trudne do jazdy i naprawde nie jest latwo ich nauczyc elementow ujezdzenia a co dopiero zeby ze wzgledu na motoryke ich ruchu te elementy byly dobrej jakosci na czworobok. Ogolnie mysle ze szacun ze im sie to w jakims stopniu udalo, a Tobie caroline zycze zebys miala kiedys okazje pojezdzic takie stworzenia i sprobowac ich czegos nauczyc... bo to nie takie proste jak sie wydaje. Pozdrawiam


można wiedzieć, jakie masz doświadczenie z tymi końmi, skoro wysnuwasz tak bezsensownie absurdalne wnioski?  🤔
Tak jak kiedyś wspominałam, hodowla koni hiszpańskich już ma swoje odgałęzienia. Nie wszystkie PRE nadają się do wysokiego sportu(w domyśle:ujeżdżenia). Uwarunkowań morfologicznych nie przeskoczysz.

a ja po dzisiejszych kilku godzinach z prawdziwymi PRE u prawdziwych hodowcow od  kilkunastu pokolen ( podobno ponad 100 lat w tych koniach siedza) wlascicieli kilku czempionow kraju i nie tylko widze, ze to co my w kraju mamy...to tylko namiastka
i potwierdzam to co pisze buyaka, sa linie ktore cos tam moga zawojowac w uj, ale nie wszystkie
z tego co mowil mi jezdziec z Wegier ( startowal w swoim kraju w skokach do 140 i w uj do sw jerzego) nie ma bystrzejszych, prostszych do jazdy, inteligentniejszych i szybko sie uczacych koni niz PRE z dobrej linii
chcecie zdj PRE luzem? swiezych, cieplutkich hiszpanskich?
aa i z tego co mi tutaj podpowiadaja to jest sporo elementow uj ktore akurat tym koniom nie sprawiaja zadnego trudu wlasnie ze wzgledu na taka a nie inna motoryke ruchu🙂
karla🙂 jasne dawaj zdjęcia! w której ze stajni byłaś? może znam 😎 Dziel się swoimi refleksjami! jestm ciekawa, czy mamy podobne spostrzeżenia!  😉
Jeżeli będziecie chcieli, jak znajdę zdjęcia na dysku, wrzucę jeszcze zdjęcia dwóch ogierów PRE, zakwalifikowanych w ubiegłym roku do 50-tki najlepszych w Hiszpanii 😉

PS jeśli chodzi o pasaże czy piaffy, to rzeczywiście, dla koni PRE nie sprawiają problemu. Jednak jeśli mówimy chociażby o wydłużaniu kłusa czy żuciu z ręki to mają problem...  🙄
bylam u rodziny Llarges czy jakos tak pod Barcelona, dostalam zapro do Sewilli i na czempionaty, troche pojezdzilam 🙂
widzialam czempiona Hiszpani z zeszlego roku, mlodziaki viceczemp i czemp z tego roku, pare klaczy z jakis linii co nikomu nie chca sprzedac😀
a refleksje- coz... my tak jak z niemieckimi konmi, kupujemy powiedzmy sobie sredniej i bardzo sredniej klasy.
wszystkie konie zbdb kopytami- wysokie, dlugie, zadne lazenie na pietkach co obserwowalam w PL, swietnie utrzymane, zero agresji, ogier kryjacy na kantarku i sznurku prowadzony przez mloda dziewczyne, potem po sesji  zdj sam przylazi i sie mizia
rozne rodzaje akcji przodu i tylu w klusie u roznych linii, rozna budowa...i te mascie... jeden z 3  malowanych kasztanow w Hiszpanii, kolejny srokaty lusitano jeden z 2 lub 4 ( na swiecie podobno okolo 10), siwe najpopularniejsze i najtansze. Duzo kupcow z UK, Francji, Niemiec, Holandii
no i ta subtelnosc reakcji- zlapalam za  pysk i koniec jazdy... caly czas pchanie lydka by kon szedl, troska o jezdzca ( obcego!!) jak nie wiem co.
Coz..nie kupie nowego auta tylko chyba konia PRE😀 zdj obrabiam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się