Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)


ozzy'iego jest więcej  🤣
hahaha, co za huncwot  😂
ale na filmiku forst day under saddle już b. grzeczny  😉
generalnie - wesołek  😁
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 lutego 2011 13:22
furmanka   zawsze pod górkę...
22 lutego 2011 08:42
😉
o jezu biedny dzieciak, tak poniewieca nim ten kucyk  🏇
Altiria
Koń dostał w łeb i pewnie nie wiedział nawet za co.

To chyba kilka koni pod różnymi osobami. Skaczą jakby nie wiedziały, o co chodzi (niektórzy jeźdźcy też z resztą...), wszyscy co chwile zaliczają gleby. Co to ma być?

no, to sie dopiero nazywa skakanie jak worek i znęcanie sie.  w ogólenie wiem co te konie tam robiły i po kiego grzyba tak skakali na hama 🤔wirek:
Jak dla mnie troszku dziwne, że pozwalają kucykowi robić co chce z tym dzieckiem. Małe gnomy strasznie szybko wyłapują, że mogą sobie na wiele pozwolić, ciężko będzie potem go oduczyć takiego zachowania. Ale podziwiam dzieciaka, że się nie boi, bo jak patrzę na te nasze obozowe, nawet nieco starsze, to wystarczy, że koń podniesie nogę, a już jest płacz, ryk i rozpacz, że ten dziki koń wierzga!  🤔wirek:
Kastorkowa   Szałas na hałas
22 lutego 2011 16:29
Dziewczyny ten filmik był tu chyba z milion razy
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
23 lutego 2011 13:17


może mi ktoś wyjaśnić co fajnego jest w tej imprezie? Ja tu widzę umęczone i okładane batem konie, czy to o to w tym chodzi?
anetakajper   Dolata i spółka
23 lutego 2011 13:30
Początek już mi się nie podoba więc  🙄 nic fajnego.


Urzekł mnie ten koń.
Kot skoczek  😀


Urzekł mnie ten koń.


pięęęękne te chody 💘
Kot skoczek  😀



kot to jeszcze nic ja mam 0.5 r. koszatniczke która jest wy 2,5 cm i dł cm a skacze takie przeszkody 50 cm  😁


Urzekł mnie ten koń.


cud miód  😜
Jest kapitalny  🙂 Normalnie jak z moich marzeń...
kot to jeszcze nic ja mam 0.5 r. koszatniczke która jest wy 2,5 cm i dł cm a skacze takie przeszkody 50 cm  😁


WOW!  😀


Urzekł mnie ten koń.


noo kon faktycznie piekny, ale jak ona go za morde ciagnie masakra
srebrna,  🤔wirek: no targa za mordę aż wodze trzeszczą... co ty chrzanisz?
ale jak ona go za morde ciagnie masakra


Taaaak.... To był pokaz ogierów Hengststation Ahlers, a koń demonstrowany celem propagowania go na stanówkę. Na takie pokazy zaiste sadza się pierwszego lepszego delikwenta z łapanki z betonową ręką 🤔wirek: A jak rozumiem koń się rusza mimo masakrycznego ciągnięcia go za mordę? Powodzenia 😎
Niesamowicie podziwiam pokazowych i aukcyjnych jeźdźców, bo mają oni do czynienia z młodymi, często kompletnie niedoświadczonymi końmi w ekstremalnie trudnych warunkach (hala, mnóstwo kolorów, często jeżdżące kolorowe reflektory i tłumy, które pokrzykują i lubią sobie poklaskać) i potrafią błyskawicznie ogarnąć i przywołać do porządku takiego startującego i podświrowującego jurnego konika i jak gdyby nigdy nic wrócić na trasę.

Dla zainteresowanych - inne filmiki z panią "masakra-na-mordzie" (wiele z nich z ujeżdżeniowych mistrzostw świata młodych koni)
[url=http://www.youtube.com/results?search_query=Emmelie+Scholtens&aq=f]http://www.youtube.com/results?search_query=Emmelie+Scholtens&aq=f[/url]
jak dla mnie ten koń, to spełnienie marzeń 3/4 populacji rv, ale może i być, że zaszarpany  🤔 myślę, że sobie dziewczyna dobrze poradziła w trudnej sytuacji i chyba nikt od niej nie wymagał żeby zeszła i pobiegła po halterek żeby broń Boże nie pociągnąć jak zaczął mieć własne zdanie na temat imprezy. Najlepszym dowodem na to, że dziewczyna nie pochodzi z letniej szkółki jeździeckiej i nie pakuje na siłowni żeby mieć lepszą rękę jest chyba to, jak ten koń pod nią wygląda, a wygląda, to się chyba każdy zgodzi, oszałamiająco  😍
Nigna   Warto mieć marzenia...
24 lutego 2011 09:47
ja sie zgodze jak najbardziej  😍 Cudo <3  Chociaż ja bym moją siwuske za żadne skarby nie zamieniła ; d
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 lutego 2011 11:20
Tak sobie przegladalam net...  klasyczne ujezdzenie dokladnie 20 lat temu:
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
24 lutego 2011 13:02
Patrząc na ten obrazek każdy zatęskni za tym widokiem, szkoda ze obecnie to wszystko wydaje się takie sztucznie i wymuszone, gdzie ta harmonia i lekkość, niewidzialne sygnały z góry na które koń reaguje w sposób niewymuszony, gdzie ten naturalny wdzięk? Dla mnie obecne piaffy wyglądają jak jeden wielki stres w miejscu,  do czego ma to prowadzić?
Szkoda, wielka szkoda.
lostak   raagaguję tylko na Domi
24 lutego 2011 13:30
Karmelek, to nie jest tak do konca.  Patrzac na Kyre dzisiaj jak trenuje konie (nasze) i ludzi (nas) robi to dokladnie tak samo.  to znaczy dazenie do takiego obrazka, taka filozofia jazdy - zeby byla jasnosc, jestesmy od tego w odleglosci o cale lata swietlne 😡  ale przynajmniej sie uczymy 😉
kujka   new better life mode: on
24 lutego 2011 13:45
Tak sobie przegladalam net...  klasyczne ujezdzenie dokladnie 20 lat temu:



co ciekawe, widownia klaskala podczas przejazdu. aktualnie chyba rzadko sie to zdarza podczas konkursow, prawda?
Wow, to przejście z piaffu do galopu PODCZAS piruetu było szalone!
To przejście naprawdę -  👍
Ahh... To ujeżdżenie...
Cześć wszystkim ;p ja tak tylko na chwile z sympatycznym filmikiem, jak było to przepraszam 🙂 - ale tak go oglądam i pomyślałam że wam też sie spodoba

To ja wrzucam mojego sierściucha w przypływie "głupoty" :P



uprzedzając pytania, białę plamki to maść nagietkowa na "zdrapkach"
Azu nie wiem czy było, ja nie widziałam 😉 Rewelacja, koń mnie urzekł ! Też bym chętnie ze swoim spała  🏇
burzoooo dalej uwazam ze to mordociąg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się