wrzody żołądka

Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2019 09:56
Myślałam, że naczco to naczco 😁 ona zezre to bez problemu z otrebami czy meszem 😁
darolga   L'amore è cieco
03 listopada 2019 09:58
Wiadomo, że nie z wiadrem żarcia, chodzi o odrobinę, w której to przemycisz  😉
PS Prawda jest również taka, że jak dbasz o konia i o jego stały dostęp do objętościówki, to na czczo to on rzadko kiedy będzie  😉 😉 Musiałabyś zakładać mu kaganiec na noc, przed porannym podaniem leków - pytanie tylko jak to się będzie miało do skuteczności leczenia wrzodów  😁 😁
Edit: luźna uwaga z wiedzy i doświadczenia - dobrze, aby ten mesz nie był bardzo gluciasty i z dużą zawartością siemienia lnianego, żeby jednak te leki (bo pewnie o Omeprazol chodzi) miały nieutrudniony dodatkowo dostęp do śluzówki  🙂
Zgłupiałam. Myślałam, że ludzki omeprazol jest na receptę a tu w tv reklamują takie coś https://www.doz.pl/apteka/p109170-Bioprazol_Bio_Max_20_mg_kapsulki_dojelitowe_twarde_14_szt.

Jakie macie doświadczenia z podawaniem ludzkich leków? Chodzi mi o dawki, czy to się w ogóle kalkuluje? W stosunku do Abprazole. Nie umiem sobie wyobrazić podawania takiej ilości tabletek 10-20 sztuk.
Patrzyłam przez wyszukiwarkę ale chyba nie umiem wpisać dobrze. 
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
07 listopada 2019 21:45
Cejloniara, ja podaję dużo tańszy zamiennik ludzki emanera 40 mg, zdaje rezultat 🙂
Tam, gdzie pracowałam w UK mieliśmy kilka wrzodowców. Dwa z wrzodami o najwyższej punktacji, już krwawiące. Siano w siatkach na noc dawane i miało starczyć tylko do północy a potem na pusto, rano o 7 pasta Peptizole a o 8 śniadanie i dalej normalnie. Po trzech tygodniach z obrazu gastroskopowego z krwawiących wrzodów do idealnego obrazu bez najmniejszych śladów wrzodów.
Konie przechodziły potem na dietę siano w siatkach dla bardziej żernych a dla rozsądnych siano na ziemii i w siatce w razie w oraz dietę bez skrobii i cukrów, rok później badanie kontrolne w obrazie bez żadnych zmian.
Konie naturalnie podatne na stres dostawały suplement zobojętniający kwasy żołądkowe albo tylko doraźnie przed zawodami i po.
Gillian   four letter word
08 listopada 2019 11:44
Ta pasta jest cudowna, jest z nią tylko jeden a w sumie dwa problemy - cena i dostępność.
No cenowo to 20Funtów za strzykawkę czyli niecałe 100zł a z dostępnością w PL to nie wiem jak jest, do tej pory nie potrzebowałam.
A ta pasta była kiedykolwiek dostępna w Polsce, może ktoś wie?
Gillian   four letter word
08 listopada 2019 14:55
Bywa na wtórnym rynku.
Zgłupiałam. Myślałam, że ludzki omeprazol jest na receptę a tu w tv reklamują takie coś https://www.doz.pl/apteka/p109170-Bioprazol_Bio_Max_20_mg_kapsulki_dojelitowe_twarde_14_szt.

Jakie macie doświadczenia z podawaniem ludzkich leków? Chodzi mi o dawki, czy to się w ogóle kalkuluje? W stosunku do Abprazole. Nie umiem sobie wyobrazić podawania takiej ilości tabletek 10-20 sztuk.
Patrzyłam przez wyszukiwarkę ale chyba nie umiem wpisać dobrze. 



Podawanie ludzkiego omeprazolu jest nieopłacalne. Dawka lecznicza, to 4mg na kgmc, czyli koń o wadze 500kg potrzebuje 100tbl Bioprazolu 20mg dziennie.
Dorcysia, racja.
Hermes, to ile Ty tych tabletek dajesz ?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
11 listopada 2019 18:48
Dołączamy do kącika wrzodków. Dzisiaj dr Biazik robiła nam gastroskopię i dobrze podejrzewaliśmy wrzody - na szczęście nie ma dramatu. Dieta zmieniona na "wrzodową" jeszcze przed badaniem, teraz czekamy na konkretne zalecenia i będziemy leczyć omeprazolem.

Mam pytanie dot. grupy na Facebooku(?) dla właścicieli wrzodowców gdzie można zamówić saszetki omeprazolu - nie znalazłam linku, więc gdyby ktoś podrzucił byłabym wdzięczna :kwiatek:
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2019 19:39
Perlica, 45 tabletek, bo waży niecałe 450 kg kobyla 🙂
Viridila, Abler.com
Hermes, ale jak na raz dajesz całą dawkę?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 listopada 2019 21:40
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2019 21:43
Perlica, daje razem z siemieniem i garstka meszu. Wrzucam 45 tabletek emanera 40 mg
mindgame, to zdawaj relację na bieżąco, bo się zastanawiam nad kupnem.

zdaję relację:
wczoraj minęło 8 tygodni jak podaję cavalor gastro aid w proszku i.... sama nie wiem. Koń szczurzy się na inne konie, nawet na najlepszego kumpla z boksu obok, gdy tylko jakiś pojawi się w promieniu 5m w czasie jazdy od nas. Nie wiem czy to kwestia znienawidzonej hali czy jednak może nawrót wrzodów. Do tego nawróciły złości przy siodłaniu i podpinaniu popręgu... po za tym wygląda ok. Proszku jeszcze trochę zostało, wiec będę podawać dalej, może coś się jeszcze poprawi.
Dodam, że przed rozpoczęciem kuracji koń nie miał tych złości, więc nie wiem czy pogorszyło się przez ten preparat, czy byłoby jeszcze gorzej bez niego.

edit: proszek ma dość intensywny zapach, więc trzeba go przemycać.
mindgame, raczej by się nie pogorszyło przez preparat? Wydaje mi się, że raczej to drugie.
A jaki czas temu leczyłaś omperazolem?

Ja właśnie kończe kurację na wszelki, zrobiłam 2 miesięczną, mimo że nic koniowi nie było.
Perlica,
Kurację omeprazolem miał jakoś luty-marzec. No nic, skończę opakowanie i wtedy będę się zastanawiać co dalej.
Skoro są złości przy siodłaniu i podpinaniu popręgu to raczej wskazywałoby to na objaw bólowy - może warto od razu skonsultować z wetem niż czekać i się zastanawiać? 🙂
Nique,
Wet conajwyzej zaproponuje mi gastroskopie, albo od razu omeprazol. Podawanie jakichkolwiek środków na wrzody wymaga czasu aby było widać rezultat. Siodło raczej odrzucam, bo jest robione na miarę i ostatnio lekko dopychane, więc powinno być ok.
mindgame, ale to przecież dobrze ci zaproponuje, bo co byś chciałą innego?
A robiłaś kontrolną gastroskopię pod koniec leczenia luty-marzec?
Perlica, nic nie chcę innego 🙂 po prostu wiem co wet powie, więc teraz nie widzę potrzeby żeby go brać. Skończę proszek to zobaczę czy będzie poprawa czy nie i tyle 🙂 wtedy można myśleć co dalej.
mindgame, rozumiem, ale nie wiedząc co jest w środku konia Twoja opinia dla suplementu może być po prostu nie miarodajna, bo jeśli koń nie miał wrzodów wyleczonych to nawet najlepszy suplement na świecie nie zadziała po prostu, bo jest po to żeby zapobiegać, ale nie wyleczy.
Ile kosztuje mniej więcej teraz gastroskopia? Mój kobył już lata nie miał robioną i rozważam powtórkę.
unity ja w sierpniu z dojazdem płaciłam u p.Biazik coś ok 600 zł
Apropo gastroskopii - dr Biazik będzie u nas w stajni (do innego konia) pod koniec tego miesiąca. Czy jest zasadność, żeby się podłączyć pod gastro ze swoim? Miał kontrolną w czerwcu, jakichś wielkich objawów nawrotu nie miał - dostaje przypominającą omeprazolem. Tak mi przeszło przez myśl czy nie skorzystać z tego, że pani doktor będzie parę boksów obok ale nie wiem czy to ma sens  👀
a.kaminska, ale w czerwcu miałaś kontrolną po leczeniu czy jaką? Bo to ma znaczenie.

wpisałam się na listę oczekujących u Dr Biazik, więc jak byłby ktoś chętny na wizytę z województwa dolnośląskiego lub lubuskiego to byłoby super 😉
Ile kosztuje mniej więcej teraz gastroskopia? Mój kobył już lata nie miał robioną i rozważam powtórkę.


450 zł + koszt dojazdu. Br Biazik ma być w Małopolsce 21 - 22.11
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się