Stajnie na Śląsku

Łoł, całkiem fajna sprawa 🙂 Ale też bym tam konno nie jechała, bo mój jest w kondycji padokowo-lekko jezdnej, także byłoby to niepotrzebne obciążenie.
Livia, Jak koleżanka pojedzie, to niech Ci opowie i zdasz nam tu relację 🙂
Livia   ...z innego świata
09 marca 2011 17:11
Sankaritarina, jasne 🙂 O ile koleżanka znajdzie kogoś do pary, żeby jechać (zespoły są 2-3 osobowe) - na razie męczy mnie, ale ja mojego konia na takim dystansie nie widzę 🙂
Jako jeden z organizatorów i uczestnik mogę powiedzieć, że nie ma się czego bać 🙂
W bardzo dużym skrócie bieg ma polegać na tym, że TO WY SAMI WYBIERACIE ODLEGŁOŚĆ I SZYBKOŚĆ 🙂
W pewnym obrębie, z przewagą leśnego, są wyznaczone punkty - około 10-12. Są to czasem "perełki historyczne" naszego śląska, zapomniane, zaginione w głębi lasu ....
Każdy dostaje mapę i SAM WYZNACZA SOBIE KTÓRE PUNKTY CHCE ZALICZYĆ. Więc spokojnie można dostosować to do możliwości konia i jeźdźca 🙂
Będzie obstawa z aut terenowych, wiec bezpieczeństwo zapewnione 🙂
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału 🙂😉
Nawet służę transportem koni 🙂 Niestety jestem ograniczona czasowo, ponieważ sama biorę udział 😉
Będzie ognicho i grochówa ....
Eh wzięło mi się na wspominki ...
W zeszłym roku to dopiero był "hardcor" ...
W tym roku własnie jest to pomyślane tak,aby każdy koń i każdy jeździec mógł wziąć udział, bez względu na umiejętności.

EDIT:
Livia, co za koleżanka się wybiera ?? Znam ??  😀iabeł:
Livia   ...z innego świata
09 marca 2011 17:22
TaiMyr, znasz 😉 PW leci 😉
CeraŁ   dużo dużo zmian..
09 marca 2011 19:09
oo to może my się dołączymy 😀 akurat zespół z naszej stajni 😀
Zapraszamy !!!
Pisz PW jezeli masz jakies pytania (odpisze kolo poniedzialku) bo wyjezdzam 🙂
I kilka fotek z zeszlorocznego "hardcor'u" 😉


Ten pan w stroju leśnika,to nie jest przypadkiem p. Piotr?
Jeżeli jest tak lightowo jak mówisz, to może przekonam Basię i jej siostrę, żeby jednak pojechały? Wybierają się pojechać na koniach Ewy z Kozłowa. P. Piotr K. zna ją i Basię, fajnie by było gdyby dały się przekonać.
Może podrzuć mi parę argumentów, które pomogą mi je przekonać.
Livia   ...z innego świata
09 marca 2011 20:42
TaiMyr, w zeszłym roku faktycznie musiał być hardkor 🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
09 marca 2011 21:10
od nas ze stajni są już dwie chętne osoby  🏇
asiowe   after a hurricane comes a rainbow
09 marca 2011 21:12
od nas ze stajni są już dwie chętne osoby  🏇

Potwierdzam i zaczynamy konie przygotowywać 🙂 Może i 3 osóbka się skusi 🙂
no...fajnie... 🙄  jeśli chodzi o kilometry, to mam ,super zrobione konie, non stop w treningu...więc spoko....ale ta woda 🤔..to już  musiałabym sama przepłynąć,,,a one gdzieś na poboczu , pokłusowałyby do mnie 🏇 🤔 😎
CeraŁ   dużo dużo zmian..
10 marca 2011 12:33
iwona_35 trase możesz wybrać sobie sama więc myślę, że bez problemu mogłabyś ominąć rzekę 🙂
iwona_35 trase możesz wybrać sobie sama więc myślę, że bez problemu mogłabyś ominąć rzekę 🙂


to oki 🤣, bo tutaj..to totalna porażka ,by była...
Ja chcę spróbować ale na pewno całej trasy nie przejadę, no i najchętniej pojechałabym sama lub w 2 osoby z myślą rezygnacji w każdym momencie. To akurat dla mnie żaden problem bo mieszkam na miejscu 😉
Sławków- piękne tereny polecam rajdy na piaskownie😉
efeemeryda   no fate but what we make.
17 marca 2011 07:50
skakanka13  oooo tak, piaskownia jest SUPER  😍
Możecie polecić jakąś stajnie / ośrodek dla osoby, która zaczyna przygodę z jeździectwem?? 🙂
Chodzi o tereny Olesna (tak, tak - leży ono w woj. opolskim, jednak blisko woj. śląskiego). W grę wchodzą Truskolasy i... no właśnie - czy są w tamtych rejonach jeszcze jakieś stajnie?? W dodatku godne polecenia??  👀
Sławków faktycznie jest cudny;-)
A co do stajni, to Stolarzowice nie przypadły mi do gustu!!
W Sławkowie polecam stajnie na Chwaliboskiem, wł Pan Rosa;-) Przemiły człowiek, tereny ogromne, a konie latem cała dobę na pastwiskach/wybiegach (większość to las)
Dlaczego odradzasz jeszcze "zdecydowanie" Stolarzowice? Odradzenie czegoś komuś bez podania konkretnych powodów jest jak strzelenie focha, o bo tak i już...
kasik, powiedz coś więcej o tych Stolarzowicach. Może być na pw od biedy.
Wydawało mi się, że tam się pensjonat prezentuje całkiem nieźle.
kasik
Ja też uważam ze Stolarzowice to z takich większych stajni aktualnie jedna z najsensowniejszych i fajniejszych...
No dobra... żeby nie było, że to foch na Stolarzowice...

Sama stajnia nie wygląda źle, właścicielka przy ograniczonym kontakcie też ok, problem się zaczyna gdy się o coś poprosi.  Hala naprawdę fajna...

Jak dla mnie, ta stajnia jest dla człowieka, nie dla konia, a dla mnie konie sa priorytetem, moje w każdym razie tej stajni nie lubiły.

Wiecie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia... Może to kwestia wymagań, a moje są dość wyśrubowane. Zastanawiające jest jednak spora rotacja w tej stajni... Was to nie dziwi skoro stajnia taka fantastyczna?? Mnie też się podobało... na początku...

edit- bo nie mam ochoty mieć "kłopotów"
Nie wiem czy to kwestia wymagań, ale mój koń siedzi na padoku prawie 7h, wygląda aż za dobrze. Zawsze gdy o coś poproszę, to właścicielka chętnie pomoże (ubierze derkę, da pasze, wypuści na padok itp.). O siano jakoś nikt się nie martwi, bo konie zawsze je dostają. Z ogierami tez nie ma żadnego problemy, a aktualnie są dwa. Jak na razie mój koń nie wyraża chęci zmiany stajni, zresztą ja tez nie.
Obornik jest wyrzucany regularnie - konie nie stoją w gnoju boksy są czyste. Jest hala, lonżownik i padoki...
Czyli nic, tylko się cieszyć, że trafiłyście "na dobry okres". Moje konie nie miały tego szczęścia... a może po prostu ktoś zrobił rachunek sumienia, zastanowił się dlaczego klienci uciekają i zauważył, że konkurencja istnieje 😉

powodzenia życzę 😀

kasik dla jasnosci forum opowiedz nam jeszcze jak pojechalas na spacer do swojej stajni i nie wrocilas.. hehehehe
pozdawiam z uklonem...
pomocy
Kto w okolicy Katowic, Sosnowca, Mikołowa, Bujakowa - okolica bliższa lub dalsza 😉
ma do wypożyczenia przyczepę dla 1 konia, tzw "jedynkę"
samochód do pociągnięcia jest, szukam przyczepy
edit
dziękuję już mam, a nie chcę plotek...  :kwiatek:
Może Wiktora Larkowskiego?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
31 marca 2011 09:08
rivik masz PW.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się