Podróże

A ja z okazji ponownego pobytu w Sztokholmie w ramach odbycia jakiejś atrakcji podróżniczej, wczoraj po pracy skoczyłam do Gröna Lund. Absolutnie warto, tylko nie radzę nikomu iść na jakąkolwiek z tamtejszych kolejek w okularach. Ja z rozpędu nie założyłam soczewek i płakałam cały odcinek, że je zgubie i musiałam trzymać kurczowo podczas każdej przejażdżki 😂 Na Dom strachów zostałam nastawiona przez kolegę że eee co tam przecież to nie jest straszne, to jest dla dzieci blablabla. A gdzie tam, całe drugie piętro biegłyśmy trzymając się za ręce i drąc się w niebogłosy 😂 super, była okazja żeby się wykrzyczeć i oczyścić ze złych emocji 😀
Wcześniej w absolutnie wspaniałą pogodę w zeszły weekend odwiedziłam Skansen, ale na niego trzeba zdecydowanie poświęcić cały dzień, żeby niczego nie ominąć. Tylko tak w ogóle jadąc tutaj latem warto mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową absolutnie zawsze. Pogoda zmienia się dosłownie co 10 minut-z czystego, słonecznego nieba i wręcz upału na totalną burzową ulewę z temperaturą ok. 6°C (wczoraj 🤔 ) Potrafi tak nawet kilka razy w ciągu godziny 😀
Dziewczyny, wpadł mi do głowy pomysł wyskoczenia na max 3 dni (2 noce) w sierpniu do Berlina. Najprawdopodobniej w środku tygodnia. Polecicie mi jakieś hotele/hostele/pensjonaty w miarę tanie (do 150 zł od osoby za noc), blisko centrum?


szukaj na travelbird.pl 😉 są ciekawe oferty z hotelami, nie tylko w Berlinie:
http://travelbird.pl/citytrip/berlin//
Gniadata   my own true love
12 lipca 2015 21:58
Dziewczyny, czy znacie może jakieś miasteczko, wieś na Mazurach z dojazdem dla niezmotoryzowanych (ciapong, pks, polski bus?), tylko taką na uboczu, nie na zasadzie wielkiego wakacyjnego miasteczka z tłumem turystów? Koniecznie z jakimś jeziorkiem, i (to już niekoniecznie ale fajnie by było) kawałkiem lasu na spacery. 😉 Szukamy z chłopakiem i idzie nam jak krew z nosa, więc może Wy macie jakąś znajomą miejscówkę która spełnia te kryteria?
Moja rodzina mieszka w Świętajnie. Jest tam ogromne jezioro, dookoła pola i lasy, są też sklepy, bar i kościół 😀 Dojazd najprostszy z Olecka.
Gniadata   my own true love
12 lipca 2015 22:16
vanille dzięki wielkie! :kwiatek: zlece jutro chłopu żeby poszukał co i jak 😀
Scottie   Cicha obserwatorka
13 lipca 2015 06:22
Thymos, dziękuję :kwiatek:
We wrześniu spełni się jedno z moich największych marzeń podrózniczych i odwiedzę Seszele 😜 Wszystko organizujemy sami, czy ktoś z was tam był i ma jakies rady ?🙂
Czy są jakieś grupy na fb/portale, na których można ogarnąć towarzysza do podróży?
nopebow, klik
kasska, ja bylam i nie wiem co radzic oprocz tego, ze absolutnie koniecznie musicie byc na la digue!

edit: na "haftoprom" wyposazcie sie w aviomarin hehe
Gniadata, a suwalszczyzna wchodzi w grę? To nie Mazury, ale równie piękne! 🙂
vanille dziękuję bardzo  🙂
Gniadata   my own true love
17 lipca 2015 21:07
Cricetidae wchodziła - teraz już sobie zarezerwowaliśmy pokoik kilka km od Giżycka, bo łatwo z dojazdem pkp - ale jak będziemy się gdzieś wybierać jeszcze w te rejony (co jest całkiem prawdopodobne) to będziemy bardziej na suwalszczyznę patrzyć chyba, moi Rodzice w tym roku tam się wybrali, byli zachwyceni więc na pewno warto! dzięki w każdym razie za podpowiedź :kwiatek:
Gniadata, gdzie w końcu wylądowaliście? :-)
Ja właśnie jestem na Suwalszczyźnie a dokladnie w SK Nad Wigrami i po jednym dniu już stwierdzam, że jest pięknie!!
Mam do zrobienia trase Warszawa-Wroclaw i vice versa z malymi dziecmi, ktore nie za bardzo lubia jezdzic. Z tego powodu chce ja rozbic na kawalki, zaplanowac jakies zwiedzanie, zanocowac. Znacie cos godnego obejrzenia albo jakas fajna agroturystyke po drodze?
Gniadata   my own true love
18 lipca 2015 12:32
vanille zlapalismy pokoik w Rydzewie (patrzylam na ta miejscowosc o ktorej pisałaś ale jestem troche uposledzona w szukaniu pensjonatów i nie znalazlam nic takiego co by nam odpowiadalo 🙁). Pewnie będzie tam ludzi trochę więcej niż bym tego chciała... Ale już trudno, w głuszy zaszyjemy sie moze we wrześniu, w moich ukochanych Bieszczadach 🙂 poza tym ten nasz ośrodek ma prywatną plażę i kawałek terenu nad jeziorem więc moze nie bedzie tak zle 🙂
Gniadata, a gdzie rodzice się wybrali? 🙂
Z takich miejsc, w którym jest mniej ludzi polecam Serwy, Kukle, Giby, Płaska, Gorczyca, Sucha rzeczka.
W Kuklach nagrywali polski film "Mój rower" to można zobaczyć jak tam jest 🙂 Polecam tez spływ Czarną Hańczą, dla fanów wypoczynku w kompletnej dziczy polecam jezioro Płaskie lub Brożane - oba w środku lasu, tam tylko z namiotem albo przyczepą 🙂
Ech, ja na Suwalszczyźnie mam prawie całą rodzinę i spędziłam tam lepsza cześć dzieciństwa 🙂
Gniadata   my own true love
18 lipca 2015 21:21
oo, Mój Rower tam nagrywali? ogladalam, widoki byly przepiekne 🙂
byli... nie pamiętam gdzie, szczerze mówiąc, a teraz nie mam sie jak spytac. ale gdzieś tuż pod granicą 🙂
i dzięki za te nazwy miejscowości  :kwiatek: za rok jak będziemy się próbowali gdzieś ulokować to będziemy mogli od czegoś zacząć🙂
A ja Wam polecam całą Puszczę Borecką i okoliczne miejscowości 🙂. Jak dla mnie raj, ludzie którzy tu przyjeżdżają są zachwyceni.  🙂 Jak kiedyś któraś będzie w okolicach to zapraszam na kawkę 🙂
Gniadata, to jest serio bardzo mała miejscowość więc w sumie nic dziwnego, że miałaś problem ze znalezieniem pensjonatu 😀 Ja się zawsze zatrzymuję u rodziny więc nawet nie wiem, czy takie coś tam funkcjonuje 😀
Gniadata, tak na zachętę 🙂



Zimą tez jest fajnie, ale to jednak trochę koniec świata 🙂
Ponieważ non stop w ostatnim czasie zmieniają się nam plany wakacyjne to mam pytanie - jak wypadają ceny jedzenia w Chorwacji? Mamy możliwość 10 dni w okolicach Puli, ale raczej ekonomicznie - więc knajpy to dość okazjonalnie - interesuje mnie, czy za podobną kwotę jak w Polce da się jedzeniowo wyżyć, pod warunkiem dostępu do kuchni.
Epk, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno mięso było droższe niż w Polsce, szczególnie kurczaki. Reszta jedzenia chyb porównywalnie jak u nas.
kaszmirowa2302, dzięki 😉. Bardzo gotować nie mam zamiaru, ale jeść coś trzeba 😉
Gniadata   my own true love
19 lipca 2015 20:40
vanille no ja znalazłam jakieś jedno miejsce (z resztą, nie wiem, czy to nie były domki - domek? - do wynajęcia, co przy dwóch osobach nie wchodzi niestety w grę), a tak to tylko po 5, 8, 10 km dalej niestety 🙁

Cricetidae jaaa, kusisz! 😁 szkoda, że już chłop wpłacił zaliczkę, bo bym się rozejrzała po tej suwalszczyźnie... 😍 najgorsze jest to, że ja właśnie uwielbiam takie końce świata, ciszę i spokój, ale dopóki nie zorganizuję sobie jakiegoś autka to raczej mogę jedynie pomarzyć 😕
Czy był ktoś niedawno w Singapurze? Prawdopodobnie bede tam w pazdzierniku i chcialabym sie dowiedziec nie tyle co warto zwiedzic, a na co sie warto przygotowac 😉
Dava, Będe miała 4 dni "niezaplanowane" - chciałam podpytac o jakieś rzeczy, które warto zrobić w wolnym czasie, potrawy, których powinnam spróbować, wskazówki co do wynajmu auta - wszystko, co ktoś może wiedzieć :-)
W tym roku padło na Cypr, Paphos.

Jakieś wskazówki albo dobre rady ? Wyżywienie z samymi śniadaniami, także chetnie dowiem się o ceny jedzenia w knajpkach plus ceny produktów w sklepach 🙂
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
23 lipca 2015 09:21
epk, co prawda byłam kilka lat temu, ale nie da się. Jedzenie w sklepach jest droższe niż u nas.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się