Obozy jeździeckie

To raczej do wafelkowej 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 stycznia 2010 21:28
ja szukam obozu jeździeckiego i właściwie pogubilam się w gąszczu ofert, nie jeżdżę jakoś super( galop, tereny, a najlepiej opanowałam ewakuacje z konia 😂 ) poszukuję obozu dla młodzeży, na którym nauczyłabym się podstaw ujeżdżenia, kusi też mnie western, ale chyba te obozy są dużo droższe 😕 czy ktoś ma może jakieś miłe wspomnienia z obozów z południowej Polski? 👀

(mój pierwszy post mam nadzieję że nie zawaliłam 🤦 )
A zna ktoś może stajnie na Mazurach w których oferują kilkudniowe rajdy ? Szukam czegoś w stylu: jak najwięcej dnia w siodle, od czasu do czasu wjazd do jeziora, przy okazji może zobaczenie jakiegoś zabytku.

Madmaddie,

jeśli kusi Cie west,  zapraszam do odwiedzenia BB Ranch.
Saidy, BB ranch? Gdzie to ?

Są w ogóle obozy western? Takie dla szczypiorów? 😁 Mam różne, dziwne pomysły i kiedyś chciałam na taki obóz pojechać, ale nie znalazłam nic sensownego. Tylko west, że west, a nie "klasycy" poprzebierani w kapelusze, kowbojki, siodła i ogłowia.
Sankaritarina,

ośrodek BB Ranch jest oddalony 30 km od Krakowa, wieś Łętkowice.
Zapewniam, że nie bawimy się w west  🤣 na zasadzie przebieranie się za cowboy'ów.
Trenerem BB Ranch jest aktualny mistrz Polski w konkurencji reining, polski reprezentant  na WEG w Kentucky.
Więcej informacji na priv, zapraszam
Saidy, Nie no, to nie był żaden personalny przytyk :kwiatek:. Nie znam się na westowych stajniach,  na nieszczęście "udało mi się" poznać pseudowestowe i nie był to za przyjemny widok.
Sankaritarina, ani przez moment, nie odebrałam Twojej wypowiedzi personalnie. 🤣
Wierzę, że możesz mieć różne doświadczenia i dlatego właśnie taka, a nie inna odpowiedź.
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
01 lutego 2010 06:26
A co sądzicie o Lewadzie? Był ktoś? Chciałabym tam się wcisnąć na jakiś tydzień w lipcu 😁
ja miałam zamiar jechać na ferie do Wojnowa, ale niestety wszystkie turnusy odwołane...
aktualnie poszukuję właśnie obozu w ferie, w woj. mazowieckim lub okolicach... znacie może coś?

http://www.polandpark.pl/obozy_jezdzieckie.php
a tu ktoś z Was może był?
dodam, że chodzi mi o obóz z podstawą ujeżdżenia, skoków, a nie obóz 8-15, na którym wozisz tyłek i niczego się nie uczysz
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
02 lutego 2010 11:28
Co roku Stajnia Cavaletto organizuje fajne obozy 🙂woj. mazowieckie
Osobiscie na obozie nie bylam ale tam zaczynałam naukę jazdy konnej 🙂fajne otoczenie, mili ludzie, dobry instruktor - Adam 🙂i super konie...dla kazdego🙂
http://cavaletto.info/
Do Skrętu chciałam jechać w zeszłym roku. Dzwoniłam w lutym. Nie było już miejsc. Zwracam tylko uwagę tych co chcą się tam wybrać, trzeba szybko się orientować 🙂
no tylko, że w tej stajni, do której mi wysłałaś link turnus się już zaczął...
macie może Wy coś na oku? w terminie do końca lutego... ?
[quote author=misia_zz link=topic=14237.msg435241#msg435241 date=1263156356]
świetne obozy sa w dziemianach, w Pegazie.
www.pegaz.dziemiany.pl

dla studentów też sa 🙂
[/quote]

Ja byłam na obozie z horseworks🙂😉
...tylko ze nie intensywnym, ale rozmawialam z dziewczynami z intensywnego.
Jezeli chodzi o roznice pomiedzy intensywnym a normalnym to sa takie
- 2 lub 3h jazdy dziennie
- jazda na dwoch przydzielonych ci koniach(intensywny) lub na wszystkich(normalny)
- inne miejsce obozu
-inni instruktorzy
- z tego co slyszalam to lepsze warunki sa na normalnym
Jezeli chodzi o pokoje i lazienki to nie ma jakiejs super rewelacji ale atmoswera niezapomniana.
Pozatym instruktorzy swietni(bardzo wymagajacy) i oczywiscie mozliwosc ogladania swoich filmow nakreconych w czasie jazdy to wspaniala rzecz.
Polecam, dla osob ktore lubia ciezka prace nad soba i znosza wstawanie o 5.30 🙂😉
ktoś może sie wypowiedziec szerzej o Skręcie?
Intresuje mnie to miejsce i chciałabym usłyszec opinię tych co byli.
Na początku lutego zostałem ponaglony co do wpłaty zaliczki, bo są już inne miejsca na moje łóżko 😉
a może wie ktoś o jakimś obozie w Polsce gdzie byłaby fajna atmosferka, super konie, instruktorzy, którzy nauczą, genialnie spędzany czas
ale na końcu byłaby sprawdzająca umiejętności z całego obozu odznaka brązowa/srebrna ? albo i też jakieś zawody w trakcie obozu ?
ja no nie jeżdżę perfekt ale no umiem panować nad koniem w stępie, kłusie, galopie i skokach,aha i ten obóz to taki fajnie by było jakby młodzieżowy np. 14-18lat albo coś 😀
to jak wie ktoś o takim ? ;]
Flicka1995 dość dobre są obozy w ośrodku Studniewski, w Gutowie, z tym, że:
-są 3 podstawowe grupy zaawansowania: początkująca, średniozaawansowana, zaawansowana. W zależności ile jest osób na obozie, a zazwyczaj jest sporo (ok 30) to najczęsciej dzielą: 2 zaawansowane, 2 średnie i 2 początkujące
-grupa początkujaca to wiadomo-lonża, ci co lepiej sobie radzą, jeżdżą w zastępie na hali.
-średnia- zależy jaki im się instruktor trafi (co roku jest inny). Jak trafią na ogarniętego i grupa będzie sensowna pod względem jazdy to i skakać będą. W początkujących i w średnich jeździ się na klaczach i niektórych wałachach.
-zaawansowana- tu jest stały instruktor- jedyny w swoim rodzaju Lech junior, syn właściciela stajni. Tu zazwyczaj się skacze, choć ujeżdzeniówki, wiadomo, tez trochę jest.  Jeździ się na ogierach i niektórych wałachach. Jak sie przyjeżdża ze swoim koniem, automatycznie jest sie w grupie Leszka.
-konie zróżnicowane pod względem umiejętności i charakteru. Jeździ sie i opiekuje przydzielonym do końca obozu. Jeśli z jakichś względów przydzielony koń Ci nieodpowiada (często się tak zdarza) możesz sie zamienić (o ile jest wolny koń lub ktoś chce się zamienić)
-warunki są bardzo dobre, pokoje 4,6 i 7 osobowe z łazienkami
-jedzenie nawet dobre, ale też bez szału (choć ja wybredna jedzeniowo jestem), ale głodnym się nie będzie chodzić 😉
-sklep jakieś 200m od ośrodka
-w wolnym czasie dyskoteki, podchody, jakieś zabawy itp.
-nie ma tam raczej możliwości zdawania na odznakę (przynajmniej do tej pory tak było)
-zawody są wewnętrzne, na koniec obozu- zazwyczaj zaawansowana-skoki (LL lub L), średnia- małe skoki (do LL) bądź ujeżdżenie (któraś z elek), początkujący- płaski tor przeszkód w stępie i kłusie
-w tamtym roku pobyt kosztował ok. 1300zł/13 dni
karolciaequilano   marzenia się spełniają
08 lutego 2010 10:47
też polecam Gutów w100% 🙂
ja jadę do O.J Skręt na bodajże drugi turnus 26.06-03.07 może ktoś jedzie?:>
Ja nie wiem, jeszcze nad różnymi się zastanawiam, bo chciałabym żeby odznaka była na końcu i zawody jeszcze jakieś  😀
Zgodnie z obietnicą przedstawiam ofertę wakacyjną naszej stajni.

==>> ANALOP <<==

a tak bawiliśmy się w FERIE ZIMOWE
flicka1995 no do Skręta nie ma już niestety ani jednego miejsca xD Zajęłam ostatnie. Nie ma na żaden turnus. Ludzie się o to biją 🙂 W tamtym roku chciałam jechać i też nie było miejsc. Czy jest ktoś zapisany itd może?  🤣
Izuś-.- ja jestem, ale na 10-17 lipca 😉 Chciałem wcześniej, ale nie było już miejsc wolnych 😉
poszukuje obozu dla 16-letniej siostry poziom średnio zaawansowany, więc żadne skoki w grę nie wchodzą.
W ubiegłym roku była w Boszkowie - tam miała kilka mocnych spotkań z ziemią i właśnie nabrała respektu do galopu i skoków.

Oczekuję 2 jazd dziennie w niewielkich grupach. Dobrze ujeżdżonych koni i odpowiedniej kadry. 
Poleci ktoś coś?

najlepiej woj. lubuskie, ewentualnie wielkopolskie, dolnośląskie.
grzesiek.1993 No czytałam, czytałam 😀 Ja się jakoś załapałam na ostatnie miejsce na cały obóz 😀 pewnie ktoś zwolnił 🙂😉 chce jechać od dwóch lat i nigdy nie mogę xD w końcu się udało  🤣
Pastela
byłam na obozie w stajni Arvena[ woj. lubelskie ]
to jest bardzo dobry obóz dla osób które:
-pierwszy raz wsiadałyby na konia
-zaczynają kłusować
-zaczynają galopować
-zaczynają skoki
-lub gdy ktoś skacze itd ale tylko rekreacyjnie i na odprężenie
w stajni Arvena taki obóz lub półkolonia [jak kto woli to wybiera] jest 10-cio dniowa [ przynajmniej tak było od 2007roku
instruktor świetny, ładne tereny, okolica, miłe, spokojne konie

więcej na PM
Izuś-.- Mi w zeszłym roku tez nie udało się załapać 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
10 lutego 2010 18:21
Ja z koleżanką jadę na 2 tygodnie do skręta- 7-21 sierpnia 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się