jaki operator telefonii kom.?

Nie spotkałam się,żeby zmiana taryfy z niższej na wyższą była płatna.
W drugą strone owszem ( o ile jest to u operatora możliwe) - są różne obostrzenia taryf i promocji, gdzie czasem się tego po prostu zrobić nie da.
Może jednak warto wyjaśnić wysokość tej faktury?
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
13 listopada 2012 15:04
witam,myślę ,że to odpowiedni wątek 🙂
mianowicie- mam abonament play i chciałabym mieć darmowe smsy do sieci play wie ktoś jak to zrobić? szukałam i wszedzie albo darmowe minuty albo nielimitowane smsy do wszystkich sieci 🙇 🙇
Pisałam już w innym wątku, że mnie zabijają rachunki za telefon? Dostałam w tym miesiącu od T-mobile fakturę na 190zł, bo przy abonamencie za 60 zł (i ponad 15 latach w tej sieci) wydzwoniłam 400 minut mając w pakiecie 300 - płaciłam nawet za połączenia do T-mobile po wykorzystaniu tych 300 minut, a za rozmowy z przyjaciółką, która jest w Play, płaciłam po 10-15 zł za połączenie. Od lutego przechodzę do Play i sprawdziłam jeszcze raz moją nową taryfę - będę płacić 40zł i mam w tym nielimitowane rozmowy do Play i 650 minut!!

Piszę to, żeby olśniło takich przedłużających umowy w T-mobile na oślep jak ja - do czasu.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 stycznia 2013 11:23
Dzionka, T mobile to największe gówno!
Miałam u nich internet mobilny. Zapewniali mnie, że będzie zasięg tam gdzie mieszkam. Oczywiście zasięgu nie było prawie wcale. Umowy rozwiązać nie mogłam tzn. mogłam, ale musiałam zapłacić karę 1000zł!!!!
Ja jestem w Play od 3 lat i chwalę sobie.
ash, no właśnie, ja też chciałam rozwiązać umowę na pół roku przed końcem, kazali za to zapłacić 800zł, więc się poddałam. W Playu mam umowę na rok i na starcie rozwiązanie jej kosztuje 150zł, więc come on. Fajnie, że sobie chwalisz, bo różne opnie słyszałam. Ja to się najbardziej cieszę, że będę mogła korzystać z internetu w metrze, bo spędzam tam w tygodniu parę ładnych godzin 😀
Przez 12 lat jestem w Orange (dawnej Idea)... Teraz chciałam wziąć jakiś telefon w mixie, bądź ewentualnie (ale to na prawdę ewentualnie) na abonament... I to co oni po tylu latach mi zaproponowali to...żenada!

Playa się trochę bałam, bo nie wszędzie ma zasięg, no i inne sieci mają drogie minuty do tej sieci, a jednak chciałabym by ludzie nie unikali telefonowania do mnie. Ale... ich oferta jest na prawdę atrakcyjna! I chyba się jednak skuszę...

ushia   It's a kind o'magic
09 stycznia 2013 11:45
juz nie ma drozej do play 😉
zreszta tyle ludzi jest w play ze w sumie prestaje to byc problemem

jedyne co wkurza to zasieg, przez jakis czas mozna bylo bedac w play sie podpiac pod plusa (recznie wybierajac operatora w tel) ale teraz jak  jest to nie wiem
dempsey   fiat voluntas Tua
09 stycznia 2013 11:47
Dzionka mój znajomy miał nr od ponad 15 lat w Idea (teraz Play). Jeszcze miał kiedyś początek numeru 0-90, tak to było dawno.
W tym roku przed końcem kolejnej umowy zajrzał do Tmobile, które zaczęło go od razu nęcić żeby przeniósł numer. Zaproponowali mu ze 2x lepsze warunki niż jego ówczesna umowa w Play. Zdziwił się i nawet rozpatrywał przeniesienie. Poszedł więc do Play i zaczął rozmowę - a pan z obsługi tylko nastawił uszy i zapytał jakież to warunki zaproponowała konkurencja. Gdy się dowiedział, powiedział tylko: "Momencik", po czym zadzwonił do jakiegoś swojego nadszyszkownika i po minucie mój znajomy miał przed sobą ofertę Play z jeszcze lepszymi warunkami niż poprzednio dawał mu Tmobile.
Wniosek: warto się targować 🙂
No właśnie, kicha z tym Playem jest taka, że połączenia do niego są mega drogie z innych sieci 🙁 Mam nadzieję, że to się zmieni i inni operatorzy zauważą, że przez to ludzie od nich odchodzą. Ja zmieniam teraz na Play i przez to za miesiąc mój chłop też zmienia na Play, a mój tata na wiosnę - żeby nie bulić dzwoniąc do mnie 😀 Rany, nie mogę się doczekać rachunku o 140zł niższego 😀

Edit: ushia - jest drożej! Z mojego billingu wynika, że za taki sam czas rozmowy zapłaciłam z użytkownikiem T-M 5zł, a z Playa 13.

dempsey, z T-M nie da się targować 🙂 Mój tata ma w tej sieci całą firmę i próbował - poszli na jakieś mini-mini ustępstwo, ale ogólnie śmiech na sali. Teraz tacie się zaraz kończy kończy umowa i poprosił o przesłanie mu z T-M oferty - dostał z automatu 10 stron drobnym druczkiem. O to samo poprosił w Orange, to najpierw go wypytali do czego mu ten abonament, ile dzwoni i na jakie sieci - pełen wywiad. I wysłali mu jedną czytelną stronę z 3 różnymi ofertami. Podejście do klienta zupełnie inne!
ushia   It's a kind o'magic
09 stycznia 2013 12:06
Dzionka - dziwne, do konca 2012 mialo nastapic wyrownanie stawek mtr, czyli juz powinno byc normalnie
no chyba ze stawki owszem, sie wyrownaly, a ceny zostawili  😀iabeł:
ushia, rachunek jest za grudzień, więc może jeszcze niewyrównane stawki? Fajnie by było, nie przeczę...
Tak, tak - Play nie ma najlepszego zasięgu  🤔
Dobrze  że można się przełączać bezpłatnie na innych operatorów
No właśnie, kicha z tym Playem jest taka, że połączenia do niego są mega drogie z innych sieci 🙁 Mam nadzieję, że to się zmieni i inni operatorzy zauważą, że przez to ludzie od nich odchodzą.

Przecież to nie od orange czy t-mobile zależy cena do play...

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/uke-od-poczatku-2013-roku-nowe-stawki-mtr#

ja już od baardzo dawna jestem w T-mobile, płace 20zł (w tym mam 120min) + 5zł (1000 smsów do wszystkich sieci) i jestem jak narazie bardzo zadowolona  😉
Dzionka mój znajomy miał nr od ponad 15 lat w Idea (teraz Play). Jeszcze miał kiedyś początek numeru 0-90, tak to było dawno.


dawna Idea to obecna Orange, nie Play. Sama w Orange jestem od 12 lat, a teraz po odwiedzeniu salonu Orange i Play, decyduje się jednak na Play.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 stycznia 2013 20:28
Moja mama jest w T-mobile, myślałyśmy że się przeniesie a wyszło na to że najlepszą ofertę ma... T-mobile 😵 Najniższy abonament za podobne usługi.
Za to jak ja zmieniałam sieć z t-mobile na orange to nie chcieli się targować. Mówimy że orange daje lepsze warunki (większy pakiet danych i tańszy telefon) to jedynie usłyszałam że ten pakiet to pewnie wybrakowany 😂 Za rok kończy mi się umowa, zobaczymy co jaka sieć zaproponuje 😉
mnie teraz Orange nie zaproponowało nic ciekawego, zwłaszcza jeśli chodzi o telefon. Z tym, że ja szukałam czegoś taniego, tzn. najniższy abonament, możliwość wykupywania pakietów minut, internetu i jakiś w miare normalny telefon. I nie otrzymałam nic ciekawego w propozycji nawet przy nieco wyższym abonamencie.
Za to w Playu w najtańszym abonamiencie do wszystkich w Play za free przez całą umowę, internet 250 (jak przekroczę ti nie ponoszę kosztów, a jedynie wolniej chodzi), 220min do wszystkich co miesiąc + mogę wykupić dodatkowo 50 lub 200min, no i telefon nowocześniejszy...
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 stycznia 2013 21:02
tylko w play jest dopisek obok abonamentu np 45 zł "dodatkowo pakiet x 7 zł miesięcznie, 3 miesiące za darmo, pakiet y 10 zł miesięcznie, 3 miesiące za darmo" i jak automatycznie ci włączą to z abonamentu 45 robi się 62 😲
No tak, za pakiety dodatkowo płacę jeśli np chcę więcej minut. Ale dobrze wiedzieć, bo zwrócę na to uwagę na umowie.
my_karen   Connemara SeaHorse
13 stycznia 2013 21:44
A która sieć oferuje najlepsze stawki za połączenia zagraniczne (o Niemcy mi konkretnie chodzi)?
Wlaśnie czekam na rozpatrzenie mojej reklamacji do T-mobile o błąd konsultanta i chętnie skorzystałabym z usług innej sieci (konsultant poinformował mnie, że pakiet roamingowy nie jest mi potrzebny i żaden sposob nie ograniczy kosztów, rachunek przyszedł kosmiczny, po czym kolejny konsultant stwierdził, że jednak tamten pakiet był konieczny 😵 )
my karen ja co prawda wsiaklam juz calkiem w Orange przez swoj salon, ale niestety T-mobile ma najlepsze pakiety roamingowe


Walcz o tą reklamacje, bo należy Ci się korekta na f-rze, w Orange taka reklamacja byłaby rozwiązana na Twoja korzyść w 24h
Dzionka fajnie! bedziemy miały do siebie za darmo 🙂!
Wszędzie można się targować. Ja mam tel w T-mobile. Co miesiąc robią korektę faktury bo dzwonie  o każdą 1zł które mi nie pasujd się targować. Ostatnio nawet taki moloch jak PKO BP spuścił z tonu po mailu i zaproponowali lepsze warunki.
tylko w play jest dopisek obok abonamentu np 45 zł "dodatkowo pakiet x 7 zł miesięcznie, 3 miesiące za darmo, pakiet y 10 zł miesięcznie, 3 miesiące za darmo" i jak automatycznie ci włączą to z abonamentu 45 robi się 62 😲

Mnie poinformowano w Playu o 3 miesiącach za darmo. Potem wszystko kontrolujesz na stronie play24.

Z zasięgiem nie miałam jeszcze problemu ani razu.

A co do targowania... Byłam w plusie od lat 8(?), chciałam zmienić telefon i wziąć inny abonament. Zaoferowali mi 2x mniej niż play na starcie. Dziękuję, wybieram play.
Poza tym zamiast dzwonić na komórki, często rozmawiam przez skajpa. To mocno obniża koszty. Rachunki mam o połowę mniejsze, nigdy ich nie przekraczam (nie licząc smsów zagranicznych nie objętych pakietem), a wręcz wykorzystuję połowę tego, co mam. Również nie miałam problemów z obsługą playa - rzeczowe odpowiedzi. W plusie każdy mówił co innego, przez co też nieco nerwów straciłam, jak wyszło ile mam zapłacić.
Niezłe jaja. Za grudzień i styczeń w T-mobile zapłaciłam 190 i 220zł za rachunki. Teraz, za luty, a do tego za marzec (bo liczą z góry) i za opłatę aktywacyjną (50zł) w Play zapłaciłam 120zł. Jakim ja byłam jeleniem, że tyle lat w tym głupim T-mobile siedziałam!!! Z zasięgiem wszystko ok, mogę sobie gadać w metrze, mam pakiet smsów za free - żyć nie umierać 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2013 12:55
Dzionka, ha! mówiłam!!!!🙂
asds   Life goes on...
14 marca 2013 14:21
A mnie play dobija. Podniesli mi abonament z 69zł na 79zł. Druga sprawa ze chciałąm zmnienic abonamant bo w chwili obecnej nie potrzebuje tylu minut i 1GB internetu. No to kurde usłyszałam ze nie można obniżycm a podwyzyc tak....Paranoja...
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2013 14:27
asds, jak mogli podnieść ci abonament?
Zmniejszyć abonamentu w trakcie trwania umowy nie możesz nigdzie, przerabiałam to w t-mobile.
Zmniejszyć nawet przy przedłużeniu nawet nie możesz. Nie mogę się doczekać telefonów na dwie karty sim...noszenie dwóch aparatów mnie doprowadza do szału 🤔
zen, ale przecież są telefony na dwie karty SIM (teściu taki ma, ale zabij, nie pamiętam co to za model). Wyglądają jak idź i wróć za tydzień, ale nie dla każdego telefon musi być ładny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się