Rękawiczki

Od miesiąca użytkuję rękawiczki Heritage. Jak na razie są moim numerem jeden wszechczasów, zobaczymy jak z trwałością.
darolga   L'amore è cieco
29 września 2009 19:37
od 3 miesięcy użytkuję Koenigi - fantastyczne!  😍
Roeckl wymięka ;]
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 października 2009 19:34
miał ktoś moze rękawiczki Kingslandu? konkretnie taki model http://www.kingslandequestrian.co.uk/proddetail.php?prod=RGPU-101
podobaja mi sie wizualnie, tylko ciekawa jestem na jak dlugo starcza 🙂
Miałam Roeckle- zdarły się po kilku tygodniach, choć bardzo o nie dbałam.
Kenigi mam takie z bardzo grubą skórą i nie podchodzą mi do jazdy.

Najlepsze rękawiczki na które trafiłam to te:
Są cienkie, dopasowane i TRWAŁE. Nie wyglądają, ale NAPRAWDĘ są trwałe !! A sporo rękawiczek już zdarłam. Szkoda, że idzie zima i będą za cienkie. 🙁

arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
23 października 2009 20:49
Mam pytanko: w którym miejscu mierzy się obwód dłoni, żeby wiedzieć, jaki rozmiar rękawiczek sie potrzebuje? I jakim wartościom obwodu odpowiadają popularne rozmiary, jak S, M czy L?  ❓
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 października 2009 20:59
w najszerszym miejscy dloni (pod knykciami, bez kciuka).
rozmiarowka zalezy od firmy. min jest tak
6½" (16.50 cms) = Size S
7" (17.80 cms) = Size M
7½" (19.10 cms) = Size L
8" (20.30 cms) = Size XL
Dzisiaj zakupiłam Roeckl Rękawiczki Light&Grip

http://www.okser.pl/sklep/roeckl-3301527-roeckl-rekawiczki-lightgrip-p-590.html

Wewnątrz polarek ale chyba nie będą mega ciepłe..

goha Zastanawiałam się nad tymi rękawiczkami.
Czy ma ktoś te Yorki? Jak się sprawują?
http://www.dlakonia.pl/sklep/page/product/product/2251
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
01 listopada 2009 14:29
Ja mam Yorki, kupiłam na któryms stoisku ze sprzętem podczas aukcji w Janowie i jak dotąd są bardzo dobre
ushia   It's a kind o'magic
01 listopada 2009 18:54
Fantazja, tych akurat nie mam, ale uzywalam innych rekawiczek z ociepleniem thinsulate i swietnie sie sprawdzaly
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 listopada 2009 19:45

Najlepsze rękawiczki na które trafiłam to te:
Są cienkie, dopasowane i TRWAŁE. Nie wyglądają, ale NAPRAWDĘ są trwałe !! A sporo rękawiczek już zdarłam. Szkoda, że idzie zima i będą za cienkie. 🙁



nie zgodzę się, rzeczywiscie bardzo wygodne, cienkie na lato super ale po miesiącu niewiele z nich zostało. No i po paru dniach poszla nitka na szwie

Ja natomiast teraz jezdzie w rekawiczkach nie jezdzieckich, skórzanych z carrefoura za 14,99 i sa to najbardziej trwałe,praktyczne i wygodne rekawiczki jakie kiedy kowlwiek miałam. robie w nich wszytsko i żyja juz drugi sezon jesienno-zimowy
gdzie mogę kupić rękawiczki z '3 palcami'?
zimowe
korsik w katalogu Horze są. dzisiaj miała je koleżanka w stajni, wyglądają fajnie
Dramka

Z Roeckla mam:
Solary na lato - REWELACJA !! polecam, jak druga skora...
Light&Grip mam juz druga pare i sa poki co o niebo lepsze od modelu Meredith
Meredith Michaels-Beerbaum rozwalily sie po dwoch miesiacach i proces ten postepowal przez kolejne miesiace... never ever..
asds   Life goes on...
04 listopada 2009 07:45
A ja polecam amerykańskie SGG czy moze SSG nigdy nie moge zapamietac tej nazwy. Mam model Gator Grip i są niezniszczalne 🙂
CARMINA Light&Grip nadają się na zimę?

Moje narazie leżą w domu bo szkoda mi ich brać do stajni  🤔wirek:
Dramka - ja jezdze zima tez w nich, ale mam do dyspozycji dosc ciepla hale, wiec nie ma potrzeby na mega cieple rekawiczki.. gdybys jezdzila na zewnatrz to raczej bedzie w nich zimno jak sadze...
moje Light&Grip wyzionęły ducha i to dość szybko - jakieś 3 miesiące. Niestety one nie nadają się do użytku jeśli mają możliwość być wilgotne- np od mokrej szyi konia - duuużo szybciej się niszczą. Moje się pościerały - na końcach palców po 3 miesiącach mam pościerany cały ten wierzchni materiał. Ale są przewygodne i pewnie kupię je znowu, bo inne mi tak nie pasują jak te...
Moje mają 2 lata, pościerane są mocno, ale jeszcze bez dziur. Jakoś szkoda mi wyrzucić, to trzymam jako awaryjne. W międzyczasie poległy Schwenkle, a aktualnie męczę Heritage. Wszystkie modele do złudzenia podobne.
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 listopada 2009 09:33
Moje ocieplane Light&Grip mają coś koło 5 lat, powycierane - i wciąż nie do zdarcia.
Latem na przecenie zafundowałam sobie prezent w postaci:

Noszę je teraz w cywilu, są cudowne!
jakie rękawiczki byście poleciły , dla osoby nie za często jeżdżącej, nie muszą być jakieś super wytrzymałe, ale ważne żeby były wygodne, ręka się w nich nie pociła, w granicach 50-70zł ; D

jak na razie miałam chyba 5 par rękawiczek z Decathlonu za 7zł, oraz 2 pary takich które po paru razach nie nadają się do noszenia :/
Tattini 🙂
Burza - dzięki ; )  znasz jakiś tani model tej firmy, godny polecenia ?
Miałam rękawiczki Roeckla Meredith Michaels Beerbaum i baaardzo je lubiłam, miękkie, elastyczne, prawie nie czułam ich na dłoniach, no ale w końcu się przetarły (tyle, że nie od jazdy, ale od tego, że dosyć często sprzątałam w nich boksy :hihi🙂 Teraz mam bardzo podobne wizualnie- Tattini i też je lubię, mam je już trochę i dobrze się trzymają także myślę, że śmiało mogę polecić jak za taką cenę (chyba 50-60 zł kosztowały).
Ale jaki to model nie mam pojęcia, w necie znaleźć nie mogłam a kupowałam w sklepie w Kwidzynie.
Nie są zamszowe tylko takie jakby z imitacji skóry, no i są elastyczne.
http://amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=6_25&products_id=1201

Ja używam tych i uważam, że to fajny stosunek ceny do jakości, jeżdżę codziennie a aktualne mam ponad rok i dalej bez dziur 🙂

Bardzo chwaliłam sobie też te Elty, może mniej wytrzymałe ale wygodniejsze, lepiej dopasowane
http://www.capriola.pl/product_info.php/info/p1259_R-kawiczki-ELT-ALL-ROUND---czarne.html/XTCsid/i3b9ef4kgtfocp5sk9edrunrf6
dzięki dziewczyny, chyba zdecyduję sie na te Tattini ; D
Używał ktoś z Was może Roeckl Polartec? Pytam, bo moje Hyper Durability już kończą swój żywot, a wczoraj oglądałam w Spodku te Polartec i zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Bardzo elastyczne, bardzo wygodne i wyglądają na dość ciepłe tylko nie wiem jak z trwałoscią....
miał ktoś do czynienia z tym rękawiczkami?


w konigach z polarem zamarzają mi ręce, szukam czegoć z 3 palcami, w sumie trochę drogie ok70zł
To zależy co komu pasuje, ja mialam te najtansze roeckl przez ponad rok, tattini mi starczały na miesiac, a w zimę lubie takie polarowe z jacson, sa niezniszczalne😀
asds   Life goes on...
19 grudnia 2009 09:04
Ja teraz drugą zimę śmigam w zimowych rekawiczkach z Decathlonu i szczerze mówić miło zaskoczona nimi jestem bo w ogóle po nich zuzycia nie widac 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się