Kącik Ujeżdżenia

ujeżdżeniowcy, pomóżcie! 😉 nic na ten temat nie udało mi się znaleźć, ale na wszelki wypadek wolę się upewnić- czy nie ma żadnych przepisów, mówiących o tym, że wędzidełko i munsztuk muszą być z jednakowego rodzaju metalu?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 maja 2012 20:32
Nie ma.
Właśnie wszystko mnie zniechęciło do wyjazdu do Ostrowa.
Nie dziwie sie ze sport konski jest mało popularny,
Przeszukalam kilka stron www i nigdzie ńie ma dokładnych godzin zawodów.
Są listy startowe, są dni. Ale nie ma dokładnie o której godzinie, w którym dniu, jaki konkurs.
I nie ma sie co dziwić, ze skoro ja zainteresowana nie mogę znaleźć, to laik kompletnie oleje taka imprezę...
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 21:13
Właśnie wszystko mnie zniechęciło do wyjazdu do Ostrowa.
Nie dziwie sie ze sport konski jest mało popularny,
Przeszukalam kilka stron www i nigdzie ńie ma dokładnych godzin zawodów.
Są listy startowe, są dni. Ale nie ma dokładnie o której godzinie, w którym dniu, jaki konkurs.
I nie ma sie co dziwić, ze skoro ja zainteresowana nie mogę znaleźć, to laik kompletnie oleje taka imprezę...


Dodo, do ostatniej chwili na listach startowych sa zmiany. tzn, ze dopiero jak wszyscy przyjada beda listy na nastepny dzien, po konkursach kazdego dnia, a to coś wypadnie, a to ktos zrezygnuje i dopiero wtedy sa listy na nastepny z godzinami.  pamietaj ze my sie szykujemy/rozprezamy co do minuty startu i jakiekolwiek opoznienia sa problemem.  tworzenie list gdy na kazdy przejazd jest 8 do 10 min policzony i potem moga byc dziury, jest bez sensu.🙂  ale mam nadzieje, ze przyjedziesz, bo sa to najfajniejsze pod wzgledem atmosfery zawody jakie sa rozgrywane w tym kraju🙂
Oj tak! Dodofon, jedź, jedź. Miałam kiedyś okazję być na tych zawodach trochę "od środka" - baaaardzo fajne, bardzo. Ja miałam nadzieję na przyjazd na całą niedzielę, ale mamy wtedy zawody u siebie w stajni i ja zazwyczaj troszkę pomagam w biurze.
do Ostrowa warto jechać. To jedna z najprzyjemniejszych zawodów, zarówno dla widzów jak i dla zawodników 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 21:25
do Ostrowa warto jechać. To jedna z najprzyjemniejszych zawodów, zarówno dla widzów jak i dla zawodników 🙂

i pomoc sobie mozna..😉
A na czym ta przyjemność polega???
my chętnie przyjedziemy towarzysko 🙂
No dobra, ale cokolwiek!!!
Jakakolwiek godzina rozpoczęcia?
9?, 12?, 14?
Rozumiem listy startowe i inne duperele, ale określenie godziny oficjalnego rozpoczęcia nie ja chyba trudne??
Ńie można napisać ze pierwszy koń startuje o 10.36? To chyba łatwo wymyślić?

Pamietam kiedyś przyjechałam do Baborowka na zawody... A było już PO zawodach.... tez d.pa
Człowiek jedzie ileś tam km, bo w necie stoi ze są zawody, po czym okazuje sie ze już skończone....
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 21:48
dla zawodnikow - latwosc w czymkolwiek co dotyczy koni, ogromna pomoc organizatorow, dbanie o podloze, dobre boksy itd.  dobre prowadzenie zawodow, doskonale naglosnienie, informacje i zabawne komentowanie
dla widzow - duzo tlumaczenia przez prowadzacego na czym polega ujezdzenie, ciekawostki, opisywanie zawodnikow, dobre trybuny przy rozprezalni i czworoboku, dobre ciagi komunikacyjne
dla uczestnikow = swietne imprezy, dobra infrastruktura hotelowa na miejscu i dzik pieczony przez gospodarza🙂 najlepszy na swiecie!!!

wszyscy zauroczeni sa dla siebie mili, usmiechaja sie, pomagaja sobie zaplatac konie, rozwijac owijki etc. wspanialy doping i kibicowanie po przejazdach.  nie wiem na czym to polega, ale tam jest naprawde sportowy i zdrowy klimat zawodow.

to sa niesamowite ZOO, czekalismy na nie od zeszlorocznej edycji.
lostak   raagaguję tylko na Domi
31 maja 2012 21:52
No dobra, ale cokolwiek!!!
Jakakolwiek godzina rozpoczęcia?
9?, 12?, 14?
Rozumiem listy startowe i inne duperele, ale określenie godziny oficjalnego rozpoczęcia nie ja chyba trudne??
Ńie można napisać ze pierwszy koń startuje o 10.36? To chyba łatwo wymyślić?

Pamietam kiedyś przyjechałam do Baborowka na zawody... A było już PO zawodach.... tez d.pa
Człowiek jedzie ileś tam km, bo w necie stoi ze są zawody, po czym okazuje sie ze już skończone....


dodo, jest 90 koni, beda od rana do nocy🙂  nie marudz tylko przyjezdzaj, okolo 13tej to bardzo, bardzo bezpieczna godzina🙂 i jeszcze bedziemy ubijac kapuste, ubijac kapuste i ubijac...

edit: upppsssss.... moj internet dziala jak kupa i z jakiegos powodu sie zrobilo obok, sorki, umiem edytowac 🤔wirek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 czerwca 2012 08:22
udeptywać kapustę Lostak 😉
Kurczaki, strasznie mam ochotę się wybrać i pojechać na zawody, fantastyczna frekwencja się zapowiada 😀 Ale musiałabym zostawić moje szkapki, a tak mi się fajnie jeździ, że ciężko się zdecydować. Ktoś z Warszawy będzie jechał jako widz?
Ty to miałaś na trening jechać 🤬
Nie wiedziałam, gdzie to wklepać więc zapytam się tu, nie wiem czy to odpowiedni wątek, w każdym razie może mi ktoś pomoże. Mianowicie koleżanka ostatnio chwaliła się że wykonała dobrze kłus wyciągnięty od nadgarstków, tyle że ani ona ani ja (ani wujek google  🙄 ) nie wiemy co to znaczy.  😂

Mam nadzieje, że mnie nie zabijecie za głupkowate pytania, w każdym razie nigdy nie spotkałam się z takim czymś  🤔wirek:
Pewnie miała na myśli kłus "z nadgarstka".
Quanta ja jadę w piątek wieczorem, wracam w niedzielę. Jako widz oczywiście 🙂
paa ano, możliwe ale i z tym pojęciem się nie spotkałam - żaden ze mnie ujeżdżeniowiec, zresztą można zauważyć.
Usiłuję Ci znaleźć jakieś sensowne filmiki.
paa  🙇  :kwiatek:
quantanamera, ja jadę w czw rano, zahaczam w sobotę o hbc i wracam w sob. wieczorem 😉
Sluchajcie, prosze o pomoc, specjalisci, jesli mam dziecko z odznaka brazowa, to jakie konkursy moze jechac na zawodach reg w ujezdzeniu? Lki czy Ptki tez? jak to jest w ujezdzeniu?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2012 20:07
L i P.
A zeby wyzej jechac to trzeba miec klase? Jak sie robi licencje w ujezdzeniu? I dziecko 12 lat moze jechac spokojnie L i P? I musi miec ostrogi tak?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2012 20:21
Musi mieć ostrogi. Żeby jechać N i C jest potrzebna III licencja (srebro + III klasa czyli 4x55%< w klasie P). Na CC i CS jest potrzebna II licencja (robiona przez II klasę).
crazy tu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,9999.0.html masz waek na temat formalności, regulaminów etc.  😉
Super , dzieki dziewczyny, Zawsze mozna na Was liczyc, przegladalam przepisy na str pzj , ale pozniej mieszaja mi sie z WKKW. Wiec sprawdzam teraz programy L i P dla dziecka 🙂
Potrzebuje pomocy z elementem z czworoboku P-10R  :kwiatek: (nie wiem czy dobrze wybrałam wątek ). Po zmianie kierunku w przekątnej jest serpentyna o 3 łukach z przejściem do stępa (dokładnie jest napisane tak : Serpentyna o trzech łukach, zakończona w lewo, przy przecięciu linii środkowej przejście do stępa pośredniego po 3 - 5 krokach stępa ruszyć kłusem roboczym ) i moje pytanie brzmi czy mają być 2 przejścia - pierwsze po 1 łuku a 2 po drugim czyli w X, czy tylko jedno przejście do stępa w X ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 czerwca 2012 22:30
2 przejścia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się