buty dla koni

Wiwiana, a co się dzieje z kucką???
Wiwiana   szaman fanatyk
28 maja 2012 11:04
Żadna tragedia, ale opcje mi się skończyły, jeśli chodzi o nabudowę strzałek, zwłaszcza w lewym przodzie.
Dodatkowo po mojej drodze, uprzednio posypanej kamieniami i ładnie ubitej, na której mój koń dobrze dawał radę, przejechała równarka i rozgrzebała je dokumentnie. Koń ma teraz ból, żeby po tym przejść.
No i fuck  😤
Wiwiana- a jaki masz rozmiar stopy ❓ Szukasz nówek czy używek? tu są http://www.kraemer-pferdesport.de/EasyCare-Easyboot-Epic.htm?websale7=kraemer-pferdesport&pi=431025&ci=247519&prod_number=431025&Ctx={ver%2F7%2Fver}{st%2F3ec%2Fst}{cmd%2F0%2Fcmd}{m%2Fwebsale%2Fm}{s%2Fkraemer-pferdesport%2Fs}{l%2F01-aa%2Fl}{sf%2F%3Cs1%3Eeasyboot+epic%3C%2Fs1%3E%2Fsf}{p1%2F90c6390353bd108731db018b984f41be%2Fp1}{md5%2F56d802de55f0c8dbd5e2d331be6198fc%2Fmd5}
Wiwiana   szaman fanatyk
28 maja 2012 11:08
Używek raczej, bo na nówki nie wyrobię  🤔
A wymiary:
LP - 100/95
PP - 105/96
Czyli na 000 easycare się łapie.
zmierze moje maleństwo ale o ile dobrze kojarzę, to ona ma podobne wymiary tylko szerokość większa nić długość -u Ciebie chyba na odwrót skoro kłopot ze strzałkami??) Ona zapyla w 00. No i moje epici przez moment były na sprzedaż 😂
Wiwiana   szaman fanatyk
28 maja 2012 11:24
Będę bardzo wdzięczna za jakieś info, by już mnie cholera trzaska. No nic, tylko padok se wybetonować. Grrrr.
A na niemieckim ebayu Versand nach Deutschland, niech to diabli.
to pomierzę,ja w razie wątpliwości mogę Ci pożyczyć do przymiarki jak tylko arab przestanie być butowany na 4 i mój chłop znowu zacznie zwracać uwagę na to po czym zapyla, bo żal mi maleństwa jak słyszę trzask kamieni pod kopytami. Jej co prawda to nie przeszkadza, a mnie "psychiatrycznie" bardzo 😤
Wiwiana   szaman fanatyk
28 maja 2012 11:43
Dziękuję Ci bardzo ja i mój kuc też 🙂
pytanko do osób niemieckojęzycznych 🙂 dlaczego taka różnica w cenie tych old macsów ?
http://www.hufschuheshop.de/Hufschuhe-Hufschuh-Hufschuheshop-Weissenborn-HSW-Old-Mac-G2_1
Wiwiana a Marquizy? na niemieckim ebayu krażą używki co jakiś czas
Perlica wystawiła butki na sprzedaż 🙂
szkoda że Max ma rozmiar 4 🙂
maxowa, może mu przypiłuj trochę i wejdzie w 2  😂
no taaa teraz ma "malutkie kopytka" a co dopiero 2 🙂 jakby one udźwignęły jego ciałko hehe
oj tam oj tam...dałby sobie zmniejszyć żeby nosić butki po takiej siwej elegantce  😁
Wiwiana   szaman fanatyk
30 maja 2012 16:43
branka, marquizów się boję, bo na własne oczy ich nie widziałam, a easybooty tak 😉

A w ogóle, dziewczyny, może by tak jakieś DYI buty... o, takie.


😀iabeł:
marquizy są tylko na niskie piętki i polecane na rajdy...
Dla konia Wiwany myśle, że byłyby właśnie super. Ale to droga impreza te buty.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
31 maja 2012 12:27
Wiwiana "Twoje" obuwie widziałam gdzieś i ono podobno służy do poruszania się po grząskim terenie 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
31 maja 2012 15:14
branka, marquizów się boję, bo na własne oczy ich nie widziałam, a easybooty tak 😉

A w ogóle, dziewczyny, może by tak jakieś DYI buty... o, takie.


😀iabeł:


Mój koń by się zabił w takich  😂
Wiwiana   szaman fanatyk
31 maja 2012 15:41
No dokładnie - klumpy na błoto. Czyli idealne dla mojego kuca, który wchodząc na grząskie robi minę Osła ze Shreka "ratunku, ratunku, topię się, rozmiękam, umieram" i ucieka galopem w bryzgach błota.  😂

Popatrzyłam bliżej na te marquizy i faktycznie, fajnie wyglądają.
za 2 tyg będę mieć cavallo sport, mam nadzieję że ten rozmiar 4 będzie ok 🙂

czytałam o marquizach  na jakimś forum- i nie byli zadowoleni, cena zaporowa jak dla mnie ...

już nie mogę się doczekać butów, bo wstrętne szyszki dają popalić w terenach 🙂
O dżizas, dzizas a ja czekam na Turf Kingi!!  😜 😜 😜
Okragłe kopytko mamy, rozmiar 4 - 140mm równiutko.

Wiecie może dlaczego nie mogę znaleźć strony www producenta? Wyskakują same sklepy albo fora a nie ma oryginalej stronki...

Czy stosujecie jakies pudry, zasypki czy mąkę ziemniaczaną na kopytko i wokoł ? Przyszło mi do głowy jak Fiala obtarła mi sie od opatrunku który jej się zsunął i zakaldając drugi podsypałam pudrem. Dobrze to się sprawdziło. Ale w butach to chyba szybko może się syf zrobić, prawda?
W ogóle zastanawiam się co się dzieje w bucie po jakims czasie użytkowania. Bo kopytko ma zapaszek jaki ma...
Myjecie przed kazdym użyciem  wodą z mydłem czy czymś? Czy tylko czyścicie kopystką?

Przepraszam ale to moje pierwsze buty i zachowuje sie jak panikująca  pierworódka...
:kwiatek:
a ja się już boję że w terenie zgubię  🤣
a ja się już boję że w terenie zgubię  🤣


No...przydałby się jakiś mikroczip😀
Ja po prostu znam osobę, która z powodzeniem użytkuje marquizy i to po różniastym terenie i nie spadają ani nic. Ale jak z każdym innym butem - wszystko kwestia dopasowania...
dziewczyny jakby ktoś miał glov-y 3 to chętnie przygarnę 😉
Na niemieckim ebayu jest wysyp używanych Marquisów:
Wstawiłam link, ale strona się rozjeżdża. Ebay.de -> Marquis Hufschuhe. Dlaczego nie umiem skracać linków ?  😡

Szkoda, że moje kupiłam nowe. Jakby co, to chętnie służę pomocą przy kupnie  😉
Znajomy zgubił Turf Kinga w terenie 🙁 Jechał na podwójnym gazie i zapomniał, że ma buty, nie dociągnął pasków po popasie nawet a do przeszukania chyba z 10km.... Butki mieli krótko, koń już okuty 😕 Jakby ktoś miał Turf Kinga rozm 1 na "zbyciu", będą kochać jak włsnego....
pytanko do osób niemieckojęzycznych 🙂 dlaczego taka różnica w cenie tych old macsów ?
http://www.hufschuheshop.de/Hufschuhe-Hufschuh-Hufschuheshop-Weissenborn-HSW-Old-Mac-G2_1



Z tego co piszą w opisie to te za 119 euro to są buty sprzedawane jako pojedyńcze, przy zamówieniu należy podać czy sie chce prawy czy też lewy.Natomiast te za 185 euro to najprawdopodobniej cena za parę, ale nie orientuje sie w temacie i nie wiem jak sprzedawane są buty dla koni.Z opisu wynika,że sklep prowadzi sprzedaż butów pojedyńczo,ze względu na to,iż jeden koń może potrzebować butów o różnych rozmiarach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się