Wątek przeciwowadowy, sposoby przeciw owadom, na muchy

a coś słyszałam o nich . podobno dobre ale nie radzi się używania dla karmiących klacz .
ty też coś już tu chyba o nich pisałaś thaya ?  🙂
dokladnie ja pisałam, bo w sumie była to w pewnym momencie nowość, a ja akurat miałam na sklepie. Nie mam możliwości już testowania tego typu rzeczy, ale kilku klientów wróciło po większy zapas tych obróż, więc chyba działa.
Tak jak pisałam, producent nie prowadził badań w kierunku wpływu tej obroży na karmiące klacze lub klacze w ciąży, dlatego użytkowanie w tym wypadku jest na własne ryzyko.  Chociaż w sumie obroża jest nasączona naturalnym olejkiem.
ja bym wolała nie ryzykować  🙂 a kojarzysz cenę ?
obecnie 69.99 i już tylko na zamówienie
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
01 kwietnia 2011 21:05
Odświeżam.😉 U nas pojawiły się już meszki. 😵 Trzeba zacząć powoli się przyszykowywać z derkami, preparatami na sezon. Myślałam o lampie owadobójczej, lecz tata coś marudził o przypadku gdzie w przychodni dwoje pacjentów zostało "porażonych". Co o tym myślicie? Zastanawiam się nad lampą przy boksie konia około 4W wyglądającą jak "latarnia".
Jak porażonych? Przecież je się wiesza pod sufitem.
Jak myślicie...czy czosnek w płynie ( są takie preparaty) zmieszany np. z olejkiem eukaliptusowym może coś pomóc (zrobić własną mieszankę w spay'u)? U mnie są straszne muchy, ale tak upierdliwe, że wszystkie konie potrafią wyskakiwać mi z wybiegów i chować się w stajni, a niestety żadne środki nie pomagają... Wydawałam kupę kasy na środki różnej maści i jest lipa... Może ktoś wynalazł coś działającego, albo ma jakiś pomysł...
woda z octem jabłkowym pomaga na ok 30min-1h, w zależności od "szybkości pocenia się konia". ja jednak zostaję przy czarnej absorbinie i nausznikach siatkowych / moskitierze.
No niestety zaczęło się ...  ja w zeszłym roku pryskałam absorbina , ale wciąż jeszcze szukam czegoś lepszego ?? Próbował ktoś może preparaty C&D&M  lub NAF DEET ??
właśnie wróciłam od koni i jestem przerażona, pod brzuchem jakieś cholerne muszki pogryzły je do krwi 😤  od razu je wypsikałam, ale mój preparat to raczej cienki jest 😡 potrzebuje czegoś co ma MOC 😜
Nie wiem jak działa na meszki, ale na letnie ustrojstwa świetnie działa Rokale Bremsen
http://animalia.pl/produkt,9662,541,Rokale_Bremsen_Clean_odstraszacz_na_owady.html
asds   Life goes on...
16 kwietnia 2011 20:13
No dziś myślałam że mnie szlag trfi na ujeżdzalni podczas stępa....dziadostwo zaatakowało z podówjną siłą , a gruby się wkurza grrr.....muszę jakiś muchozol kupić......ktoś wie gdzie dostanę straą dobrą pollenę w warszawie?
Jeżeli chodzi o spraye przeciw owadom to bardzo polecam spray firmy Rokale z dziegciem śmierdzi obrzydliwie ale jest super skuteczny. Używam go od dawna i na prawdę nie ma sobie równych!
u mnie to Rokale działało tylko na początku lata, potem niestety nic nie dawało rady nawet tony absorbiny czy tritecu
rok temu na czerwcowym rajdzie, na którym nocny postój mieliśmy w środku lasu, skończyły się nam końskie środki przeciw owadom, więc zmuszeni byliśmy spryskać konie OFFem. koniom nic się nie stało, a OFF działał dłużej i był bardziej skuteczny od Veredusów, Absorin i tego typu psikaczy za ponad sto złotych 🤔wirek:

w tym roku zastanawiam się nad derkami siatkowymi. nie wyrobię finansowo z tymi preparatami.
Ja w zeszłym roku zapakowałam konia a derkę i super to działało, niestety dopóki jej nie zniszczyła 🙁 ale tak sobie myślę, że chyba lepiej wydać kase na dobrą derke niż na te wszystkie środki które i tak działają max godzinę, nawet jak niby mają przez kilka dni.
rok temu na czerwcowym rajdzie, na którym nocny postój mieliśmy w środku lasu, skończyły się nam końskie środki przeciw owadom, więc zmuszeni byliśmy spryskać konie OFFem. koniom nic się nie stało, a OFF działał dłużej i był bardziej skuteczny od Veredusów, Absorin i tego typu psikaczy za ponad sto złotych 🤔wirek:

w tym roku zastanawiam się nad derkami siatkowymi. nie wyrobię finansowo z tymi preparatami.


biorąc pod uwage cenę Offa (ok 17-21 zl) za 100 ml, to faktycznie wychodzi super tanio  😵
to nie tutaj ktoś pisał, że piskanie konia bodajże offem skończyło się jego śmiercią?
no to wychodzi prawie tyle, co za litr Absorbiny. z tym, że moim zdaniem jest ona bardzo mało wydajna i na 3 konie schodzi mi błyskawicznie, w dodatku nie zawsze chroni całkowicie (i nie poraża much :cool🙂. oczywiście nie mówię, żeby przerzucić się na Offa. te wszystkie psikadła mnie nie zadowalają. dlatego jutro zmierzę kobyły i zacznę rozglądać się za derkami, bo niestety u mnie nalot się rozpoczął.
ankers
nie prawie tyle ile czarna asorbina tylko sporo ponad.

ja zrobiłam płyn na meszki, bo endure zakupię na gzy i komary  na lato, a teraz są najgorsze te mendy po południu
z olejku eukaliptusowego, waniliowego, cytrynowego, migdałowego i jeszcze takiej mieszanki do kąpieli ( goździk cynamon i inne) rozrobiłam z wodą i dzisiaj wypróbujemy
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 kwietnia 2011 15:20
asds tutaj jest ale w magazynie mają tylko tą największą. Reszta na zamówienie  😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 kwietnia 2011 18:38
Czy ktoś stosowal Deltix lub Eprinex? To preparaty dla bydla, interesuje mnie skutecznosc i w przypadku eprinexu-cena...Moze jakis wet wie, ile mniej wiecej kosztuje?
Hej.
Słyszałam o różnych DOMOWYM robieniu własnych preparatów na owady.
Czy one działają? Macie jakieś sprawdzone, polecane przepisy na robienie preparatów dla koni na owady?

Pomóżcie, do inwazji tzw. much końskich już niedaleko.
BASZNIA   mleczna i deserowa
20 kwietnia 2011 21:48
Doczytalam,ze Strzeszynopitek poleca Deltix.Wawrek,a Ty sprawdziles? A to drugie moze ktos slyszal....
No właśnie przyłączam się do pytania o skuteczność Deltixu w szczególności jeśli chodzi o meszki.
Próbowałam już wszystkich dostępnych na rynku psikaczy i nic się nie sprawdza. Czarna absorbina rozczarowała mnie bardzo, za taką cenę oczekuję lepszego działania niż przy zastosowaniu środka za 50zł. A przy 7 koniach jak mi wystarczyła na tydzień to był sukces.
Ja się w zeszłym roku poddałam z psikaczami. Działają może 15 minut, potem i tak wszystko siada. Wypsikałam parę butelek po ok. 70zł w miesiąc i nic to nie dało. Tak więc niedługo zakładam na konia derkę siatkową, bo to jedyny słuszny dla mnie sposób.
ash   Sukces jest koloru blond....
21 kwietnia 2011 09:34
tfu tfu już drugi sezon używam stassek equisit i kurde działa!  🏇
a ja Rocale nie polecam. Miałam 2 lata temu i nie działało dłużej niż 1h a potem chmara badziejstwa jakby nigdy nic.
W tym roku wypróbujemy Absorbiny może coś podziała
A co z tymi obrożami które w tamtym roku opisywałyście?gdzie są dostępne?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się