siodło ujeżdżeniowe

ile czekałyście na swoje siodła passiera?

czekam już 3 miesiące, jutro dzwonię do Lamri dowiedzieć się kiedy w końcu będzie  😵
korsik, a ja mam wrażenie, że tu nie chodzi o problem z passierem, a z lamri 😉
też mam takie wrażenie niestety 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 września 2010 19:49
Dobrze kojarzę, że w Lamri siodłami zajmuje się mój "ulubiony" pan Sebastian?
tia... dobrze dobrze...
widzę, że wszyscy go znamy  😎
taaak.. dokładnie  🙄 🙄
tylko ktoś inny w polsce nie sprowadzi mi passiera, prawda? jeszcze na tym drugim rodzaju terlicy...

siodło niestandardowe bo 16.5 z przedłużaną tybinką i na drugim typie terlicy, ale ile można czekać? Co za problem zadzwonić do passiera i złożyć zamówienie na siodło?

Jutro będę się dowiadywać o co chodzi  😫
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 września 2010 20:01
korsik, a jakim problemem jest włożenie siodła do paczki i wysłanie kurierem? Wydawałoby się, że żadnym, a tu dwukrotnie okazało się, że jest to wyjątkowo czasochłonne i trudne...
miło...

no cóż, dam zać jutro czego się dowiedziałam, jak znam zycie to tego, ze 'passier jeszcze nie podał terminu dostawy siodła'
jeśli wiadomo jakie siodło z jakim rozstawem... to czasami łatwiej np z niemieckiego sklepu zakupić 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 września 2010 21:31
Petit
Pani Małgorzata Morsztyn na klinice miała z całą pewnością siodło Szpirig(piszę fonetycznie poniważ nie wiem jak poprawnie napisac ten wyraz), owszem jest ono podobne do Kobry czy Leonardo D.

czy to może być to: http://www.spirigsaddlery.com/ ?
http://www.spirigsaddlery.com/CapriceDressageSaddle.pdf
a ja gdzies mam wizytówke z CSI Katowice 2008 gdzie była jakas niemiecka firma (sklep?) z siodłami Passier
pan mówił po Polsku i twierdził ze dojazd do klienta gdzies w Pl to zaden problem...
Jak kogoś to interesuje to mogę poszukac
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 września 2010 21:45
a ja gdzies mam wizytówke z CSI Katowice 2008 gdzie była jakas niemiecka firma (sklep?) z siodłami Passier
pan mówił po Polsku i twierdził ze dojazd do klienta gdzies w Pl to zaden problem...
Jak kogoś to interesuje to mogę poszukac


to byli panowie z Reitsport Petersen
http://www.reitsport-petersen.de/
od nich kupowałam siodło, dopasowywałam i serwisowałam. i mogę z czystym sumieniem polecić 🙂

o dobrze wiedziec, że ktos korzystał z ich usług 🙂
tak to faktycznie oni


aaa no i passiera ma w Polsce sklep www.hidalgo.pl
Caroline
Wydaje mi sie, że to jest właśnie ten model. Co prawda moja "bliższe" poznanie z siodłem będącym przedmiotem naszej rozmowy miało miejsce dawno temu, dlatego ta nutka wątpliwości, ale prawie jestem pewna na 99,9 %, ze to ten model. 🙂
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
04 października 2010 20:47
czy jakiś sklep poza Pasi-konikiem sprzedaje w Polsce Euroridinga? Bo z tego co widzę Ihaha już nie prowadzi sprzedaży tych siodeł. (chodzi mi o siodła zupełnie nówki)
Jak oceniacie siodła County Competitor i Barnsby? Mógłby je ktoś porównać? Jakie macie odczucia?
Z góry dziękuję. 🙂
kujka   new better life mode: on
04 października 2010 20:59
picadero, county competitor - jezdzilam w kilku i bardzo fajnie mi sie w nich siedzialo. bardzo miekkie siodla, nie czulam zeby mi cos narzucaly ale siedzialo mi sie stabilnie. zrobione z bardzo fajnej skorki (a jedno bylo jeszcze w kolorze czekolady wiec w ogole sie zakochalam z miejsca  😍 )
A gdzie możnaby je zobaczyć/przetestować? 🙂
Również gorąco polecam County - i popieram co Kujka napisała o nim  🙂
Słuchajcie, jest w Polsce jakiś sklep, który je rozprowadza i pozwala na testowanie? Lub macie może jakieś zdjęcia?
Jak jest z głębokością siedziska i wielkością klocków?
Dziś moja pupa umarła i trafiła do nieba. Niestety, dla reszty ciała oznacza to finansowy czyściec 😉
Miałam przyjemność wsiąść na Equipe Oracle. Cudowne, monoflap, jazda 'w' koniu, a nie nad koniem. Bardzo pasujące mi budową, no cacy cacy. Na tym love story się kończy, bo cena poraża.
Mam zaskórniaczki, ale trochę nie mieści mi się w głowie żeby taką kwotę przeznaczyć na siodło  🙄. Nie jestem profesjonalistą, a moje siedzenie spokojnie zadowoli się czymś z niższej półki.. Mimo wszystko pupa poznała luksusów i teraz ją ciągnie 😉 Z drugiej strony od nowego Doga jest już niedaleko. Ehh dylematy!

mamy wśród nas jakiegoś ujeżdżeniowego Equipa?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 października 2010 21:36
disco, a od kogo byś kupowała tego Equipe'a?
Koniczka rozważam Twojego ulubieńca 🤣 źle wróżysz?
w zasadzie to nie wiem czy jest inna opcja?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
06 października 2010 21:41
Cóż moje doświadczenia z nim dalekie były od przyjemnych. Co się nadenerwowałam to moje, a ja jestem naprawdę cierpliwą osobą.
Mam jeszcze kilka pytań: czy siodło County Competitor jest mocno close contactowe, czy raczej usadza? Gdzie je można przetestować? I w jakiej cenie ono jest? Na stronie producenta nie mogę sie tego dopatrzeć.
Ja miałam County Competitor do testów ale uzywane chyba 6 letnie. Przysłał mi je pan który handluje siodłami ze Słupska. Chciałam je przetestować bo przeczytałam wczesniej że jak ktos ma krótkie nogi to się w nim odnajdzie. Niestety siodło było wersją z przedłużaną tybinką  😕 więc się nie odnalazłam. Jedyne co moge powiedzieć to że siedzisko jest bardziej miękkie niż w Diamancie, rozmiar łęku M jest naprawde mały,  skóra jak juz ktoś wyżej pisał naprawdę dobrej jakości a przedłuzona tybinka to jakieś dodatkowe 12cm  😲

Pan chciał za nie 1 500 zł, a widziałam na necie uzywane w cenach 1600 -1800zł
miał ktoś styczność z pfiff amaretto?
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
10 października 2010 20:03
a czy ktoś mi może polecic jakieś fajne i w maire niedrogie siodełko dla początkującej w ujeżdżeniówkach? i z w miare krótka tybinka
jakie mozecie polecic siodlo dla  bab z duzym zadem i udem, nie za mocno trzymajace, dajace sporo swobody osobie, ktora do tej pory skakala i w siodle skokowym jezdzila uj? kurcze po treningach z moja Pania Trener i konsultacjach z Ola Sz. mam apetyt na zimowe sesje ujezdzeniowe. Chcialabym kupic jakies uzywane siodelko, w ktorym w miare db by mi sie siedzialo i ktore nie ograniczyloby mojego tuptusia Drapka. Dosc pochlebne zdania w tym watku i nie tylko znalazlam o Euroridingach , Prestigach dodge<?>, a co z kieffera i stubbena moglibyscie polecic? no i czy ktos dluzej testuje Ratomke?generalnie na ni jestem co do prestiga wiec bylabym wdzieczna za alternatywy🙂 na siodlo moge przeznaczyc max 2500zl
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się