Odchudzanie - wszystko o ...

pierwsze pytanie czy w drugiej fazie dukana można pić sok pomidorowy?  w końcu można jeść pomidor... a sok ma mało kalorii.
Kolejna sprawa, co Dukan ma na myśli pisząc w przepisach  biały beztłuszczowy  serek?
Bo tak są chude twarożki, serki wiejskie, serki homogenizowane... ale gdzie są białe serki?
Chciałabym sobie zrobić flan marchewkowy, musy, krem z białego serka  ale co Dukan ma na myśli pisząc białe serki?  W sklepie patrzą na mnie jak na debila  wciskając chudy twaróg. 😫


Mi się wydaje, że sok pomidorowy można... Zależy czy jest mocno solony, przyprawiany. Zobacz na skład konkretnego soku co tam oprócz czystego przecieru i wody jest.
Dla mnie biały ser = twaróg.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
17 sierpnia 2010 13:45
Julie dzięki. :kwiatek:

Słuchajcie macie może na drugiej fazie u Dukana słodkawy posmak wody? Strasznie wyostrzyły mi się zmysły smaku a wechu to nie wspomnę... to normalne?
Gagulec   Mistrz lokalny
18 sierpnia 2010 07:28
Ja właśnie dziś zaczynam Dukana bo ponoć mega skuteczny, ale jeszcze nic nie zjadłam bo nie wiele rzeczy z pierwszej fazy lubię 😀 i nie wiem na co sie zdecydować 🙁.

A ten chleb Dukana da się kupić czy trzeba sobie upiec?
jeśli upiec to gorzej, bo nie mam piekarnika xD
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
18 sierpnia 2010 07:37
Gagulec upiec niestety. Samemu upiec.
Gagulec   Mistrz lokalny
18 sierpnia 2010 07:45
Upiecze mi ktoś??  :kwiatek:

<żart>

To jakoś dam rade bez tego chlebka...
Idę na zakupy w takim razie... 🙂

ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
18 sierpnia 2010 08:10
A myśmy się wczoraj z kumpelą zastanawiały, czy katering z żarciem wg Dukana by się opłacał. Chyba by się opłacał 👀
Gagulec   Mistrz lokalny
18 sierpnia 2010 10:59
Pytanko mam o Dukana...
Można jeść serki homogenizowane??
[[a]]http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Serek-homogenizowany-waniliowy-Miech%C3%B3w.html[[a]] - o tym mówię
Tłuszczu w 100g jest tylko 3g więc mieści się w Dukanowych widełkach...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2010 11:23
serki homogenizowane tylko naturalne, wątpię aby te waniliowe  były słodzone słodzikiem albo fruktozą. tam jest cukier i weglowodany i to nie mieści się niestety u Dukana.
cytuje:
Węglowodany w 1 porcji [150 g]: 16,50 g
Gagulec   Mistrz lokalny
18 sierpnia 2010 11:39
O dzięki 🙂
Fakt, nie pomyslałam o cukrach i słodzeniu... 🙂
Dobrze, że tego nie kupiłam ^^
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2010 12:05
ja sama jem  naturalne serki z Land milka ;] pychota 🙂 polecam 🙂

Edith:
A więc moje drogie Protalki zrobiłam słynny omlet z mięta i curry wg przepisu Dukana ;] Poszłam po bandzie i dosypałam do tego otręby 🙂 dzienną dawkę ;] Wyszło pysznie 🙂 Ale 4 jaja to stanowczo za dużo. Pierwszy raz od dawna zostawiłam niedojedzony talerz. Po prostu nie zmieściłam więcej, mimo że byłam wczesniej bardzo głodna a jedzenie smaczne.
Dieta działa 🙂
Ja w niedzielę zrobiłam ptasie mleczko dukanowe , fajna sprawa  😉

Jutro planuje omlet i powoli bede próbowac przepisów z tych stron :
http://dukanforever.blogspot.com/p/proteiny_20.html
http://www.dieta-dukan.pl/index.html

dzis mam zamiar zrobić galaretki w jogurcie a następne będą ciastka otrębowe.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2010 13:23
czy parówki drobiowe są dozwolone w fazie drugiej?
Wdith: patrzcie co znalazłam !

Dukanowa pizza:
ciasto:
kostka chudego sera
ok.5 lyzek otrab pszennych
ok.5 yzek otrab owsianych
2 lyzeczki mazeiny (skrobii kukurydzianej)
2 jajka
sol,oregano,czosnek

na wierzch:
surowa piers kurczaka pokrojona w drobna kostke (posolic,posypac papryka)
cebulka tez drobno pokrojona(troszke posolic)
przecier pomidorowy (taki z Lidla...99,9% pomidorow,sol i nic wiecej)
wszystko posypalam przyprawa do pizzy(prymat - same suszone ziola)

konsystencja ciasta przypominala gesta smetane
pieklam ok 40min w 180'C


Nie ma bata jutro to zrobię do tego dorzucę szpinak i paprykę 😀
zobacz na opakowaniu ilość tłuszczu , bo drób jest dozwolony jako taki.

edit:  jak zrobisz to powiedz jak wyszła i zrób zdjecie  🤣  moze i ja sie skusze i zrobie taka pizze
zaba   żółta żaba żarła żur
18 sierpnia 2010 14:27
A myśmy się wczoraj z kumpelą zastanawiały, czy katering z żarciem wg Dukana by się opłacał. Chyba by się opłacał 👀


Oj taaa,myślę,że branie by było!!!  🙂
zabeczka, ja ta pizze robie czesto mimo ze na diecie juz nie jestem 😉 Z dobrych rad: Piecz ja prosto na blaszce, najlepiej takiej pokrytej teflonem, nie na papierze, i zrob baaardzo cienkie ciasto. Z tym ze moj przepis na ciasto jest inny od tego ktory tu wrzucilas, nie mam jak go teraz wrzucic. Daj znac jak Ci wyjdzie 🙂

I koniecznie kup mozarelle light, bo bez tego to nie pizza 😀
żabeczka grauluje omletu, mówiłam, że dobry i szybko sie robi  😉 ja dziś na sniadanie zrobiłam bułki Dukanowe z szynką, na obiad piersi zawijane z szynka i korniszonem w sosie jogurtowo cytrynowym z curry i cebulą, a na kolacje mieszanka owoców morza, mniam!  😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2010 19:17
mam już wszystkie składniki na jutrzejszą pizze.
jesli nic mi planów nie zepsuje w ciągu dnia to biore sie za gotowanie, do tego dojdzie  sernik  lub ew. bułeczki - wszystko wg Dukana.
kurcze kupiłam papier do pieczenia czy z na nim wyjdzie ciasto? upiecze się? niestety mam stare blachy.

Zamierzam usmażyć jeszcze pieczarki na patelni teflonowej z cebula.Ani grama tłuszczu . Myślę że jakoś to powinno mi wyjść. Pierwszy raz w życiu biorę się za pizze bo kucharka ze mnie do tej pory była marna.Trzymac kciuki.
zabeczka, mi sie do papieru pizza przykleila. Ale z drugiej strony miala inny sklad, wiec byc moze z Twoja bedzie inaczej. Do cebulki mozesz dolac troszke wody, fakt bedzie bardziej podduszona niz podsmazona, ale nie bedzie spalona 🙂 Powodzenia!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
18 sierpnia 2010 19:32
dzięki śliczne  :kwiatek:
Ja robiłam kiedys pizze i ciasto było bardzo żadkie i dosłownie zdrapywałam z formy.

Ja cebulke duszę na wodzie i wszystko inne też.Tylko jak robie mieso np w kostkę to wrzucam na rozgrzana patelnię, aż sie pory zamkną i miesko podrumieni i podlewam wodą, dodaje cebulke i wychodzi cuuudny sosik.Do tego leniwe dukana i klękajcie narody 😁
to tym bardziej, zabeczka jesli Ci nie wyjdzie, to dam Ci ten moj przepis, sprawdzony i dziala 😉
Ja zadowolona z diety bardzo 😀
za tydzień wizyta kontrolna 😀
i zostało już mniej niż więcej 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 10:48
Moja pizza piecze się w piekarniku 🙂 ciasto wyszło mam nadzieję. zobaczymy co będzie za 40-50 min😉 i czy przypadkiem nie zaserwuję zakalca :P
zrobiłam sobie z pieczarkami które podsmażyłam na teflonówce z cebula bez tłuszczu. odtłuszczona gouda to zaledwie 1/2 plasterka porozrywana i porozrzucana, do tego szynka z indyka. NO i cebula czosnek plus przyprawa do pizzy z oregano pryzmatu.koncentrat najzwyklejszy.
ciekawe czy to bedzie wogole zjadliwe.
Zabeczka, nie wiem czy ci na kiedys bedzie taki pomysl odpowiadal, ale ja robilam sobie pizze z pokruszonym chudym twarogiem,ktory uprzednio ciutke przyprawilam, czym sie dalo🙂 Moze sie nie rozplynal jak zolty serek, ale nie masz wrazenia, ze zjadasz trawe, a nie pizze 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 11:38
tutaj mam pozwolenie na 5% goude ;]

;]

ale bardzo dziękuje za porady 🙂

edith: pizza gotowa.. zajebista sprawa ( przepraszam a wyrażenie 🙂. Ale pierwszy raz od dawna jem ciepły posiłek ! 😜 Po prostu  byłam w szoku ze mi wyszła ! i że jest smaczna. Tylko brakuje kechupu ktory jest niestety zakazany a i tak ciasto wyszło super.
spód wogóle nie przyległ mi do papieru, idealnie wszystko odeszło.
Dodam jeszcze że po 40 minutach  piekłam jeszcze pizze w temp. 100 C przez około 15 min aby ją lekko poddusić. wyszło bajecznie i smacznie- nie chce się wierzyć że na diecie można jeśc takie rzeczy.
Z tego ciasta zamierzam upiec coś pod chlebek i bułki. Ale to już jutro bo ilość otrębów też ma swój dzienny limit 🙂
Polecam każdemu ten przepis! 🙂 😅 😅 😅
ketchup jest dozwolony ale light  😉

robiłas  identycznie z tego przepisu co wkleiłaś ? 
ja ide piec  ciastka  🙂

Averis   Czarny charakter
19 sierpnia 2010 11:58
ciska, gdzie można dostać ketchup light? Bo ja nigdy nie widziałam takiego cuda.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 12:06
tak identycznie 🙂 i wyszło bardzo smacznie 🙂 😎 pól blachy już opędzlowałam 😀 😁
Averis http://www.sklepdietetyczny.pl/product_info.php?products_id=1962

i w innych sklepach ze zdrową zywnoscią , eko itp

edit:  ale fajnie wyglada  ta pizza 🙂 w przyszłym tyg napewno spróbuje taka zrobić
Polecam wszystkim artykul w twoj styl wrzesniowy pt Co sie stanie po Dunkanie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się