Pensjonaty we Wrocławiu

Dziękuje wszystkim za odzew na pw w sprawie stajni. Jesteście wspaniali :kwiatek:
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy :kwiatek:
Poszukuję miejsca do jazdy dla mojej 11-sto letniej bratanicy. Ale musi to być gdzieś blisko Wrocławia i chciałabym, żeby młoda dostała tam trochę w dupę - żeby pozasuwała przy koniach, posprzątała, i żeby jazda była sensowna. Nie szukam miejsca, do którego przyjedzie, wsiądzie na gotowego konia, pojeździ w sznurku, zsiądzie i całą resztę będzie miała gdzieś.
Zależy mi na tym, żeby ją przez parę miesięcy przetestować, czy jej nie przejdzie miłość do koni, jak nie - wtedy będą ją mogła wziąć ze sobą do stajni na moje konie i mieć pewność, że to nie był tylko kaprys albo potrzeba szpanu przed koleżankami.
A nie chce mi się na dzień dobry wiązać w wożenie dziecka 50 km w jedną stronę, gdzie jeszcze będzie miała taryfę ulgową ze względu na ciotkę (chociaż ja jestem ta zła, bo jej każę kupy z hali sprzątać :hihi🙂 i będzie próbowała się migać.
🏇 WIZYTA BOGDANA  🏇

W dniach 14-15 kwietnia jest możliwy przyjazd Bogdana na Dolny Śląsk. Chętni już są, ale jak będzie więcej osób to może być wizyta 2dniowa wówczas. Proszę chętnych o zgłaszanie się na PW 😉

💃 Im nas więcej tym mniejszy koszt  💃
a ogólny koszt takiej eskapady to...?  👀
Nikt? Nic? Cisza?  🙇
zima, ale o co chodzi? 💡 ❓
O mój post trzy wpisy wyżej
zima Wrocław i dla 11-letniej dziewczyny, to tylko mi do głowy przychodzi Hucuł. I nie jest tak, jak większość myśli, że tam można tylko konia podstawionego pod tyłek dostać, bo jak się chce i umie wkręcić, to roboty w stajni jest dużo, pan stajenny Wiesław chętnie coś znajdzie  😀iabeł:
Wystarczy, że przyjedziesz z młodą i porozmawiasz z właścicielem, panem Bogdanem, żeby pomagała, żeby dać jej widły i miotłę - wiele razy tak nam przyprowadzał jakąś dziewczynkę i prosił, żeby ją wziąć do sprzątania i oporządzania koni ("pracowałam", jeździłam i opiekowałam się tam koniem prawie 5 lat)
co to jest ten bogdan??? Brzmi groźnie!
spec od siodeł, robi siodła na miarę i pomaga dopasować siodło które już masz do końskiego grzbietu.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 marca 2012 09:40
co to jest ten bogdan??? Brzmi groźnie!


Siodła 😉
http://hbcontact.eu/
mybay dzięki, też się właśnie nad Hucułem zastanawiałam ale kurde różne opinie krążą... Chyba się tam po prostu przejadę i zobaczę co i jak. A nikt z wrocławskich forumowiczów nie stacjonuje tam teraz przypadkiem???
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 marca 2012 10:44
tam nie ma pensjonatu, aj hucuł odradzam w 100%.. przynajmniej tajki hucuł jaki pamietam z przed 15 lat 🙄
Ja też bym hucuł odradziła.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 marca 2012 10:56
Ja jednoczesnie jeździłam Stary Hucuł i stare partynice.
Nigdy nie zapomnę jak przyszły do nas dziewczyny Hucułowe na przeszpiegi na jazde, każda ze swoim kuferkiem ze szczotkami.
Jedna pamiętam jak dzisaj wysmarowała przed jazda Śmiałkowi kopyta brokatem 😵, jak P. Michał to zobaczył to mu sie loki rozprostowały.
NA 5 dziewczyn tylko 1 na jeździe nie spadła, nie wspominając o tym że po każdej jednej konia trzeba było przesiodływać...
Byłam wtedy od nich młodsza i pamiętam ze były to dziewczyny ktore za tamtych czasów opiekowały się końmi w Hucule.

Zreszta najlepsza wizytówka tej stajni jest stronka www i zdjecia koni (kazdy praktycznie biała łata na kłebie), i tak pamietam hucuł.
Jeżdżenie na kulawym Cencie, siodłanie obtartej Amantki i zapoprezonej Donny 👿
Ja jako dziecko wytrzymałam tam pół roku i ni chciałam więcej tak przyjeżdżać.
Aż taki hardkor??
No dobra, to gdzie jest dobrze???
Bo mi samej żadne miejsce nie przychodzi do głowy i dlatego szukam pomocy publicznie 😉
Chyba łatwiej powiedzieć, gdzie jest źle, niż gdzie jest dobrze. Przynajmniej póki co  🙄
Aż taki hardkor??



Zdecydowanie zobacz sama.
Każdej rekreacji można łatkę lub wielką łatę przyczepić. Jak w każdej stajni są rzeczy są rzeczy, które mogą nie przypaść do gustu.
Ale jeżeli coś jest nie tak właściciele są na miejscu można porozmawiać.
Jeżeli chcesz się przekonać czy Twoją siostrzenicę to wciągnie to lokalizacja nie jest zła.


jaka jest teraz cena w galowie?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
12 marca 2012 13:56
400 z tego co wiem 🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
12 marca 2012 13:58
Może dla specjalnych klientów 400, ja byłam osobiście i właściciel powiedział 500
a ja mam takie pytanie do osob prowadzacych pensjonaty dla koni (jesli nie ten watek to przepraszam i prosze o przeniesienie, ja nie widzialam gdzie to umiescic).

Potrzebuje aby ktos mi madrze doradzil.
Potrzebuje wiedziec ile kupic siana, owsa, slomy dla 10 koni na rok. Jak ja liczylam to wychodzily mi takie kolosalne sumy, ze stwierdzilam iz prowadzacy pensjonaty to miliarderzy i prowadza pensjonaty charytatywnie 😂
Ile wy kupujecie jesli moge wiedziec? i tak na oko roczny koszt takiej przyjemnosci.

Z gory sadze iz snopki sa w tym wypadku beznadziejne i lepsze beda baloty  🤔
Ile w tydzien schodzi wam balotow siana, slomy?
Z gory dzieki  :kwiatek:

Pytam orientacyjnie, prosze nie bic i nie smiac sie 😉
vampiria, no liczysz iośc owsa siana i słomy w kg dziennie na konia x ilość koni x 365 dni. Wyjdzie ci ile potrzeba ton na rok i mnożysz przez cenę za tonę i ci wyjdzie ilość. I niestety to nie są małe koszty w cenie pensjonatu.
Chyba nie ten temat 😉. Mi schodzi ok 80 bel sianokiszonki 120x120 oraz 50 bel słomy 120x120 plus jakieś 20 bel siana w zapasie w razie "W". Latem pastwiska do woli. Koszt roczny ok. 5000 zł 😉 przy najmie prasy, owijarki i ładowacza - reszta swoja robocizna, paliwo, folia i sznurek.
dzieki wam dziewczyny  :kwiatek:
Repka: wlasnie tak liczylam wiec chyba stworzylam za idealne warunki zarciowe w swoich obliczeniach hehe 😁
To prawda, że w hucule jest wiele wad, ale przez 15 lat na pewno sporo się tam zmieniło. Bez przesady z tym hardkorem, według mnie to chyba najlepsza rekreacja we Wrocławiu. Fakt faktem, że nie ma w czym przebierać. Ale co w takim razie, jak nie hucuł? Podstaw można się tam przyzwoicie nauczyć, teraz zaszła tam jakaś rewolucja nauczania i podobno dużo więcej ćwiczeń jest, nie ma dupotłuczenia w kółko. Mówię podobno, bo sama nie widziałam, tylko mówiły mi dziewczyny, które teraz tam siedzą.
Ile ludzi, tyle opinii, warto samemu zobaczyć. Niestety nigdzie we Wrocławiu nie ma takiej rekreacji, do której nie można się przyczepić..
vampiria zakładasz pensjonat? Czy wynajmujesz od pana J*** na ulicy S****ckiej? :P
ovca   Per aspera donikąd
12 marca 2012 17:26
Może dla specjalnych klientów 400, ja byłam osobiście i właściciel powiedział 500


400 dla wszystkich. Może bardzo nie chciał, żebyś tam wstawiła konia 😉
Witam,

chciałabym Cię zaprosić na Wystawę

"Rumak z głową w chmurach"
koń- moje życie

która odbędzie się 20 marca
o godzinie 17
w Urzędzie Gminy Długołęka


Wystawa
- fotograficzna
- występy aktorów (recytacje)
- koncert
- zapowiada Święto Konia
- doborowe towarzystwo🙂
- poczęstunek
- wstęp wolny

Serdecznie zapraszam i pozdrawiam
ovca   Per aspera donikąd
12 marca 2012 17:44
W Lizawicach jest podobno bardzo fajna rekreacja. Wiem z opowiadań, nie byłam, nie widziałam- ale zdaje się że Zairka powinna wiedzieć więcej 😉
Czy w Hucule funkcjonuje hipoterapia? Orientuje sie ktos czy mozna sie gdzies wkrecic jako wolontariusz/pomocnik przy hipoterapii, funkcjonuje w ogole cos takiego? Chciałabym zobaczyc 'z czm to sie je' zanim w ogole bede myslec o robieniu kursu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się