Kącik folblutów

Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
04 marca 2011 21:22
no właśnie.. ciekawe jakie matki tych wyróżniających się po nim koni w innych dyscyplinach niż wyścigi i jakie potomstwo dają uznane ogiery po nim... ale jakby nie było to i tak dla mnie fenomen 😉
Witam wszystkich.
To może i my się przedstawimy - og. Muslim (Secret'n Classy - Muleta/Jape) hod. prywatna K.Wąs
Jego rodowód http://www.pedigreequery.com/muslim

Bardzo ładny ogierek!!! Jeśli możesz, wstaw więcej zdjęć.Czy ma licencję...?
Bardzo dziękuje za uznanie.
Niestety nie mamy wykupionej licencji ale kiedy nabędę odpowiednią rodowodowo partnerkę napewno wykupię.
Aktualnych zdjęć niestety za wile nie mam - czekam na ładną pogodę pogoda żeby zrobić kilka ujęć.
Tutaj z kumplem na padoku - troszkę pochlapany błotkiem.
[quote author=titina link=topic=5776.msg922840#msg922840 date=1299176556]
Doma, To ten:

http://www.pedigreequery.com/civis

śmigał w Lesznie, w Rundzie Młodych Jeźdźców, był V


no proszę, miło widzieć! muszę więcej śledzić, bo coś za dużo mnie omija😉 to świetna wiadomość, tym bardziej że w rundzie MJ, gdzie jednak wymaga się więcej od konia... zaczynam też łamać się w sprawie Japa, sam ogier eksterierowo bardzo mi się nie podoba i chyba bym go nie użyła na półkrew, natomiast coraz więcej ciekawych koni po nim, lub z nim w rodowodzie jako ojcu matki widzę, które się sprawdzają nie tylko w wyścigach ale i w sporcie...
[/quote]

CIVISEK znowu na HPP w Sopocie (piątek), na zero 130cm, i 140cm, w tym ostatnim był drugi 😅 🏇
Bardzo dziękuje za uznanie.
Niestety nie mamy wykupionej licencji ale kiedy nabędę odpowiednią rodowodowo partnerkę napewno wykupię.


To folbluty nie tak jak inne konie? Ze licencje na krycie muszą "zdobyć"?  Jak to wykupisz? Przeciez licencje są przyznawane chyba przez jakiś związek hodowców i uiszcza sie tylko roczne opłaty za ogiera (za to że kryje) Przepraszam ale skojarzyło sie mi to z hodowlą psów.

Jak to wogóle jest, że ja jako właściciel konia rasy SP załatwiam wszystko w swoim ZHK a w przypadku folbluta znajomy wszystko musiał wysyłać do Warszawy na Słuzewiec jak dobrze pamietam. A tam inne opłaty i inne zasady, i wogóle paszport ma inny bo taki czerwony. Moze ktoś wie to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie  :kwiatek:
A.   master of sarcasm :]
06 marca 2011 19:52
To folbluty nie tak jak inne konie? Ze licencje na krycie muszą "zdobyć"?  Jak to wykupisz? Przeciez licencje są przyznawane chyba przez jakiś związek hodowców i uiszcza sie tylko roczne opłaty za ogiera (za to że kryje) Przepraszam ale skojarzyło sie mi to z hodowlą psów.

Jak to wogóle jest, że ja jako właściciel konia rasy SP załatwiam wszystko w swoim ZHK a w przypadku folbluta znajomy wszystko musiał wysyłać do Warszawy na Słuzewiec jak dobrze pamietam. A tam inne opłaty i inne zasady, i wogóle paszport ma inny bo taki czerwony. Moze ktoś wie to proszę o łopatologiczne wyjaśnienie  :kwiatek:


Dla xx do krycia w xx licencje zalatwia sie w ksiegach stadnych na Sluzewcu u pani Krysi Karaszewskiej  😎
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 marca 2011 21:25
CIVISEK znowu na HPP w Sopocie (piątek), na zero 130cm, i 140cm, w tym ostatnim był drugi 😅 🏇


To świetna wiadomość!! w końcu jakiś folblut na takich wysokościach.. myślę że jakby większej ich liczbie dawano szansę w sporcie to moglibyśmy ich częściej oglądać na zawodach takiej rangi...

patrzę na wyniki, zastanawiam się czemu Civis ma wpisane SP w wynikach  🤔
dempsey   fiat voluntas Tua
06 marca 2011 21:36
Dla xx do krycia w xx licencje zalatwia sie w ksiegach stadnych na Sluzewcu u pani Krysi Karaszewskiej  😎


w ogóle to postuluję by Aleję Wyścigową na Służewcu przemianować na Aleję Pani Karaszewskiej
(to mówiłem ja Jarząbek)
nyelle   buntownik z wyboru
06 marca 2011 22:27
hahahaha, dempsey, rozwaliłaś mnie 😁 😁
[quote author=titina link=topic=5776.msg925635#msg925635 date=1299398518]
CIVISEK znowu na HPP w Sopocie (piątek), na zero 130cm, i 140cm, w tym ostatnim był drugi 😅 🏇


To świetna wiadomość!! w końcu jakiś folblut na takich wysokościach.. myślę że jakby większej ich liczbie dawano szansę w sporcie to moglibyśmy ich częściej oglądać na zawodach takiej rangi...

patrzę na wyniki, zastanawiam się czemu Civis ma wpisane SP w wynikach  🤔
[/quote]

To pomyłka, znam właściciela, to na pewno xx.
A.   master of sarcasm :]
07 marca 2011 00:07
[quote author=A. link=topic=5776.msg926568#msg926568 date=1299441173]
Dla xx do krycia w xx licencje zalatwia sie w ksiegach stadnych na Sluzewcu u pani Krysi Karaszewskiej  😎


w ogóle to postuluję by Aleję Wyścigową na Służewcu przemianować na Aleję Pani Karaszewskiej
(to mówiłem ja Jarząbek)
[/quote]

Pani - Byla - Bufetowa - z  - Trzeciej -Trybuny z pewnoscia na to zasluguje  😎
Miałam przyjemność poznać w zeszłym tygodniu  😀
Podobało mi się.  Pani Karaszewska podbiła mi zmianę właściciela (tak, nareszcie się zebrałam na wyprawę na tory  :hihi🙂 w minutę około! Nawet nie czekała na kwitek wpłaty i nie potrzebował go oglądać! Trwało tak długo, bo odbyła jeszcze ważną rozmowę tel. (telefon trzymany ramieniem). Nie dziwię się, że to Instytucja!
A licencja na rok dla xx-a (na krycie xx) kosztuje 50 PLN

No i wygląda na to , że ja go tutaj nie pokazałam jakoś (w planach, owszem miałam).
Zatem oficjalnie (w papierach  też :tanczacalinka🙂 jestem właścicielką tego oto pana:

A.   master of sarcasm :]
07 marca 2011 07:15
halo

przyznawac sie co to i po czym  🤬
kolejny z "moich" podopiecznych, Control Chief  (Be My Chief, Czarava / Czaravich) 4 lata, po torach, juz walach, aczkolwiek na focie jeszcze ogier  😉

A., "już" pięciolatek, syn Zarewitcha i Girl/Dakota. Dwulatkiem był w treningu w Austrii, podobno przeszkodowym, podobno biegał (w Czechach? na Słowacji?) i podobno nawet mu szło.
Na torach dostałam namiary i będę weryfikować owe "podobno". Trzylatkiem zgłoszony na sezon w Warszawie, doznał (wg hodowcy) dość paskudnej kontuzji w maszynie. Później gdzieś się tułał, kupiony od pośrednika/handlarza. Zaczipowany + badania markerów - paszport wygląda elegancko  😀. Tylko zachodzę w głowę, czy na pewno mam tego konia, na którego mam paszport  😀iabeł: Ale nie wyrywam się sprawdzać  😀
Po prostu inny koń, po tym wszystkim co go spotkało (pecha to miał, oj, miał  🤔mutny🙂, może łaziłby po łąkach na trzech nogach, a na nim wszystko goi się błyskawicznie i bez efektów ubocznych. Największa "wada": skrajnie mało "przytulny", na maskotkę się absolutnie nie nadaje. Zalet masa. Bardzo pracowity, pojętny, jezdny, poprawny, piękny w ruchu, elastyczny, ślicznie skaczący, zrównoważony, błyskawicznie się wszystkiego uczy, ambitny, odważny i spokojny. Uważać trzeba, bo nieprzeciętnie bystry i zwinny jak kot. Wzrostu przymało - ok. 160, ale nadal rośnie. Siły zadu jeszcze brakuje - trzeba poczekać na zbudowanie mięśni, w pełnym treningu jest dopiero od stycznia. Kopyta były fatalne, teraz coraz lepsze, długo nie będzie kuty (cóż, kuty na 4 zanim skończył 2 lata  🙁) Rewelacyjny w terenie, chodzi sam, z psem, jako czołowy, w zastępie za! klaczami.... "Docelowe przeznaczenie": WKKW. Jeszcze jedna wada: niefotogeniczny  😕 Na żywo - ludziom szczęki opadają, na zdjęciach - bez szału.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
07 marca 2011 14:06
halo, a jakieś magiczne imię owy koń posiada ??  🙂 na zdjęciu wygląda cudownie!!

Control ma fajne pochodzenie do sportu (oczywiście nie chodzi mi o wyścigi) 🙂
A ja przeglądając foty znalazłam zdjęcia małej Sherry😉ale brzydal był z niej 😉


Control ma fajne pochodzenie do sportu (oczywiście nie chodzi mi o wyścigi) uśmiech

yhm zgadzam sie, calkiem fajnie skacze i szybko sie uczy, niestety ma dosc ciezki charakter, aczkolwiek nie wiem jak teraz bo nie jezdze go od kastracji, czyt. od listopada  😉 wiec mam nadzieje ze troszke wydoroslal  😀
halo - gratulacje, bardzo urodziwy pan ze zdjęcia  😍
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
10 marca 2011 21:32
nasz ogier czołowy Leonidas 🙂 w nowym domku



piękny  😜

a ja jeżdżę takiego cudnego folbluta
17 Skocz
(papier nieznany, prawdziwe imię też)

trzynastka   In love with the ordinary
11 marca 2011 00:20
A wstawię 🙂
Nie mój, ale najbardziej ulubiony folblucik, grzeczny, sympatyczny, bardzo jezdny starszy Pan [20 lat albo 21 ] aktualnie troszkę chory i w lekkiej rozsypce ale już jest w planach wdrażanie do pracy pod siodłem, tylko odkarmić i śmiganie w planie 🙂

Expedite Jumbo


Cierp1enie fajnie widzieć szczęśliwego Skocza w nowym domu ! 🙂
Halo dawaj więcej zdjęć !
ninevet - jaki kochany pychol 🙂 śliczny jest  😍 mam nadzieję, że szybko dojdzie do zdrowia, bo takie konie to skarb 🙂

No Skocz to już zupełnie inny koń 🙂 u Lovecruellove ma raj na ziemi 🙂 Staram się ich odwiedzać regularnie, no i ostatnio za każdym razem wsiadam 🙂
A.   master of sarcasm :]
11 marca 2011 07:55
Doma

dziadek niezle sie trzyma  😁
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 marca 2011 16:27
no jaki dziadek!! przecież on ma 15 lat dopiero  😉 ja go jeszcze chce w jakąś pracę pod siodło wdrożyć  😁
ninevet śliczny ten dziadek, piękny ma pyszczek. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia  🙂
Doma ale śliczny  😍 I w końcu jakiś folblut o podobnej posturze do mojego  😁
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 marca 2011 20:01
ja jestem w nim zakochana i żałuje że nie mam finansów na utrzymanie źrebaków, ale pokryłabym nim wszystkie swoje trzy baby  😍 😍 😍
jak zacznie pracować pod siodłem to wstawię zdjęcia ;D mam nadzieję że zdrówko mu dopisze 🙂
My na konsultacjach 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się