DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kawecan   Jeździec bez konia...
28 marca 2011 17:59
Złoty i biały.  😜
Dziewczyny pomooocy !
Ile warstw flizeliny do podkłądek pod owijki? ;p
zalezy jaka gramatura.
najlepiej przyłóż pare i sama ocen jakie chcesz.

i napewno nie flizeliny!!  🤬 🤬
sei   . let's grow old together & die at the same time .
29 marca 2011 12:50
z czego zrobić patent do lonżowania? myślałam o lince takiej jak przy czarnych wodzach są. ale teraz naszły mnie wątpliwości czy nie powinna być to jednak linka bardziej 'plastyczna' i hmmm. z naturalnych włókien?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 marca 2011 13:10
Czy robił ktoś sam wodze thiedemanna? Pilnie potrzebuję, a w sklepach nie schodzą poniżej 150 zł :/ Z czego je najlepiej zrobić i jak?
Zorilla a czytałam tu że ktoś robił z flizeliny  🤔 to z czego najlepiej?
bo wiem,że na wierzch frotte? ;D
moje prezenterki na modelu:
grando_, może watoliny raczej? Fizelina to jest taki dość cieniutki materiał, prawie że da się drzeć jak papier. Żeby tym cokolwiek wypełnić, musiałabyś chyba z 20 warstw dać. Kojarzysz takie tanie białe kołdry z ikei albo jysku? To to z wierzchu to jest fizelina, a to co mają w środku to watolina (tzn. istnieje fachowa nazwa tego wypełnienia, ale potocznie mówi się na to watolina lub owata). I to, ile powinnaś dać tej watoliny zależy od tego, jaką grubość natrafisz. Po prostu musiałabyś chwycić w rękę i zobaczyć, czy wystarczy Ci 1 warstwa lub złożyć na pół i stwierdzić, że lepiej 2 warstwy etc.
To jest fizelina

To jest watolina
dokładnie. ja daje na wierzch polar, a najlepiej kocyk z lidla za 2.9 zł 😀 taki biały jakby polarek cieniutki.

epikea
pierwsza ładniejsza 😀 sprzedałaś już jakąś? bo chyba widzialm na allegro?
Livia   ...z innego świata
29 marca 2011 14:18
bawarka, ja ciągnę za wszystkie 4 jednocześnie, trzymając przy tym te pętelki na doczepienie liny, żeby ich nie "wciągnęło". Potem, ciągle trzymając pętelki, dociągam każdą z 4 końcówek osobno.
Zorilla miło, że się podobają. Tak te są na allegro również wystawione.
owszem sprzedałam 🙂
jedna nawet jest u forumowiczki 😉
kenna dziękuję ci bardzo  🙇 własnie patrzyłam dzisiaj tą flizeline i troche się zdziwiłam, dlatego zapytałam ile warstw, bo to cienkie jak nitka ;D
To lepiej z polaru czy z frotte szyć wierzch?  🤔
frotte sie ciezko szyje bo wszedzie sa te jakby pętelki malutkie i spie próje, a znalazlas jakies miejsce gdzie mozna kupic frote? chyba ze wykorzystasz jakis recznik czy cos :P
Właśnie myślałam o ręczniku czy prześcieradła ;D Może znalazłabym jakieś stare, ale skoro z polaru można to chyba jednak pójdę na łatwiznę ^^ A nie będzie konia zbytnio grzała taka warstwa polaru? Bo podkładki + owijki polarowe... Kurde.. nie znam się  👿
Czy któraś z Was szyła może przedłużkę do derki?

Wydaje mi się, że coś takiego mignęło mi tutaj, ale szukajka nie działa 😵 A może to było na starej volcie?
Orzeszkowa, na bank Ivett 🙂
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
30 marca 2011 16:21
Orzeszkowa, było kiedyś w ogłoszeniach. Ktoś sprzedawał granatową
Co mogę zrobić by kółko od bezwędzidłówki nie przechodziło przez pasek od nachrapnika ? Ogłowie samoróbka by sprawdzić czy sie nada takie ogłowie. Na razie miałam jedną jazdę na tym. Da radę jakoś to 'naprawić' ??
Nowa podkładka, musze powiedziec ze bardzo mi sie podoba, ale troche nerwy mi nadszarpnęła  😀iabeł:
Z kieszonkami z przodu jak w mattesie z system corection.
ale superowa !  👍
Zorilla...  🙇 szacuneczek ;D

A ja mam takie pytanie do ciebie ;p Czy jak mam ovate 1,5cm to starczy na podkładkę? (chodzi mi o grubość) Kurde nigdy nie miałam w ręku podkładki pod owijki to nie umiem sama określić  👿
aniaagre, true, wygooglałam - Strucelka miała taką od Ivett 🙂
sepia, nie pamiętasz kto i czy dawno temu to było?

Zorilla, fajna, chociaż pikowana podobałaby mi się jeszcze bardziej 😉
Orzeszkowa w tylnej czesci jest przeszyta w pasy, a w przednije nie no bo jak pisalm to sa kieszonki wiec nie moglam ich siła rzeczy zaszyć :P

Grando_  co do podkładek - lepiej zeby były za cienkie niz za grube moim zdaniem, ja bym dała raczej 3cm, wtedy sie ładniej ułoży po przeszyciu - zbije sie troche wiadomo, ale ciezko mi powiedziec. Próbuj 😀


I zdjęcie kolejnej, alcantarowej jeszcze nie skończonej ale połowa jest w 100% 🙂
Z czego mogę zrobić pasek derki, który jest pod ogonem konia? Oryginalny, to jakiś badziewny sznurek, który się odwiązuje cały czas. A że przyszła wiosna, derka nie potrzebna, to chcę to naprawić.
Jeśli gdzieś było, proszę o link, wyszukiwarka nie działa.

:kwiatek:
ahawa, ja zrobiłam ze smyczy do telefonu. A w drugiej derce z gumy do skakania - świetnie się trzyma 😉 Można też kupić za grosze taki i zamontować http://www.starymlyn.com.pl/sklep/pokazProdukt.php?produkt_id=1156
Zorilla ile za podkladeczke bys chciala ;P pozdr.

ostrzegam przed zadawaniem takich pytan i odpowiadaniem na nie na forum.
Dziewczyny, przepraszam, że piszę tak ogólnie i że to podchodzi wręcz o pół-ogłoszenie ( 😡 ) ale zależy mi na czasie, i może mi podpowiecie: w zeszłym sezonie był szał na moskitiery i maski. Pamiętam, że nie tylko Ivett i Deborah ale i chyba Korsik (czy Lovely?) robiły rożne gadżety antymuchowe.

Otóż mój koń cierpiący na HSS wraz z końcem marca rozpoczął sezon i ta przykra dolegliwość zaczęła mu doskwierać. Szukam osoby która robiła, lub podjęłaby się zrobić maskę na wzór tej:



ale po - możliwie - pewnych ulepszeniach. Zależy mi na waszej pomocy, bo może wskażecie mi osobę szybciej niż zajmie mi przekopanie się przez ten wątek. Niestety Czardasz w weekend porwał swoją maską a jazda bez niej poza halą to spory dla niego dyskomfort. Jeżeli macie jakieś pomysły, podpowiedzcie, chętnie uderzę do tej osoby na PW  :kwiatek:




Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
01 kwietnia 2011 17:42
Sierra, Maski robiła Ivett chyba. Uśmiechnij się do niej 😉
Czy jakaś dobra duszyczka mogła by mi napisać jakiej długości są wypinacze trójkątne ? i ile trzeba jeszcze zostawić na regulację 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
Chcę zrobić je sama.
Taki ze sklepu chyba łączą się w jeden ja chciałabym zrobić dwa oddzielne.
MonikaxD ja kupiłam na jeden 3 m taśmy i zupełnie wystarczyło 😉
Wyszły tak > może nie wyglądają na solidne, ale przeszły wiele prób szarpania i np dzisiaj zamiast porwanych wypinaczy miałam oderwane kółeczko od pasu do lonżowania  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się