Kupno konia

Dzieki dziewczyny  :kwiatek:
Tak się domyślam, że to fajny, sprawdzony profesor, ale po kontuzji i chciałabym podpytać kogoś kto może widuje go na codzień i mógłby potwierdzić, że nie ma dalszych problemów zdrowotnych z tym związanych.
vissenna   Turecki niewolnik
30 lipca 2017 17:21
ekhem
A jaka kontuzja i kiedy? Film był nagrywany po kontuzji?
emptyline   Big Milk Straciatella
30 lipca 2017 18:37
ekhem, podpytaj też Natalii, raczej powinna Co szczerze powiedzieć wszystko.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 lipca 2017 18:43
Pomorskie- ktos kojarzy konia? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/53333? Nazywa sie Sofi k2 Lazar, hod. Dom koni Lazar
szafirowa ogłoszenie usunięte jest
Jakby ktoś z zachodniopomorskiego i okolic miał informacje o jakimś dobrze poukładanym w głowie koniu, w wieku 8-12 lat, wzroście  ~169-175 cm, któremu ani zdrowie ani budowa nie będą wadziły w rekreacyjnym uprawianiu ujeżdżenia – to zapraszam do kontaktu.
Witam. Chciałam tylko pokazać wszystkim, którzy w komentarzach powyżej skreślili tego niebezpiecznego i z chorą głową konia. Chodzi mi o wałacha Deputy 8 wystawionego niedawno na sprzedaż. Koń u nowych właścicieli. Poniżej filmiki. Zapraszam do oglądania  😀


- derby - 3 miejsce

- klasa L
[quote author=anna_2907 link=topic=1647.msg2704711#msg2704711 date=1502830393]
Witam. Chciałam tylko pokazać wszystkim, którzy w komentarzach powyżej skreślili tego niebezpiecznego i z chorą głową konia. Chodzi mi o wałacha Deputy 8 wystawionego niedawno na sprzedaż. Koń u nowych właścicieli. Poniżej filmiki. Zapraszam do oglądania  😀


- derby - 3 miejsce

- klasa L
[/quote]

Bardzo fajnie ,że konia kupił ktoś kto sobie z Nim radzi..przynajmniej nie pójdzie na mielonke...ale anna_2907 nie mów mi ,że koń jest łatwy w prowadzeniu..na tych filmikach pędzi jak ..... 🙂"trochę" się szarpie, ale odważnie niczego się nie boi ... super , jesli jezdzcowi pasuje taki typ konia to moze powstać fajna para na wysokie konkursy 🙂 No i ewidentnie koń raczej dla mężczyzny  😲 Obiecujące jest z jakim zapasem skacze.. 🏇
Natomiast jakaś przyczyna spadku wartości była i jest..To po prostu trudny koń.
Porównaj sobie , np.:
tutaj jest koń na sprzedaż, młody 6 letni pod juniorką...poprostu bajka,ja jestem zachwycona koniem...Jest spora róznica miedzy tymi końmi...
RatinaZ - widocznie to ze ktoś był w stanie pojechać na tym koniu (Deputy 8)  parkur i przeżyć jest wystarczającym dowodem ze koń nie jest niebezpieczny ... zgadzam sie ze fajnie ze znalazł sie Ktoś kto podjął sie pracy z koniem i życzę powodzenia ale wstawione przez anne filmiki absolutnie nie dowodzą ze kon jest bezproblemowy i bezpieczny
hahaha no faktycznie koń jest niebezpieczny bo nie galopuje w tempie patataj, przez nóżkę, przynajmniej widać że koń z ikrą i nie bojący sie byle straszaka, z tych dwóch mój typ to Deputy 8, życzę sukcesów tej parze
a gdyby właścicieli znajdowały tylko te ,,ślamazary,, to nie widzielibyśmy na parkurach np takiej Ratiny Z, nie mylić z forumowiczką  😂
Znalazł Właściciela i dobrze . Filmiki dowodzą tego i tylko tego. Pożyjemy zobaczymy
ivet ja właśnie napisałam,że kon się "trochę" szarpie i jest trudny w prowadzeniu
blucha za czasów Ratiny Z mnie też można było widzieć na parkurach  😀 a potem mój "trochę szalony", "hop do przodu koń" pomógł mi spotkać się z bandą do tego stopnia ,że moja jakoś tam zapowiadająca się kariera legła w gruzach...kon jest trudny: i nie chodzi o to że nie galopuje przez nóżkę: on zap.... na oślep,co chwilę zmienia nogę,szarpię się z jezdzcem po każdej przeszkodzie, do tego ten Pan co na Nim siedzi ma tak napiętą łydkę i tak nisko trzyma pięte jakby sam spodziewał się ,że zaraz walnie razem z tym koniem,pięści zaciśnięte jak imadło ( jeja,jeja skąd ja znam taki" styl" jazdy 😎 ) W niedoświadczonych rękach ten koń JEST niebezpieczny bo juniorki na niego nie wsadzisz bo sie dziecko na Nim zabije.Fakt jest dość waleczny,chociaz dopiero N w miare zweryfikuje jego jakikolwiek potencjał...w każdym razie na konkursy szybkości jest jak znalazł  😉
RatinaZ i ja sie z Tobą całkowicie zgadzam
[quote author=anna_2907 link=topic=1647.msg2704711#msg2704711 date=1502830393]
Witam. Chciałam tylko pokazać wszystkim, którzy w komentarzach powyżej skreślili tego niebezpiecznego i z chorą głową konia. Chodzi mi o wałacha Deputy 8 wystawionego niedawno na sprzedaż. Koń u nowych właścicieli. Poniżej filmiki. Zapraszam do oglądania  😀


- derby - 3 miejsce

- klasa L
[/quote]

anna_2907, ja akurat tego konia nie skreślałam, ale zupełnie nie wiem czego mają dowieść filmiki, które zalinkowałaś. To jest koń dla osoby, która na nim ujedzie. Nie jest to koń łatwy. Z tego co sądzę, był sprzedawany pierwotnie jako dresażysta, jest szansa, że się nie sprawdził więc poszedł do skoków, z tym że konie w skokach to weryfikuje poziom N i wyżej. Wg mnie Lkę przejdzie nawet krowa jak się dobrze napędzi  😁

To że rosły facet jest w stanie przetargać się na tym koniu na drugą stronę parkuru L nie znaczy, że zrobi to junior ani nie znaczy, że ten koń pójdzie coś wyżej. Karierę tego konia zweryfikuje życie. Życzę jego nowym właścicielom wielu sukcesów, bo wtedy koniowi będzie dobrze i nie skończy na haku.

Żeby nie było, że teoretyzuję, sama mam konia, który był uważany za trudnego i kupiłam go za małe pieniądze, bo tylko ja i koleżanka się nie bałyśmy i byłyśmy w stanie ujechać. Wyszło fajnie, bo miał wygodne życie a teraz ma wygodną emeryturę i tego właśnie temu koniowi życzę, choć jeśli nie zrobi kariery sportowej to nie będzie mu łatwo bo dla juniora i do rekreacji raczej się nie nadaje a kastrować już nie ma co.

EDIT: literówka
Oprócz tego, że koń "idzie na wszystko", nic mi się w tym filmiku nie podoba (patrz: post Ratiny).

Myślę, że od czasu jego wyjazdu z Niemiec ktoś mu nieźle namieszał w głowie.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
16 sierpnia 2017 19:47
Mnie dziwi troche tempo w jakim kon zaczyna byc pokazywany na zawodach. Mimo oczywistego faktu, ze obrazek moglby byc nieco milszy dla oka. Ciekawe czy sie nie pomyle, ale IMO za jakis czas, wzglednie niedlugi zobaczymy tego konia ponownie w ogloszeniach, ale jako wybitny potencjal skokowy i z suma nieco wieksza 😉
szafirowa, też tak pomyślałam 😉
Hej, czy zna Ktoś z Was konia Fraulein Frohlich? Po Farewell III (westf) i Uskana (old) ? Ma 9 lat, siostrze ją proponuja na zamianę do skoków. Mam krótki filmik ze skokow, mogę wyslac na priv.
vissenna   Turecki niewolnik
16 sierpnia 2017 21:05
anna_2907
Jak już powiedziały dziewczyny ten film niczego jeszcze nie dowodzi poza tym, że duży, silny i doświadczony jeździec "przeleci" klasę L w jako takiej kontroli. W przypadku N bądź C nie byłoby już tak pięknie, bo odległości i wysokości wymagają od konia umiejętnści skrócenia i wydłużenia foule a tego na filmach nie widać.
Pamiętam jak lata temu pracowałam w stajni handlowej i treningowej w Niemczech. Często wsadzano mnie na konie na "pokazówki" dla klientów. Zazwyczaj na wielkie koniszcza bez perspektyw na duży sport, a za trudne dla laika czy juniora. Mam 1,80cm wzrostu, posturę raczej niedźwiedzią niż kostuszą i daję sobie radę z heblami w pyskach i kanarkami w końskich głowach na tyle, by wyglądało to na lekką jazdę. Oczywiście koń zachwalany: "bezpieczny, łatwy, jeździ na nim dziewczyna, nasz head groom".  Tymczasem w siodle odczucia miałam takie, jakbym prowadziła parowóz. Pod odpowiednim jeźdźcem każdy koń może nieźle się prezentować, ale to jeszcze niczego nie dowodzi.

wilann
Klacz po Florestanie i Donnerhallu do skoków?  🤔
Do tego pełny brat tej klaczy chodzi ujeżdżenie...
vissenna, jeśli to ta kobyłka:

klik

to może być kolejny Deputy 8  🤣

chyba że Niemcy się nie poznali na wybitnym skoczku.
vissenna ja się na rodowodach znam arcysłabo, dlatego też pytam. czyli raczej się nie pakować? właśnie się zastanawiam czy to ta z linku Dance Girl, ale ja się w języku niemieckim nie odnajduję więc nie bardzo kumam co tam jest napisane. Klacz skacze niby, ale jakoś tak "płasko". Ale czemu sprzedawaliby ujeżdżeniowego konia jako konia do skoków? Chyba, że się nie sprawdził.... nie znam żadnej niemieckiej bazy wyników jeździeckich, generalnie koń ma iść na wymianę za 2 o wartości mniej więcej 50 tyś. Stąd pytam, żeby siostra nie wtopiła.....
vissenna   Turecki niewolnik
17 sierpnia 2017 17:50
wilann No ja bym bardzo poważnie się przyjrzała temu koniowi. Historia zna przypadki, że koń po ujeżdżeniowym ogierze odnosi sukcesy w skokach i odwrotnie, ale to tylko nieliczne konie.
Trochę poszukałam wyników tej klaczy na niemieckich stronach i wychodzi na to, że była pokazywana głównie w ujeżdżeniu, w tym pokazywana przez Polkę. Mogę się domyślać tylko, że nie sprawdziła się w ujeżdżeniu i postanowili konia przebranżowić na skoczka i korzystając z pomocy owej Polki sprzedać komuś jako konia skokowego do Polski. Pokazano ją na zawodach klasy L, czyli 110-120cm. Ostatnie starty w DE były w czerwcu 2015.
Kolejny filmik z koniem Deputy 8. Od czegoś trzeba zacząć, więc koń tym razem pod juniorką w LL. Wstawiam te filmiki, żeby każdy mógł zauważyć, że to nie zawsze wina konia tylko być może złego prowadzenia. Jeżeli ktoś nadal twierdzi, że ten koń jest niebezpieczny to proszę o jakieś konkretne informacje odnośnie tego 🙂





PS: przepraszam za taką jakość filmiku 🙂
Teraz można być już pewnym, że ktoś konia kupił za śmieszne pieniądze, "oddemonizowuje" i będzie zaraz wypychał za dużo większą sumę.
Co Ty komu chcesz udowonić? Że ktoś kupił za 40k€ i sprzedał za 10kPLN, bo poskąpił na trenera?
I serio, to, że ktoś pojechał LL i się nie zabił nie dowodzi ani dobrego charakteru, ani predyspozycji na wyższe konkursy.
Filmik pod juniorką, bo jak na pierwsze zawody ich wspólne nie pojadą od razu N. W powyższych komentarzach  bylo napisane, ze tego konia ujedzie tylko rosly mężczyzna. Wstawiając te filmiki chciałam pokazać, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Tylko tyle. Jeżeli jednak jest inaczej to co on takiego robi? Czysta ciekawość. Odnośnie ceny za ile będzie kiedyś wystawiony i o ile będzie na sprzedaż to nie jest moja sprawa tylko obecnych właścicieli, mnie to nie interesuje 🙂

anna_2907, a co się wydarzyło w L, pod trenerem, że aż tyle punktów złapali?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 sierpnia 2017 09:50
anna_2907 co Ty próbujesz udowodnić? I przede wszystkim po co?
anna_2907 co Ty próbujesz udowodnić? I przede wszystkim po co?


Ja też się dołączam do pytania...

Na tym filmiku nic nie wiedać,wiec dla mnie to żaden dowód na poprawę zachowania tego konia: nie wiedzę jezdzca,nie widzę konia,nie widze kiełzna itd.... Ale jeśli założę ,że to ten sam koń 🙂 na tym samym wędzidle pod mała dziewczynką to tym bardziej robisz mu czarny PR bo to nie jest normalne ,że koń ma tak odmienne zachowania na zawodach w przedziale 2 tyg! ok jest wiele dróg "na skróty" ,ale te "skróty" bardzo szybką wyłażą co innego gdyby ten filmik był zamieszczony za pół roku..to ok zgodzę sie: ktos kupił konia za śmieszne pieniądze,włożył sporo czasu,energii,pracy i pieniędzy w przepracowanie konia i oto prosze efekty...
A ostatnio własnie myślałam nad Nim i w sumie doszłam do wniosku ,że ja na miejscu nowych właścicieli zaczełabym go porządnie diagnozować zaczynając od pleców (ewentualnych bolesności) i gastroskopii...no ale to już takie moje przemyślenia co by było gdyby.. 🙂
no tak 🙂 re-volta wie ze koń jest niebezpieczny a nawet ...  może i chory, nawet jak wstawisz film z przejazdu C klasy w tempie żółwia z zapasem nad drągiem na 160 cm to i tak oni wiedzą , oj jak łatwo przykleić koniowi ,,łatkę,,
no tak 🙂 re-volta wie ze koń jest niebezpieczny a nawet ...  może i chory, nawet jak wstawisz film z przejazdu C klasy w tempie żółwia z zapasem nad drągiem na 160 cm to i tak oni wiedzą , oj jak łatwo przykleić koniowi ,,łatkę,,



Blucha to rozwiej wszelkie wątpliwości i  oświeć Nas: dlaczego cena tego konia tak mocno spadła? Dlaczego był na sprzedaż? i co najważniejsze: dlaczego na filmie sprzed 2 tyg się szarpie a na tym obecnym na którym ledwie co widać podobno się nie szarpie? co się zmieniło? Dlaczego z konia typowo ujezdzeniowego ktoś go "przerabia" na skoczka?
Odpowiedz Nam racjonalnie zamiast "rzucać" hasła że z koniem jest wszystko ok i my sobie wymyślamy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się