Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

A u nas dzisiaj hardkorowe warunki pogodowe, -10 na termometrze i pada śnieg. Mimo tego pojechałyśmy na górki i nawet mamy parę fotek, aparat prawie zamarzł 🤣

U nas dzisiaj też -10, tyle że mróz bez śniegu, śniegu to warstewka centymetrowa a pod spodem zamarznięta ziemia. Twardo, nawet na łące. Dzisiejszy teren tylko stępem, konie razem z nami  zawinięte w derki, więc było mi i koleżance raczej ciepło, chociaż to pojecie względne w takich warunkach.  Nie robiłam zdjęć bo by mi łapy przymarzły chyba do telefonu, muszę zainwestować w kominiarkę, bo twarz  mi zamarzła 🤔
U nas mała warstwa śniegu i dlatego widać, że pod nią lód. Trudne warunki jak dla człowieka, a co dopiero konia. Wszędzie tak ślisko.
zeave, jadąc samochodem do stajni spodziewałam się walki o przetrwanie więc tym bardziej byłam bardzo miło zaskoczona 🙂 u nas pewnie w pn powtórka. mogłoby coś z nieba spaść bo zrobi się ślisko...
carmelka   Extremly photogenic... potato
25 stycznia 2014 17:10
brzezinka na sam widok mroźno się zrobiło... Piękne zdjęcia!
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
25 stycznia 2014 17:35
Wszyscy takie śnieżne zdjęcia dają :P A ja już chce wiosnę! 😀 ZIELONE zdjecie dla odmiany  😀
brzezinka - pierwsze zdjęcie śliczne 🙂

Sokola - jak ja bym już chciała żeby "świeże" zdjęcia też były takie zielone!

Chess - ja do moich wczorajszych 7 warstw (w tym 2 polarów i mega grubej kurtki zimowej), dziś dołożyłam kolejną grubą bluzę i dopóki nie zaczęło wiać było ok, potem już mniej miło, ale u nas dzisiaj -15 to było w mieście jak wyjeżdżałam, więc na wsi na pewno jeszcze mniej. Na szczęście podłoże dalej mamy dobre  😀
Hali brak, więc jeśli nie spadnie śnieg, tak żeby dało się przy stajni popracować chociaż delikatnie, to do wtorku będziemy się terenować. Na szczęście różnych górko-dołków nie brakuje, więc mamy co robić 🙂

Jeszcze jedno z wczoraj 🙂
Dzisiaj cieplej niż wczoraj, bo tylko -6 stopni, ale twardo, więc wybrałyśmy się z Arhodie na spacer w ręku z konisiami, było całkiem przyjemnie 🙂
Jutro ma być tylko -7, bardzo ładny śnieżek spadł więc jeśli nie zgubię się w zaspach idąc do stajni to robię powtórkę <3
Watrusia,  o rany, jak u Was mało śniegu!
Zeave, zamiast siedmiu warstw w których ledwo da się ręce podnieść polecam termobieliznę (podkoszulek i getry) i spodnie narciarskie - zupełnie inny komfort, także termiczny 😉

U nas dzisiaj -10 ale w słońcu było całkiem przyjemnie, zanim ajfon zamarzł udało się zrobić parę fotek, zwłaszcza drzewa wyglądały niesamowicie:



mama na Kulce i autorka pozostałych zdjęć na Noniuszu

i nawet ja się załapałam
Cudowne widoki 🙂
Orzeszkowa, ale u was pięknie 😍, u nas niestety na razie rak śniegu, a ziemia twarda jak beton.
PumCass dziękuję 😉 afro od przodu też widziałam i podziwiałam 😉 (nawet przeszło mi przez myśl swojego na krótko ściąć) a z tą lustrzanką to sama świadomość, że mogła bym uszkodzić by mnie pewnie paraliżowała  🙄 /już kiedyś otwierałam puszkę na koniu... koń się 'wzdrygnął' na dźwięk psssst! :P a co ja uczyniłam w takiej sytuacji? oczywiście skupiłam się na puszce - by nie upuścić i nie wylać xD tak więc jak by koń zechciał mi spod tyłka wtedy wyskoczyć to udało by mu się bez większych problemów :P i myślę, że z lustrzanką by było podobnie - w razie jakichś ekscesów skupiła bym się na tym by jej nie upuścić zamiast na ogarnięciu kopytnego  😂 /
Orzeszkowa trzecie obłędne  😍
PumCass   zachowaj zimną krew!
26 stycznia 2014 17:45
any pewnie nie brałabym lustrzanki, gdybym nie była pewna konia 🙂 Oczywiście wiem - to tylko zwierzę i trzeba wszystkiego się spodziewać, ale temu gałganowi kiedyś sarna za ogonem przebiegła, a on nawet nie mrugnął 😂 Taki typowy koń-czołg  😉
Orzeszkowa bajeczne widoki!! 😍
Dziś, gdybym wzięła lustrzankę 😉 to bym leżała 🙂 Okazało się, że konik (biedny) nigdy nie widział... saneczek za samochodem. Nie dość, że dziwne i kolorowe, to jeszcze takie... podejrzanie cichutkie 🤣
Orzeszkowa - z termobielizną się nie rozstaje, ale ja niestety należę do gatunku ludzi, którym wiecznie zimno - chyba urodziłam się nie w tym klimacie co trzeba, bo dopiero przy temperaturach, które dla większości to już upał, czuję się komfortowo.
Prześlicznie tam u Was! Ośnieżone drzewa, błękitne niebo i słońce - pięknie 🙂


U nas dopadało kilkanaście cm śniegu. Jest po czym szaleć ;]
Zeave - ja mam na sobie zawsze dwie termobluzki z długim rękawem z półgolfem, polar, kamizelkę i przy -10 dałam dziś radę 🙂 Kurtkę zostawiam na -20 😀 Jutro zobaczymy jak taki zestaw da radę w terenie 🙂
halo, my przejeżdżamy koło wyciągu narciarskiego - to też jest hit, no bo kto to widział, żeby człowieki się przemieszczały bez ruszania nogami i robienia hałasu? 😂
Odkryłam dzisiaj naprawdę rewelacyjną terenową trasę. Trochę otwartej przestrzeni i duuużo lasu, piękne widoki.
Dziś było mi trochę chłodniej, na otwartej przestrzeni wiatr łeb urywał i było nieprzyjemnie... na szczęście przez większość czasu byliśmy osłonięci i było naprawdę świetnie. Koń nie bardzo miał ochotę stępować po grubej warstwie śniegu ale kłusem i galopem szedł super.
Niestety telefon się obraził po cyknięciu trzech marnych fotek, zanim dojechaliśmy do tych naprawdę ładnych miejsc.

Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
27 stycznia 2014 23:53
Dziś w terenie upały zmusiły mnie do założenia czapki pod kask bo zapomniałam mojej opaski na uszka ...
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/1615197_694214690630098_929630387_n.jpg?oh=660ea52ceb33d571169a94e83d4fe040&oe=52E85455&__gda__=1390964628_4c4048cbacbef99a5f01757c89f7431c[/img]
( 😂 hehehe.. jaki pan, taki koń)

No i miały być "ładne" zimowe zdjęcia, a wyszła kupa śmiechu 😁
[img]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/t34/1624669_694216860629881_1713230342_n.jpg?oh=99b79d1de7d6cbead179cb733a821b78&oe=52E8A9D9&__gda__=1390977074_3f2d0ac54add24241494f3a2cd5ba5ca[/img]

Przynajmniej mamy z czego się śmiać z dziewczynami, no i ja postanowiłam się z wami tym śmiechem podzielić w tą ponurą pogode 🤣
Sokola- pierwsza fotka boska. Tak słodko stoicie!!!  😍
Livia   ...z innego świata
28 stycznia 2014 10:30
Nadrabiam zaległości z ostatnich dni 🙂

Watrusia, pięknie dziękuję! :kwiatek: I fajne zdjęcie z waszego spacerku 🙂

Zeave, ty to masz szczęście do takich pięknych zachodów słońca 🙂

PumCass, pogoda jak drut u was 🙂 I ja też bałabym się brać w teren lustrzankę!

brzezinka, ty to zawsze masz piękne zdjęcia 🙂

Orzeszkowa, o rany, ile śniegu 😲

Sokola, pierwsza fotka super!

Mnie nosi, już nie mogę się doczekać aż wrócę i sama znowu wyruszę do lasu 🙂
Nas dziś w terenie dopadła mała śnieżna zawierucha i skleiły mi się oczy - normalnie zamarzły mi rzęsy i sie posklejały 😀 Dobrze, że koń ma oczy po bokach głowy i ten wiatr ze śniegiem zrobiły mu tylko sopla na grzywce :P
Sokola, a  mi sie zdjęcia nie wyświetlają 🙁
U nas dalej twardo, wiec terenik w ręku, aż się boje co ona wymyśli jak już będzie można jeździć, chyba się do niej przykleję 🙂  
carmelka   Extremly photogenic... potato
29 stycznia 2014 18:51
Watrusia urocza derka 🙂
carmelka,  hehe mnie się podoba  😀
Orzeszkowa czwarte zdjęcie jest świetne  😍 I ten las... super!
Livia   ...z innego świata
30 stycznia 2014 10:00
Watrusia, jakie urocze te fotki 🙂 Ja się boję, że u nas jest dokładnie tak samo, czyli zimno i mróz, bez śniegu...
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
30 stycznia 2014 11:19
no faktycznie zniknęły mi zdjęcia :P dodam to pierwsze 😀
Livia, dziękuję  :kwiatek:
Sokola, hehe to jednak prawda że właściciel upodobnia się do swojego zwierza, hihi stoicie jednakowo 😁. Swoją drogą twój koń jest bardzo podobny budową do mojej, ale niższy, no chyba że ty jesteś wysoka i tak wychodzą proporcje 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się