praca

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2023 12:19
Wiem, że to będzie dość słabe pytanie, ale czy są jakieś metody na dorobienie z domu? Jestem na rodzicielskim i przy obecnej inflacji jest coraz gorzej finansowo 🙁 nie mam pomysłu nawet czego szukać, czy w jakim zakresie sie douczyć, żeby coś móc robić
safie, tylko na takie dorabianie to chyba musisz mieć zgodę swojego pracodawcy?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 lipca 2023 12:30
Fokusowa, Google twierdzi, że jeżeli nie mam zapisów w umówie to nie muszę. Nie szukam jakiejś pracy na pełen etat, ale żeby dorobić parę groszy w trakcie opieki nad maluchem.
safie, ostatnio widziałam wysyp ogłoszeń na różnej maści instruktorów na bootcampach. nie wiem czy się zajmujesz zawodowo, ale może jesteś w stanie znaleźć coś miękkiego typu mentor konsultujący CV etc.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 lipca 2023 23:38
kamcia665, zawodowo to jestem urzędnikiem z zakresu ochrony środowiska, ale właśnie nie jest to coś co pozwoliło by mi dorobić z domu.

safie, są firmy, które za inne firmy składają rozliczenia opłat środowiskowych w urzędach, może coś takiego skoro masz w tym doświadczenie?
Fokusowa, Google twierdzi, że jeżeli nie mam zapisów w umówie to nie muszę. Nie szukam jakiejś pracy na pełen etat, ale żeby dorobić parę groszy w trakcie opieki nad maluchem.
safie, W umowie swoją drogą, ale jeszcze są regulaminy, układy zbiorowe -> jeśli tam nie ma zapisu, to droga wolna 🙂

No a dorobienie z domu - generalnie wszystko co da się zrobić online/telefonicznie/na teamsach/przez zdalny system, da się robić z domu, tylko pytanie ile tak naprawdę masz czasu do spożytkowania + jak wysoki próg wejścia jest na daną robotę.

Dość łatwo wejść we wszelkie service deski oraz zdalne obsługi klienta, ale, no, to często jest praca 8 godzinna, zmianowa, na słuchawce/przez internety, więc, no... ale warto sprawdzić. Ten kierunek instruktorowania/szkolenia, brzmi dość dobrze, może da radę w niepełnym wymiarze godzin....
No jeszcze masz wszelkie rekrutacje, wprowadzanie danych, wirtualna asystentka, copywriting, redakcja.... ale a) w wielu miejscach jest potrzebne doświadczenie b) wiele firm jednak zaprasza do pracowania hybrydowego c) no i to często też są oferty normalnie na 8 godzin.

No i uwaga na scamy mające na celu wyłudzanie danych.
Tak tylko zwracam się do świata jakotakiego, bo mnie czasami mrozi słysząc jak ktoś założył konto w jakimś banku w procesie rekrutacji...
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 lipca 2023 13:39
Sankaritarina, pracuję w Service Desku i w ogóle nie wiszę na słuchawce, nie ma przeszkód w pracy zdalnej. Fakt zdarza się że trzeba się z kimś zdzwonić albo mam stałe spotkania z zespołem itd., jednak większość supportu odbywa się przez maila/teamsa/tickety. Są dni że nie mam za bardzo co robić, a są dni że klepię nadgodziny. Charakterystyka tej pracy jest taka, że nie ma codziennych, stałych tasków, tylko wpadają tickety od end userów i w zależności od tematu zajmują od 3 minut do 3 miesięcy pracy. Mam taski powtarzalne miesięcznie i kwartalnie i one zajmują faktycznie kilka godzin, ale to też nie w każdym SD tak jest - robię rzeczy adminowskie związane z konfiguracją systemów. Mam ten komfort że pracujemy 7-18 (po 8h, można zacząć w dowolnym momencie między 7 a 10) od poniedziałku do piątku, a rekrutowałam się też do miejsca, gdzie była praca trzyzmianowa 365 dni w roku z godzinami na sztywno. Tak więc to zależy też od miejsca w jakim się pracuje.
Facella, Fakt, większość ma mniejszą lub większą "ticketownię", ale właśnie o to mi chodzi, że.... jest różnie🙂 No i faktycznie taką pracę można wykonywać w 100% zdalnie.

Tylko właśnie o to mi chodzi, żeby mieć świadomość, że w jednej firmie możesz wisieć na słuchawkach (nawet nie tyle na telefonie, co po prostu na teamsach/team viewerze/czymkowiek innym zdalnym) - a w innej faktycznie, wszystko idzie przez zgłoszenie, tylko bieżące sprawy, jednego dnia się trochę nudzisz, a drugiego zapychasz🙂
Administracja i konfiguracja systemów to tez trochę inna bajka
.
No i spotkałam się jeszcze z infolinią na service desku tj. taska sobie z tej rozmowy telefonicznej założysz sama, doklikasz sobie sama, ale sprawę załatwiasz przez telefon. W takim "wewnętrznym IT" pracownicy się zwykle dzielili i to też nie było tak, że jeden Iksiński całą swoją karierę zawodową spędził na słuchawce 😉, ale spotkałam się też z mikro-biurem obsługi klienta w postaci jednej pracownicy, do której użytkownik końcowy mógł zadzwonić z każdą skargą i zażaleniem 🙂 Nierealne już w dużych serwisach wszelakich, ale jeszcze istniejące na rynku.
Tak, masz rację, jeszcze masz serwisy 24/7 z pracą trzyzmianową albo wsparcie np. dla USA, też "dzikie" godziny (chociaż niektórzy tak chyba lubią).
Sankaritarina, - szczerze? Sama bardzo lubię pracować w nocy, szczególnie w lecie. Zwyczajnie przy 30 stopniach umieram, czuje się fatalnie, dziś było mi słabo jak jechałam autobusem po południu. Nienawidzę upałów, umieram od słońca nawet w klimie często. Nienawidzę też wstawać na 8 do pracy. Bardzo chętnie szła bym spać nad ranem, wstawała ogarnąć konia i pracowała nockami, jeśli bym mogła. Bez konia to już w ogóle byłaby bajka i chętnie bym się podjęła "dzikich" godzin. Swojego czasu pracowałam jako barmanka i lubiłam moją popapraną rutynę dnia 😅 Dopóki mi życie pozwalało to szczególnie w lecie przechodziłam w trybie nocny, mój organizm dużo lepiej tak funkcjonuje. Tak więc nie dziwię się, jak ktoś taką opcję wybiera 🙂
keirashara, O, no to już widzisz, gdzie kariera stoi otworem tak w razie gdyby 🙂 W dzikich godzinach 🙂

Ja bym chyba nie dała rady na co dzień pracować dla USA, chociaż podzielam Twoją niechęć do wstawania na 8 do pracy, serio.
Jak musiałam przyjechać na 7 albo na 8 do innego miasta, gdzie miałam przynajmniej godzinę drogi z domu, to poranki bywały ciężkie...
Potrzebuje dorobić pracując na pełny etat 8-16.
Czy ktoś z Was znalazł coś co można robić np zdalnie przez kilka godzin dziennie ?
Albo na zasadzie ile włożysz zaangażowania tyle zarobisz, mając np. 2h przerwy w stałej pracy mogłabym robić coś dodatkowo.

Pełno jest ogłoszeń do "odpisywania klientom gotowymi regułkami" tak się zastanawiam gdzie tu jest przekręt.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 lipca 2023 16:30
Sonika, wyłudzenie danych osobowych np
Post został usunięty przez moderatora
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się