Kącik Ujeżdżenia

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 października 2012 13:58
albo się kompletnie telepiesz na koniu a ten mysli że chcesz by tę nogę prawom na lewom zmienił i na odwrut.
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 13:59
Nie nie telepie jeżdże duło  😤
Zima - chyba oszalałaś to moj kochany skarb ta na Avatarze  🏇
Moon   #kulistyzajebisty
10 października 2012 14:01
Ziew, ziew, dzieciątko chore i w domu siedzi zamiast w szkole czy jakaś żenująca prowokacja... ?  🙄
Harban - skoro zmienia nogi sam z siebie, to jest problem z równowagą. Albo Twój, albo Twojego konia, albo Was obojga. Innej wersji wydarzeń nie ma.
Harban nie oszalałam, dużo zapłacę :P
zima, że niby co, chcesz mieć lepiej i mnie objeżdżać na czworobokach - o nie nie, kupię pierwsza taki talent...
No ba, od razu GP pojadę, jeśli co takt zmienia 🙂
Koń odwali robotę, a ja będę tylko siedzieć i pachnieć 🙂
Ale spoko, dam Ci oficerki do wyczyszczenia :P
by tę nogę prawom na lewom zmienił i na odwrut. 😂

Harban, zastanów się trochę, jak możesz pytać o to, czy jeśli koń robi coś na zasadzie samowolki, bez komendy od jeźdźca i współpracy z nim, to dobrze? A jak się całkiem zatrzyma na środku ujeżdżalni i nie da ruszyć, to też będziesz mieć wątpliwości?
Przyczyn zmiany nóg może być bardzo dużo, zaczynając od braku równowagi, zgięcia i tego, że koń jest krzywy (w wersji koń słabo ujeżdzony), do tego, że mało stabilnie siedzisz w galopie i koń odczytuje to jako sygnał do zmiany (w wersji koń dobrze ujeżdżony), albo nawet i tego, że zaburzasz galopując równowagę i koń stara się Wam obojgu życie ułatwić (w wersji koń bardzo szczery).
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 15:01
Koń nie jest na sprzedarz !
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 października 2012 15:04
daję 1 000 000 euro! To talent samorodny ten twój koń!
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 15:11
jejku znam przyczyne koń ma cyste i jak go noga boli to zminia zadzowiłam do instruktora  🤬
Aaaa, no to zajebiście.
A gdzie tom cyste ma?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 października 2012 15:15
o ja cież pierdziele 😲
dawno takiego kwiatka na forum nie było!
co to jakieś święto czy ferie się zbliżają??
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 15:16
w nodze  👿
Harban,
Może napisz kiedy zmienia? Jak jedziesz prostą? Nagle zmienia? Tylko raz? Czy po kilka razy? Na kole zmienia?
Zmienia tylko np. Z lewej na prawą? Czy w obie strony?
Po Twoim opisie trudno cokolwiek wywnioskować.
Znałam konia, który poprawnie galopował na obie strony.
Jednak na jedną nogę -  po kilku krokach nagle zmieniał samowolnie nogę. Preferował po prostu galop na jedną stronę.
Był pilnowany oczywiście. Jeźdzca miał dobrego, wymagającego.
Robił tą samowolkę jednak co jazdę. Okazało sie, ze koń ma problemy ortopedyczne i jego samowolka wynikała po prostu z urazu czy zwyrodnienia. Nie chciał obciążać bolesnej nogi.

Powodów więc może być wiele.
Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 15:20
Jest tak galopuje np. w prawo i po 15 sekundach zmienia na lewą noge choć galopuje w prawo ...
Jest tak galopuje np. w prawo i po 15 sekundach zmienia na lewą noge choć galopuje w prawo ...


Sama sobie odpowiedzialas. Skoro KON ma cyste w nodze - to może być powód.
I o instruktor ją zdiagnozował? Przez telefon?

Jeździsz na koniu, który ma w nodze cystę i broni się przed galopem zmieniając nogi? To ja bym poszła najbardziej szokującym, nieprawdopodobnym i sensacyjnym tropem: a może go boli? 😲

Zaintrygowałaś mnie Harban, nawet zauważyłam, że masz swoje forum 😀 No to lecę poczytać o chucułach i reszcie tej skarbnicy wiedzy:


- Gdy próbuje zagalopować Na Binim to on zagalopowuje ale tylko na lewą noge co zrobić by zagalopwoał na prawą ??
- spróbuj z batem i poprostu mocno łydke na zakręcie
- z batem z batem


Harban   Dywizja - w swoim blasku
10 października 2012 15:28
Och dziękuje ale ona otym wie bo to bliska instruktorak  🤔

Zaintrygowałaś mnie Harban, nawet zauważyłam, że masz swoje forum 😀 No to lecę poczytać o chucułach i reszcie tej skarbnicy wiedzy


Przepraszam za  🚫, ale nie mogłam się powstrzymać  😁
quantanamera A o koniach FIROLODZKICH już doczytałaś?! Bo to podstawa, bez tego nie chucułów...
A podobno w tej stajni się dobrze dzieje...
Drogie Panie.
Do tej pory nie udzielałam się na forum ,ale teraz muszę zareagować. Harban to moja siostrzenica. Jest jeszcze bardzo młoda i krótko jeździ konno. Na ostatniej jeździe koń pod nią zmienił nogę w galopie, co zrobiło na niej wrażenie i chciała się tym podzielić z całym światem. Fascynuje się ujeżdżeniem. Opisała swoje doświadczenie dziecinnie i mało komunikatywnie. Po jej wpisach łatwo domyślić się, że to dziecko, dlatego bardzo nie podoba mi się reakcja większości użytkowniczek, w tym wulgaryzm Zimy. W tym wszystkim uczestniczy Globar Moderator i w dodatku nie reaguje na ten wulgaryzm. Oczywiście porozmawiam z Harban na temat korzystania z forum, bo jest na to za młoda i faktycznie zaśmieca je takimi treściami, ale uważam, że należy bardziej kulturalnie na takie wpisy reagować.
Pozdrawiam
Sorki magbed ale jeśli twoja siostrzenica jest jeszcze takim dzieckiem, że nie zrozumiała gdy upominano ją delikatnie w formie np. żartu o zakupie konia to nie wydaje mi się, żeby rozumiała wulgaryzm słowa "zajebiście".
Skoro jej rodzice pozwalają jej na nieograniczony dostęp do netu to zapewne liczą się z tym że natknie się w jego czeluściach na nawet gorsze wulgaryzmy.

I nie, nie widać przez forum ile kto ma lat. Za to widać czy jest rozgarnięty i czy pisać potrafi.

A dzieci jak gdzieś nasmrodzą to może lepiej żaby ciocia zamiast po nich sprzątać to poprosiła aby same po sobie posprzątały i np. wyjaśniły i przeprosiły. To bardziej edukujące jest🙂
magbed to przypilnuj siostrzenicy żeby przysiadła przy książkach i popracowała nad ortografią, zamiast na forum pisać. 😉
magbed jeśli dla Ciebie słowo "ZAJEBIŚCIE" jest wulgaryzmem, to nie mam więcej pytań...
Też mam jedenastoletnią bratanicę, którą wciągnęłam w jazdę konną. I sorry, jakby była na takim poziomie komunikatywności, ortografii i generalnie znajomości języka polskiego, to byłabym pierwszą krzyczącą, że ma się uczyć, a nie czas na konie tracić. Nie mówiąc już o udzielaniu się w ten sposób na forach.
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam.
kotbury,  a za co to dziecko niby ma przepraszać? za to śmiało się odezwać na forum.
Ja sobie czytałam wasze wypowiedzi i byłam trochę w szoku że się naśmiewacie z małego dzieciaka że się martwi że koń zmienił nogę.
Też kiedyś byłyście małe i uczyłyście się wszystkiego od podstaw.
A wiesz co, masz rację...
Dziecko to dziecko.
Sorry magbed, sorry Harban.
Ale nie cofam tego, co napisałam na przykładzie mojej bratanicy.
Kotbury, rodzice dali jej dostęp do tego forum, bo widocznie uważali, że jest na poziomie. Zapewniam Cię, że nie ma nieograniczonego dostępu do Internetu. Podejrzewam, że pisała w dużym pośpiechu, zanim ten dostęp miał być odebrany, stąd te nieprzemyślane i nieortograficzne teksty 😉
Zima, nie ma sprawy. Fajnie, że też masz dzieciaka w rodzinie, którego wciągasz w konie. Dobrze mieć w rodzinie taką bratnia duszę 🙂
Ależ każdy może pisać na forum, dziecko także. I nie, nie zrobiło nic złego aby przepraszać... tylko nie rozumiem, że jak dzieciak bzdury z błędami wypisuje to jest ok, ale jak już ktoś się z tego pośmieje to nie jest ok.

I naprawdę to raczej nie była zła wola nikogo, bo po prostu przez net nie widać ile kto ma lat.




ash   Sukces jest koloru blond....
11 października 2012 13:18
🚫 ja uważam, że DZIECI nie powinny spędzać czasu na forum.
Najbardziej bym chciała, żeby przy rejestracji na volcie trzeba było podać PESEL, ew. nr dowodu osobistego, bo to co się coraz częściej czyta  🙇
No ale nic. To tylko takie moje marzenia!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się