kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

A to całkiem fajny "problem". 😉
Ja bym chyba próbowała stopniowo go nauczyć stępa swobodnego, zaczynając od żucia z ręki. Ciekawe co bardziej doświadczeni powiedzą.
vissenna   Turecki niewolnik
07 czerwca 2014 11:32
Szeptem W takim razie najprostszą radą jest od razu wziąć go na kontakt i następnie wykonywać z nim żucie z ręki...
Mi ten problem całkiem pasuje, bo koń naprawde do rany przyłóż, ale docelowo będą jeździć na nim dzieciaki, a dla nich jazda na kontakcie to troche za dużo no i jednak równowage łapały by na wodzach wiec lepiej niech przez jakiś czas będą luźne 😉  spróbujemy żucie i zobaczymy co z tego wyniknie
A mają sól w boksach?


Prawie każdy ma, ale faktycznie nie wszystkie. Dobra uwaga, może wystarczy dokupić sole i zobaczymy..
Chcę zmienić imię mojego konia. Czy nowe imię musi zaczynać się na taką samą literę jak poprzednie,czyli pierwszą literę imienia matki?
cześć mam pytanie😉 trzeba mieć zaszczepionego konia, żeby startować na zawodach uje?? z góry dziękuję za odp  😅
Na regionalnych tak, na towarzyskich chyba też ale nie jestem pewna
na towarzyskich też
a kuć na uje też trzeba czy nie??  :kwiatek:
lircia, nie, ale w skokach też nie ma takiego obowiązku - obowiązkiem jest dbanie o konia i tutaj leży w Twojej gestii czy koń kucia potrzebuje czy też nie.
Chcę zmienić imię mojego konia. Czy nowe imię musi zaczynać się na taką samą literę jak poprzednie,czyli pierwszą literę imienia matki?


Właściwie to chyba nie ma oficjalnej zasady która nakazuje nadanie imienia na literę z imienia matki. A dlaczego chcesz mu/jej zmieniać imię ? Często koń ma jakieś imię ale mówi się na niego inaczej.
TheWunia, właśnie nie wiem,czy to musi być imię na tą samą literę,czy może być na zupełnie inną. Chyba pojadę do związku i zapytam po prostu przy wypełnianiu druku o zmianie imienia.
Często koń ma jakieś imię ale mówi się na niego inaczej - właśnie w tym przypadku jest odwrotnie. 😀 Mogę mówić do konia tak jak ma na imię bo reaguje,ale muszę zmienić bo na zawodach to imię jest nie lada problemem.  🙄 Mój koń nazywa się "Fabian",a w regionie startuje również zawodnik o imieniu Fabian i ostatnio zamiast wyczytać mnie i konia, wyczytali tego zawodnika,a ja czekałam jak głupia aż się konkurs skończył i wszyscy się wtedy ocknęli,że "Fabiany" im się pomyliły...  😂  🙄
Jak się nazywa ten element "jazdy" , gdy koń ma podniesioną nogę przednią do góry i robi zwrot na przodzie. Kojarzy mi się to z andaluzami, ale nie potrafię tego nigdzie wyszukać :P Pomożecie? 🙂
whisperer13, piruet na trzech nogach? Nie wiem, czy po polsku się to jakoś inaczej nazywa, po angielsku jest "pirouette in three legs".
Orzeszkowa, jesteśmy bardzo blisko, teraz jeszcze jest trudność w znalezieniu nagrania ... :P ALe dzięki !
W jaki sposób można zmienić imię konia i ile to kosztuje?
zoriczkowa dziękuję Ci bardzo :kwiatek: zadziałało :kwiatek:
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2014 16:21
Bardziej z ciekawości niż z potrzeby - choć może kiedyś... 🙂 Jak można nauczyć skakać konia, który z natury bierze wszystko na klatę (albo na nogi 🙂😉? Nie mówię tu o jakichś niebotycznych wysokościach, wystarczyłoby 50 cm. Drągi potrafi przejść całkiem nieźle, ale co próbowałam coś ustawić wyżej - np. kawaletki na ok. 25 cm - to już przewracał albo strącał. 🙂
Orzeszkowa, jesteśmy bardzo blisko, teraz jeszcze jest trudność w znalezieniu nagrania ... :P ALe dzięki !

whisperer13, na tym filmie jest taki piruet 1:45 min: 
. Swoją drogą, pierwszy raz taki widzę.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
08 czerwca 2014 19:25
Kąciku, jakiś czas temu znalazłam w internecie takie zdjęcie:

Te konie naprawdę mają takie długie ogony? Czy to w ogóle możliwe?  🤔
vissenna   Turecki niewolnik
08 czerwca 2014 19:29
Zielona Herbatka oczywiście, że możliwe, to Hameryka 😀
Pewnie jakieś skrzyżowanie western pleasure z show dla arabów...
Tenesee to chyba sa.
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
08 czerwca 2014 19:44
vissenna, chodziło mi o długość ogonów. XD Zastanawiam się czy są prawdziwe, doczepiane czy muśnięte Photoshopem.
Na 99% są prawdziwe 😉

Tutaj "żywy" dowód 🙂



Edit : Dodałam link
vissenna   Turecki niewolnik
08 czerwca 2014 20:17
Ciocia wikipedia pisze o arabach i morganach: "Tails are usually kept relatively long and flowing for nearly all breeds. Artificial tails or tail extensions are often allowed, though are banned for Arabians and Morgans, where a full tail is a breed trait."
Tu masz nawet artykuł dla "arabiarzy" jak wyhodować taki ogon:
http://www.arabianhorseworld.com/how-to/clipping/clipping-6.html
a mi tam te ogony wyglądająna "dopinki"
nawet widać gdzie się kończy ogon naturalny...
Zielona Herbatka   Miłośniczka zielonej herbaty! :)
08 czerwca 2014 22:06
vissenna i Lusiowata, dziękuję. 😀 Coś niesamowitego! 🙂
BTW: Koń na 10 urodziny... Fajnie. ;-;
Tak, mnie też się bardzo podobają! Chodź wole "klasyczne"  🏇
Ale jaka stajnia...
Edit : dopiska!
anai bardzo dziękuję. Ja widziałam kiedyś w świecie koni na zdjęciach, ale nigdy na żywo lub na filmie 🙂
Czy niekuty koń także powinien na skokach mieć popręg z fartuchem?

Zauważyłam na zdjęciach, że koń dość mocno sklada podwozie, pomimo, że przeszkody nie są wysokie. Pod brzuchem nie ma żadnych śladów. I tak się zastanawiam czy w przyszłości nie kupić.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się