Interpretacja zdjęć- koń+jeździec :)

konwalia włosy, włosy, włosy! radziłabym zrobić warkocz, albo koczek bo jak stwierdzisz, ze chcesz pocałować ziemię to mozesz przypadkiem zostac oskalpowana  😉
Przede wszystkim skróciłabym o dziurkę strzemiona. Po drugie przy jeździe raz w miesiącu ciężko Ci będzie robić postępy. Widać, że ciężko z równowagą w półsiadzie, dlatego jest jaki jest. Możesz, jeżdżąc w stępie na długiej wodzy popróbować go ćwiczyć. Pamiętaj, że środek ciężkości ma pozostać na środku siodła i półsiad nie polega na podniesieniu się do góry, ale jedynie "wypięciu" pośladków i lekkim ich uniesieniu. Oczywiście każdy ma swoją "metodę", ale najważniejsze pamiętać o środku ciężkości. Jeśli jeździsz w Warszawie, to może warto by było kogoś poprosić o korektę na miejscu.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 stycznia 2012 10:02
Konwalia: ja intepretuję twoją jazdę tak że jeśli chcesz jako tako jeździć to musisz jeździć częście i pod okiem instruktora. Zwiąż te włosy w kucyk albo warkocz czy cokolwiek bo tak to okropnie niechlujnie wygląda.
Kasix1997   My little Princess
26 stycznia 2012 18:32
Konwalia- Ja  myślę że powinnaś tak jak poprzednicy troszkę bardziej ,,wyciągnąć " nogę ze strzemienia tak aby strzemię było oparte o najszerszą część stopy + palce do konia, pięty w dół.
Hmm...no to ja jestem ciekawa co powiecie. jeżdżę koło 4lat z dłuugimi przerwami w ciągu roku szkolnego 1x w tygodniu a w wakacje regularnie 🙂
PS: Bez obaw na jednym ze zdjęć koń ma otwarty pysk, nie pociągnęłam go, koń ma do tego tendencje,
Podam linki bo niestety zdjęcia nie wchodzą ;(
1. http://www.photoblog.pl/trawersowa/109334291/paloma.html
2. http://www.photoblog.pl/trawersowa/111997555/paloma.html
3. http://www.photoblog.pl/trawersowa/92519491/na-gali.html to zdjęcie troszkę ma ale chcę wiedzieć co jest źle a co dobrze 🙂
edit: linki, przepraszam za rozmiar zdjęc  🙄


 potrojny brak edycji postow+ turbogigantyczne zdjecia
zmniejsz te zdjęcia  🤦
Kasix1997   My little Princess
26 stycznia 2012 18:41
Sorki coś się zacięło  😡
Zmniejszałam i nic 🙂 głupi komputer 🙄
Kasix1997 ja tam nie jestem miszczem, ale ręka na pewno jest za nisko.
Kasix1997 to wrzuć do swojej galerii, samo się zmniejszy.
Ollala: Za mało zdjęć.
Żeby cokolwiek powiedzieć na temat Twojego dosiadu w kłusie, trzeba by było co najmniej 4-5 zdjęć w kłusie.
Żeby ocenić galop, kilka zdjęć w galopie, żeby ocenić skok - kilka skokowych.
Na tych trzech żadnej tragedii nie widać. Jakoś tam jeździsz 😉

A tak w ogóle, to uważam (od czasu jak sama się tu wrzuciłam) że takie oceny na podstawie zdjęć i tak mogą być zupełnie nietrafione, bo skąd wiadomo, czy tak jest na zdjęciu, czy tak jest zawsze i czy ta osoba wybrała zdjęcia najlepsze czy najgorsze...

konwalia: Siedzisz nieźle, bo to siodło Cię dobrze ustawia, ale niestety zakleszczasz nóżki kochana. 😉
Blokujesz biodra, ściskasz kolana, uda, lub łydki, coś na pewno, a może wszystko na raz.
Musisz popracować nad rozluźnieniem nóg, czyli nie zakleszczaniem się i dobrym oparciem stopy w strzemieniu.
Niezastąpiony będzie dobry instruktor.



Kasix1997: W zasadzie u Ciebie jest bardzo podobnie. Tylko, że tak jak koleżankę konwalię ratuje dobra ujeżdżeniówka z bloczkami kolanowymi, które uniemożliwiają "usiąście" jak na krześle, to Ciebie nic nie ratuje i Twoje zakleszczanie i podciąganie do góry nóg powoduje dosiad fotelowy i "wylatanie/wlatanie" nóg w strzemiona.
Oczywiście to nie znaczy, że Twoje siodło jest złe, ale musisz się w nim dobrze usadzić.
Najpierw niech koniecznie ktoś doświadczony sprawdzi czy wykonujesz prawidłowo półsiad.
A jak sprawdzicie, to jeździj sobie kłusem w półsiadzie, oprzyj dobrze stopy, zwracając jednocześnie uwagę czy kostki kolana i biodra są elastyczne i sprężynujące.
Potem ćwicz na zmianę półsiad, anglezowanie, półsiad, anglezowanie... aż nie poczujesz że stopa jest w tym samym miejsu w strzemieniu zawsze.
To tak na początek.
🙂
Kasix1997   My little Princess
30 stycznia 2012 11:19
Dzięki 🙂 zwrócę na to uwagę. A co do siodła ... to nie było najlepsze wsiadałam na szybko a siodło było pożyczone na dodatek puśliska za krótkie  🙄
Na następną jazdę miałam już porządne siodło z dużymi klockami i poduchami także było o wiele lepiej 🙂
Cariotka   płomienna pasja
30 stycznia 2012 11:27
to po jakiego grzyba dajesz zdjęcia z jazdy w złym siodle 😵
Kasix1997   My little Princess
30 stycznia 2012 13:36
edit: emocje opanowane  😡
Oho - ferie w toku 😀
Kasix1997, może troszkę grzeczniej do starszych od siebie?
Siodło ma znaczenie, złym siodłem możesz zrobić krzywdę sobie, a przede wszystkim koniowi. Po co robić zdjecia i poddawać je pod interpretację jeżeli siedzi się inaczej? Denerwuje mnie wrzucanie tu (i do wątku o wpływie treningu na wygląd) zdjęć i od razu tłumaczenie, że jest tak, a nie inaczej z jakiegoś głupiego powodu, ewentualnie wszyscy ślepi, a osoba zainteresowana wiedząca lepiej. No to po co to robić?
Cariotka   płomienna pasja
30 stycznia 2012 13:49
Kasix1997 jak ja mam kaprys chodzić w za dużych/ za małych szpilach to nie pytam się chłopa ,,Kotku i jak chodzę''. Nie mam takich kaprysów bo lubię wygodę, z tego samego powodu kupuje siodła pod konia (to dla mnie najważniejsze) i pod siebie. Przy takim wyborze szkółek jeździeckich, trenerów i siodeł nie ma na co zwalać winny.
aaa i takie pytanie ogólne...ostatnio często spotykam się z jazdą bez nachrapnika, dla mnie to zwykła głupota, ale może się mylę.
jak będę miała więcej zdjęć to tu wrócę, póki co wrzuciłam to co mam,
a co do wodzy to są przypięte do kantara sznurkowego, który jest połączony z wędzidłem,
kobyłka była układana na samym kantarze sznurkowym, i na nim  tez na początku jeździłyśmy,
dopiero powoli wprowadzamy wędzidło.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] nadmierna edycja majaca wplyw na dyskusje- usuniecie zdjecia
Sauter, jedno zdjęcie to faktycznie trochę mało, postaraj się wrzucić więcej  :kwiatek: Czy ja dobrze widzę, ona ma wodze do paska policzkowego przywiązane??  🤔
Cariotka   płomienna pasja
19 lutego 2012 20:11
jedno zdjęcie na którym g. widać...no może widać jakiś patent wodzowy....

a co do wodzy to są przypięte do kantara sznurkowego, który jest połączony z wędzidłem,


A nie można założyć normalnie ogłowia?
Cariotka   płomienna pasja
20 lutego 2012 06:36
co Wy wiecie ...dziewczyna ma zapewne duże doświadczenie z końmi 😁 ileś lat w szkółce jeździeckiej robi swoje przecież 😎
No to może i ja się odważę na słowa krytyki 😀
Chyba w kłusie zad powinien być troszeczkę aktywniejszy, bo skupiłaś się na ustawieniu szyi i głowy, a zad został z tyłu. Sam kłus wydaje mi się być mało dynamiczny.
Tak, też zwróciłam na to uwagę 🙂. Zdjęcia są z listopada - początków jazdy na Rudym. Teraz staramy się bardziej skupić na pracy zadu i moim głębsze siedzeniu w siodle, większym rozluźnieniu i wygląda to dużo lepiej 🙂.
wymodelowana, czemu kolana wylatują ci przed siodło? Może (dla odmiany wobec zbyt częstego obrazka) założyłaś siodło odrobinę za daleko? A ciało dąży do wspólnej równowagi i wyjeżdża w przód? A może siodło leci na przód? Powalcz z tym - że mało eleganckie - to pikuś, ale mało bezpieczne.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 lutego 2012 08:03
ooo, Kwidzyn i Rywal  🏇 😅

dla mnie wyjeżdżanie kolana,szczególnie na trzecim zdjęciu to brak oparcia w strzemionach 😉
Ktoś ma rację, to jest brak oparcia w strzemionach, nad czym pracujemy. Wydaje mi się, że siodło tutaj nie ma nic do rzeczy, bo teraz - po kilku miesiącach pracy - jest dużo lepiej. 🙂
Na trzecim zdjęciu szczególnie widać za niską i cofniętą rękę.
Cholibka, całe życie myślałam, że oparcie w strzemieniu jest Wynikiem (jednym z wielu) siedzenia prawidłowo, w równowadze i dobrym miejscu, a tu się okazuje, że odwrotnie. Hmm - a jeśli ktoś postara się "oprzeć solidnie" w strzemionach w siodle nie siedząc, w równowadze nie będąc - nie będzie przypadkiem stał w strzemionach? Np. nadal z kolanem przed siodłem?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 lutego 2012 11:08
Na trzecim zdjęciu szczególnie widać za niską i cofniętą rękę.


oraz przepiękną jazdę na wodzy wewnętrznej
Dzięki, jak dorobię się aktualnych zdjęć, to też tu wrzucę i poproszę o czyjeś obiektywne oko  🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
22 lutego 2012 11:34
Cholibka, całe życie myślałam, że oparcie w strzemieniu jest Wynikiem (jednym z wielu) siedzenia prawidłowo, w równowadze i dobrym miejscu, a tu się okazuje, że odwrotnie. Hmm - a jeśli ktoś postara się "oprzeć solidnie" w strzemionach w siodle nie siedząc, w równowadze nie będąc - nie będzie przypadkiem stał w strzemionach? Np. nadal z kolanem przed siodłem?

znów wracamy do tego samego? 🤣 😉

dla mnie i zawsze tak tłumaczę - ciężar ciała ma byc w piętach, zademonstrować to można bardzo łatwo - każ pacjentowi stanąc na krawęzniku,albo jeszcze lepiej i łatwiej na leżącym dragu - jak oprze cieżar ciała właśnie w pięty,będzie miał równowagę,jeżeli stanie na palcach,poleci na przysłowiowy "pysk"  😁

stabilna góra też jest ważna,ale bez dobrze "zablokowanego" dołu,nie mam mowy o stabilnosci od pasa do góry.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się